Miłość wbrew regułom

Okładka książki Miłość wbrew regułom Katarzyna Grabowska
Okładka książki Miłość wbrew regułom
Katarzyna Grabowska Wydawnictwo: Replika Cykl: Kolory przyjaźni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kolory przyjaźni (tom 1)
Replika
2023-11-14
2023-11-14
literatura polska

„Miłość wbrew regułom” @kbgrabowska to urocza opowieść, której głównymi bohaterkami są dwie wyjątkowe kobiety - Sabina, pełna energii pani adwokat, oraz Kinga, która choć z pozoru żyje beztroskim życiem u boku bogatego męża, to ukrywa w sobie tęsknotę za własnym spełnieniem. Autorka w ciepły i lekki sposób ukazuje ich przyjaźń, która staje się kluczowa, gdy obie kobiety muszą stawić czoła życiowym trudnościom.

Różne aspekty życia bohaterek nadają opowieści dynamiczny charakter, dzięki temu z łatwością można się utożsamić z ich codziennymi zmaganiami.

Książka porusza ważne tematy, takie jak przyjaźń, odwaga w zmienianiu życiowych ścieżek, a także odnajdywanie siebie w obliczu trudności. Humor, stanowi doskonałe uzupełnienie dla głębszych refleksji.
„Miłość wbrew regułom” to lektura, która rozśmiesza, wzrusza i jednocześnie pobudza do myślenia o istocie przyjaźni, odwadze w podejmowaniu decyzji oraz znaczeniu miłości w naszym życiu. Idealna propozycja dla miłośników romansów, którzy cenią sobie subtelny humor i ciepło ludzkich historii.

Książka stanowi pierwszą część cyklu „Kolory przyjaźni” Katarzyny Grabowskiej.
Sabina jest adwokatem i matką 18-letniego syna Dawida. Pewnej nocy zjawia się u niej zapłakana przyjaciółka. Okazuje się, że mąż porzucił Kingę i znalazł sobie młodszą kochankę. Przyjaciółki smutki topią w alkoholu a potem Kinga zasypia na kanapie przyjaciółki. Mąż Sabiny, który uwielbia gdy wszystko toczy się według jego reguł jest niezadowolony gdy nad ranem widzi dziewczynę na jego ulubionej kanapie. Gdy Kinga nadal śpi a Sabina musi iść do pracy jej syn obiecuje mieć oko na Kingę. Kinga, która zna Dawida od momentu narodzin, teraz ma okazję spojrzeć na niego jak na młodego mężczyznę, który potrafi zaopiekować się kobietą. Jak zakończy się ta historia?

Ta książka mnie wciągnęła i zainteresowała. Mamy tu historię przyjaźni Sabiny i Kingi zapoczątkowanej w szkolnej ławie. Później pojawia się przyjaźń pomiędzy Kingą a nastoletnim synem Sabiny – Dawidem. Czy tak duża różnica wieku może mieć znaczenie w przypadku gdy pojawia się zainteresowanie a później zafascynowanie.
Ze wszystkich postaci najbardziej denerwował mnie Adrian. Mogłam się tylko dziwić, że Sabina, inteligentna, wykształcona kobieta, wytrzymała z nim przez tyle lat. Jak dla mnie był prawdziwym zapatrzonym w siebie narcyzem, który starał się podporządkować sobie wszystkich i wszystko.
Książkę oceniam na 7,5 pkt.

Książka stanowi pierwszą część cyklu „Kolory przyjaźni” Katarzyny Grabowskiej.

Przyjaźń,

to jedna z piękniejszych i wyjątkowych relacji w naszym życiu. Jedne przyjaźnie są krótkotrwałe, a inne trwają niezachwianie przez lata. Tak solidnych i mocnych więzi nie buduje się w kilka sekund. Potrzeba do tego na prawdę dużo czasu, cierpliwości i wzajemnego zaangażowania. Przyjaciel, a przynajmniej dla mnie, to trochę taki członek rodziny z wyboru, który zarówno ma wpływ na moje życie tak samo, jak i ja na jego.

To właśnie między innymi przyjaźń stała się tematem przewodnim książki Pani Kasi, w której śledzimy losy dwóch przyjaciółek z czasów szkolnych. Sabina i Kinga to kobiety sukcesu, które nie zapomniały o swojej dawnej więzi mimo upływu kilkunastu lat. Sabina to spełniona matka pełnoletniego syna, szczęśliwa mężatka i jedna z najlepszych adwokatek w Łodzi. Kinga zaś to pani psycholog i szczęśliwa mężatka z dwudziestoletnim stażem. Choć ograniczyła swoją zawodową działalność jedynie do pracy w fundacji i funkcjonuje w cieniu sławnego i bogatego męża, czuje się spełniona. Jednak jeden sms i jeden wieczór wywraca do góry nogami życie obu kobiet. Nagle obu kobietom spadają „różowe okulary” i zaczynają dostrzegać, że nie wszystko jest takie cudowne, jak się wydawało. Dodatkowo ich wzajemna relacja otrzymuje porządny cios. Co takiego je spotkało? Czy kobietom uda się mimo wszystko ocalić przyjaźń? Oczywiście ja Wam tego nie zdradzę.

Powiem Wam szczerze, że lektura „Miłości wbrew regułom” sprawiła mi prawdziwą przyjemność. i ciesze się bardzo nie tylko z możliwości poznania tej historii, ale także dlatego, że miałam przyjemność spotkać się z autorką osobiście. Zupełnie inaczej odbieram losy Sabiny i Kingi, traktuje je bardziej osobiście, bo wraz z nimi mogłam przechodzić się ulicami rodzimej Łodzi. Wraz z Dawidem biegać po „Zielonym Smulsku” czy z Sabiną wybrać się na najlepsze naleśniki w mieście. Swoją drogą muszę tam koniecznie zajrzeć. Ma to naprawdę swój niepowtarzalny urok. Pani Kasia po raz kolejny stworzyła wciągająca fabułę, która zaskoczyła mnie swoją lekkością, humorem, ciepłem i porządną dawką emocji. Autorka fenomenalnie wykreowała wiarygodnych i sympatycznych (może poza Adrianem) bohaterów i ich codzienne życie, ich rozterki, wątpliwości czy problemy. Ukazała ich nie jako chodzące ideały, ale jako ludzi, którzy także popełniają błędy, którzy próbują zawalczyć o siebie i swoje szczęście. Opowieść udowadnia, że miłość i przyjaźń wcale nie są takie łatwe. Jestem strasznie ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów i czekam z utęsknieniem na kolejny tom. Nie pozostaje mi nic innego ja tylko zachęcić Was gorąco do sięgnięcia właśnie po tę lekturę. Polecam z czystym sumieniem.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję autorce.

Przyjaźń,

Sabina – przebojowa pani adwokat łącząca karierę z rolą żony i matki dorastającego syna, oraz Kinga – żyjąca w cieniu bogatego, sławnego męża, która swoją aktywność zawodową ograniczyła do pracy w fundacji dobroczynnej. Dwie różne kobiety, przyjaciółki jeszcze ze szkolnej ławy.
Pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy niespodziewanie w środku nocy roztrzęsiona Kinga, którą właśnie porzucił mąż, zjawia się u Sabiny.
Ta jedna pechowa noc zmienia życie wielu osób. Jak kobiety odnajdą się w nowych warunkach, gdy nagle wszystko wywróci się do góry nogami? Czy przyjaźń naprawdę jest w stanie przetrwać wszystko?
A co, jeśli na jej drodze stanie miłość? Zwłaszcza ta, która pojawia się wbrew regułom…

27.02.2024 godz. 21:30
Dokładnie dzisiaj, dokładnie od tej pory mija rok odkąd @kbgrabowska postawiła swoją ostatnią kropkę w książce „Miłość wbrew regułom”.

Specjalnie chciałam dzisiaj wstawić tę recenzję bo uwielbiam symbolikę💜💚

Książka opowiada historię dwóch przyjaciółek. Sabina- kobieta sukcesu Pani adwokat- oraz Kinga, którą zostawił mąż. W dodatku nie miał na tyle odwagi żeby jej to powiedzieć tylko wysyła jej SMS! Po 20latach małżeństwa!

Książka jest napisana tak że czyta się ją lekko i przyjemnie. Opowiada o różnych perypetiach i sprawiała, że naprawdę i współczułam bohaterkom, i się przejmowałam ale również i z nimi się uśmiechałam! Dodatkowym atutem jest fakt, że akcja książki odbywa się w Naszej kochanej Łodzi 💜💚 fajnie jest czytać o miejscach, które się zna😍😍😍

Najbardziej oczywiście denerwował mnie Adrian- mąż Sabiny! Jezu co za człowiek! Pedantyczny, idealizujący ale zarazem moim zdaniem strasznie zakompleksiony bo tylko tak mogę sobie wytłumaczyć jego niektóre zachowania! Ale żeby to poczuć musicie koniecznie przeczytać tę książkę!

Czytając książkę domyśliłam się o którą miłość wbrew regułom będzie chodzić, ale jestem bardzo ciekawa jak się to rozwinie w drugiej części, której się bardzo nie mogę doczekać a premierę będzie mieć już w kwietniu!

Ogólna ocena: 9/10
[współpraca barterowa @kbgrabowska ]

27.02.2024 godz. 21:30

Specjalnie chciałam dzisiaj wstawić tę recenzję bo uwielbiam symbolikę💜💚

„Miłość wbrew regułom” Katarzyna Grabowska.

Sabina to czterdziestoletnia kobieta, która pomimo satysfakcjonującej kariery adwokackiej czuję się całkowicie stłamszona przez męża.
Kinga, jej równolatka właśnie została porzucona przez swoją drugą połówkę i totalnie załamana szuka pomocy.

Ratunek i chwilowe schronienie znajduje w domu przyjaciółki, która nie patrzy na dąsy męża i syna dwudziestolatka mającego w głowie wspólny weekendowy wyjazd ze swoją dziewczyną.

Ta jedna noc odsłoni skrywane emocje i da ujście nowym kierunkom myślenia.
Nagły zawał, spotkanie po latach i przyjacielska pomoc. Czy coś może pójść… dobrze?

Ratunek czy pocieszenie ?
Przyzwyczajenie czy własne potrzeby ?
Miłość bez względu na wszystko ?

Barwna opowieść o sile kobiecej przyjaźni. O momentach, które zmieniają ale i obdzierają ze znanej codzienności.
O trudnych wyborach i sytuacjach mocno kryzysowych.

Mam do czynienia z ciężkimi męskimi charakterami i młodością, która unosi ale i momentami potrafi zaliczyć upadek bez zabezpieczenia.

Bohaterowie w okolicy sławetnego wieku czują się zagubieni a sens ich dotychczasowego życia gdzieś uleciał. Odczuwają brak kolorów i starają się odkryć wszystkie barwy na nowo.

Reguły, które mają zostać złamane to temat trudny i dający do myślenia. Granice są wydzielone ale czasem tak łatwo nam je przekroczyć.
Nie zdradzając szczegółów mamy co analizować i się zastanawiać…
⁉️⁉️ Co też będzie dalej 🤩🤩

„Miłość wbrew regułom” Katarzyna Grabowska.

,,To tylko sen. Tego się trzymajmy. Gdybyśmy uznali, że jest inaczej, oboje mielibyśmy ogromny kłopot’’

Sabina i Kinga są przyjaciółkami jeszcze z czasów szkolnych. Każda z nich wiedzie swoje z pozoru idealne życie ale prawda jaka tkwi w czterech ścianach jest już zupełnie inna. Obie muszą mierzyć się z dość niebanalnymi problemami życia codziennego chociaż w przypadku Sabiny to zdecydowanie beznadziejny przypadek. Jej mąż, Adrian w niesamowity sposób grał mi na nerwach. Tak irytującego bohatera dawno nie miałam okazji poznać, nie żeby mi tego jakoś brakowało. Jego potrzeba podporządkowania sobie wszystkich i wszystkiego jest wręcz absurdalna a jeszcze większym nieporozumieniem jest to, że jego bliscy się na to zgadzają. Pewnej nocy zadzwoni telefon, który w tych okolicznościach i czasie będzie testem dla przyjaźni dwóch bliskich sobie kobiet i tylko od nich zależy czy przejdą go pomyślnie.

Nie potrafiłam się wczuć w tą historię mimo najszczerszych chęci. Nie wszystko również zostało wyjaśnione do końca przez co pozostał we mnie jakiś niedosyt myślę, że kontynuacja wiele by tutaj wyjaśniła. Najbardziej ratuje tą historię postać Dawida ponieważ mimo młodego wieku wydaje się być tym najbardziej dojrzałym chociaż sam pod koniec namiesza i to bardzo. Wyjawienie pewnej tajemnicy zmieni życie wielu a zachowanie jej w sekrecie może nie być tak łatwe jak się pozornie wydawało. Mimo braku mojego przywiązania do bohaterów muszę przyznać, że styl autorki jest bardzo przyjemny a książkę czyta się szybko.

💙 🅁🄴🄲🄴🄽🅉🄹🄰 💙

"Przepaść pomiędzy ludźmi pogłębia się z każdym dniem, gdy brak jest miłości i wzajemnego zrozumienia."

Sabina Krupa jest bardzo energiczną i odnoszącą sukcesy adwokat. Kobieta łączy pracę i rolę matki i żony. Na pierwszym miejscu stawia karierę zawodową, dopiero później jest rodzina. Niesprawiedliwa w stosunku do 18letniego syna Dawida, manipulowana przez męża Adriana. Mąż, szanowany biznesmen i dyrektor, w domu wymaga podporządkowania się, życia pod jego dyktando, wszystko ma być tak jak on chce i nic nie może niczego zaburzyć.
Kinga, przyjaciółka Sabiny od dziecka, psycholog w fundacji. Żona celebryty. I to właśnie ten celebryta z dnia na dzień, po 20 latach od niej odchodzi. Kobieta nie wie co ma ze sobą począć, dzwoni do Sabiny w środku nocy.
Sabina spotyka swoją dawną miłość. Ta jedna noc zaburzy życie wielu osób.
Czy telefon Kingi zmieni życie przyjaciółek?
Co wybierze Sabina - przyjaciółkę czy męża?
Czy stara miłość coś zmieni?

Kasia napisała nam rewelacyjną historię. Przez jej książki się po prostu płynie dzieki lekkiemu i przyjemnemu stylowi, a czyta się je z zapartym tchem. Tu zaserwowała nam taki rollercoaster, że musiałam ochłonąć po przeczytaniu. Złość smutek, radość, to tylko część emocji jakie odczuwałam czytając. Książka o miłości i przyjaźni, o trudnych wyborach, życiowych zawitowaniach, które towarzyszą każdemu z nas w życiu. Do tego piękne opisy Łodzi, do której wybieram się od lat, a mam jakby nie patrzeć blisko.
To dopiero pierwszy tom serii Kolory przyjaźni. Jeśli pierwszy był taki rewelacyjny, to powiem szczerze - Kasia masz wysoko postawioną poprzeczkę, ale wierzę w Ciebie, że podniesiesz ją jeszcze wyżej!

💙 🅁🄴🄲🄴🄽🅉🄹🄰 💙

Przyznam szczerze, że początkowo miałam problem wkręcić się w tę historię. Miałam wrażenie, że fabuła mnie trochę nudzi, a do tego jeden z bohaterów był bardzo irytujący, co tylko sprawiało, że czytanie szło mi delikatnie mówiąc, powoli. Jednak im byłam dalej, to przyłapywałam sama siebie, że ze strony na stronę wciągałam się w tę książkę coraz bardziej i nie wiedziałam, kiedy to się stało, że przewróciłam ostatnią kartkę.

Autorka ma przyjemne pióro i potrafi bawić się emocjami, więc w pewnym momencie lektura mnie całkowicie pochłonęła.

Jest to życiowa powieść obyczajowa, o miłości, przyjaźni i wyborach, nie zawsze tych właściwych, a to wszystko okraszone dawką humoru. Zawiera wiele mądrych sentencji, cytatów, które sobie zaznaczyłam.

Podoba mi się to, że książka skłania do refleksji i niesie sobą przesłanie. Ukazuje, że żyjemy w czasach, gdzie dobra materialne przysłaniają nam to co najważniejsze, czyli miłość i rodzinę, że brak nam chwili, by poświęcić czas najbliższym.

Choć mąż naszej głównej bohaterki doprowadzał mnie do szału praktycznie do samego końca, to z resztą bohaterów tej książki się polubiłam. Jednak patrząc na to z drugiej strony, to dobrze że lektura wzbudza w nas różne emocje. Nie jest powiedziane, że wszystkie postaci i ich zachowania trzeba wielbić.

W ostatecznym rozrachunku stwierdzam, że mimo burzliwego początku, całkiem miło spędziłam przy tym tytule czas, i z chęcią sięgnę po kolejny tom, by sprawdzić jak dalej potoczą się losy bohaterów.

Uwielbiam powieści, w których uwidoczniona jest różnorodność charakterów oraz postępowań ludzkich, działających później jak domino. Jedno wydarzenie wpływa na drugie, jedna decyzja daje określone skutki i tak dalej.
Sabina jest panią adwokat skupioną na swojej karierze zawodowej, której wydaje się, że jest dobrą matką. Niestety jej syn Dawid tak nie uważa. W domu czuje się samotny i bynajmniej nieotoczony miłością. Mąż Sabiny - Adrian to typ domowego terrorysty, który żyje według określonego harmonogramu, który w dodatku narzuca rodzinie. I drżyjcie narody w razie jakiegoś odstępstwa. No cóż, a takie odstępstwo właśnie ma miejsce. W środku nocy do Sabiny dzwoni jej przyjaciółka Kinga, którą właśnie porzucił mąż - celebryta. Zrozpaczona kobieta przyjeżdża do Sabiny, tym samym zakłócając tak ważny dla Adriana sen. Wini on Kingę za wszystko, co się dzieje kolejnego dnia. Niestety od tego momentu już nic nie dzieje się według jego myśli.
Świetna powieść, którą serdecznie polecam wszystkim czytelnikom, którzy lubią czytać o prawdziwym życiu.

• Obyczajowe
  • 0 0💚CHCĘ PRZECZYTAĆ💚
  • 0 0 Nowości na LEGIMI
  • Romans
  • Serie

Dodaj cytat z książki Miłość wbrew regułom