Follow me

NieZwykłe
2023-10-31
2023-10-31
9788383209784

Okładka książki Sześć kolorów. Antologia LGBT Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sześć kolorów.... Małgorzata Garkowsk...
Okładka książki Sekrety orientu Małgorzata Garkowska, K. C. Hiddenstorm, Beata Majewska, Alicja Sinicka, Emilia Szelest, Aniela Wilk
Sekrety orientu Małgorzata Garkowsk...

,,W górach potrafię się pozbyć natrętnych myśli i przykrych wspomnień. Tutaj wspominam tylko to, co dobre. „
FOLLOW ME

Jest to moje  kolejne spotkanie z piórem autorki. Dostajemy ty młodzieżówkę, która przeznaczona jest dla czytelników 16+.
Jest pięknie wydana, co cieszy już oko podczas trzymania w ręku. A środek jest jeszcze piękniejszy. Autorka dała nam historię która poruszy niejedno serduszko. Pokazała nam jak los może być okrutny, a zarazem piękny, jak rzuca nam kłody pod nogi abyśmy mogli docenić to co mamy. Pokazuje jak dzieciństwo i relacje rodzinne wpływają na dalsze życie. Pokazuje nam również jak internet wszystko idealizuje, pokazujemy w nim tylko to co dobre, nikt nie wie o wewnętrznej walce i o zmaganiach za zamkniętymi drzwiami. Mamy tu zderzenia dwóch różnych światów, bogatych i znanych i tych niezauważalnych i z niższych sfer. Ale jedno łączy bohaterów, miłość do wspinaczek, miłość do gór. A jeśli chodzi o góry, były opisane w przepiękny sposób, czuć że autorka to uwielbia i chciała się z nami tym podzielić. Niby książka jest cieniutka, ale jest wszystko czego potrzebujemy. Jest okraszona różnymi problemami, alkoholizmem, depresją, przemocą i ucieczkami, więc jeśli zastanawiasz się czy warto. Oczywiście, że warto!

Oczywiście czuję niedosyt, chciałoby się jeszcze Eli i Eryka, polubiłam ich od samego początku. Czekam na kontynuację serii ❤️

FOLLOW ME

Zupełnie nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki. Mam wrażenie, że po prostu czekała na swój czas w moim życiu. Istnieje możliwość, że w innym czasie nie odebrałabym jej tak jak teraz. Oczywiście chciałabym przeprosić Emilię i wydawnictwo, za zwłokę. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, tak po prostu jest, że książki czasem same wybierają odpowiedni czas dla siebie. Nigdy tak nie mieliście? Nie zdarzyło się Wam, że patrząc na książkę, czujesz, że to nie jest ten moment?

Jestem zachwycona okładką. Jest piękna, eteryczna, która totalnie nic nie mówi. Kolejna książka zaliczona do literatury dla młodzieży, która wg mnie jest uniwersalna.

O czym jest ta historia? To opowieść o bólu, o konsekwencjach wydarzeń, na które nie mamy wpływu. Bo czy dziecko ma wpływ na decyzje swoich rodziców? No właśnie nie ma, ale jeżeli te decyzje były złe, to dziecko potem dźwiga ich ciężar przez całe swoje dorosłe życie.

Elka (Eli) Mrugała to młoda dziewczyna, która rozpoczyna studia na kierunku turystycznym. Eli kocha góry o każdej porze roku. Właśnie dlatego wybrała turystkę, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Już na inauguracji spotyka Eryka Gronia. Chłopak prowadzi na Instagramie swój profil poświęcony wycieczkom górskim. Jak się okazuje kocha góry nie mniej niż Eli.

Spotkanie tych dwojga kończy się nieprzyjemną wymianą zdań, tak naprawdę oboje nie zbyt przychylnie na siebie patrzą. Mimo tej wrogości coś ich do siebie ciągnie, coś chce by ta dwójka się ze sobą dogadała. Przeznaczenie? Być może.

To była cudowna książka! Czytając śmiałam się i płakałam, czułam całą gamę emocji. Książka nie ma zawrotnej akcji. Autorka skupia się tu właśnie na emocjach, uczuciach i przemyśleniach Eli i Eryka. Zakończenie było piękne, daje nadzieję na lepsze jutro.

Emilia porusza tu bardzo trudny i delikatny temat. Zarówno Eli jak i Eryk to dwie pokiereszowane istoty, które w pewnym momencie życia wpadają na siebie i nie wiedzą co dalej. Ich dzieciństwo nie było lekkie, rodzice mocno ich doświadczyli. Wychowywali się w objęciach kłamstwa, zdrady, alkoholizmu i przemocy. Ich dzieciństwo nie było sielankowe, oboje musieli uczyć się żyć w sytuacji jakich się znaleźli. Niestety te wszystkie traumy zostawiły w dorosłych już osobach ogromne spustoszenie, do tego dochodził brak miłości i akceptacji siebie, a także poczucie winy za decyzje dorosłych. To wszystko sprawiło, że ich dusze są poranione i trudno im się zaklimatyzować w obecnej rzeczywistości.
Nie trudno się domyślić, że ta dwójka w końcu otworzy się przed sobą. Poznają siebie jak nikt inny. Będą dla siebie wsparciem i pomocą. Mimo że muszą stawić czoła temu wszystkiemu, będzie im łatwiej, bo mają siebie. Kto lepiej może zrozumieć poranionego człowieka jak drugi pokiereszowany przez los człowiek?

Emilia pokazała nam się tu z zupełnie innej strony. Znana jest z książek kryminalnych, gdzie jedna zagadka goni drugą. Tutaj widzimy, że potrafi też napisać bolesną historię, która wyciska łzy i sprawia ból. Jednak mimo to powieść ta daje nadzieję, że z pomocą ukochanej osoby można pokonać to wszystko. Można jeszcze wyjść z cienia bolesnego dzieciństwa i jasno patrzeć w przyszłość.

Jeszcze raz przepraszam za zwłokę i dziękuję za możliwość poznania tej pięknej historii ❤️
Polecam

Przyjemna lektura. Takie cofnięcie się w czasie do lat studenckich. Poruszony temat depresji wśród dzieci i młodzieży. Oswojenie świadomość z problemami z jakimi borykamy się czasem na własne życzenie bo nie potrafimy rozmawiać.

Moja pierwsza przeczytana książka w 2024 roku. Dlaczego właśnie Follow me? Emila Szelest jest jedną z tych autorek, po które sięgam w ciemno. Pióro autorki znam już od jej debiutu i chociaż przez ostatnie półtorej roku niemalże zniknęłam z booksagrama to zdarza mi się nadal sięgać po książki i powiem szczerze wyczekiwałam czegoś nowego autorstwa Emilii Szelest.
Z pewnością uwagę przykuwa sama okładka, ale z czystym sumieniem mogę stwierdzić ze pod tą piękną fasadą skrywa się historia, która jest jednocześnie lekka i przyjemna, ale skrywa w sobie przeslanie, z którym wiele osób może się utożsamiać. Poniekąd z tego powodu zdecydowałam się napisać te recenzje by pokazać swoje wsparcie i jednocześnie okazać wdzięczność, że mogłam przeczytać książkę, która mogła nigdy nie powstać, gdyby życie potoczyło się inaczej.
Każdy z nas skrywa w sobie jakieś demony z krytymi musi się zmagać każdego dnia. Eli i Eryk choć młodzi znaleźli pasje która pomaga im wyciszyć się i choć na chwile zapomnieć o całym źle świata. Dla mnie taka odskocznia są właśnie książki, które przenoszą mnie do innej rzeczywistości i pokazują ze nie tylko ja musze zmagać się z przeciwnościami losu a także by nie tracić nadziei na lepsze jutro.
Teraz czekam na kolejne książki autorki. Nikt tak nie pisze o gorach jak Ty!

Z pewnością...

Elka Mrugała po ukończeniu liceum postanawia pójść na studia na kierunek turystyki i rekreacji. Dziewczyna od dawna marzyła o podróżowaniu i o związaniu z tym swojej przyszłości. Jednak studencka rzeczywistość bardzo odbiega od tego, co sobie wyobrażała.

Pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale mogę śmiało powiedzieć, że udane. Emilia przedstawia nam mieszankę tego co w życiu okryte jest łzami i bólem, ale też tego co najpiękniejsze, opisując bardzo duży nacisk na ukazanie dzieciństwa i tego jak wpływa na późniejsze funkcjonowanie. Mamy tam także do czynienia z wyraźnym motywem hate-love, a jak wiadomo uwielbiam go całym sercem!

Tytuł ten zapiera dech w piersiach i dostarcza naprawdę mnóstwo emocji. Jej czytanie sprawiło mi nie tylko przyjemność, ale pomogło w odskoczni od rzeczywistości, a jeśli to książce się udaje to cóż… jest to spory sukces. Zgodzę się, że obok „Follow me” nie można przejść obojętnie. Będę wspominała z uśmiechem na ustach spotkanie z nią.

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

[RECENZJA]
Autor: Emilia Szelest
Wydawnictwo: NieZwykłe
Premiera: 31.10.2023
Tom 1, seria: We

FOLLOW ME to początek serii WE, powrót Emilii Szelest po sporej przerwie i współpraca z nowym Wydawnictwem. Cykl należy do gatunku literatura młodzieżowa i przeznaczony jest dla Czytelników 16+. Książka jest dość cienka, ale bardzo ładnie wydana. Ciekawa grafika i kolorystyka na froncie, wytłoczone napisy, skrzydełka i górska wklejka wewnątrz.

TO WSZYSTKO WYGLĄDA NA POCZĄTEK PIĘKNEJ NIENAWIŚCI.

Znam wszystkie książki Autorki, mam swoją TOPkę ulubionych tytułów, a teraz zdecydowanie do podium dołącza FOLLOW ME. Czytałam i nie mogłam się oderwać. Mnóstwo bardzo ważnych i aktualnych społecznie tematów. Mieszanka tego co w życiu najważniejsze, piękne i dobre, ale też okraszone łzami, bólem, cierpieniem. Autorka bardzo duży nacisk kładzie na pokazanie jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie, opisuje relacje na płaszczyźnie rodzice – dzieci. Konflikty i nieporozumienia między dorosłymi mają bardzo negatywny wpływ na kształtowanie się postaw dzieci. Główni bohaterowie Eli Mrugała i Eryk Groń – na pierwszy rzut zupełnie różni, przy bliższym poznaniu okazje się, że łączy ich znacznie więcej. Czy podobne doświadczenie z przeszłości i miłość do gór zbliży ich do siebie?

Książka liczy zaledwie 219 stron, ale jest po brzegi wypełniona problemami młodych dorosłych i tym co jest zmorą naszych czasów: depresja, „idealne” życie w mediach społecznościowych, samobójstwa wśród młodzieży, przemoc w rodzinie, alkoholizm, ucieczki od rozmowy. Równocześnie z tym co złe, dzieje się również wiele dobrego, a Czytelnicy są świadkami narodzin nowego uczucia, podejmowania dobrych decyzji i zmierzania we właściwym kierunku. Emilia Szelest w przepiękny sposób połączyła to wszystko z miłością do gór, które sama uwielbia. Bardzo podobało mi się wyważenie tego co dobre i złe. Pozytywny kierunek przemian bohaterów. Fajnie było również wrócić do studenckiego klimatu i przypomnieć sobie jak to było uczestniczyć w wykładach i studenckich imprezach. Moim zdaniem każdy czytając książkę znajdzie w bohaterach cząstkę siebie i swojej historii. Idealne zdjęcia i szczęśliwe rodzinki, które widzimy w mediach społecznościowych to często tylko sekunda z życia młodych ludzi. Za zamkniętymi drzwiami ich domów dzieje się często coś zupełnie innego. Ważne, żeby w porę reagować. Ważne, żeby rozmawiać.

FOLLOW ME to również bardzo wyraźny motyw hate – love. Bohaterowie początkowo drą ze sobą koty i nie widzą szansy na porozumienie. Każde ich spotkanie doprowadza do słownego starcia i kłótni. Dobrze, że mają wokół siebie wiernych przyjaciół. Ich kontaktom towarzyszy wiele emocji. Z czasem to się zmienia… Czy ta historia przyniesie happy end?

[RECENZJA]

Autorka
@emiliaszelest

Wydawnictwo
@wydawnictwoniezwykle

(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle )

"Follow Me" to książka która bardzo mi się spodobała wciągneła od pierwszego rozdziału chociaż bohaterka Eli mnie z początku irytowała odrątajac Eryka ale gdy poznałam przyczynę jej zachowania zmieniłam zdanie co do niej .Ta historia urzekła mnie. Bohaterzy mierzyli się z przeszłością swojego dzieciństwa.Ale gdy przezycieżyli swoje mroczne i skryte lęki .
Bardzo trzymałam za nich kciuki .
Autorka pokazuje nam jak depresja może być niebiezpieczna bez pomocy drugiej osoby sami sobie nie poradzimy .
Pasją bohaterów książki są góry sama bardzo lubię też góry latem i zimą .
Piękna historia którą warto przeczytać
Ja jeszcze nie raz będę do niej wracać
Oczywiście czekam na drugą część z tej serii .
Gorąco polecam 💖

Dziękuję za możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu @wydawnictwoniezwykle ❤️❤️

#followme#emilaszelest#wydawnictwoniezwylke#depresja#góry#lubieczytać#

Opinia

"Fololw Me"
#we tom 1

Autorka
@emiliaszelest

Wydawnictwo
@wydawnictwoniezwykle

(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle )

/współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle @emiliaszelest /

Po jaki gatunek sięgacie najczęściej?

„Follow me" to idealna książka na jeden wieczór. Dlatego również spędzicie z nią przecudowny czas.
Po raz pierwszy mam przyjemność sięgnąć po twórczość autorki i szczerze mogę przyznać, że było bardzo udane.
Chcę was poinformować o tym, że akcja owej powieści dzieje się w Polsce i występują tam polskie imiona. Wiem, że duża część społeczeństwa nie lubi sięgać po takiej książki, dlatego wolę o tym napisać, aby później nie było jakiegoś zaskoczenia. I wiem także, że jest od tego opis, ale również duża część po prostu go nie czyta.
Styl autorki niezmiernie przypadł mi do gustu. Z wielką przyjemnością będę sięgać po książki Emilki.
Po przeczytaniu opisu domyślałam się, że książka może mi się spodobać. Występuje tam motyw gór, o których lubię czytać.
Jak pisałam wyżej lekturę przeczytamy w jeden wieczór, gdyż „Follow me" to naprawdę cieniutka książka. Śmiem twierdzić, że jest ona najkrótszą książką w mojej biblioteczce.
Uważam, że autorka świetnie poradziła sobie z wykreowaniem bohaterów. Czytając miałam wrażenie, że odczuwam i przeżywam różne sytuacje razem z nimi.
A co do emocji to mogę powiedzieć że troszeczkę ich było. Podczas czytania najwięcej się śmiałam.
Naprawdę polubiłam się z bohaterami i będę do nich co jakiś czas wracać.
„Follow me" idealna książka na odrywanie się od rzeczywistości i wyciągnięcie z zastoju czytelniczego.
Ostatnio niestety sama takie miałam, więc wiem co mówię.

/współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle @emiliaszelest /

Po jaki gatunek sięgacie najczęściej?

Chcę was poinformować o tym, że akcja owej powieści dzieje się w...

Mam wrażenie, że to wszystko było tak opisane po łebkach. I historia ekstremalnie szybko się skończyła. Nie dla mnie takie numery 🤷🏻‍♀️

Świetna! Lektorzy na 6!

Świetna! Lektorzy na 6!