Serce Noelle

Katarzyna Bester Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2023-11-08
2023-11-08

Lekka, przyjemna i przytulna opowiesc o dziewczynie prowadzacej cukiernie. Juz samo miejsce w grudniu wydaje sie mega klimatyczne.
Dialogi bardzo spoko, biorac pod uwage, ze przez niektore ksiazki swiatecznie nie bylam w stanie przebrnac wlasnie przez sztywne teksty.
Zakonczenie zaskakujace ale wg mnie niezbyt realistyczne.

Zakonczenie zaskakujace ale wg mnie niezbyt realistyczne.

Bardzo przyjemna opowieść w świątecznym klimacie. Do "połknięcia" w jeden długi zimowy wieczór :)

Był śmiech, były łzy, było wszystko co kocham w romansach najbardziej. Katarzyna Bester ponownie zaskakuje, ponownie porywa moje serce i ponownie czuję się po jej książce jakby przejechał mnie czołg, a jednak przy okazji mocno mnie rozbawiła.

Noelle prowadzi razem z przyjaciółką mała cukiernie w Londynie. Trzy lata pracowały by dojść tu gdzie są. Zarabiają całkiem nieźle, a dzięki stałym klientom, mogą pozwolić sobie na nowego pracownika. Jednym z klientów od pewnego czasu jest restauracja, do której zdarza się zajrzeć kobiecie. Właściciel tego miejsca od jakiegoś czasu próbuje przekonać ją do siebie. Gdy Noelle powoli zaczyna ufać Markowi w jej życie ponownie wkracza przeszłość. Przeszłość która nigdy jej nie opuściła. Co się stanie gdy młoda cukierniczka pozwoli sobie na otwarcie serca i o co chodzi z tytułem czy faktycznie o złamane w przeszłości serce, czy może o coś więcej.

Książki Kasi jeszcze nigdy mnie nie zawiodły i myślę, że nigdy to się nie stanie. Za każdym razem częstuje swoim genialnym poczuciem humoru, a tym razem zaskoczyła mnie ogromnymi emocjami, bólem i zaskakującym plot twistem, którego naprawdę się nie spodziewałam.

Po raz kolejny to była niesamowicie wciągająca powieść.

"Serce Noelle" to kolejna książka Kasi Bester, którą udało mi się przeczytać w okresie świątecznym. W ogóle chciałabym nadrobić wszystkie powieści autorki w tym roku, żeby być na bieżąco. Dużo ich nie zostało 😀

Tym razem akcja dzieje się w zaśnieżonym Londynie. Noelle razem z przyjaciółką Debrą prowadzą małą cukiernię. To spełnienie ich marzeń zwłaszcza, że interes idzie bardzo dobrze. Noelle powoli wraca do życia, po zdarzeniach z przeszłości. Gdy poznaje Matta, właściciela leżącej nieopodal restauracji wszystko nabiera tempa i nasza bohaterka zaczyna wierzyć, że i jej w końcu należy się szczęście. Matt skrywa w sobie tajemnice, której Noelle kompletnie się nie spodziewa.

Ta książka autorki jest pełna melancholii i smutku. Czuć to bardzo podczas czytania. Rozdziały przeplatane są zdarzeniami z przeszłości i teraźniejszości. Bardzo lubię takie zagrania w książkach. Powolutku odkrywamy co przeżyła Noelle, coś co tak mocno odcisnęło się na niej samej. Zakończenie sprawiło, że uderzyłam szczęką o podłogę. Kompletnie nie spodziewałam się takich rewelacji, co jeszcze bardziej podniosło wartość tej historii. Można się było porządnie wzruszyć. Polecam kolejną opowieść pióra Kasi Bester. Każda z nich zapada mocno w pamięć. I tak również będzie z "Serce Noelle". Na pewno zapamiętam ją na długo.

bardzo ładna opowieść

bardzo ładna opowieść

Mój cudowny patronat w końcu doczekał się mojej recenzji. Przez długi czas po prostu nie mogłam się zabrać do re-readu, co tylko pokazuje jaką ostatnio mam blokadę w stosunku do wszystkich książek, które przeczytać muszę. Zwiastuje to zmiany i mam nadzieję, że tylko na lepsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że "Serce Noelle" to książka którą warto przeczytaj tej zimy. Jest bowiem pełna emocji, niezabliźnionych ran, ale i nadziei na lepszą przyszłość.
Od początku obserwujemy Noelle, współwłaścicielkę kawiarni prężnie się rozwijającej. Kocha się ona zatapiać w piekarniczy świat słodkości i sprawiać nimi przyjemność swoim klientom. Widzimy jednak, że głęboko w sercu nosi strach, smutek, żal i ból. Rządzi nią przeszłość, demony nawiedzają ją każdej nocy. Nie pozwala sobie na nowe uczucia w obawie przed powtórzeniem się tego, co kiedyś ją dotknęło. Boi się zaufać. Ale może w końcu nadszedł ten czas, by uchylić nieco drzwi do swojego serca?
Książka ma dwie linie czasowe, oczywiście teraźniejszą i to co wydarzyło się lata temu. Dzięki niej łatwiej zrozumieć czytelnikowi dlaczego Noelle zachowuje się tak, a nie inaczej. Dlaczego jest taka skryta i samotna. Jestem przekonana, że każdy kto przeżyłby to co ona nie potrafiłby łatwo wrócić do normalności.
Czytanie tej historii wymaga więc empatii, pokładów spokoju i cierpliwości. Tak samo uzbroić się w nią musiał nasz główny męski bohater, by móc ostrożnie przekroczyć próg drzwi do serca Noelle.
Piękna, czuła historia o rodzącym się uczuciu, które potrafi podnieść człowieka na duchu i umocnić jego poczucie własnej wartości. Daje ona też poczucie dobrze spędzonego czasu przy lekturze. Kasia jak zwykle nie zawodzi i oddaje w nasze ręce i umysły cudowną historię godną polecenia.

Biały, świąteczny Londyn, do tego sympatyczna cukiernia i nadciągająca miłość za rogiem...
Czy to się może nie udać?
Noelle jest wraz ze swoja przyjaciółką prowadzą niewielką cukiernie w Londynie, która przyciąga klientów swoim zapachem i wspaniałymi wyrobami. Do cukierni coraz częściej przychodzi Matt, właściciel restauracji znajdującej się nieopodal cukierni, który jest szczerze zainteresowany kobietą. Zaczynają spędzać więcej czasu razem. Jednak doświadczenie sprzed lat nie pozwala Noelle na spokój, szczęście czy miłość.
Czy Noelle uda się poukładać swoje życia i zacznie żyć teraźniejszością czy zawsze będzie wracała do wspomnień sprzed lat?
Czy kobieta w końcu pozwoli sobie na szczęście?
Jak na relacje tych dwojga wpłynie szczerość, którą sobie zafundują?
Przekonaj się czytając tę wspaniałą historię.

Pióro Katarzyny Bester miałam okazję poznać już wcześniej i się nie zawiodłam, tutaj było tak samo, a może nawet i lepiej.
To była wspaniała słodko-gorzka historia, która wgryzła się w moje serce i pozostanie ze mną na długo. Napisana jest w dwóch ramach czasowych - w teraźniejszości, oraz przeszłości, kiedy to nasza bohaterka była szczęśliwą osobą, jednak coś stanęło na drodze jej szczęścia i piękna bańka pękła w momencie.
Czasami wydaje nam się, że coś jest wieczne, że na stałe. Jednak chwile są ulotne i cieszmy się z tego, co mamy tu i teraz. Nie marnujmy czasu na niepotrzebne kłótnie czy fochy.
Odniosę się jeszcze do okładki. Z racji, że jestem okładkową sroką, to oczywiste jest, że to ona kupiła mnie na samym początku. Jest przepiękna, świąteczna i złapała mnie za serce tak bardzo jak i cała historia <3 .

Czy to się może nie udać?

Noelle spełniła swoje największe marzenie - otworzyła cukiernię w Londynie. Mimo to nie potrafi się cieszyć w pełni swoim szczęściem, ciągle prześladują ją bolesne wspomnienia z przeszłości.

Pewnego dnia poznaje Matta - przystojnego właściciela restauracji, który nie ukrywa, że kobieta mu się podoba. To idealna szansa na miłość i przywrócenie radości, jaką Noelle dawały święta. Tylko czy znajdzie w sobie odwagę?

"Serce Noelle" to lekka i przyjemna powieść obyczajowa, idealna na zimowe wieczory. Zachwyca swoim ciepłem i humorem. Bohaterowie są sympatyczni, a ich relacje rozwijają się w naturalny sposób, dzięki czemu łatwo się z nimi utożsamić.

Autorka stworzyła niesamowity klimat, który sprawia, że czytelnik czuje otaczającą go magię świąt. Osoby, które lubią gotować powinny być zachwycone, gdyż książka zawiera bogate tło kulinarne.

Całość czyta się lekko i przyjemnie. Myślę, że ta pozycja sprawdzi się idealnie nie tylko na czas około świąteczny, ale również w pozostałych tygodniach. Polecam!

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę, to okładka. Jest najpiękniejsza, ze wszystkich zimowych pozycji, które miałam okazję przeczytać w tym roku, ale absolutnie nie oddaje tego, co znajdziecie w środku.

O mój Boże, nie byłam przygotowana na to, co przeczytałam w tej lekturze. @katarzyna_bester , zbieram szczękę z podłogi 🥹

Od początku autorka zdobyła moje zainteresowanie. Lawirowała pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Wiemy, że coś się zdarzy, jednak nie jesteśmy absolutnie gotowi na bombę, która na nas czeka i z każdą kolejną stroną zbliża się do nas nieuchronnie. Liczyłam na lekką, zimową pozycję, bez większych problemów, ze świąteczną magię i faktycznie, magię dostałam, ale w zupełnie innej postaci, za co bije brawo! Już zapomniałam jak to jest czytać takie książki, w czasach, kiedy wszystkie historie są do siebie podobne, różnią się tylko imionami bohaterów. Wtedy wchodzi ona, @katarzyna_bester i zaburza to, do czego jestem przyzwyczajona. Zachwyciło mnie to.

Ośnieżony Londyn wygląda bajecznie, zwłaszcza przez przystrojone bożonarodzeniowymi światełkami okna niewielkiej cukierni prowadzonej przez Noelle i jej wspólniczkę, Debrę. Ich kuszące kształtami i zapachami słodycze momentalnie podbijają serce każdego klienta tego miejsca. A jednak coś nieustannie mąci radość Noelle ze spełnionego marzenia. Bolesne wspomnienia właśnie teraz, w przedświątecznym czasie, najmocniej wdzierają się w jej codzienność.
Bez względu na zainteresowanie, jakie okazuje jej Matt, właściciel znajdującej się nieopodal restauracji, Noelle musi zmierzyć się z emocjami, które powodują, że jest rozdarta między swoją przeszłością a teraźniejszością.

Czy relacja z Mattem jest w stanie przetrwać, gdy w końcu wyjawią sobie najgłębiej skrywane sekrety?
Dokąd zaprowadzi ich szczerość, którą obiecali sobie na początku znajomości?

Ta historia jest wyjątkowa, ciepła a zarazem wzruszająca. Jest też pełna sekretów, które w końcu wychodzą na światło dziennie i łamią serce.

Polecam! Ta książka jest warta poznania.

Od początku autorka zdobyła moje zainteresowanie....

Mega świąteczny klimat, opowieść miłosna i bardzo życiowa historia, w której bohaterzy są różnorodni i muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami? Zdecydowanie to wszystko znajdziecie w powieści Katarzyny Bester „Serce Noelle”.
Po książkę sięgnęłam, ponieważ potrzebowałam przeczytać coś lżejszego, przewidywalnego i ze szczęśliwym zakończeniem. No i prawie mi się udało, bo ta książka zdecydowanie nie jest przewidywalna. Przynajmniej nie do końca, bo bohaterzy mają sporo tajemnic na swoich kontach i całkiem dużo doświadczeń. Splot wydarzeń i tajemnica to mieszanka, która na pewno Was zaskoczy. Ja spodziewałam się czegoś innego w zakończeniu, jakiegoś bardziej oczywistego rozwiązania, a pisarka naprawdę fantastycznie zakończyła powieść. A jak to musicie przekonać się sami.
„Serce Noelle” to bardzo klimatyczna opowieść o świętach, przygotowaniach, czyli mamy tu strojenie, pieczenie i gotowanie, a w tle pojawia się miłość. I to nie jeden raz, bo jedna w przeszłości, a druga w teraźniejszości. Noelle jest bohaterką doświadczoną. Z tego powodu z dużą nieufnością podchodzi do nowych znajomości i zacieśniania relacji. Interes jednak prowadzi. Jest to typ kobiety, która poradzi sobie w każdych warunkach. Po odejściu ojca i załamania matki musiała dorosnąć jako dziesięciolatka, która ciężar emocjonalnej opieki nad rodzicielką wzięła na siebie. Dbała o mamę tak jak umiała i przy okazji stawiała pierwsze kroki w pieczeniu ciast. Z czasem zapisała się na odpowiednie kursy, a po ich skończeniu z koleżanką otworzyła cukiernię. Samodzielnie robione wypieki stopniowo podbijają serca klientów, których przybywa. Kobiety mają coraz więcej pracy, ale ich życie nie jest do końca takie różowe jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka: jedna ma problem z teściową, a druga z narzeczonym, który tuż przed świętami zaczyna się dziwnie zachowywać. Z opowieści z teraźniejszości wiemy, że już nie jest z ukochanym. Dalej z zaangażowaniem prowadzi cukiernię i nie jest do końca pewna, czy już przyszedł czas na zmiany.
Historię otwiera opowieść o przygotowywaniach specjalnego świątecznego ciasta. Wczesnym rankiem pojawiają się pierwsi klienci zwabieni zapachami oraz wyglądem słodkości. Od pierwszych stron widzimy klimat małej cukierni, w której zna się wszystkich klientów i coraz dokładniej poznaje ich życie. Noelle jest wcześnie w pracy, ponieważ cierpi na zaburzenia rytmu snu. To sprawia, że czuje się coraz bardziej przemęczona, ale nie ma szans na odpoczynek, bo własny interes wymaga zaangażowania. Wspólniczki postanawiają kogoś zatrudnić. Student chcący zarobić sobie na nowy telefon nie do końca ich przekonuje, ale z braku innych kandydatów stwierdzają, że taka pomoc wystarczy. Szybko się przekonują, że wprowadzenie nowej osoby do firmy to była fantastyczna zmiana. Biznes rozkwita. Życie osobiste właścicielek też zaczyna nabierać innego tempa. Szczególnie mocno widoczne są zmiany w codzienności Noelle unikającej wszelkich randek, ale kto powiedział, że zakochiwać można się tylko i wyłącznie, kiedy wyrazi się zainteresowanie tym?
„Serce Noelle” to wzruszająca i pełna humoru opowieść przepełniona świątecznym klimatem. Dostajemy tu cudowną cukierkową zimową aurę, ale też sporo życiowych historii. Wykreowani przez Katarzynę Bester bohaterzy nie mają łatwego życia. Każdy musi zmierzyć się ze swoimi demonami, pokonać lęki i uprzedzenia. Pisarka wprowadza nas do świata miłości, dbałości o innych. Pokazuje jak ważna jest radość z życia. Pośpiech niczemu nie służy. Do tego duży nacisk postawiono tu na głębokie, wartościowe relacje międzyludzkie. Losy Noelle wciągają od pierwszej strony. Śledzenie z jednej strony aktualnych wydarzeń, a z drugiej przeszłości sprawia, że przepadamy w historii i chcemy zrozumieć sytuację, w której znalazła się bohaterka. Zobaczymy też, z jaką łatwością nawiązuje współprace. Jedną z firm, dzięki której właścicielki cukierni dobrze prosperują jest restauracja Matta. Początkowo biznesowa relacja w okresie świąt zaczyna się nieco przeobrażać. Kilka miesięcy wspierania się prowadzi do zacieśniania znajomości. Rozwijająca się między Noelle i Mattem przyjaźń jest urocza. Ten cukierkowy obraz przełamuje gorycz doświadczeń sprzed lat. Każdy z bohaterów ma swoją tajemnicę. Łączy ich jedna osoba. Jak to wpłynie na ich relacje?
„Serce Noelle” Katarzyny Bester to powieść, w której się przepada. Do tego czyta się ją niesamowicie szybko. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki i już wiem, że nie będzie ono ostatnie. Kolejne książki już czekają na przeczytanie, a Wam zdecydowanie polecam, bo jest to pełna ciepła i dużej dawki pozytywnych emocji opowieść, która z jednej strony daje nam wiarę w prawdziwą miłość, a z drugiej jest wiatrem w żaglach do planów i działań.

• Audiobooki
  • Świąteczne