Przypomnij mi, kim byłeś

Okładka książki Przypomnij mi, kim byłeś Anna Falatyn
Okładka książki Przypomnij mi, kim byłeś
Anna Falatyn Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Chicago (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Chicago (tom 1)
NieZwykłe
2023-11-15
2023-11-15

Wypadek może zmienić w naszym życiu wszystko. Ale czy tylko wypadek? Układy? Umowy? Czy powypadkowa amnezja kiedyś minie ? Czy możemy zwalczyć wszystkie przeciwności losu i wzbić się na szczyt ?

„Przypomnij mi, kim byłeś” to mieszanka przesiąknięta wieloma barwami emocji, trudnych sytuacji i przeżyć. Jednocześnie wypełniona trudną drogą w poszukiwaniu tożsamości, miłości i zrozumienia. To romans z motywem slow burn, który pokazuje jak piękne może być powoli rozwijające się uczucie. I tym razem Anna Falatyn urzeka niebanalnym stylem, fabułą i treścią. Uważam, że obok takiej pozycji nie można przejść obojętnie, tym bardziej, że wkrótce premiera drugiego tomu w cyklu Chicago. Polecam 💜💜💜

Trochę się dziwię tak wysokiej ocenie … Główna bohaterka dla mnie momentami dość irytująca, jakoś nie udało mi się jej polubić. Fabuła za to dość ciekawa . Książka taka współczesna silna kobieta i „ciapowaty” facet :)

Ile razy mówimy, że chcielibyśmy o wszystkim zapomnieć i zacząć od nowa? Czy jest osoba, której to ani razu nie przeszło przez myśl?

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Po przeczytaniu opisu książki miałam co do niej duże oczekiwania. Przez pierwszych kilka rozdziałów moje nastawienie było średnie i chciałam nawet odpuścić czytanie. W tej chwili cieszę się, że moja uparta natura mi na to nie pozwoliła. Z każdą kolejną stroną coraz bardziej wchodziłam w tę historię. Główni bohaterowie są doskonałe ze sobą zgrani. Najbardziej jednak podoba mi się postać Abigail. Kobieta młoda, ale bardzo inteligentna. Nie wierzy we wszystko co usłyszy i pomimo sytuacji w jakiej się znajduje twardo stąpa po ziemi.

Koniec końców z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę i z niecierpliwością czekam na jej drugą część, która będzie już niebawem.

Abigail Weller to dwudziestoczteroletnia kobieta, która pewnego wieczoru ulega wypadkowi samochodowemu. Przez to zdarzenie traci wszystko co miała czyli pamięć i wspomnienia. Zupełnie nie wie kim jest i jak wcześniej wyglądało jej życie.
Jest w otoczeniu bliskich jej osób - tak mówią bo ona kompletnie tego nie czuje.
Ma też narzeczonego Hamiltona Nielsena, który z całych sił stara się przywrócić jej wspomnienia. Po mimo jego starań dziewczyna nie czuje z nim żadnej więzi, przez co trzyma go na dystans i jest zimna w stosunku do niego. Jej bliscy również dokładają wszelkich starań aby przypomnieć jej kim była.
Tylko czy aby na pewno cały czas mówią o NIEJ ? Czy na pewno ONA właśnie taka była ?
Jedyną osobą, która na prawdę wspiera dziewczynę jest starszy brat jej narzeczonego Zachary. Będąc blisko niego Abi czuje, że przed wypadkiem był on ważna osobą w jej życiu.
Jest bardzo wstrząśnięta przebłyskami wspomnień, które nie pasują do tego co mówią jej bliscy. Zaczyna więc sama szukać odpowiedzi na nurtujące ją pytania przez co odkrywa, że wszyscy wokół niej kłamią.
Kim tak na prawdę są otaczające ją osoby?

🌸"Cza­sa­mi le­piej jest mil­czeć niż po­wie­dzieć za dużo".
Przesiąknięta emocjami o różnorakim zabarwieniu, wartościowa, pozwalająca dostrzec kruchość ludzkiego życia. Naznaczona bólem, owiana smutkiem, żalem, ujmująca, uzależniająca, a także fabularnie nieobliczalna. Wypełniona ciepłem, humorem, sarkazmem, ale też błyskotliwymi, inteligentnymi dialogami. Snuta niespiesznie, niosąca nadzieję, otulająca, portretująca trwałe i piękne więzy przyjaźni historia o poszukiwaniu siebie oraz odpowiedniej jakości życiowej drogi. “Przypomnij mi, kim byłeś” to przemyślana, skrupulatnie dopracowana, trzymająca w napięciu, posiadająca w sobie niezaprzeczalny urok publikacja, z którą cudownie spędziłam czas. Anna Falatyn po raz kolejny oczarowała mnie swoim niezwykłym, lekkim oraz przyjemnym w odbiorze piórem, ale również nietuzinkowym pomysłem na fabułę swojej powieści. Autorka naszpikowała ten tytuł intrygami, tajemnicami, niedomówieniami oraz wyjątkowymi, chwytającymi za serce cytatami. Wykreowała protagonistów w fenomenalny, ale co najważniejsze wiarygodny sposób. Abigail oraz Zachary to osoby barwne, niejednoznaczne, posiadające zarówno wady, jak i zalety. Na dodatek elektryzująca chemia oraz magnetyczne przyciąganie między nimi dało się zauważyć gołym okiem. “Przypomnij mi, kim byłeś” przypadnie z pewnością do gustu fanom dzieł z motywem amnezji, różnicy wieku czy tekstów w stylu slow burn. Razem z głównymi bohaterami przeżyłam niezwykłą literacką podróż, dlatego już z niecierpliwością wyczekuję premiery kolejnych części tego cyklu!

🌸"Cza­sa­mi le­piej jest mil­czeć niż po­wie­dzieć za dużo".

Abigail to kobieta pełna siły, ambicji i nie skłamię jeśli powiem, że w pewnym sensie jest moją inspiracją. Jej dążenie do odkrycia prawdy i wola walki podczas gdy każdy wokół ją okłamywał były niesamowite. Ta piękna, silna kobieta pokazuje, że nie warto się poddawać i nawet kiedy myślimy, że już nie mamy siły walczyć, warto jest to zrobić i pokazać wszystkim wokół z kim mają do czynienia.

Zachary Nielsen to mój mąż (to nic nie zmienia, ale musiałam to zaznaczyć.) Uwielbiam jego postać, to jak został wykreowany i jakim ogromnym wsparciem był dla Abi. Myślę, że to dlatego od samego początku ta relacja mnie kupiła - Zachary jako jedyny chciał, aby Abi sama odkryła kim jest, co lubi i jeśli tylko będzie chciała, to on będzie jej przy tym towarzyszył. Zack pokazał, że Abi ma mieć w nosie jakąś chorą presję społeczeństwa i jej bliskich tylko ma słuchać się siebie i swojego serca, bo ono wie najlepiej co jest dla niej najlepsze.

Ich relacja jest dla mnie ogromnie wyjątkowa, bo oprócz niezaprzeczalnego napięcia, do którego zaraz przejdę, uwielbiam w ich relacji szacunek, którym się nawzajem obdarzali. Choć Zack czasami popełniał głupie błędy, wszystko to robił z myślą o szczęściu Abi. Dlatego nieważne co kto powie - ta dwójka została sobie przeznaczona.

Rzeczą, która ogromnie skradła moje serce to metafora spaceru, który przewija się podczas fabuły. Dam wam samemu dojść do niego i odkryć jego piękno, lecz uważam to za niezwykle trafione sformułowanie i bardzo wyjątkowe. Cała ta książka, ta historia jest ogromnie wyjątkowa i pomimo wielu tajemnic, plot twistów - niezwykle delikatna.

Styl pisania Ani jest jednym z moich ulubionych i za każdym razem, gdy wracam do tej historii zachwyca mnie on na nowo. Ania piszę w trzeciej osobie i jeśli nie jesteście fanami, to błagam was na kolanach żebyście dali szansę jej twórczości. Przez całą książkę się płynie, i dosłownie nie chce się jej kończyć. Autorka tak genialnie dobiera słowa, że w jednej chwili możesz płakać, a w drugiej śmiać się bez końca. Styl, jak i cała historia są po prostu jedyne w swoim rodzaju.

Jak to w książkach Ani, nie zabrakło dobrego plot twistu i buzi szeroko otwartych ze zdziwienia. Kocham fabułę tej książki, dochodzenie co się stało, oraz powoli odkrywanie kart z przeszłości. Oprócz pięknie rozwiniętej relacji Ania dostarcza czytelnikowi wielu emocji podczas czytania i sprawia, że każda strona pochłania coraz bardziej. Mogę śmiało powiedzieć, że Przypomnij mi, kim byłeś to jedna z najlepszych, oraz najpiękniejszych historii jakie dane było mi poznać.

Boooże, jak ja kocham romans w tej pozycji! Uwielbiam to jak nic nie jest tu oczywiste i razem z bohaterką odkrywamy co oznaczają uczucia, które odczuwa przy bracie swojego narzeczonego. Właśnie, Hamilton. Powiem tylko tyle, że jest genialnie wykreowany bo to i tak zbyt duży czas poświęcony na jego osobę i przejdę dalej do zachwycania się postaciami, które na to zasługują. Ania wyniosła sceny łóżkowe na kolejny poziom i kocham je z całego serca. Są napisane genialnie, bo są dość szczegółowe, a przy tym ani trochę wulgarne. Napięcie między bohaterami można kroić nożem, i uwielbiam to, że jako czytelniczka mogę to wszystko przeżywać.

Przypomnij mi, kim byłeś to wyjątkowa dla mojego serca pozycja bo była ona ze mną w dość nieciekawym dla mnie czasie i stała się moją ucieczką od rzeczywistości. Ania Falatyn w najpiękniejszy możliwy sposób przeniosła mnie do Chicago i pokazała jak ważne jest by doceniać każde najmniejsze chwile w swoim życiu. Ponownie dziękuję, że mogłam stać się częścią tak pięknej (z zewnątrz i wewnątrz) historii, bo Abi i Zack zabrali mnie na mój najbardziej wyjątkowy spacer. To historia do której będę wracać bardzo często, a w mojej głowie i sercu zajęła sobie miejsce już na zawsze.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było o wszystkim zapomnieć, o wszystkich problemach i niepowodzeniach, i zacząć od początku, od nowa obrać swoją drogę?
Amnezja - niemożność przypomnienia sobie faktów i wydarzeń z przeszłości. Z tym zmierza się Abigail Weller, bohaterka książki. Pamięć straciła w wypadku samochodowym. Po przebudzeniu w szpitalu kompletnie nie wie co się stało ani nie poznaje rodziców czy narzeczonego. Mimo ich starań i opowiadań ta 24-letnia dziewczyna nie czuję żadnej bliskiej więzi z nimi, a narzeczonego wręcz odpycha od siebie. Jedyne emocje wzbudza w niej brat przyszłego męża, gburowaty 40-letni Zachary. Tylko on po niespodziewanym spotkaniu z Abi zaczyna wspierać ją w odzyskaniu wspomnień ale niczego jej nie opowiada, każe po prostu "iść na spacer". Abigail zmienia nastawienie i z bezbronnej i zagubionej dziewczyny, która czuję że wszyscy ją okłamują, przechodzi w tryb detektywa. Odwiedza miejsca, licząc że obce osoby będą ją pamiętać i te jako jedyne powiedzą jej prawdę. Pyta, słucha, doszukuję się niejasności i w końcu wie że jej teza ma podstawy. Więc kim są tak naprawdę jej rodzice, narzeczony? Jaką rolę w jej życiu odgrywał Zachary? Czy Abigail w końcu odnajdzie swoją drogę do domu?
Jestem pod wrażeniem! Ta historia była wręcz przecudowna! Mamy dwie główne postacie- Abigail - która chce wszystko sobie przypomnieć i Zachary - który chce o wszystkim zapomnieć. Oboje zahipnotyzowali mnie swoją traumą, przeżyciami i uczuciami. Autorka świetnie wykreowała ich postacie jak i wszystkie poboczne. Historie tych dwojga czyta sie szybko i lekko mimo mnóstwa tajemnic i zwrotów akcji. Z czystym sercem polecam dla wszystkich fanów slow burn i age gap!😉

Booooże jakie to było dobre!

Booooże jakie to było dobre!

Zastanawialiście się kiedyś, jakby było zacząć od nowa, zapomnieć o wszystkim i odnaleźć swoją drogę?🤔

Abigail Weller, na skutek wypadku samochodowego traci pamięć. Po przebudzeniu odkrywa, że prowadziła luksusowe życie u boku swojego narzeczonego, jej matka jest bezwzględną królową biznesu, a przyjaciółki są snobistyczne i irytujące. Problem polega na tym, że Abi nie czuje żadnych emocjonalnych więzi z tymi osobami ani z tym życiem, co sprawia, że czuje się kompletnie zagubiona.

Kluczową postacią staje się Zachary, starszy brat jej narzeczonego, który jako jedyny wywołuje w niej emocje i nadzieję na odkrycie prawdy. Zachary sam zmaga się z własnymi problemami, w tym z traumą po stracie żony i problemami w firmie, które prowadzą go na skraj emocjonalnego załamania. Jednak jestem pewna, że mimo wszystko pokochacie Zacharego tak bardzo jak ja.🖤

Anna Falatyn przedstawia walkę głównej bohaterki z amnezją, ukazując jej emocjonalny rollercoaster od dezorientacji po narastającą niepewność. Abi jest postacią, która nieustannie poszukuje swojego miejsca w nowej rzeczywistości, czując się oddzielona od dotychczasowej tożsamości, jednocześnie stale pokazuje swoją determinację. Autorka nie tylko stworzyła interesującą historię, ale również wykreowała postacie pełne wad i zalet, co czyni tę książkę bardziej realistyczną. To historia pełna intryg, zakłamania i manipulacji, jednak książka przynosi nadzieję na odnalezienie sensu w chaosie i pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć od nowa. 💙

Historia Abigail i Zacharego pokazuje, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można odnaleźć siłę i determinację, by walczyć o prawdę i własną tożsamość. To książka, która porusza i skłania do refleksji nad istotą ludzkich relacji i wyborów życiowych, wciąga od pierwszej strony i nie da się o niej zapomnieć po przeczytaniu ostatniej. 🥰

Po więcej recenzji zapraszam na IG: czytelnik.recenzent

"Przypomnij mi, kim byłeś."
Autor: Anna Falatyn
@bloody_plan_by_ann
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Abigail w wyniku wypadku traci pamięć. Amnezja odcięła ją od wszelakich wspomnień, nie rozpoznaje rodziców, ani narzeczonego. Od teraz ma czystą kartę i do zapisania historię swojego 24letniego życia na nowo.

Dziewczyna mimo starań narzeczonego, by odzyskała chociaż część wspomnień, nie czuje z nim więzi, przez co jest wycofana i zimna w stosunku do niego.

Bliscy starają się jej pomóc, ale czy ten świat pokazywany przez nich to jej miejsce? Jedyny,który wspiera dziewczynę to starszy i gburowaty brat przyszłego męża.

Mocno poturbowana przebłyskami ze swojego życia, wchodzi w tryb detektywa. Pytając i słuchając, juz wie, że wszyscy wokoło kłamią.
Kim są jej bliscy? Czy Abi odnajdzie swoją drogę do domu?

Od pierwszych stron autorka postawiła nas w trudnym momencie. Stajemy się oczami dziewczyny, która po wybudzeniu że śpiączki, nie pamięta nawet tego jak wygląda. Otaczający ją świat jest obcy. Książka zahipnotyzowała mnie, byłam ciekawa jak rozwinie się akcja. Czytając miałam swoje domysły, ale każde następne strony mnie zaskakiwały i burzyły moje teorie. Książka lekka,szybko się ją czyta. Genialnie wykreowani bohaterowie, mnóstwo tajemnic, emocji i zwrotów akcji. Fajnie, że oprócz typowego romansu, autorka poświęciła dużą część książki firmie, nie odstawiła ją na dalszy plan, nie przyćmiła jej historią miłosną. Idealna powieść, na każdy dzień, z czystym sumieniem polecam.💗

meggi.books

"Przypomnij mi, kim byłeś."
Autor: Anna Falatyn
@bloody_plan_by_ann
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Dziewczyna mimo starań narzeczonego, by odzyskała chociaż...

• Romans

Anna Falatyn Przypomnij mi, kim byłeś Zobacz więcej