Wszystkie twoje marzenia

Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Endorfina literatura obyczajowa, romans
Endorfina
2023-08-18
2017-05-10
miłość new adult marzenia podróże

Kilka lat temu uważałam książki Polskich autorów za największe zło. Potem akimś cudem trafiła w moje ręce jedna z książek tej aktorki. Następnie już samo jakoś się potoczyło , jedna druga i się zakochałam w piórze Agaty Czykierdy Grabowskiej. Dlatego z bólem serca piszę tę recenzje.

Maja i Kamil poznali się gdy dziewczyna postanowiła wrzucić samochód do rzeki. Po tym zdarzeniu ich relacja przybiera ciekawy obrót. Umawiają się, że zostaną przyjaciółmi z korzyściami bez żadnych zobowiązań.

Kocham ten motyw więc pewnie zastanawiacie się co poszło źle. A mianowicie kreacja bohaterów. Absolutnie nie mogłam ich znieść. Nie wiem kogo bardziej bo z czasem obydwoje tak działali mi na nerwy, że czułam ogromną irytację gdy tylko otwierali buzię. To ile razy przewróciłam oczami nie szło już zliczyć.

Pomijając charaktery głównych bohaterów relacja, która się między nimi zrodziła też mnie nie kupiła. Nie czułam ani chemii między nimi, ani też jakichkolwiek podstaw do tego uczucia, bo wyglądało to jakby się wzięło nagle z nikąd.

Ogromnie szkoda, jednak jeśli chcecie coś naprawdę wartego polecenia spod pióra tej autorki to polecam Adam czy Kiedyś po ciebie wrócę bo wiem, że potrafi ona napisać genialne książki, które zaangażują tak bardzo czytelnika, że jest on w stanie zarwać noc dla tych książek ( robię za przykład).

Samo wydanie jest niezwykle piękne. Ma barwione na pomarańczowo brzegi oraz sporej wielkości litery. Jeśli jesteście chociaż trochę zainteresowani to i tak zachęcam zajrzeć do niej bo może akurat przepadniecie dla tej autorki jak ja kilka lat temu.

~ 1,5/5 ✨ ~

Nie jest to bardzo zła czy całkiem nudna książka tylko dziwna? Młody idealny Romeo. Matka? Chyba współlokatorka Eliza była najbardziej realną postacią i jako młoda dziewczyna i studentka. Dialogi słabe, styl bardzo, bardzo prosty. Pomysł na historię fajny ale sposób jej opowiedzenia - jeszcze trochę .

"(...) wczuł się w rytm jej roz­sza­la­łe­go serca, które teraz stało się także jego ser­cem.
Ko­chał ją. Tak jak się kocha po raz pierw­szy i po raz ostat­ni. Tak jak się kocha tylko raz."

"(...) cza­sa­mi śmiech nie ozna­cza ra­do­ści. Jest tylko maską, pod którą można się skryć."

Kamil wyjeżdża do wielkiego miasta, aby rozpocząć studia. Po ciężkich wydarzeniach chce skupić się na nauce oraz od czasu do czasu zaznać trochę życia studenckiego. Nie zamierza bawić się w uczucia i związki.

Maja pragnie uwolnić się od apodyktycznej matki, rozpoczęcie studiów jest idealnym na to sposobem. Pragnie skupić się na nauce i na spełnianiu swoich marzeń, chce podróżować i zwiedzać świat. Przez wydarzenia z przeszłości, które wciąż siedzą głęboko w jej głowie i sercu, nie zamierza się z nikim wiązać. Nie szuka związku i miłości.

Od momentu kiedy tych dwoje wpadnie na siebie już nic nie będzie takie samo. I choć obiecali sobie, że połączy ich tylko przyjaźń, to coraz trudniej jest im tą obietnicę utrzymać. A sekrety skrywane przez Maję i mur, który wokół siebie wybudowała niczego nie ułatwiają.

Jak to się stało, że tak szybko stali się dla siebie tak bliscy? Czy poradzą sobie ze wszystkimi problemami i przeciwnościami losu? Czy odnajdą szczęście, na które zasługują?

Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie to, że ja już poznałam Kamila w innej książce autorki pt. "Pierwszy raz". Historia ta opowiadała o Kubie i Lenie, ale właśnie tam przewijał się także Kamil, brat Kuby. Po opisie tej książki kompletnie nie skojarzyłam, że to chodzi o tych bohaterów i może to być traktowane jako kontynuacja (spokojnie można czytać bez znajomości tamtej historii). Tamta historia bardzo mi się podobała, dlatego jak tylko zaczęłam czytać "Wszystkie twoje marzenia" i skojarzyłam fakty, to od razu wiedziałam, że to będzie świetnie spędzony czas z książką. I tak właśnie było, nie zawiodłam się.

Kamil i Maja są młodymi osobami z dużym bagażem doświadczeń. Oboje dźwigają na swoich barkach wiele przykrych i trudnych wydarzeń. Przykre jest to, że w tak młodym wieku musieli zmagać się z takimi przeciwnościami losu. Maja na własnej skórze przekonała się jak bardzo życie potrafi się nagle zmienić, jak potrafi być kruche, jak potrafi zniszczyć wszystko to, co się w danej chwili miało. Doświadczyła jak to jest dotknąć dna i nie mieć siły się od niego odbić.
Do tego 'nadopiekuńcza' matka, która zamiast wspierać córkę i jej kibicować wolała decydować za nią. Kamil miał ciężkie dzieciństwo. Brakowało mu rodzinnego ciepła, bezpieczeństwa i miłości. Obwiniał się za stratę kogoś bliskiego. Dwie zranione dusze.. Czy mogą się nawzajem uleczyć?

Bardzo podobała mi się relacja Majki i Kuby. Czułam to przyciąganie pomiędzy nimi i wszystko to, co się pomiędzy nimi działo wydawało się takie naturalne. Po prostu tak miało być i już. Ci bohaterowie dostarczyli mi wiele emocji.

Oboje byli sobie bardzo potrzebni. Kamil był dla Majki jasnym swiatełkiem, nadzieją na lepsze jutro, nową szansą na to, aby korzystać z życia ile się da, bez strachu.

"Można by nawet po­wie­dzieć, że byli tacy sami. Tak samo ra­do­śni na ze­wnątrz i smut­ni w środ­ku. Ale gdy prze­by­wa­li razem, ich ra­dość nie była wy­ni­kiem cią­głe­go uda­wa­nia."

Ta książka zachwyci, sprawi, że zrobi się cieplej na sercu, ale także wzruszy. W tej książce znaczenie słów takich jak 'dom', 'rodzina', 'bliska osoba', i te dwa najważniejsze 'kocham Cię' nabiorą zupełnie nowego, głębszego znaczenia. Ja bardzo kibicowałam tym bohaterom.

📚Agata Czykierda-Grabowska "Wszystkie Twoje marzenia"
📖Wyd. @wydawnictwoendorfina
Ocena 10/10❤️
[Współpraca reklamowa]
Kamil zaczyna studia w nowym mieście i stara się myśleć tylko o tym. Jednak na jego drodze pojawia się Ona. Przepiękna dziewczyna, która potrzebuje pomocy z autem. Okazuje się, że także będzie mieszkać w tym samym budynku co on. Od tamtej pory ta dwójka zaczyna spędzać ze sobą czas. Dziewczyna jednak prosi go aby ten obiecał jej, że nigdy się w niej nie zakocha.
Czy lubicie książki, które powodują u was łzy ? Ja bardzo i to jest właśnie przykład takiej historii. Jest to przepiękna książka, która pokazuje nam siłę miłość. Kiedy człowiek myśli, że już wszystko jest stracone i nadzieję na dalsze życie w szczęściu są nikłe wtedy na horyzoncie pojawia się światełko nadzieii. Kamil bardzo mnie zaskoczył tym jak dojrzale podchodził do dziewczyny i próbował jej pomóc. Zaopiekował się nią i dał jej poczucie bezpieczeństwa. Natomiast Maja ukrywała tajemnice, które wiele potem wyjaśniły. Są w życiu takie chwile o których człowiek nie lubi i nie chce mówić. Sprawiają one ból i krzywdzą. Maja nie chciała zostać po raz kolejny skrzywdzona przez los dlatego tak wzbraniała się przed uczuciami do Kamila. Jej serce było rozdarte i sama już nie wiedziała czy dobrze robi. Powieść daje nam ogrom emocji. Czytelnik znajdzie tu trochę śmiechu, złości czy nawet łez. Nie możecie przejść obojętnie obok tej historii dlatego bardzo was zachęcam do poznania jej. Moje serce na długo będzie pamiętało o tej dwójce młodych ludzi ❤️

📚Agata Czykierda-Grabowska "Wszystkie Twoje marzenia"
📖Wyd. @wydawnictwoendorfina
Ocena 10/10❤️
[Współpraca reklamowa]

,,To nie miejsce tworzy dom. To ludzie są jego podwalinami i dachem. To ludzie, którzy Cię akceptują i kochają są twoim domem"

****************************

RECENZJA

Książka ,,Wszystkie twoje marzenia" przeniosła mnie do czasów studenckich, które bardzo miło wspominam...
Mieszkałam w akademiku i przyjemnie było znów poczuć ten klimat....

Poznajcie Maję i Kubę, którzy właśnie rozpoczynają dorosłe życie...

On zamierza skupić się na nauce, korzystać z życia i unikać związków...

Ona marzy o podróżach, chce odciąć się od matki i nie chce w w swoim życiu miłości...

Oboje mają za sobą nie łatwą przeszłość i oboje szukają tylko przyjaźni i bratniej duszy...
Kiedy pewnego dnia wpadają na siebie ich życie się zmienia, choć warunkiem ich relacji jest złożona obietnica, by się nie zakochać...

Tylko, co gdy nieoczekiwanie pojawi się miłość?
Jaką tajemnicę skrywa Majka?
Czy układ friends with benefits może się dobrze skończyć?

O tym musicie przekonać się sami sięgając po książkę...

Fabuła rozgrywa się w akademiku, a autorka świetnie wpłata trudne tematy pomiędzy zabawne sytuacje. Nie brakuje tu sarkazmu i dużej dawki humoru, ale też skrajnych emocji. Fajnie było obserwować piekną przyjaźń bohaterów, która przeradzała się w miłość.

Autorka poza miłością, porusza tematy traumy z przeszłości, ciężkiej choroby i trudnych relacji rodzinnych. Ale także ukazuje, że warto walczyć o swoje szczęście i marzenia...

,,Chcę być tam, gdzie ty, bo...bez ciebie jestem najbardziej samotnym człowiekiem na świecie. Przy tobie...wszystko jest lepsze.(...) Przy tobie jestem po prostu szczęśliwy "

To przyjemna książka na jeden wieczór, choć nie ma tu niczego zaskakującego to miło spędziłam z nią czas. No i to wydanie jest tak piękne, że nie da się przejść obojętnie 😉

****************************

RECENZJA

Mieszkałam w akademiku i przyjemnie było znów poczuć ten klimat....

Poznajcie Maję i Kubę, którzy...

"Można by nawet powiedzieć, że byli tacy sami. Tak samo radośni na zewnątrz i smutni w środku. Ale gdy przebywali razem, ich radość nie była wynikiem ciągłego udawania."

Moje pierwsze spotkanie z autorką, i to w jakim stylu 🤩 Bardzo podobało mi się to jak tworzy bohaterów, oboje mieli skazy i wady, ale razem dopełniali się i budowali naprawdę świetną relacje 🤩 Kamil w tym zestawieniu jest tym który nie boi się swoich uczuć, ale jak to w życiu bywa, to też on musi pokonać największe przeszkody 🙈 Fabuła nie zaskoczyła, choć pojawiło się w niej kilka nietypowych sytuacji🤭 Jednakże nie nudziłam się za bardzo, czytało się szybko, a historia choć nie jest lekka, idealnie nadaje się na odstresowanie ❤️ Autorka ma fajny styl pisania, a całe wydanie książki zachwyca 🤩 Poruszane są różne tematy, w dodatku mamy tutaj klimat nie tylko studencki, ale również trochę tragiczny 🙈 Emocjonalnie nie uderzyła we mnie na tyle, na ile chyba powinna, ale biorąc pod uwagę ilość książek w takiej tematyce przeczytanych przeze mnie, naprawdę ciężko jest to zrobić, więc nie jest to minus 🤪 Bardzo wam ja polecam na jesienne wieczory ❤️ no i takie wydanie trzeba koniecznie mieć na półce, sami przyznacie, że cieszy oko 🤩

Maja i Kamil są studentami, którzy mieszkają w jednym akademiku. Gdy chłopak wraca do niego, widzi zapłakaną dziewczynę. To Maja, której zespuło się auto. Chłopak pomaga doholować samochód pod ich kampus. Tak zaczyna się znajomość dwójki studentów, która z czasem przeobrazi się w przyjaźń. Dziewczyna nie chce się z nikim wiązać i w związku z tym wymusi na chłopaku pewną obietnice. Jaką? Czy Kamil jej dotrzyma?

Kolejna historia spod pióra Agaty Czykardy - Grabowskiej za mną. Zawiera w sobie motyw młodzieńczej miłości, opartej w dużej mierze na prawdziwej przyjaźni. Tego typu historia wydaje się błaha i delikatna, jednak tu uczucie zostało pokazane w przestrzeni poważnej choroby. Strach odegra swoją rolę, a rozwijające się uczucie będzie blokowane przez wydarzenia z granicy życia i śmierci. Ponadto uczucie będzie także tłamszone przez osoby trzecie oraz wystawione na próbę, w której zazdrość będzie dochodzić do głosu.

Jak tytuł sugeruje, ta opowieść jest nie tylko historią o miłości, bliskości i wsparciu, lecz także uświadamia, że życie jest kruche i nieprzewidywalne, warto więc spełniać swoje marzenia. Przy tej książce naprawdę spędzicie przyjemnie czas, choć nie jest to do końca historia pozytywna - kryje się w niej kilka trudnych dla bohaterów wydarzeń, które zostawiły w nich trwały ślad. Mi się historia spodobała, chociaż bardzo emocjonująca nie była. Czasami warto jednak sięgnąć po książkę, która jest spokojniejsza, a ta właśnie taka jest. Czyta się ją naprawdę dobrze🙂.

„Wszystkie twoje marzenia” to książka niezwykle bliska memu sercu. Przecież jeszcze niedawno byłam na studiach i dotyczyły mnie te wielkie porywy serca związane z miłością i ogólnie z czasem studenckim. Bardzo podobało mi się to jak autorka do, tylko teoretycznie lekkiej historii, wrzuciła ogromną bombę, coś niczym tykający zegar, coś co z pewnością dało tej książce ogromną zaletę. Ale nie powiem Wam co!😂 Już pomijając fakt, że przez tę opowieść się płynie, i pióro autorki jest naprawdę otulające, to także trudno pożegnać się z jej bohaterami. Są bliscy naszemu sercu, pełni porywczości jakiej doświadczają młodzi ludzie, czasami sprzeczności, ale jednocześnie tak bardzo chcą doświadczyć szczęścia i tak bardzo boją się wielkich słów i uczuć. Muszę także podkreślić to, że ta historia jest bardzo realistyczna, wręcz czuje się, że to dzieje się naprawdę. Wywołuje sporo uczuć i sprawia, że chcemy się uśmiechnąć. Doświadczyłam także przysłowiowego zawału i palpitacji serca, drżałam o los bohaterów, no i powiedzmy sobie szczerze, nie można przejść obojętnie obok tej okładki! Otulająca, idealna na taki wieczór jak dziś. 8⭐️.

Kamil chce korzystać z życia i nie planuje się angażować w żaden związek. Majka poszukuje przyjaciela, bratniej duszy i nareszcie pragnie oddychać pełną piersią bez rodziców, którzy zabraniają nie w zasadzie wszystkiego. Gdy tych dwóch się spotyka, od razu pojawia się pomiędzy nimi nić porozumienia, ale oboje są pewni, że chcą tylko przyjaźni. Do czasu…

Wszystkie Twoje Marzenia " to mogłyby się wydawać zwykła prosta historia. Rozpoczynająca się od startu roku akademickiego w jednej z uczelni. To właśnie tam dołącza Kamil, który poprostu chce skupić się na nauce, z odrobiną szaleństwa. Nie myśli jednak o żadnym związku oraz o tym co przyniesie przyszłość.

Natomiast Maja przestaje wierzyć w miłość, jedyna miłość która gra w jej sercu to podróże.
Kocha zwiedzać nowe miejsce a jej marzeniem jest wyjazd do Rzymu.
Gdzieś tak głęboko wierzy,że to marzenie się spełni.

Pewnego dnia los chce by tych dwoje stanęło sobie na drodze.
Jaki będzie efekt tego spotkania?
Musicie dowiedzieć się sami.

Mogę z czystym sercem powiedzieć,że książkę czyta się przyjemnie. Momentami można było się pośmiać ale i później poczuć zdenerwowanie.
Trochę brakowało mi tu takich ciekawszych scen , w których coś by się działo .
Jednak mimo wszystko książka bardzo fajna i mogę polecić ją wam na zbliżające się jesienne wieczory ❤️
Dużą uwagę przyciąga piękna okładka i śliczne brzegi książki, które w tym wydawnictwie są wyjątkowe 😍

Natomiast Maja przestaje wierzyć w miłość, jedyna miłość która gra w...

„Wszystkie Twoje marzenia”

„Człowiek nie może składać się z samych zalet. Musi mieć skazy i niedociągnięcia, ale narzie nie potrafiła znaleźć żadnej w Kamilu. Podejrzewała, że skoro na zewnątrz nie ma nawet malutkich rys, to pewnie w środku chowa jedną, ale olbrzymią, która przecina go na wskroś.”.

Kolejna endorfinka na mojej półce, tym razem historia w niej zawarta jest spokojna, skupia się głównie na bohaterach ich uczuciach, a raczej bronieniem się przed nimi. Mieli być tylko znajomymi, nie chcieli związków, jednak jedno z nich dość szybko przekona się, że początkowe postanowienia wymykają się spod kontroli. Obydwoje dźwigają bagaż doświadczeń, ale to Maja ma większy problem z zaufaniem i ruszeniem na przód. I to nie o to chodzi, że nic nie czuje do Kamila, ponieważ czytając książkę z jej punktu widzenia było jasne, że coś tam się tli, ale brakowało płomienia. Zranione serce raz jest trudno przekonać, że może ponownie zaufać i poddać się temu co w moim odczuciu jest nieuniknione. Przyznam się, że poznając Maję i wydarzenia z jej przeszłości, po pewnym zdarzeniu bałam się, że to zakończenie wbije mnie w fotel, czy moje obawy były słuszne?

Autorka ma przyjemny styl pisania, książka nie wymaga większego skupienia, nie trzeba się cofać, bo czegoś się nie rozumie. Historia jest z życia wzięta, wydaje się takim odzwierciedleniem ludzkich problemów, chorób, nieudanych związków i traum. Kolejna pozycja na moje półeczce, która nadaje się bardziej na spokojny wieczór niż na szalejące w żyłach emocje. Jeśli macie ochotę na chwile refleksji i możliwość wypoczęcia przy lekturze „Wszystkie twoje marzenia” to jak najbardziej polecam.

„Wszystkie Twoje marzenia”

Kolejna endorfinka na mojej półce, tym razem historia w niej zawarta jest...

• 2017
  • Romans