Blisko ciebie

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Feeria Young
By Your Side
ew_cia

Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.

Wygląda więc na to, że Autumn spędzi następne dni, jedząc przekąski z automatu i gadając z gościem, który ewidentnie nie ma na to ochoty. Na początku rozmowa się nie klei, ale gdy Autumn i Dax stopniowo otwierają się przed sobą, dziewczyna widzi, że coś między nimi iskrzy... i zaskakuje. Ale czy poza szkolną biblioteką ich uczucia mają szansę na przetrwania? Czy każde pójdzie swoją starą drogą, czy może… wyruszą wspólną ścieżką?

źródło opisu: Feeria Young, 2017

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

WampirkaJustynka | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Rewelacyjna książka. Bardzo mi się podobała i dla mnie Kasie West jest mistrzynie historii lekkich i przyjemnych, które wywołują uśmiech na twarzy. Potrafi wykreować świetne postacie, których nie da się nie lubić. Tak więc polubiłam wszystkich bohaterów "Blisko ciebie" co u mnie rzadko się zdarza. Polecam to książka idealna na lato.

Magdalena | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Jak przeczytałam opis tej książki o zamknięciu w bibliotece miałam tylko jedną myśl. Musze ją przeczytać!
I ta książka okazała się genialna.
Jak się w nią wczepiłam nie potrafiłam się od niej oderwać.
Parę razy tak mnie pochłonęła, że spóźniłabym się do pracy, albo nie wysiadła z autobusu na swoim przystanku.
Dziewczyna, która wróciła do biblioteki, bo musiała skorzystać z toalety i chłopak, który specjalnie tam zanocował, bo nie miał innego wyboru.
Moje serce ściskało się mnóstwo razy, a emocje sięgały zenitu. A ile tam było magii i emocji!
Świetna książka!
Warto przeczytać!
Gorąco polecam!

Jabłuszkooo | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Kolejna książka wspaniałej autorki :). Lektury Kasie West zdają się być stworzone na wakacyjne popołudnie. Tym razem mamy do czynienia z czymś, co czytelnikom przypadnie do gustu, czyli nocą w bibliotece, a właściwie całym weekendem. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, bo jeszcze z niczym podobnym się nie spotkałam. Było ciekawie, śmiesznie i zarazem ciekawie. Jedynym minusem moim zdaniem są poboczni bohaterowie, którzy mnie irytowali. Poza tym myślę, że książka umili czas w te leniwe dni. Polecam, zwłaszcza na teraz ;).

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Blisko Ciebie Kasie West to kolejna powieść dla nastolatków, która zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.
Autumn przez przypadek zostaje zamknięta w bibliotece na cały weekend. Kiedy wydawałoby się, że gorzej być nie może okazuje się, że ma towarzysza. Jest nim chłopak z tej samej szkoły - Dax, cieszący się nienajlepszą opinią. Skazani na siebie przez te kilka dni zbliżają się do siebie. Po pewnym czasie Autumn zdaje sobie sprawę, że czuje coś do Daxa, lecz chłopak nie chce się przywiązywać do nikogo w obawie, że znów zostanie porzucony. Czy Autumn i Dax mają szansę być razem?
Przeczytałam jednym tchem. Autorka potrafi tak sprawnie i płynnie prowadzić narrację, że czytelnik dosłownie płynie porwany przez opowiadaną historię. Ja nie mogłam się oderwać od książki przez kilka godzin, nim nie przeczytałam jej w całości. Jestem zachwycona. Poruszyła mnie historia Daxa i Autumn. Przeżywałam razem z nimi towarzyszące im emocje. Takie książki najbardziej lubię. Ciekawe, wciągające,...

magpie101 | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017

Bardzo fajna mlodziezowka, bohaterowie mimo mlodego wieku dojrzali.
Autumn to dziewczyna, ktora ma stany lekowe jednak nikt o tym nie wie, jest ona popularna w szkole i robi wszystko aby wszystkich zadowolic nawet, gdy jest to wbrew temu co czuje.
Dax mieszka w rodzinie zastepczej i w szkole jest uwazany za margines spoleczny.
Obydwoje musza spedzic w swoim towarzystwie kilka dni zamknieci w bibliotece, ona przez przypadek, on z wlasnego wyboru (zastepczy rodzice uzaleznieni od narkotykow robia impreze, wiec Dax musial poszukac sobie nocleg)
Autumn w towarzystwie chlopaka zdaje sobie sprade, ze dziala on na nia uspokajajaco, bo dziewczyna niczego nie musi robic aby mu sie spodobac, jest on jej odskocznia. Natomiast Dax nie przywiazuje sie do nikogo, do tego kazdy krzywo na niego patrzy, wiec czy dla tak popularnej dziewczyny i takiego wyrzutka jest nadzieja na wspolna przyszlosc?
Ksiazke czyta sie bardzo dobrze, autorka poruszyla w niej problemy lekowe i tylko zabraklo epilogu...

Gąska | 2017-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2017

Znacie to uczucie, kiedy chcecie przeczytać książkę jak najszybciej, by poznać jej zakończenie, a jednocześnie nie chcecie dojść do ostatniej strony, by nie musieć się z nią jeszcze rozstawać? Na pewno znacie. Ja właśnie tak miałam z „Blisko ciebie”. Kocham Kasie West, dzięki niej znów czuję się jak nastolatka. Czytając jej dzieła, kompletnie odrywam się od tego świata, potrafię zarwać noc lub zapomnieć o tym, że wstawiłam wodę na kawę.

Autumn – bohaterka najnowszej powieści Kasie West przez przypadek zostaje zamknięta w bibliotece na cały weekend. Okazuje się, że nie jest jedyną osobą w budynku, a jej towarzyszem na najbliższe kilkadziesiąt godzin będzie Dax – chłopak z poprawczaka, o nienajlepszej reputacji. Bez ogrzewania, bez jedzenia, są zmuszeni do współpracy. Czy przełamią lody i dojdą do porozumienia? Co czeka ich po wydostaniu się z biblioteki?

Głównych bohaterów nie da się nie lubić. Autumn jest sympatyczna, lubiana, przedkłada swoje szczęście nad dobrem innych, Dax...

corgi | 2017-09-22

Nie damy rady zadowolić wszystkich - czasem dążenie do bycia idealnym może mieć na nas destrukcyjny wpływ. Tak było z główną bohaterką tej historii. Do czasu aż nie poznała zbuntowanego chłopaka, który pokazał jej że może żyć według swoich zasad.

Kolejna lekka, romantyczna historia, która zdobyła swoje miejsce w moim serduchu i pamięci. Autumn to nieco wycofana dziewczyna z problemami...przez co stała się mi bliższa. Chwile załamania jakie jej towarzyszą powodują gęsią skórkę.
Pewnego dnia dziewczyna wraz z grupą przyjaciół planuje wyjazd w góry, niestety przypadkowo zostaje zamknięta na cały weekend w bibliotece. Wkrótce okazuje się, że nie jest tam sama...poznaje Daxa, chłopaka o kiepskiej reputacji. Historia świetnie pokazuje jak silnym czynnikiem opiniotwórczym jest plotka. Rzadko kiedy ludzie robią wszystko by poznać prawdę... wygodnie jest przyjąć, że to co słyszymy jest prawdziwe. W dodatku młodzieńcza miłość...piękna, naturalna, spontaniczna...bywa też bolesna i rzadko kiedy stała. To czas na zrozumienie siebie i swoich potrzeb, podejmowaniu decyzji bez względu na efekt, zakochiwanie się i odkochiwanie. Przyznaję z przyjemnością, że to jedna z lepszych powieści Kasie West. Świetnie się bawiłam...romantyzm nigdy nie...

esin | 2017-07-07
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Lęk, paniczny strach, coś co niektórzy ludzie nie rozumieją, ja znam to z autopsji. Fakt, iż autorka poruszyła ten temat bardzo na mnie wpłynął. Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak ciężkie jest życie z tą dolegliwością, jak ograniczający może być stale narastający w głowie strach. Być może dzięki tej książce przynajmiej niektórzy zrozumieją.

Co do reszty fabuły, tym razem jakoś nieszczególnie mnie porwała. Nadal jest to styl Kasie West tak przeze mnie wychwalany przy okazji pozostałych pozycji, lecz tym razem jakby trochę ubogi. Nie chodzi tu już nawet o schematyczność. Po prostu czegoś tym razem mi zabrakło, dlatego taka a nie inna ocena.

marysiaa_2 | 2017-07-01
Przeczytana: 2016 rok

przyjemna, ale to jednak jedna z gorszych książek Kasie West.