Zranieni

Wydawnictwo: Editio
Damaged
romans, erotyk, new adult, HM Ward
ew_cia

Sidney i Peter. Piękna dziewczyna i wyjątkowy mężczyzna. Oboje pełni temperamentu i wdzięku. Spotykają się przypadkowo, na randce w ciemno, która początkowo układa się jak zabawna komedia pomyłek z happy endem... który niestety nie następuje. Zamiast namiętnego finału Sidney otrzymuje kolejnego kopa w tyłek. Niestety, na tym rozczarowaniu sprawa się nie kończy. Już wkrótce okazuje się, że ten piękny facet, bosko zbudowany i silny, a przy tym inteligentny i wrażliwy, jest wykładowcą akademickim, a ona jego asystentką, a także — co gorsza — studentką.
Byłoby łatwiej, gdyby Sidney nie ścigały demony przeszłości, a także, gdyby Peter nie nosił w sobie bolesnych wspomnień o śmierci i rozstaniu. Oboje czują, że nie są sobie obojętni — łączy ich więź silniejsza od bólu i strachu. Miłość, którą przyjmują z niedowierzaniem, będzie jednak wymagać odwagi, woli i mocy. Najpierw trzeba stawić czoła przeszłości, aby móc rozpocząć budowę wspólnego szczęścia.

Skrzywdzone anioły to pierwszy tom historii Sidney i Petera, która zachwyciła setki tysięcy czytelników. To zaledwie początek opowieści o dwojgu młodych ludziach, o narastającym pożądaniu, radości żywiołowego tańca, cieple młodzieńczej przyjaźni, ale i strachu przed cieniami, które wciąż powracają. Ta wciągająca powieść sprawi, że każdą kolejną kartkę będziesz odwracać z niepokojem i niecierpliwością...
Zgadza się. Życie to nie bajka. W życiu nie ma opcji „cofnij”.

źródło opisu: editio.pl

źródło okładki: editio.pl

Kasiek | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Kolejna książka o utartej, schematycznej fabule. Znowu para młodych ludzi naznaczonych przeszłością. Znowu trudny związek, o który trzeba walczyć. A do tego znowu randka w ciemno i relacja wykładowca – studentka. Czyli nic nowego, świeżego i zaskakującego. Prawie wszystkiego można się domyślić. Jedynie ich przykre doświadczenia z przeszłości stanowią małą niewiadomą.
Na plus można uznać lekkość tej pozycji. Szybko się ją czyta ze względu na nieskomplikowaną fabułę. Szkoda tylko, że nie wywołuje jakichkolwiek emocji. Pozycja, która szybko ulotni się z pamięci i raczej nie wyczekuję kolejnych części tego cyklu.

Katarzyna | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka podobna do wielu innych. Zakazana miłość. Romans nauczyciela z uczennicą. Traumatyczna przeszłość. Ale jest coś, co przyciąga mimo wszystko do tej pozycji.

Randka w ciemno.
Szef.
Walka.
Powrót przeszłości.
Walka z nią.

Krótko na temat tej książki, żeby nie zdradzać szczegółów.

Mi się podobała:)
Ps. Po prostu nie wierzę jak zareagowali rodzice Sidney. Szok.

Meggie | 2017-12-02

Randka w ciemno – czasem to nie jest dobry pomysł, ale czego się nie robi dla przyjaciółki. Może tym razem coś pozytywnego z tego wyniknie? Sidney, mimo negatywnego nastawienia postanawia zaryzykować. To jej kolejna próba powrotu do normalności i odgrodzenia się od bolesnych wspomnień, wciąż napawających ją przerażeniem. Chce być taka, jaka była przed tamtym dniem. Dniem, który rozbił jej serce na kawałki i sprawił, że przestała ufać ludziom. Stara się z tym walczyć, ale z marnym skutkiem. Stąd też decyzja o pójściu na randkę w ciemno, która zgodnie z przewidywaniami nie potoczyła się po jej myśli. Jednak niespodziewanie w jej życiu pojawia się Peter, przystojny, błyskotliwy i niezwykle irytujący. Okazuje się też, że jest wykładowcą, a ona jego asystentką i studentką. Wiedzą, że nie powinni być razem, ale coś ich do siebie przyciąga. Co z tego wyniknie? Czy Sidney poradzi sobie z bolesną przeszłością? Czy jest jeszcze w stanie komuś zaufać?

H.M. Ward – pisarka, której powieści są...

Walka o normalność

Kochani jeśli czytaliście już choćby kilka moich wcześniejszych recenzji to zapewne wiecie, że jestem czytelnikiem, który w każdej nawet bardzo słabej książce stara się znaleźć coś dobrego, by nie zniechęcać Was do niej zupełnie, a tym samym dać jej szansę. Dziś jednak mam nie lada problem, bo zupełnie nie wiem, jak i co napisać Wam o książce „Zranieni” H.M. Ward, dla tego może na początku zaznaczę, że to jak ją odbierzecie zależy od kilku czynników. Między innymi od tego, w jakim wieku jesteście, jak wiele książek o podobnej tematyce już czytaliście oraz czego od tej książki oczekujecie. Jeśli czytelnikiem będzie młoda osoba szukająca czegoś lekkiego do poczytania, co nie wymaga dużego skupienia, a co czyta się szybko i łatwo to zapewniam, że „Zranieni” doskonale wpisują się do kanonu takich właśnie tytułów. Natomiast jeśli jesteś osobą, która wybierając książkę do przeczytania ma wobec niej duże oczekiwania i stawia jej wysoką poprzeczkę, to niestety czeka...

Jabłuszkooo | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Kolejni bohaterowie naznaczeni przeszłością, przed którą uciekają. Kolejny utarty schemat studentka - wykładowca. I kolejna zakazana miłość. Bohaterowie są nijacy i płascy, fabuła nudna, nieciekawa i mdła. Nie da rady przeżywać uczuć razem z bohaterami, ponieważ historia nie wciąga tak jak powinna, zamiast tego daje niezmierzoną pustkę i obojętność. Autorka nie wyróżnia się z tłumu innych, jej pomysł to utarty schemat, który w porównaniu do innych jest po prostu słaby. Książka nie przypadła mi do gustu, ale jeżeli lubicie tego typu klimaty to możecie sięgnąć. Może Was pozytywnie zaskoczy? :)

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Miriam Fraser | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 08 listopada 2017

Sidney i Peter. Dzięki serii niefortunnych zdarzeń spotykają się i od razu są sobą zauroczeni.
Przypadek? Przeznaczenie? To nie istotne, najważniejsze jest to, że dzięki temu spotkaniu dają sobie kolejną szanse na prowadzenie normalnego, wypełnionego szczęściem życia. Ale czy nie byłoby to zbyt piękne, żeby wszystko szło dobrze i mogli żyć długo i szczęśliwie?

Książka jest ciekawa i wciągająca, ale czytając ją miałam dziwne wrażenie, że już kiedyś, gdzieś coś takiego było. Niestety powieść jest schematyczna i już długo wcześniej można wiele się domyśleć.
Z jednej strony polubiłam główną bohaterkę. Natomiast z drugiej często mnie irytowała i denerwowała. W końcowym rezultacie zaimponowała mi i jestem dumna z jej postawy. Oby tak dalej!
Muszę jednak przyznać, że całokształt przypadł mi do gustu i wspominam tą książkę z sympatią. Jestem zaciekawiona i z pewnością zapoznam się z kolejnym tomem.

lulamae | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Idziesz na podwójną randkę na którą nie masz ochoty iść, ale nie chcesz sprawić przykrości przyjaciółce. Pojawiasz się, siadasz przy nieznajomym pewna, że to twoja dzisiejsza randka (przy okazji jesteś totalnie w szoku, że masz takie szczęście mając za randkę takie ciacho). Okazuje się, że to NIE JEST twoja randka. Jesteś zawstydzona i przygnębiona. Idziesz do swojej prawdziwej randki - która nie dorasta do pięt przystojniakowi sprzed kilku chwil. Randka ma lepkie ręce. Robisz scenę. Wychodzisz z restauracji. Widzisz Przystojnego Nieznajomego wyglądającego jakby miał problem z samochodem. Podwozisz go do domu. Wchodzisz na kawę. Pijesz kawę, jesz kanapkę. Robi się gorąco. Robi się jeszcze bardziej gorąco. Dzwoni telefon. Czar pryska. Zostajesz wyproszona z domu faceta. Jesteś upokorzona i wściekła. Idziesz na drugi dzień na uczelnię do pracy - jesteś TA pewnego profesora. Okazuje się, że profesor zmarł w ten weekend. Wchodzisz na zajęcia do nowego doktora. Podnosisz wzrok. Ups -...

werka777 | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

ZRANIENI – CZYLI ONA I ON
W książce pojawia się schematyczna budowa związku oparta na zakazanym uczuciu, które nie powinno się wydarzyć, a jednak… Czy tylko ja mam wrażenie, że to już było? Niemniej dobrze wykorzystana koncepcja, nawet jeśli mało świeża, może zdobyć uznanie. Jak było tym razem?

Sidney to dziewczyna, która ucieka przed przeszłością. Osamotniona, zamknięta na relacje z mężczyznami, blokowana traumą, która nieraz przysparza jej kłopotów i wstydu. Przestraszona, choć próbująca stawiać czoła problemom, nie irytuje, choć przyznam, że niektóre z jej zachowań sprawiają wrażenie przesadzonych, że aż nienaturalnych. Z drugiej strony, kobieta sporo przeżyła. Ale co jej się przydarzyło? To musicie odkryć sami. Znacznie bardziej przypadła mi do gustu kreacja Petera. Człowiek obyty, z posadą godną szacunku. Trzymający emocje na wodzy potrafi rozczulić, bo w jego wnętrzu tkwi smutna historia, która pozostawiła po sobie ślad na sercu i ciele. Para stawiająca czoła wielu...

Pistacia_Vera | 2017-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

książka nudnawa, nie znalazłam w niej nic co wzbudziłoby we mnie emocje. bohaterowie są płytcy. pomimo tego, że coś ukrywają, że coś ich zraniło nie potrafią zainteresować swoją historią.

Olix | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Na wstępie napiszę, że naprawdę chciałam to przeczytać do końca. Od pierwszego rozdziału ta książka potwornie mi się nie podobała, ale chciałam dać jej szansę, a nuż może mnie czymś zaskoczy, może w końcu mnie wciągnie. Ale tak się nie stało. Tego nie da się czytać, to jakaś męka.

Więc tak, przeczytałam tego trochę ponad połowę i spasowałam. Nie cierpię zostawiać niedokończonej historii, nie lubię też wstawiać książkom słabych not, zawsze staram się wyłapać nawet najdrobniejsze zalety, by tylko wyżej ocenić daną pozycję. Ale tutaj nie znalazłam absolutnie nic, co skłoniłoby mnie do podwyższenia liczby gwiazdek. Uważam tę powieść za totalną porażkę. Bohaterowie są na maksa wkurzający, a w szczególności główna bohaterka Sidney. Ta dziewczyna jest tak głupia, że nie wytrzymywałam psychicznie czytając jej myśli. Musiałam robić sobie częste przerwy w czytaniu, aby chociaż na chwilę odsapnąć po tej końskiej dawce absurdu i beznadziei.
Fabuła książki przewidywalna do bólu, nudna jak...