Wszystkie twoje marzenia

Wydawnictwo: Znak Literanova
ew_cia

Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz. Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z...

Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?

Wszystkie twoje marzenia to nowa powieść Agaty Czykierdy-Grabowskiej, najpopularniejszej polskiej autorki new adult. Jej poprzednia książka, Jak powietrze, była nominowana do nagrody Książka Roku 2016 serwisu lubimyczytac.pl w kategorii Literatura obyczajowa, romans.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Pistacia_Vera | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 czerwca 2017

historia lekka, zanurzona w środowisku studenckim. dużo miłości, trochę seksu, szczypta dramatu. główny bohater jak zwykle w takich książkach piękny z zewnątrz i wewnątrz, idealny po prostu, bez wad, słodki jak miód więc Pszczółka Maja też na niego leci.

mania_kch | 2017-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2017

Majka i Kamil para studentów, poznają się przypadkiem i od razu coś między nimi iskrzy choć oboje starają się tej iskry nie zauważać.
Ona skrywa tajemnicę i za wszelką cenę unika związków, on męczony koszmarami chce zaryzykować i stworzyć z dziewczyną coś wyjątkowego...

Chciałabym napisać, że książka jest dobra a tylko ja jestem zbyt dojrzała na takie historie... niestety, ale nie mogę :( Ta książka jest kiepska od początku do końca. Powiela jedynie i to nieudolnie znane schematy. Postacie nijakie bez polotu, ona pełna sprzeczności, niespójna, on uroczy do przesady.
Styl pisania drażniący, mieszanie górnolotności z płytkością sprawiał, że bardzo często miałam ochotę odłożyć książkę i jej nie kończyć. I przede wszystkim nie było w niej niczego nowego, kompletnie niczego czym mogłaby autorka zainteresować.
Nie polecam.

Czasami zdarza się tak, że pragniemy bardzo mocno przeczytać książkę, jeszcze zanim pojawi się w premierach. Tak było i tym razem. Z wielką przyjemnością śledzę stronę autorki i z wielką niecierpliwością oczekiwałam na wieści w sprawie wydania właśnie tej powieści. Coś mi podpowiadało, że będzie to niesamowita historia. Bardzo lubię pióro Agaty Czykierda-Grabowskiej i ciekawe pomysły, dlatego też miałam wielką nadzieję na to, że się nie zawiodę, a moja literacka dusza zazna ukojenia. Czy tak się stało?

Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits...
Ale czy taka relacja...

Agata Czykierda-Grabowska jest określana jako najpopularniejsza polska autorka new adult. Myślę, że to miano idealnie tutaj pasuje i w stu procentach się z nim zgadzam. Tak więc kiedy tylko na horyzoncie pojawiła się możliwość przeczytania i zrecenzowania jeszcze przed premierą najnowszej książki pani Agaty - "Wszystkie twoje marzenia", nie wahałam się ani sekundy i z przyjemnością przystałam na propozycję. Przepiękna okładka zachęca do czytania i sprawia, że nie sposób przejść obok tej powieści obojętnie. Jakie emocje towarzyszyły mi podczas lektury? Czy kolejna historia stworzona przez Agatę Czykierdę-Grabowską okaże się równie dobra jak poprzednie? Zapraszam was do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, w której postaram się wam wszystko dokładnie opisać i wyjaśnić.

Kamil i Maja spotykają się po raz pierwszy w dosyć dziwnych okolicznościach. Dziewczyna planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły, a Kamil nie może uwierzyć, że poznał tak zwariowaną i pełną energii...

Grazia_czytaninka_ | 2017-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Agata Czykierda-Grabowska to zdecydowanie autorka po której książki mogę sięgać w ciemno - nawet nie znając okładki czy też opisu książki. I tak zawsze jestem zachwycona. Tym razem nie mogło być inaczej. Pomysł na fabułę jak najbardziej mi się spodobał, a styl autorki jest tak lekki i łatwy w odbiorze, iż czytanie staje się czystą przyjemnością dla czytelnika.

Marzenia, nie wątpię, że każdy z nas je posiada. Większość z nas dąży do ich realizacji. To one potrafią nas uskrzydlać, sprawiać iż unosimy się ponad ziemię. To one są motorem napędzającym nas do działania. Ach, jak smutno wyglądałoby nasze życie bez marzeń.

Nasi bohaterowie - Maja i Kamil - każde z nich ma za sobą smutną przeszłość, która niesie w sobie smutek. Ona czuje się osaczona przez swoich rodziców, którzy najchętniej trzymaliby ją pod kloszem, ale wciąż dąży do realizacji swoich marzeń. On nosi w sercu ból opuszczenia. A jednak kiedy spotykają się na swojej drodze, ich życie nabiera nowych barw. Maja od razu...

Lost-In-My-Books | 2017-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Początkowo trochę się wystraszyłam, że autorka postanowiła zrobić Polską kopię ,,Promyczka", bo dwie rzeczy wydawały się być bardzo podobne, ale na szczęście moje myśli okazały się błędne.

Pierwsze co na wstępie spodobało mi się najbardziej to humor. Nic tak bardzo mnie w książkach nie zadowala jak zabawne dialogi, czy myśli bohaterów. Dzięki temu powieść już zyskała u mnie na wstępnie sporo punktów. Styl pisania autorki wcale nie jest taki zły jak wiele osób mówiło, mi się bardzo spodobał. Był lekki, przyjemny, mile się czytało, książka nie nużyła, a strony same leciały. Tak naprawdę to jak zaczynałam czytać, to nie mogłam się oderwać i tym samym przeczytałam ją w dwa dni.

"Wszystko, co widziała i przeżywała, niezmiernie ją fascynowało. Czuła się jak ptak wypuszczony z klatki. Ptak, który tkwił w niej przez większość swojego życia."

Co do samej historii to nie była ona jakoś szczególnie wyjątkowa, na tyle żeby zapadała w pamięć. Jest to właśnie ten typ historii, który czyta...

W stylu Agaty Czykierdy-Grabowskiej zakochałam się przy okazji lektury poprzedniej jej książki – Jak powietrze. Zarówno wtedy, jak i po przeczytaniu Wszystkie twoje marzenia jestem zachwycona historią i przyjemnością płynącą z czytania.

Historia Mai i Kamila wciąga od pierwszych stron. Książkę czyta się jednym tchem, nie mogąc się od niej oderwać. I pomimo nieco przewidywalnej fabuły, gdzie część wydarzeń/zdarzeń itd. przewidzi niejeden czytelnik, nie odbiera to książce magii, do jakiej przyzwyczaiła nas w swoich powieściach autorka.

Agata Czykierda-Grabowska ponownie słowem tworzy piękne obrazy, które zapierają dech w piersi. Lekki i plastyczny język jest jej znakiem rozpoznawczym, który przekłada się na odbiór lektury – bardzo przyjemny odbiór.
Szczególnie moją uwagę przykuły dialogi pomiędzy bohaterami, które „często gęsto” bawią do łez.

Bohaterowie książki Wszystkie twoje marzenia są postaciami wyrazistymi, które budzą sympatie w czytelniku. Zarówno główna bohaterka, jak i...

kruczek | 2017-04-19

Data premiery: 2017-05-10
Ilość stron: 400
Forma: książka

Opis wydawcy:

Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz.

Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits…

Moja opinia:

Marzenia...
Są jak dmuchawce.
Lekkie...
Delikatne...
I ulotne...
Niczym wiatr na letniej łące.

Marzenia...
W sercu zrodzone.
W...

Monika Hetz | 2017-05-14
Przeczytana: 07 maja 2017

Marzenia w życiu każdego człowieka odgrywają ważną rolę. Każdy z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, o czymś śni. To właśnie marzenia nadają sens naszemu życiu i sprawiają, że nabiera ono barw i staje się kolorowe. To czy ulegną one realizacji tak naprawdę zależy już od nas samych. Zgodnie ze słowami Marii Dąbrowskiej każde z nich ma szansę się ziścić: „Marzenia zwykle się spełniają, ale nie tak i nie wtedy, kiedy tego pragniemy”.

„Wszystkie Twoje Marzenia” Agaty Czykierdy-Grabowskiej to niezwykle piękna historia, która uświadamia nam, że każde marzenie, pragnienie, jakie znajduje się na naszej liście może ulec realizacji. To opowieść pełna wielu różnych emocji z dużą dawką humoru oraz świetnie wykreowanymi bohaterami, którzy na długo zapadają w pamięć czytelnika.

Maja oraz Kamil spotykają się w dość dziwnych okolicznościach. Dziewczyna zamierza właśnie wrzucić zepsuty samochód do Wisły. Energiczna i żywiołowa Majka, szybko przypada do gustu przystojnemu studentowi. Daje mu...

kogellmogell | 2017-04-18
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

"Wszystkie twoje marzenia" to nowa powieść polskiej autorki Agaty Czykierdy-Grabowskiej, którą część z Was mogła już poznać wcześniej dzięki książkom "Jak powietrze", oraz "Kiedy na mnie patrzysz". Ja osobiście wcześniej czytałam tylko "Jak powietrze", która szczerze mówiąc nie bardzo przypadła mi do gustu. Postanowiłam jednak dać autorce jeszcze jedną szansę z nadzieją, że tym razem zostanę milej zaskoczona.

Historia Mai i Kamila rozpoczyna się w dość nietypowym momencie, kiedy chłopak, wracając wieczorem do akademika spotyka wkurzoną dziewczynę, która wyżywa się na swoim samochodzie. Majka ma plan, aby zepchnąć swojego zepsutego opla do Wisły, jednak Kamil (przynajmniej na jakiś czas) odciąga dziewczynę do tego pomysłu. Okazuje się, że oboje mieszkają w tym samym akademiku i od tego przypadkowego spotkania para studentów zaczyna spędzać coraz częściej wspólnie czas, oczywiście na stopie czysto przyjacielskiej. Jednak możecie się domyślać, że z czasem ta relacja ulega zmianom,...