The Princess Diaries, Volume IV and a Half: Project Princess

Okładka książki The Princess Diaries, Volume IV and a Half: Project Princess Meg Cabot
Okładka książki The Princess Diaries, Volume IV and a Half: Project Princess
Meg Cabot Wydawnictwo: ‎HARPERCOLLINS Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 4.5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pamiętnik księżniczki (tom 4.5)
‎HARPERCOLLINS
2003-07-01
2003-07-01
Pamiętnik Księżniczka Princess Diaries

Mała książeczka dla nastolatków, starszej młodzieży. Część 4 i 1/2.

Bajka o Kopciuszku w czasach rzeczywistych ciąg dalszy.
Jest to poszerzenie , dodatek bardzo krótki do czwartej części.
Wyjazd szkolny Mii z ukochanym. Warunki spartańskie raczej bardzo jej nie odpowiadają. Przydałoby się normalne łóżko i ciepły prysznic. Powrót do domu jest wybawieniem ,nawet kosztem rozstania z chłopakiem.

Z każdym tomem książka staje się coraz gorsza.
Książka niskich lotów, kiczowata , płytka. Dla młodzieży mało ambitnej nadaje się.
Musiałam przetrawić, gdyż dzieciaki dorastają i lada moment mogą zacząć to czytać.

Mała książeczka dla nastolatków, starszej młodzieży. Część 4 i 1/2.

Bajka o Kopciuszku w czasach rzeczywistych ciąg dalszy.
Jest to poszerzenie , dodatek bardzo krótki do czwartej części.

Świetnie sobie odświeżyć opowieść o księżniczce Mii.
Nie myślałam że tyle wspomnień powróci podczas tego rereadu :)
Momentami nudnie, ale i zabawnie, sentymentalnie, a nawet wciagajaco. Ciekawie patrzy się na te nastoletnie problemy z perspektywy czasu.

Świetnie sobie odświeżyć opowieść o księżniczce Mii.
Nie myślałam że tyle wspomnień powróci podczas tego rereadu :)

Pochłonięta bardzo szybko. Krótkie i treściwe. Podobała mi się ta mini-przygoda! W Polsce nie mamy takich "atrakcji" w szkołach.

Krótka nowelka o tym jak będąc nastolatką pragnie się bliskości "tego jedynego".

Ot, dopisek do życia Mii :) Do przeczytania akurat na raz przed snem.
Powróciłam do tej serii praktycznie 10 lat później i mimo wszystko dobrze jest sobie ją odświeżyć we właściwej kolejności :)

Ot, dopisek do życia Mii :) Do przeczytania akurat na raz przed snem.

Zupełnie nie rozumiem po co powstało to krótkie opowiadanko. Nie wnosi absolutnie nic do fabuły i jest zwyczajnie nudne. Nie dowiadujemy się żadnych nowych rzeczy o bohaterach, autorka ewidetnie nie miała pomysłu co napisać. Jakby jej celem było tylko i wyłącznie większy zarobek na serii. Wydanie tego zeszyciku tłumaczy tym, że chciała pokryć każdy miesiąc życia Mii, ale jakoś średnio widzę w tym sens. Jej życie nie zawsze jest fascynujące, tak jak zresztą życie przeciętnej osoby - zwyczajnie nie ma po co pisać o każdej minucie czyjegoś życia. Nie polecam tej półczęści nawet fanom serii, bo autentycznie jej ominięcie nie przyczyni się do innego odbioru całości historii o księżniczce.

Krótka, ale fajna książka z serii PAMIĘTNIK KSIĘŻNICZKI, genialna.

Krótka, ale fajna książka z serii PAMIĘTNIK KSIĘŻNICZKI, genialna.

"Grandmére pokręciła głową.
- Po raz ostatni wstałam o szóstej rano, kiedy Niemcy bombardowali pałac, w czasie wojny. Nic poza ostrzałem artyleryjskim nie powinno wyrywać księżniczki z łóżka przed ósmą".

Zaczynam żałować, że zamiast księżniczką zostałam dentystką. Ja również uważam wstawanie przed ósmą za barbarzyństwo!

Króciutka i raczej nudna historyjka o tym, że Mia wyrusza na szkolny wyjazd, który nie do końca spełni jej oczekiwania. A te miała spore - pięć dni z Michaelem Moscovitzem, gwiaździste niebo, romantyczne spacery i czułe pocałunki. Spanie w namiocie i brak łazienki raczej nie pasują do tego idealnego zestawu, więc nasza księżniczka z ulgą powita swój dom. Pomoc potrzebującym nie zastąpi własnego łóżka i gorącego prysznica.

"Grandmére pokręciła głową.

Króciutka i raczej nudna historyjka o tym, że Mia...

Wspaniała książka! Polecam!

Wspaniała książka! Polecam!

Fenomen tej serii polega na tym, że bardzo zwyczajna nastolatka zostaje postawiona w bardzo niezwyczajnej sytuacji - i radzi z tym sobie jak może. Przezabawna, ciepła książka. Zaczytywałam się w tym jako młoda dziewczyna, ale i teraz czasem lubię ściągnąć "Pamiętnik Księżniczki" z półki i wprawić się w dobry nastrój.
Jak to "połówka" trochę bez rozmachu.

Jak to "połówka" trochę bez rozmachu.

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe