Pamiętnik księżniczki 4. Księżniczka na dworze

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Princess Diaries, volume IV: Princess in Waiting

Inne wydania

Uff! Nareszcie! Koniec nudnej wizyty w Genowii. Teraz Mia może się zająć tym, co jest naprawdę ważne: swoim życiem uczuciowym. Najchętniej spędzałaby każdą wolną chwilę z Michaelem Moskovitzem. Ale Grandmere ma najwyraźniej inne plany...

Następny tom powieści Meg Cabot nosi tytuł ,,Pamiętnik Księżniczki 4 ½ - Alicja ,,Księżniczka’’. Udało się! Mia wyjeżdża na pięciodniowy,, obóz’’. Pomysł pracy na rzecz szczytnego celu bardzo jej się spodobał, a w dodatku perspektywa spędzania całych pięciu dni z Michlem Moscovitzem, do tego przerwa w lekcjach etykiety dworskiej Grandmere- świetny pomysł! Niestety zaraz po wyjedzie z Nowego Jorku sprawy zaszły zaczynają się komplikować. Pobyt na łonie natury staje się uciążliwy z powodu np. z braku łazienki. W dodatku chyba nici ze spędzania czasu z Michaelem z powodu nawału pracy. Co dalej? Dowiecie się czytając tą książkę. Gwarantuję że jest bardzo interesująca i wciągająca. Polecam.

książek: 1992
kryptonite | 2010-06-08
Przeczytana: 2005 rok

Podczas lektury tej części zachęciłam się do przeczytania jeszcze jednej powieści, o której wspomina tu Mia przez cały czas trwania akcji - 'Dziwnych losów Jane Eyre', która obecnie jest moją ulubioną powieścią.

Adrianna__ | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Mia musi wypełnić swój książęcy obowiązek i odbyć swoją pierwszą oficjalną podroż do Genowii. Młodej dziewczynie nie bardzo to pasuje. Dlaczego? Otóż od kilku dni jest dziewczyną Michaela i nie wyobraża sobie jak może spędzić dzień bez niego. Przecież ona jest w nim totalnie zakochana! Jednak obowiązek jest obowiązkiem, a na dodatek babcia kompletnie nie toleruje Michaela, co nie ułatwia Mii rozłąki i usiłuje za wszelką cenę zmienić obiekt westchnień swojej wnuczki na bardziej ‘książęcy’, co powoduje u Mii ataki złości. W zupełności nastolatkę rozumiem, bo sama podobnie reagowałam na jakiekolwiek próby odseparowania mnie od moich wielkich, młodzieńczych miłości. W końcu bycie nastolatkiem ma swoje prawa, prawda?
Przyszła księżniczka mimo pobierania lekcji etyki w dalszym ciągu daleka jest od bycia idealnym obrazem przyszłej władczyni. Już podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia rozpętuje burzę w szklance wody, co komplikuje tylko jej pobyt w Genowii (i prawdopodobnie...

Jolantino | 2012-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 maja 2012

I znowu stałam się ofiarą tej serii. Dlaczego tak na mnie wciąga?! Może przez te dramatyzowanie Mii? Albo przez przystojnego Michaela? Albo przez to, że mimo kompleksów i problemów głównej bohaterki, wszystko kończy się tak wspaniale idealnie? Nie mogę się pozbyć wrażenia, że to taki młodzieżowy harlequin. Ale czasami lubię takie.

Jucia58542 | 2014-02-26
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Podobała mi się.Bardzoooooo!!!

Monika | 2012-04-11
Przeczytana: 2010 rok

przeczytałam prawie wszystkie z tej serii i mam mieszane uczucia.
Film (niezbyt mi się podobał) nakręcony na podstawie tej książki trochę mi chyba "namieszał " jeśli chodzi o moje podejście do książkowej wersji

Yuuki | 2011-12-04

Wszystkie Pamiętniki... tak samo działają: najpierw są nudne, a potem tak wciągają że nie mogę się oderwać!!!

Assapan | 2011-02-17

Kiedyś fascynowało, teraz patrzę na to jako kaprys nastolatki... nie wierzę, że to przeczytałam... ;/

Caroline | 2011-08-06
Przeczytana: 2009 rok

Ciekawe (jak i cała seria) i godne polecenia ; ))

Mia | 2015-06-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kolejny tom pamiętnika Mii Thermopolis, która jest księżniczką Genowii.
Uwielbiam serię ,,Pamiętnik księżniczki". Książka wciągnęła mnie od razu. Napisana jest prostym, współczesnym językiem. Mia jest zwariowaną nastolatką, jedyną w swoim rodzaju, której z pewnością nie spotkamy na ulicy czy w szkole. Historie są prześmieszne, a czasem denerwujące, w każdym razie wywołują emocje, co bardzo sobie cenię. Zachęcam wszystkie nastolatki do zapoznania się z ,,Pamiętnikiem księżniczki"!