Wyzwanie czytelnicze LC

Szkoła dla blondynek

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Cykl: Szkoła dla blondynek (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
I Was a Non-Blonde Cheerleader

Annisa ma poważny problem w jej nowej szkole na Florydzie wszystkie dziewczyny to blondynki. Wszystkie poza nią samą, oczywiście. Niewłaściwy kolor włosów, skłonność do wpadania w kłopoty i niewyparzony język wcale nie pomagają nawiązać przyjaźni ani zagrzać miejsca w drużynie cheerleaderek, co zawsze było marzeniem Annisy. Ale dziewczyna się nie poddaje i wprowadza niezłe zamieszanie, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się jej wymarzony facet...

źródło opisu: Znak, 2006

źródło okładki: Znak, 2006

"Szkoła dla blondynek" to fajna, przyjemna książka a bardzo przewidywalna
Główna bohaterka Annisa wpada w kłopoty, w jej nowej szkole na Florydzie każda z dziewczyn jest blondynką.
A ona sama nią nie jest. Niewłaściwy kolor włosów i niewyparzony język zawsze coś głupiego powie.
Trudno jej nawiązać nowe znajomości, nie ma koleżanek.
Powieść bardzo dobra,ciekawa autorki warto przeczytać polecam bardzo!!!!!

Ola Grzybowska | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 września 2011

Miła, lekka, ciekawa, z humorem. Jedna z pierwszych, które przeczytałam, dlatego mam do niej sentyment. Polecam wszystkim nastolatkom :)

Ruthless_Woman | 2013-09-15

Pierwsza część mnie wciągnęła i przyjemnie się czytało, niestety drugą część zaczęłam czytać po długim okresie czasie między pierwszą a drugą, także druga część nie była dla mnie zaskakująca i choć przeczytałam ją to rewelacji nie było.

Madge | 2013-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Nie wiem, co mnie podkusiło do przeczytanie tej książki. Chyba znowu chciałam się oderwać od szkoły i przeczytać o czymś przyjemnym. Jednak po raz kolejny nie trafiłam zbyt dobrze. Główna bohaterka jest potwornie niezdecydowana (na końcu poprzedniego rozdziału jest czegoś absolutnie pewna, a na początku następnego ni stąd, ni zowąd twierdzi coś zupełnie innego) a do tego strasznie głupia. Jej ukochany wszystkiego(!) się wstydzi i boi, a cała powieść sprawia wrażenie napisanej dla ośmiolatek. Chyba po prostu za dużo oczekiwałam po tej książce....

Secret | 2015-01-13

Przeczytałam ją będąc w podstawówce. Wcześniej zabierałam się do książek jak pies do jeża. Była to pierwsza książka, którą SAMA chciałam przeczytać. Z tego co pamiętam była to prosta historia o próbie wpasowania się dziewczyny w towarzystwo szkolne. Kiedyś bardzo mi się podobała i byłam nią niemal zachwycona. Obawiam się, że teraz mój gust się nieco zmienił i cóż określenie książki słowem nudna nie jest chyba dobre, za to przeciętnie może być, chyba brzmi lepiej.

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2010

Typowa powieść młodzieżowa, nowa szkoła, odmienność, problemy z chłopakami i wrednymi koleżankami. Fajna, lekka i przyjemna.

frambuesa | 2013-08-21

Naprawdę świetna powieść dla młodzieży, jak czytałam kilka lat temu, byłam kompletnie oczarowana. Nawiasem mówiąc, uwielbiam książki, które tak wciągają, że siłą woli trzeba się powstrzymywać od ominięcia połowy strony, żeby zobaczyć jak się dana sytuacja kończy. Seria o szkole blondynek właśnie do takich powieści należy :)

Książkoholiczka | 2012-06-09
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Książka jest świetna. Pokazuje, że warto jest spełniać swoje marzenia.

Dominika | 2014-07-29
Przeczytana: lipiec 2014

Powiem tak : gdyby nie to , że w bibliotece z której wypożyczam książki nie ma na razie nic ciekawego , nie zabrałabym się za tą książkę . Wszystko w tej powieści jest oklepane i do przewidzenia .

Daniel zerwie z dziewczyną i będzie z Annisą - oczywiście .
Annisa i Maddy dostaną się do drużyny - dziwne byłoby gdyby nie .
Drużyna nie zaakceptuje brunetki - a czego tu się spodziewać .

Mylengrave | 2013-02-10

Zero ambicji, zero stylu, głupiutka książka dla nastolatek, która raczej niczego do ich życia nie wniesie, ale na etapie gimnazjum była dla mnie do przebrnięcia.