Szkoła dla blondynek

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Cykl: Szkoła dla blondynek (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
I Was a Non-Blonde Cheerleader

Annisa ma poważny problem w jej nowej szkole na Florydzie wszystkie dziewczyny to blondynki. Wszystkie poza nią samą, oczywiście. Niewłaściwy kolor włosów, skłonność do wpadania w kłopoty i niewyparzony język wcale nie pomagają nawiązać przyjaźni ani zagrzać miejsca w drużynie cheerleaderek, co zawsze było marzeniem Annisy. Ale dziewczyna się nie poddaje i wprowadza niezłe zamieszanie, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się jej wymarzony facet...

źródło opisu: Znak, 2006

źródło okładki: Znak, 2006

Ola Grzybowska | 2015-05-31
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 09 września 2011

Miła, lekka, ciekawa, z humorem. Jedna z pierwszych, które przeczytałam, dlatego mam do niej sentyment. Polecam wszystkim nastolatkom :)

"Szkoła dla blondynek" to fajna, przyjemna książka a bardzo przewidywalna
Główna bohaterka Annisa wpada w kłopoty, w jej nowej szkole na Florydzie każda z dziewczyn jest blondynką.
A ona sama nią nie jest. Niewłaściwy kolor włosów i niewyparzony język zawsze coś głupiego powie.
Trudno jej nawiązać nowe znajomości, nie ma koleżanek.
Powieść bardzo dobra,ciekawa autorki warto przeczytać polecam bardzo!!!!!

Ruthless_Woman | 2013-09-15

Pierwsza część mnie wciągnęła i przyjemnie się czytało, niestety drugą część zaczęłam czytać po długim okresie czasie między pierwszą a drugą, także druga część nie była dla mnie zaskakująca i choć przeczytałam ją to rewelacji nie było.

Madge | 2013-12-22
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Nie wiem, co mnie podkusiło do przeczytanie tej książki. Chyba znowu chciałam się oderwać od szkoły i przeczytać o czymś przyjemnym. Jednak po raz kolejny nie trafiłam zbyt dobrze. Główna bohaterka jest potwornie niezdecydowana (na końcu poprzedniego rozdziału jest czegoś absolutnie pewna, a na początku następnego ni stąd, ni zowąd twierdzi coś zupełnie innego) a do tego strasznie głupia. Jej ukochany wszystkiego(!) się wstydzi i boi, a cała powieść sprawia wrażenie napisanej dla ośmiolatek. Chyba po prostu za dużo oczekiwałam po tej książce....

Marianna | 2016-05-06

Typowa powieść młodzieżowa, nowa szkoła, odmienność, problemy z chłopakami i wrednymi koleżankami. Fajna, lekka i przyjemna.

frambuesa | 2013-08-21

Naprawdę świetna powieść dla młodzieży, jak czytałam kilka lat temu, byłam kompletnie oczarowana. Nawiasem mówiąc, uwielbiam książki, które tak wciągają, że siłą woli trzeba się powstrzymywać od ominięcia połowy strony, żeby zobaczyć jak się dana sytuacja kończy. Seria o szkole blondynek właśnie do takich powieści należy :)

Mylengrave | 2013-02-10

Zero ambicji, zero stylu, głupiutka książka dla nastolatek, która raczej niczego do ich życia nie wniesie, ale na etapie gimnazjum była dla mnie do przebrnięcia.

Książkoholiczka | 2012-06-09
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Książka jest świetna. Pokazuje, że warto jest spełniać swoje marzenia.

Justilla | 2010-09-08
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do tej książki podeszłam z lekkim sceptycyzmem. Szkoła pełna blondynek? Jednak im dalej czytałam tym bardziej się przekonałam, że bohaterka jest dość mądrą osobą, a szkoła blondynek nie taka straszna. Trochę kojarzyło mi się z filmem "Dziewczyny z drużyny 3".

Bardzo mi się podobała "wojna na psikusy", jaką urządzono między dwiema szkołami. Choć, nie powiem, nie obyło się oczywiście bez kłopotów.

W książce nie brak humoru, zabawnych sytuacji, ale też bohaterka nie idzie naprzód jak lodołamacz, ma swoje chwile wątpliwości i zniechęcenia. Ona jedna przeciw całej drużynie cheerleaderek? Każdy by się zniechęcił. Wspólne kłopoty zbliżają jednak do siebie drużynę. A gdy wspólnie pomogli koleżance Pheobe to prawie płakałam razem z nią z radości. Chyba za bardzo się wczułam :)

Jak to każda książka tego typu, napisana jest lekko, czyta się szybko i bez nudy.

soniek | 2011-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2011

Uwielbiam czytać książki tej autorki. Są ciekawe i pełne humoru. "Szkoła dla blondynek" wywarła na mnie duże wrażenie jednak inne książki tej autorki bardziej mnie zachwyciły. Aczkolwiek historia jest lekka i przyjemna a interesujące wątki głównej bohaterki podkręcają atmosferę.