Na beczce prochu

Okładka książki Na beczce prochu Grzegorz Kalinowski
Okładka książki Na beczce prochu
Grzegorz Kalinowski Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Śmierć frajerom (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Śmierć frajerom (tom 5)
Skarpa Warszawska
2023-03-23
2023-03-23

Hmm nie wiem jak dla mnie ta część jest słabsza od innych takie ciągnięcie tematu trochę na siłę. Całość jak zawsze rozpoczyna się od rozruby w której bierze udział Heniek i okazuje się, że tym razem musi przymusowo zniknąć z kraju na dłuższy czas więc rozpoczyna eskapadę po Europie.
Mamy tutaj i akcję i romans ale nie kleją się one tak jak w poprzednich częściach nasz bohater skacze to do Hiszpanii to do czerwonej Rosji aby w końcu znowu wylądować w Hiszpanii. Książka poprawna ale mnie już tak nie wciągnęła jak poprzednie części.

Od początku serii "Śmierć frajerom" kibicowałem jej bohaterom. Jak już niejednokrotnie wspominałem, lubię kryminały retro, a przygody Henryka czytało się fajnie. Nie wiem co się stało, czy brak pomysłu, czy inny powód, ale tym razem jest słabo. Jest to książka bardziej podrozniczo-przygodowa, przydługawe opisy, akcja bez werwy. Szczerze mówiąc bardziej się zmęczyłem niż rozerwałem lekturą... Aż się boję kolejnego tomu.

Brak dynamiki i akcji obecnych w poprzednich częściach. 80% treści to same opisy - nawet w rozdziałach końcowych rozczarowuje. Zdarzenia które wydają się świetne do wplecenia suspensu, emocji rozpisane na połowie strony. Jako fanka serii czuje się zawiedziona. Wygląda na to że formuła się wyczerpała.

Oj, nie jestem zachwycona. Lektor jakoś.... nie daje rady. Ja chyba też.
Prudentiala, Roja - wiem, teraz to nawet na Orlena jeżdżą, ale należałoby trzymać się konwencji międzywojennej a u np. Wańkowicza takiej deklinacji nie ma. Do Bristola? A fe!

Oj, nie jestem zachwycona. Lektor jakoś.... nie daje rady. Ja chyba też.

Świetna książka.

Świetna książka.

Wymęczyła mnie ta część i nie wiem, czy nie zakończę na niej tej serii (ponoć mają być jeszcze 3 kolejne tomy).

Śmierć frajerom - na beczce prochu (tom 5)
@grzegorzkalinowski
@skarpawarszawska

Cała książka została obsadzona w realiach przedwojennej Warszawy,ukazująca jej uwczesne życie i realia. Dużym plusem tej książki, jest to jak autor opisuje miejsca, ludzi, historię oraz osoby historyczne. Dodatkowo dziewiczy rejs transatlantykiem Batorym - Henryka, do którego poniekąd zostaje zmuszony, kraje do których, dzięki temu zawitał, a my wraz z nim, mamy możliwość zwiedzania i poznania wiele historycznych postaci.Dopłyniemy do Portugalia Salazara, Hiszpanii, Berlina oraz Moskwy. A Heniek oprócz swoich wywiadowczych misji, chce również odnaleźć mordercę swojej matki.
Niestety, ale było zbyt wiele opisów, które mnie wynudziły . Napewno wszyscy fani historii, powinni po nią sięgnąć, ponieważ widać że autor poświęcił dużo pracy i czasu aby dokładnie nam to przedstawić.
Za plus muszę tu jeszcze dodać, że autor na początku każdego rozdziału, nakreśla nam po wkrótce, o czym będzie.
Niestety nie czytałam wcześniejszych tomów.
Reasumując :
Nie chciałaby wydawać krzywdzącej opinii, ale książka tego typu, to jednak nie mój konik.
W każdym bądź razie czytajcie i sami oceńcie. Może Wam bardziej przypadnie do gustu.

Śmierć frajerom - na beczce prochu (tom 5)
@grzegorzkalinowski
@skarpawarszawska

Jakby pisana na siłę.

Jakby pisana na siłę.

• Kryminał 🕵️
  • Łotrzykowskie
  • Sensacja 🕷️🕸️
  • Szukam

Dodaj cytat z książki Na beczce prochu