Szeleszcząca śmierć

Okładka książki Szeleszcząca śmierć Grzegorz Kalinowski
Okładka książki Szeleszcząca śmierć
Grzegorz Kalinowski Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Konieczny i Becker (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Konieczny i Becker (tom 3)
Skarpa Warszawska
2024-01-24
2024-01-24

Warszawa, rok 2017. W mieście dochodzi do morderstw, ofiarami są prawnicy, przedsiębiorcy i inwestorzy. Artur Konieczny z sierżantem,,Wiśnią" prowadzą śledztwo. Rysopis podejrzanego sugeruje znanego polityka, czego nie akceptują szefowie policji i MSW. Na ostatnim etapie dochodzenie przejmują służby. Konieczny z Wiśnią mimo to prowadzą dalej śledztwo.

„Szeleszcząca śmierć” to niezwykle wciągająca historia, której akcja rozgrywa się w Warszawie. Jej autorem jest Grzegorz Kalinowski, który po raz kolejny zaskakuje czytelników niebanalnymi wątkami kryminalnymi.

Fabuła książki zaczyna się wraz z początkiem nowego roku szkolnego, gdy wszyscy wracają do życia po letniej przerwie. Melancholijna atmosfera szybko się zmienia, gdy w mieście dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Ofiarami są bogaci przedsiębiorcy, prawnicy oraz inwestorzy. Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo, lecz świadkowie składający zeznania, nie budzą zaufania śledczych, a każde nowe informacje dostarczają tylko kolejnych pytań i wątpliwości.

Głównym bohaterem jest komisarz Artur Konieczny, który prowadzi to zawiłe, a zarazem interesujące śledztwo. Czeka go trudny czas, gdyż musi nie tylko zmierzyć się z tradycyjnymi problemami dochodzenia, ale także z naciskami politycznymi i kłopotami ze swoimi przełożonymi.

Autor mistrzowsko buduje napięcie, stopniowo odsłaniając kolejne elementy zagadki. Wątki polityczne splatają się z osobistymi dramatami postaci, tworząc bogaty, wielowymiarowy świat.

Muszę przyznać, że Autor postawił naprawdę wysoko poprzeczkę. Każda linijka tej historii jest wciągająca i pełna niespodzianek. Ta książka sprawiła, że zarwałam dla niej całą noc, nie mogąc oderwać się od jej stron. Chciałam jak najszybciej poznać rozwiązanie tej niezwykłej zagadki, która wciąż mnie zaskakiwała i trzymała w napięciu. Czułam się jak uczestniczka śledztwa, próbując rozgryźć tajemnicę razem z głównymi bohaterami.

„Szeleszcząca śmierć” to historia, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Autor potrafi zaskoczyć nieoczywistymi zwrotami akcji.
Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią wciągające, pełne napięcia historie!

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Jacek Argencki to człowiek biznesu, który odniósł nie jeden sukces. Ma smykałkę do interesów co potrafi dobrze wykorzystać. Pewnego dnia dostaje zaproszenie na zjazd klasowy. Początkowo nie zamierza się tam zjawić lecz po przemyśleniu sprawy i wyliczeniu korzyści jakie mogą się wiązać z obecnością na tej imprezie, postanawia tam iść. Mężczyzna dobrze się bawi i odnawia znajomość z lat szkolnych, która może huc mu teraz na rękę. Niestety podczas powrotu, zostaje zamordowany pod własnym domem. Sprawę mają poprowadzić Komisarz Konieczny oraz Sierżant Wiśniewski. Sprawa nie należy do najłatwiejszych a podejrzanych o zabójstwo brak. Pracy nie ułatwia fakt że zamordowany zostaje kolejny mężczyzna, tym razem znany i utalentowany adwokat. Jedynym wspólnym elementem pojawiającym się w śledztwie jest odgłos szeleszczenia.

Czy oba morderstwa coś łączy? Czy policji uda się znaleźć sprawcę, zanim ktoś jeszcze zostanie zamordowany? Kto okaże się mordercą?

Pierwszy raz miałam przyjemność przeczytać książkę Pana @grzegorzkalinowski66. I powiem Wam że wciągnęła mnie. Akcja książki jest tak poprowadzona że do ostatnich stron nie byłam w stanie wytypować, kto stał za tymi wszystkimi brutalnymi mordercami. Ciekawie wykreowani bohaterowie, którzy niejednokrotnie mnie rozbawili. Dzięki nim poznałam kilka nowych, nieznanych zwrotów używanych w policji, których dotąd nie słyszałam 😉Ten duet Konieczny i Wiśniewski to taka dawka humoru w książce. Jest to naprawdę dobrze napisany kryminał, któremu warto poświęcić czas i przeczytać 😉
Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu @skarpawarszawska 😘😘

#ksiazka #recenzjaksiazki #recenzja #bookstagram #współpracabarterowa #współpraca #czytanie #czytaniejestsexy #światrecenzentów #szeleszczącaśmierć #skarpawarszawska #książkoholiczka #miloscdoksiazek #czytanienieboli

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

"Szeleszcząca śmierć" to kryminał, który z pewnością zainteresuje miłośników gatunku. Książka zabiera nas na ulice Warszawy, gdzie komisarz Artur Konieczny i dziennikarka Joanna Becker stają przed zadaniem rozwikłania serii morderstw.

Jest wrzesień 2017 roku. Dzieci wracają do szkół. W mieście dochodzi do serii morderstw popełnionych na bogatych przedsiębiorcach.

To ciekawa fabuła, która pokazuje pracę policji. Bohaterowie są dobrze scharakteryzowani. Jeśli szukasz kryminału, który jest czymś więcej niż tylko kolejną historią o śledztwie, ta książka z pewnością spełni twoje oczekiwania.

To...

Tytuł : Szeleszcząca Śmierć
Autor : Grzegorz Kalinowski
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data premiery : 24.01.2024r
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa

Opis książki :
Warszawa, wrzesień 2017 roku. Początek nowego roku szkolnego.
Dzieci wracają do szkół, a protesty przeciwko zmianom w sądownictwie czołowy polityk przebija zdjęciami z wakacji. W budzącym się po wakacjach mieście dochodzi do serii morderstw popełnionych na majętnych przedsiębiorcach, prawnikach i inwestorach. Podany przez świadków rysopis jest nie do przyjęcia przez szefów policji i MSW. To co widzieli było zbyt fantastyczne, a oni sami są niewiarygodni. Czy można ufać pogrążonemu w alkoholizmie rysownikowi komiksów i chłopakowi, który lubi pobudzić się dopalaczami?
Zeznania świadków można podważyć, ale zapis z monitoringu? Prowadzący sprawę komisarz Konieczny musi zmagać się nie tylko ze zwykłymi trudami śledztwa, ale i ze swoimi przełożonymi i politykami.
„Szeleszcząca śmierć” to kolejna powieść z duetem złożonym z Artura Koniecznego i jego partnerki, dziennikarki Joanny Becker. Tym razem w śledztwie pomagają koledzy z telewizji, dziennikarz ekonomiczny… i ksiądz.

Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie,
Świetna fabuła i akcja tocząca się swoim tempem. Pióro autora nie jest łatwe, ale zrozumiałe, co najważniejsze.
Trudne śledztwo, morderstwa, tajemnice, niebezpieczeństwo i wspaniałych duet policjantów, którzy zdobywają sympatię czytelnika poczuciem humoru.
To już 3 książka cyklu Konieczny i Becker, nie czytałam dwóch pierwszych historii, lecz to wcale nie przeszkadzało mi w czytaniu tej historii.
Świetny kryminał, który przypadnie do gustu każdemu.
Gorąco polecam.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

Tytuł : Szeleszcząca Śmierć
Autor : Grzegorz Kalinowski
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data premiery : 24.01.2024r
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa

Opis książki :
Warszawa, wrzesień 2017 roku. Początek nowego roku szkolnego.

Szeleszcząca śmierć" Grzegorza Kalinowskiego od wydawnictwa Skarpa Warszawska to trzeci tom serii Konieczny i Becker. Przenosimy się do Warszawy do roku 2017. Dochodzi tu do kilku morderstw wpływowych przedsiębiorców, prawników i inwestorów. Sprawa prowadzą Komisarz Konieczny i Sierżant Wiśniewski. Nie jest to łatwa sprawa a podejrzanym może być każdy. Na pierwszy rzut oka są to przypadkowe morderstwa, ale czy na pewno? Jest to wielowątkowa fabuła, zawiła i wymagająca skupienia przy czytaniu, by się nie pogubić. Początek oraz wprowadzenie mogłyby być lekko okrojone, ale powolna akcja nabiera tempa by potem mocno się rozkręcić. Zwroty akcji i zakończenie dopracowane w najmniejszym szczególe. Fajnie są pokazane dialogi między policjantami, w których autor używa slangu policyjnego. Ten duet robi tu niesamowitą robotę. Poprzednich części nie czytałam, ale spokojnie każdą można czytać osobno.

Grzegorz Kalinowski zabiera nas na literacką wycieczkę do pięknej Warszawy. Złota, polska jesień i dosyć nieprzyjemne okoliczności... W stolicy dochodzi do serii morderstw. Ofiarami są ludzie majętni, przedsiębiorczy i wysoko postawieni. Do gry wchodzi duet złożony z komisarza Koniecznego i sierżanta Wiśniewskiego. Policjanci dysponują znikomą ilością poszlak; sprawa jest mocno skomplikowana, a rozwiązanie niestety nie jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

Turbo męcząca narracja to kwintesencja tej powieści. Te wymuszone dialogi, dowcipy, niby-sarkastyczne docinki totalnie do mnie nie przemawiały. Żarty, wulgaryzmy i rozmowy między bohaterami to podstawa fabuły, a wolałabym otrzymać więcej faktów dotyczących śledztwa. Bohaterowie są wręcz bezbarwni, kompletnie bez wyrazu - to ten typ postaci, który w żaden sposób nie jest w stanie wbić się w moją pamięć. Czułam monotonię, momenty dłużyzny pojawiały się co kawałek, a jeżeli rozmawiamy o kryminałach, to musicie się ze mną zgodzić, że tego typu cechy szkodzą temu gatunkowi. Książka jest przegadana. Miała być chyba taka luźna i dowcipna (a nie jest). Podsumowując, nie spędziłam mile czasu przy tej lekturze, nie podobała mi się. Przeciętny niby-kryminał, jakich wiele.

Seria zabójstw znanych warszawskiej społeczności osób zmusza pare policjantów do wytężenia umysłów.

Śledztwo utkane z nikomu nie znanych motywów deprymuje i napędza do działania jednocześnie.

Komisarz Konieczny i sierżant Wiśniewski nie dają za wygraną choć zebrane dowody zmuszają ich do działania po omacku i zaufania własnej intuicji.

Kalinowski w niebanalny sposób wodzi czytelnika za nos by finalnie wprowadzić w osłupienie. Wywołuje niepokój by po chwili rozładować atmosferę sarkastycznym humorem bohaterów.

W tle śledztwa pozwala czytelnikowi podziwiać różne oblicza Warszawy.

„Szeleszczącą smierć” to specyficzna forma kryminału. Dialogi i wypadające z szafy trupy nie są okraszone nadmierną brutalnością, a jednak sprawiają, że wzrasta poziom adrenaliny.

Podczas czytania lektury towarzyszyły mi nieco mieszane odczucia. Zainteresowanie śledztwem mieszało się z poczuciem przytłoczenia watkami pobocznymi co skutecznie wybijało mnie z rytmu poszukiwania motywu i mordercy.

Kalinowski w niebanalny sposób...

FLAKI PO WARSZAWSKU

Nowa powieść Grzegorza Kalinowskiego to powrót do znanych i lubianych bohaterów. Duet Konieczny i Becker czytelnicy poznali już w książkach „Załoga” i „Kwarantanna”. Tym razem postać Joanny schodzi na dalszy plan. Koniecznemu towarzyszy sierżant Wiśniewski. Jak śledczy poradzą sobie z groźnym mordercą szalejącym na ulicach Warszawy?

Wrzesień 2017 roku. Warszawa ożywa po wakacjach. Dzieci wracają w ramiona systemu edukacji, a kraj żyje zdjęciami pewnego polityka. W takich okolicznościach przyrody zamordowany zostaje znany biznesmen. Mężczyznę zastrzelono, gdy wracał ze spotkania z dawnymi szkolnymi kolegami. Zbrodnia wygląda na egzekucję. Niebawem dochodzi do kolejnego zabójstwa, a to, co zeznają świadkowie nie mieści się w głowach śledczych – morderca do złudzenia przypomina szefa partii rządzącej. Czy jednak można ufać świadkom wśród których jest zwolennik mocnych używek i chory psychicznie matematyczny geniusz ze skłonnością do alkoholu? Komisarz Konieczny i jego partner sierżant Wiśniewski mają nie lada orzech do zgryzienia. Czy uda się pojmać nieuchwytnego zabójcę? Rozpoczyna się wyścig z czasem, a płynące z góry naciski nie ułatwiają policjantom pracy...

Konieczny i Wiśniewski to niebanalny duet, który swoją zaciętością, werwą i poczuciem humoru łatwo zaskarbia sobie sympatię czytelników. Jakże dobrze czyta się ich konwersacje okraszone dowcipem i sarkazmem. Świetne dialogi są mocnym plusem tej powieści. Mimo rosnącej grozy, niepokoju wywoływanego kolejnymi brutalnymi mordami i napięcia, które tworzy specyficzną aurę, te rozmowy między śledczymi wprowadzają pewien luz, który pozwala dostrzec w nich cechy autentycznych ludzi. Kalinowski sprawnie lawiruje między rzetelnym, krwawym, męskim kryminałem, a opowieścią o Warszawie i głeboką refleksją społeczną. Nie zabraknie tu tego, co nazywam „smaczkami Kalinowskiego” : dygresji, anegdot i przemyśleń, często gorzkich, nad kondycją kraju, polityką i zachowaniami społeczeństwa. Pisarz potrafi, w swoim całkowicie unikatowym stylu, bawić nas i straszyć, prowadzić ulicami Warszawy pięknej i brzydkiej, zachęcać do refleksji i dialogu. To jest właśnie to, co najbardziej cenię w jego twórczości. Ten niesamowity ton narracyjny – jednocześnie lekki i pełen swoistego dowcipu, a zarazem miażdząco krytyczny. Grzegorz Kalinowski jest autorem bardzo charakterystycznym, a co za tym idzie, nie każdemu jego książki przypadną do gustu. Na pewno warto się na niego otworzyć, dać szansę poznać wykreowanych przez niego bohaterów i pozwolić zabrać się na wycieczkę po Warszawie. Na pewno będzie to podróż niezapomniana.

„Szeleszcząca śmierć” posiada wszystkie te cechy, które w kryminale lubię. Jest nieszablonowa intryga, galeria ciekawych postaci i tajemniczy morderca, którego motywy i tożsamość pozostają nieodgadnione aż do końcowych stron. Kalinowski w nurcie kryminalnym czuje się jak ryba w wodzie. Wie jak prowadzić akcję, czego unikać, jak sprytnie wodzić nas za nos i w finale zaserwować nam olbrzymie zaskoczenie. Bardzo dobrze się tę powieść czyta i jest ona świetnym przerywnikiem od książek autorów ze świecznika, którzy w swojej działalności literackiej idą już jedynie w makabrę. „Szeleszcząca śmierć” jest dobrym przykładem tego jak można napisać doskonałą powieść nie epatując nadmiernie przemocą i brutalnością. Grzegorz Kalinowski skupia się na ludziach, emocjach i motywach, które często sięgają daleko w przeszłość. Z dużą wprawą porusza się po trudnym gruncie ludzkich emocji. Tworzy postaci wielowymiarowe i niejednoznaczne. Często posiadające zaskakującą kombinację cech charakteru, a dzięki temu tak barwne. Bardzo cenię pióro autora i każdą kolejną jego powieść celebruję. Osobiście czytanie Grzegorza Kalinowskiego traktuję jako wyzwanie, ponieważ on tak wiele wplata w swoje opowieści, że ja czuję się niczym plemienny myśliwy z odmętów amazońskiej dżungli, który odziany jedynie w skromny strój i wyposażony w prymitywną broń, usiłuje wszystkie te smaczki wyłapać. Powieści autora to uczta intelektualna.

Bohaterką, która zajmuje zawsze najważniejsze miejsce w każdej książce Grzegorza Kalinowskiego jest Warszawa. Dumna dama, której kręte losy stały się inspiracją dla wielu twórców. Mało kto potrafi opowiadać o niej tak przekonująco, że chyba nawet osoby z dalekich stron będą w stanie poczuć jej indywidualny klimat, polubić ją. Na kartach „Szeleszczącej śmierci” tej Warszawy jest bardzo dużo. Od Wilanowa po Żoliborz, od willi po urocze skwery. Warszawa jest jedna i jeden jest pisarz, który z takim uczuciem prowadzi nas jej ulicami.

„Szeleszcząca śmierć” to rasowy kryminał, który spodoba się osobom lubiącym uczestnictwo w policyjnym śledztwie, mocne rysy psychologiczne bohaterów, zaskakujące zwroty akcji i niesztampowe zwieńczenie historii. Napisana na wysokim poziomie, gawędziarskim stylem autora, opowieść o zemście, potępieniu i szukaniu sprawiedliwości. Można śmiało sięgnąć po nią nie znając poprzednich powieści autora. Jeżeli nie czytaliście jeszcze niczego, co wyszło z rąk Grzegorza Kalinowskiego, to jest to dobra okazja, by rozpocząć przygodę z jego książkami, a ja gwarantuję, że prędko się ta przygoda zamieni się w fascynację. Diabeł z całą mocą swych piekielnych sił poleca.

FLAKI PO WARSZAWSKU

...

Lekki i zabawny kryminał. Intryga ciekawa, chociaż przesłonięta dialogami z polityczno-historycznymi dygresjami. Sam autor w posłowiu mówi, że książka jest "dość obyczajowa". Przyjemnie się czytało :)

• Recenzenckie
  • W planach ebook
  • Legimi powieści

Dodaj cytat z książki Szeleszcząca śmierć