Katar 2022. Skarb młodego kibica

sport
Rebis
2022-01-01
2022-01-01

Wszyscy jesteśmy drużyną narodową! Dlatego głos oddaję nieco starszemu kibicowi, który przygotował poniższą recenzję :)

"Przewodnik ten można podzielić na kilka części.

Pierwsza opisuje historię mistrzostw świata w pigułce. Młody kibic dowie się tutaj m.in. o tym, kiedy mundial odbył się po raz pierwszy, kto zdobywał mistrzostwa świata w kolejnych jego edycjach, opisano w skrócie bardzo ciekawie historie kolejnych turniejów, choć z niezrozumiałych powodów tylko 17 z 21, które do tej pory się odbyły.

W części drugiej znajdziemy historię wyboru tegorocznego gospodarza, choć osobiście uważam, że ten wątek lepiej byłoby przemilczeć. Znaleźć można również kilka informacji o samym Katarze. Opisano miasta i areny, na których zobaczymy piłkarzy.

Aby zagrać na mistrzostwach świata, należy się do nich zakwalifikować, więc autor nie pominął drogi poszczególnych zespołów do awansu, z oczywistych względów skupiając się przede wszystkim na reprezentacji Polski.

Trzecia część stanowi już stricte część turniejową. Na początku zawiera opis 32 drużyn i ich gwiazd. I tutaj niestety brakuje najważniejszego, a więc składów poszczególnych zespołów narodowych, choć ze względu na ich termin ogłaszania i wydruk przewodnika, było to zapewne niemożliwe.

Znajdziemy również co nieco o sędziach (w tym naszych rodaków) i ich gadżetach. I najważniejsze, czyli terminarz.

Z racji tego, że przewodnik jest dedykowany dla młodych kibiców jest też część rysunkowa, w której można co nieco pokolorować, pouzupełniać, a nawet podszkolić taktykę na boiskowych planszach.

Reasumując, co do treści przewodnik jest zwięzły i przystępny co młody kibic na pewno doceni. Wydanie jest kolorowe, zawiera zdjęcia i obrazki i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie."

"Przewodnik ten można podzielić na kilka części.

Mundial w Katarze rozpocznie się już 20 listopada! Jest to gratka dla każdego fana piłki nożnej, ale nie tylko! Podejrzewam, że rozgrywki piłkarskie będą obserwowane nie tylko przez zagorzałych fanów. Zwłaszcza, że będzie to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie, pierwszy w kraju islamskim. A także pierwszy mundial rozgrywający się jesienią. Dużo jest tych „po raz pierwszy”. A już wokół tego mundialu głośno, że względu na kontrowersje związane m. in. z traktowaniem robotników podczas budowy stadionów.

Nie mniej wraz z moim synem przygotowujemy się do niego! Ogromnym ułatwieniem była dla nas książka Joanny Bachanek „Katar 2022. Skarb młodego kibica”. Książka zawiera najważniejsze fakty i ciekawostki piłkarskie. Całość napisana jest przystępnym językiem, więc żaden młody kibic nie będzie mieć trudności ze zrozumieniem treści. Autorka przybliża miejsca, gdzie będą odbywały się mecze oraz przypomina jak wyglądały eliminacje.

Ogromnym plusem jest atrakcyjna szata graficzna, która przyciąga wzrok oraz miejsce na zapisanie wyników zmagań poszczególnych reprezentacji, więc wszystko będzie w jednym miejscu 😉

Święto piłki nożnej, czyli Mistrzostwa Świata w Katarze, zbliża się wielkimi krokami. Kibice z pewnością już odliczają dni.

Dla młodych kibiców @rebis z Joanną Bachanek przygotowało małą pomoc. "Katar 2022. Skarb młodego kibica" wzbudziła zachwyt u mojego syna, który sam od kilku lat trenuje. Od razu zaczął czytać i co chwila serwował mi jakąś ciekawostkę.

To kompendium wiedzy o mistrzostwach i Katarze w pigułce. Zaczyna się od historii Mundialu, poprzednich gospodarzach i zwycięzcach, udziale Polski oraz trofeum. Potem przechodzimy do tegorocznych mistrzostw. Z książki młodzi kibice dowiedzą się w jaki sposób Katar został gospodarzem, na jakich stadionach rozegrane zostaną mecze oraz wiele innych ciekawostek o tym małych państwie. Np. wiecie, że w Katarze dni wolne od pracy to piątek i sobota, a zatankowanie auta do pełna jest tańsze od filiżanki kawy 🙆

Znajdziecie tu informacje o każdej reprezentacji, która bierze udział, a także podział na grupy i rozpiski wszystkich meczów. Luca najbardziej zachwycony jest możliwością samodzielnego uzupełniania wyników, prowadzenie własnych statystyk, stworzenia swojej drużyny marzeń. Będzie to świetna pamiątka z mistrzostw, właściwie pierwszych, które obejrzy bardziej świadomie.

Jeżeli macie w swoim otoczeniu młodych kibiców zafascynowanych piłka nożną to jest to świetny prezent dla nich.

To kompendium...

Na półkach: , , , , , , , ,

Egzemplarz recenzencki otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa pięknie dziękuję📖📕😊
Bardzo dobry poradnik dla miłośników piłki nożnej i mundialu⚽🙂
Największe plusy książki to min.:
- historia Mistrzostw Świata od początku ich powstania wraz ze zmianą zasad na przestrzeni lat,
- informacje związane z gospodarzem Mistrzostw, min. okoliczności wyboru czy opis stadionów,
- okoliczności kwalifikacji uczestników Mistrzostw w odniesieniu do innych uczestników wydarzenia
- obszerna i ciekawa rubryka do uzupełnienia w trakcie mistrzostw, która pozwoli przypomnieć najważniejsze informacje na długo po zakończeniu wydarzenia.
Książka zawiera ogrom informacji, ale też i detali dotyczących Mistrzostw Świata.
Książka-poradnik napisana jest prostym, przejrzystym językiem, dlatego nadaje się dla każdego kibica, nawet tego najmłodszego wiekiem.
Wydana na grubym papierze z solidną i kolorową tematyczną okładką, co zapewni jej trwałość na lata.
Autorka jest kobietą, dlatego należy jej się szczególny szacunek za wielki trud i bardzo dobre opracowanie tematu.
Mamy tutaj bowiem ważne treści związane z wydarzeniem, tj.: znaczenie technologii w Mistrzostwach, kwestia sędziów czy samego trofeum, które nie było pierwszym laurem dla zwycięzców⚽🏆
Polecam i oceniam 9/10, ponieważ jest jedna nieścisłość.

Bardzo dobry poradnik dla miłośników piłki nożnej i mundialu⚽🙂
Największe plusy książki to min.:
-...

„Gol! Gol! Goool!”, czyli wielkie piłkarskie emocje.

Katar 2022 to przewodnik po tegorocznych Mistrzostwach Świata. Joanna Bachanek to redaktorka oraz autorka książek i artykułów, oraz wielka fanka różnorodnych sportów. Jej najnowsza książka to wielka gratka dla fanów piłki nożnej. Ja jako wielka fanka tego sportu nie mogłam sobie odpuścić tej książki.

Wspaniała wiadomość dla wszystkich kibiców piłki nożnej – rozpoczęło się wielkie odliczanie! Za chwilę piłkarska gorączka ogarnie cały świat. Kogoś to dziwi? Nie! Piłka nożna to, bez dwóch zdań, wyjątkowy sport, najwspanialsza gra zespołowa na świecie.
Dzięki książce Skarb młodego kibica każdy fan futbolu będzie przygotowany do kibicowania podczas najbliższych mistrzostw świata. Znajdziecie tu sporą dawkę historycznych faktów, fascynujące ciekawostki oraz ważne informacje o mundialu w Katarze. Poznacie drużyny i gwiazdy futbolu – najlepszych z najlepszych, którzy stoczą bój o najcenniejsze trofeum. Ten mundial zapewne będzie niezapomniany. A jeśli uzupełnicie, przygotowane specjalnie dla was, pomeczowe tabele i wpiszecie statystyki, powstanie wyjątkowa pamiątka z 22. Mistrzostw Świata.

FIFA Word Cup 2022 rozpoczyna się już 20 listopada i potrwa do 18 grudnia. Turniej jest nietypowy pod wieloma względami. Impreza ma miejsce w późniejszych miesiącach niż zazwyczaj (ze względu na klimat Kataru, gdzie latem temperatury wynoszą nawet 50 stopni Celsjusza). Także godziny meczów dla wielu będą niewygodne – w fazie grupowej będą to następujące godziny: 11:00, 13:00, 17:00 oraz 20:00. Sam gospodarz turnieju nigdy nie brał udziału w takich imprezach. Również kibice nie będą mieli łatwego życia (po internecie krąży nieoficjalny „kodeks mundialowy”, który między innymi zakazuje odkrywania ramion i kolan, homoseksualizmu, czy też picia alkoholu). Dla polskiego kibica chęć obejrzenia na żywo meczu to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych — drogie bilety lotnicze i noclegi, a same bilety na mecz są o ponad połowę droższe niż te z Mundialu w Rosji w 2018 roku. Dziennikarzy obowiązuje wiele zakazów m.in. zakaz filmowania miejsc zamieszkania pracowników, budynków rządowych, miejsc kultu oraz prywatnych mieszkań. Jednak największą kontrowersję budzi sam wybór Kataru jako gospodarza, gdyż jest to państwo łamiące prawa człowieka — wykorzystywanie pracowników, którzy praktycznie traktowani są jako niewolnicy. Jest to także najdroższy w historii (220 miliardów dolarów) mundial (poprzednim wystarczyło około 45 miliardów dolarów).

Autorka tej książka skupia się jednak nie na kontrowersjach wokół Mistrzostw Świata, a na 32. reprezentacjach, które będą walczyć o Puchar Świata. Przedstawia każdą z drużyn mundialu: najlepszych zawodników, trenerów, miejsce w rankingu FIFA, osiągnięcia czy też historię danej grupy. Na początku dowiecie się co nieco o poprzednich Mistrzostwach Świata — od 1930 roku do 2018 roku. Później autorka ujawnia historię piłki i to z czego ją tworzono. Następnie znajdziecie kilka zdań o każdym z 8 stadionów, na których będą odbywać się mecze. Oprócz tego Bachanek opisuje drogę do Kataru, czyli Eliminacje, przywołuje życiorysy najlepszych polskich sędziów i piłkarzy.

Książka jest bardzo kolorowa — zawiera wiele rysunków i zdjęć, dzięki czemu przyjemnie się ją czyta. Znajdują się tutaj także miejsca na zapisy wyników meczu, najlepszych zawodników czy też na statystyki. Jest to ciekawa pozycja zawierająca wiele ciekawostek z futbolowego świata. Sprawdzi się także jako lektura dla młodego kibica.

„Gol! Gol! Goool!”, czyli wielkie piłkarskie emocje.

Wspaniała wiadomość...

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Przeczytane książki, e-booki, wysłuchane audiobooki w 2022r.
  • Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki
  • Biografia, reportaż, oparte na faktach
  • Wydawnictwo Rebis
  • Sport