Pani w samochodzie, w okularach i ze strzelbą

Okładka książki Pani w samochodzie, w okularach i ze strzelbą Sebastien Japrisot
Okładka książki Pani w samochodzie, w okularach i ze strzelbą
Sebastien Japrisot Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Seria z Jamnikiem kryminał, sensacja, thriller
Seria z Jamnikiem
Dame dans l'auto avec lunettes et un fusil
Czytelnik
1972-01-01
1972-01-01
Ewa Jackowska
samochód okulary strzelba

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kryminał zapada w pamięć swą niecodzienną formułą, uzupełnioną świetnym stylem pisarza, szkoda tylko że pod tą warstwą lukru kryje się intryga cienka jak sik węża. Ilość nieprawdopodobnych splotów okoliczności przerasta wszelkie wyobrażenia, czytając łudziłem się, że autor zaproponuje jakieś wymyślne rozwiązanie, ale nie, same nieprawdopodobne przypadki. Od kompletnego zażenowania sytuację ratuje wyłącznie talent autora, który każdego bzdeta sprzeda w ładnym opakowaniu.

Genialny kryminał francuski wart przeczytania. Polecam!

Genialny kryminał francuski wart przeczytania. Polecam!

Jeden z kryminałów, które mnie powaliły - w tym pozytywnym sensie. Czytałam to około 15 lat temu, i potem już z kryminałów wyszłam. Ale... To jest kryminał z lat 60-tych, i uważam że jak na tamte czasy, to był nowatorski. Mnie zauroczyła ta zagmatwana historia i muszę przyznać, że to książka z tych, które mi w pamięci utkwiły. I to jest jedno z najważniejszych dla mnie kryteriów bardzo dobrej książki - pamiętam ją.

Nie dziwię się jednak młodym czytelnikom, wychowanym na współczesnych zaskakujących kryminałach i thrillerach, że nie znajdują tutaj wiele "do zaskoczenia". Ja lubię takie klasyki i innym miłośnikom owej klasyki - polecam.

Książka opowiada kompletnie zagmatwaną kryminalną historię, w której centrum znalazła się młoda, pracująca w agencji reklamowej kobieta - Dany Longo. Autor francuskiego pochodzenia z wyczuciem oprowadza czytelnika po swoim kraju ujawniając kolejne elementy układanki. Warto głęboko wczytać się w treść książki i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, aby na koniec razem z bohaterami móc je ułożyć w szalenie dobrze zaplanowaną całość.
A czy Ty już wiesz kim jest trup w bagażniku samochodu? i czy .. na pewno można całkowicie polegać na własnych zmysłach?

Na początku ciężko się wczytać, później jest już lepiej; dosyć wartka akcja, można się domyślić zakończenia, które muszę przyznać mnie troszkę zawiodło. Warto przeczytać jako przykład francuskiego kryminału, ale książka nie porywa.

Nie potrzebnie przedłużona i nudna.

Nie potrzebnie przedłużona i nudna.

• Edytka Kindle
  • {PN}