Pasażer w deszczu

Okładka książki Pasażer w deszczu Sebastien Japrisot
Okładka książki Pasażer w deszczu
Sebastien Japrisot Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
Passager de la pluie
C&T Crime & Thriller
2005-01-01
2005-01-01
Agata Szczepanowska
pasażer deszcz krzywda torba

Nigdy jeszcze czegoś takiego nie czytałam. Wydaje się, że tę historię opowiada nam urodzony gawędziarz, który siedzi obok nas przy kominku z filiżanką herbaty w ręce w jeden z tych jesiennych deszczowych wieczorów. A my słuchamy z zapartym tchem, przenosimy się w inne miejsce, do kompletnie innego świata. Ta historia rozgrywa się na naszych oczach.
Kiedy sięgnęłam po tę książkę, kierowana wyłącznie opisem na okładce, myślałam, że to będzie kolejny kryminał, podobny do całej reszty, które do tej pory przeczytałam. Jednak nie tym razem. Po 60 stronach największym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że Tony miał romans. A jego kochanką okazała się być najlepsza przyjaciółka Mellie, która sama się do tego przyznała. Nieświadomie zmusiła ją do tego Mellie, a tę z kolei - alkohol.
Po 64 stronach kolejna niespodzianka, chyba większa od poprzedniej: Dobbs chciał zabić Sacchiego! Niestety, uprzedziła go Mellie.
Podsumowując, książka jest rewelacyjna, naprawdę wciągająca, zaskakująca, zdecydowanie polecam tym, którzy myślą, że kryminały nie mogą ich zaskoczyć. Jedną gwiazdkę odebrałam za zakończenie - moim zdaniem Mellie powinna zrobić awanturę swojemu mężowi o ten romans, a w ogóle to powinna być z Dobbsem, świetnie się dogadują. Szkoda, że autor o tym nie pomyślał.

Kiedy sięgnęłam po tę...

Napięcie pojawia się w książce od pierwszej strony i rośnie z każdą kolejną kartką. Wydaje mi się, że to odczucie spowodowane jest w dużej mierze formą narracji, która ma charakter scenariusza przedstawionego w czasie teraźniejszym. Wszystko dzieje się tu i teraz na oczach czytelnika. Bardzo oryginalne

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziwi mnie ta dość niska ocena dla tej książki. Mi się bardzo dobrze i szybko czytało. Co prawda narracja jest tu dziwna, ale też na swój sposób wspaniała.Zaskakująca historia i przede wszystkim trzymająca w napięciu.

Dziwna narracja, akcja taka sobie, ogólnie kosmiczna książka, mam niedosyt i niezrozumienie pozostało po przeczytaniu

Narracja dość dziwna, ale można się przyzwyczaić. Na początku trochę drętwa, jednak akcja się rozwija i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

• Thriller/Kryminał/Sensacja
  • Biblioteka Publiczna
  • FRance
  • Kryminał/Sensacja/Thriller/Horror
  • Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Pasażer w deszczu