Pani w samochodzie, w okularach i ze strzelbą

Tłumaczenie: Ewa Jackowska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Dame dans l'auto avec lunettes et un fusil
samochód, okulary, strzelba

PANI to Dany Longo. Pracuje w agencji reklamowej, jest samotna i... Nigdy nie widziała morza. Teraz, gdy tam jedzie, wszyscy wmawiają Dany, że widzieli ją kilka godzin temu: w kafejce, w hotelu, podczas kontroli drogowej kiedy była kilometry od tych miejsc. SAMOCHóD to biały thunderbird szefa, którym Dany odwozi go na lotnisko, przed długim weekendem. I po chwili wahania wypożycza auto, by pognać nad morze, I wpaść w największe kłopoty swojego i tak poturbowanego życia. OKULARY są przydymione, co ma ukryć krótkowzroczność Dany. I od zawsze były jej zmorą. Choć dla Phillipe a jest w nich Czterooką Pięknością. I zdejmuje je dla niego w hotelowym pokoju. Bo miłość jest przecież ślepa. STRELBA leżała w bagażniku. Obok zawiniętego w dywan trupa, którego parę godzin wcześniej tam nie było.

Ewela_sa | 2013-03-18

Na początku ciężko się wczytać, później jest już lepiej; dosyć wartka akcja, można się domyślić zakończenia, które muszę przyznać mnie troszkę zawiodło. Warto przeczytać jako przykład francuskiego kryminału, ale książka nie porywa.

Edy | 2015-02-21
Patison | 2015-01-07