Lodownia

Wydawnictwo: Rebis
The ice house
83-7120-968-1
Liza

Sąsiedzi z miasteczka, w zależności od stopnia zawiści i ciemnoty, uważają trzy piękne kobiety za czarownice albo za lesbijki. Pewnego dnia w starej lodowni na terenie posiadłości Phoebe ogrodnik znajduje ciało w stanie rozkładu. Inspektor Walsh skwapliwie rozpoczyna śledztwo, w którym wszystkie chwyty są dla niego dozwolone.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2001

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Meowth | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Mam szczególną słabość do angielskich, czy ogólnie: brytyjskich, kryminałów, które po prostu lepiej mi smakują niż wszelkie inne. Nie inaczej było z tą książką. Bardzo ciekawa fabuła, dużo zwrotów akcji, zaskakujące zakończenie, dużo humoru. Pychota dla mnie, po prostu! Dodatkowo świetna galeria postaci. Na czele trzy przyjaciółki, mieszkające razem w starej posiadłości, dotknięte społecznym ostracyzmem i przez przytłaczającą większość miejscowych uważane jeśli nie za czarownice, to lesbijki i w ogóle jawnogrzesznice. Bronią się przed tym swoją inteligencją, ciętymi językami i doprawionym cynizmem poczuciem humoru, nie da się jednak nie zauważyć strachu i cichej rozpaczy, którą dumnie ukrywają. A przeciwko nim: para policjantów, jeden stary, zawzięty, wypełniony po czubek głowy nienawiścią i żądzą wsadzenia pań za kratki, drugi młodszy, nie mniej od nich inteligentny, ale początkowo zbyt przejęty własną złością na świat, by działać racjonalnie.

Ucztą dla czytającego jest nie...

PABLOPAN | 2012-03-12

Świetna. Momentami wprost trudno się oderwać. Mój ulubiony tekst: "Jej wypowiedź była tak niefortunna jak pierdnięcie na herbatce u pastora" Polecam!

Monachijka | 2013-06-02

Niezly kryminal przyznam szczerze, tzryma w napieciu i duzo lepszy niz wczesniej czytane przeze mnie Wedzidlo sekutnicy, polecam.

Andrzej | 2016-01-09
Przeczytana: 2004 rok