Trudna decyzja panny Pym

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Miss Pym Disposes
kryminał
lilio

"Trudna decyzja panny Pym" ma inny charakter niż pozostałe książki Josephine Tey, nie jest bowiem powieścią detektywistyczną mimo elementów typowych dla wątku sensacyjnego. Jest to powieść psychologiczna, obyczajowa, ukazująca nastrój charakterystyczny dla żeńskiego college'u w Anglii, gdzie w pozornie monotonnej atmosferze codziennych zajęć szkolnych rodzą się głębokie konflikty i silne namiętności, wyostrzone rywalizacją między dziewczętami.

Do Szkoły Wychowania Fizycznego w Leys przyjeżdża jako gość dyrektorki dobroduszna panna Pym, autorka bestselleru z dziedziny psychologii. W pełnych napięcia dniach końcowych egzaminów staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń na terenie szkoły, a sytuacja zmusza ją do zajęcia stanowiska wobec trudnych problemów moralnych, które postanawia rozstrzygnąć sama, we własnym sumieniu, i z mimowolnego świadka zamienia się w jedynego sędziego.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=3988

źródło okładki: http://lodz.olx.pl/trudna-decyzja-panny-pym-josephine-tey-iid-91456833

bruxa | 2016-03-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane