Zemsta dokona się latem

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
L'été meurtrier
powieść
hunter

Opowieść o kobiecie równie pięknej, co tajemniczej, autora bardzo długich zaręczyn.W Elianie zakochuje się chyba każdy w tej prowansalskiej osadzie, gdzie od niedawna mieszka. Ona wybiera jednak Pin-Pona, tego zwyczajnego mechanika samochodowego, ku zdziwieniu wszystkich.Bo nikt tutaj nie wie o tragedii, jaka spotkała Elianę. A teraz wreszcie może wyrównać rachunki. I posłużyć się kimś takim, jak nieświadomy niczego Pin-Pon. To przecież syn jednego z mężczyzn, którzy ponoszą winę za tamte wydarzenia...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2010

Elżbieta | 2017-06-17
Przeczytana: czerwiec 2017

Tajemnica sprzed dwóch dekad, poczucie krzywdy pielęgnowane latami, pragnienie zemsty, odwet zaplanowany szczegółowo, pokrętna logika chorego umysłu- teoretycznie mamy w tej książce wszystko, co potrzebne, aby wciągnąć czytelnika w fabułę.
Niestety, z jakichś przyczyn cała historia została podana w tak ciężkostrawnym sosie, że niełatwo się przez nią przegryźć.
Książka obfituje w mnóstwo szczegółów, z których część okazuje się być krytyczna dla sprawy, inne w ogóle nie mają żadnego znaczenia i tylko pogłębiały uczucie znużenia, które towarzyszyło mi w trakcie czytania.
Zakończenie jest bez wątpienia najlepszą częścią książki, sęk w tym jednak, że trzeba dużego samozaparcia, żeby do niego dotrzeć. Bo niestety, ale z większości rozdziałów po prostu wieje nudą na kilometr. Lektura dla wytrwałych.

Nina Sefardynowicz | 2016-10-27
Przeczytana: 23 lipca 1999

Wiele lat temu, gdy czytałam tę powieść, to mocno mi się wryła w głowę z kilku powodów. I to nie chodzi o pozornie trywialną fabułę, w stylu "jest piękna cizia i wszyscy chcą ją bzykać...". Ja byłam wstrząśnięta portretem psychologicznym kobiety prostackiej i wulgarnej, ale posiadającej tajemnicę, która każe się zastanowić nad tym, że wcale pewne zachowania i to co nazywamy "osobowością" nie muszą być oczywiste oraz "wrodzone". Tu nasuwa mi się analogia pomiędzy zachowaniem Eliany do niektórych zachowań Halszki Opfer. Wnioskuję stąd, że autor ma wiedzę na temat pewnych dewiacyjnych reakcji. Może gdybym pierwszy raz przeczytała tę powieść obecnie, to może nie odebrałabym jej tak dobrze. Tak się jednak złożyło, że przypadła na mój "trudny wiek" i wtedy zrobiła na mnie duże wrażenie nieoczywistość bohaterki. Gigantyczną rolę odegrała, w tego typu percepcji postaci, konstrukcja powieści. Jest ona ciekawie ułożona, bo jako relacje wsteczne zdarzeń, i każdy rozdział ma innego narratora....

victoria_87 | 2013-02-05

Zaliczyłam tą książkę do przeczytanych tylko dlatego,że przeczytałam zaledwie kilkanaście stron i stwierdziłam,że nie ma sensu się dalej męczyć.Treść pisana jest nie zrozumiale dla czytelnika czyli takie masło maślane.Nie zachęca do dalszego czytania,lecz wręcz przeciwnie odpycha.Przynajmniej ja mam takie odczucia,być może inni mają o niej inne zdanie,ale według mnie jest to najgorsza książka jaką kiedykolwiek zdarzyło mi się pożyczyć.Po przeczytaniu recenzji zapowiadała się obiecująco,ale cóż nie spełniła moich oczekiwań.

Agnieszka Dydoń | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

Nie podobała mi się

Magda | 2014-06-12

Odradzam - książka zachęca streszczeniem z tyłu ale tak naprawdę to totalna beznadzieja - człowiek gubi się po paru kartkach!

Agata | 2016-11-01
Paulina13 | 2016-04-01