Pasażer w deszczu

Tłumaczenie: Agata Szczepanowska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Passager de la pluie
pasażer, deszcz, krzywda, torba

Do nadmorskiego kurortu Cap-des-Pins po sezonie nikt już nie przyjeżdża. Chyba że z Marsylii - i to w deszczu, i z czerwoną torbą... I żeby zrobić krzywdę Mellie. W jej własnym domu. A Mellie nie może się poskarżyć, wyznać wszystkiego. Nawet mężowi. Tylko Harry Dobbs, kolejny przybysz w miasteczku, wierzy, że pozna prawdę i znajdzie torbę. Pełną.

yaola | 2014-10-27
Przeczytana: 25 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Napięcie pojawia się w książce od pierwszej strony i rośnie z każdą kolejną kartką. Wydaje mi się, że to odczucie spowodowane jest w dużej mierze formą narracji, która ma charakter scenariusza przedstawionego w czasie teraźniejszym. Wszystko dzieje się tu i teraz na oczach czytelnika. Bardzo oryginalne

--pisarka-- | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nigdy jeszcze czegoś takiego nie czytałam. Wydaje się, że tę historię opowiada nam urodzony gawędziarz, który siedzi obok nas przy kominku z filiżanką herbaty w ręce w jeden z tych jesiennych deszczowych wieczorów. A my słuchamy z zapartym tchem, przenosimy się w inne miejsce, do kompletnie innego świata. Ta historia rozgrywa się na naszych oczach.
Kiedy sięgnęłam po tę książkę, kierowana wyłącznie opisem na okładce, myślałam, że to będzie kolejny kryminał, podobny do całej reszty, które do tej pory przeczytałam. Jednak nie tym razem. Po 60 stronach największym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że Tony miał romans. A jego kochanką okazała się być najlepsza przyjaciółka Mellie, która sama się do tego przyznała. Nieświadomie zmusiła ją do tego Mellie, a tę z kolei - alkohol.
Po 64 stronach kolejna niespodzianka, chyba większa od poprzedniej: Dobbs chciał zabić Sacchiego! Niestety, uprzedziła go Mellie.
Podsumowując, książka jest rewelacyjna, naprawdę wciągająca, zaskakująca,...

Magda | 2012-01-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2012

Dziwi mnie ta dość niska ocena dla tej książki. Mi się bardzo dobrze i szybko czytało. Co prawda narracja jest tu dziwna, ale też na swój sposób wspaniała.Zaskakująca historia i przede wszystkim trzymająca w napięciu.

marika3333 | 2011-03-01
Przeczytana: 01 marca 2011

Narracja dość dziwna, ale można się przyzwyczaić. Na początku trochę drętwa, jednak akcja się rozwija i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

ejotek | 2011-10-07
Przeczytana: czerwiec 2011

Dziwna narracja, akcja taka sobie, ogólnie kosmiczna książka, mam niedosyt i niezrozumienie pozostało po przeczytaniu

Gabriela | 2016-11-25
Na półkach: 2016, Przeczytane