Unf*ck yourself. Napraw się!

Okładka książki Unf*ck yourself. Napraw się! Gary John Bishop
Okładka książki Unf*ck yourself. Napraw się!
Gary John Bishop Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life
Insignis
2022-09-28
2022-09-28
Olga Siara

To nie jest książka dla każdego, nie uważam też ze zmieniła coś w moim życiu, ale czasem musimy usłyszeć że czas przestać obwiniać innych ale i siebie, po prostu zbierz się do kupy i rób.
Dość ostro i wulgarnie, przed przeczytaniem zastanów się czy takie komunikaty ci pasują

Jest to książka rozwojowa bynajmniej z tych „pacających po główce”. Raczej z tych sprzedających Ci ostrego kopniaka w tyłek i wyrzucających za drzwi, żebyś przemyślał swoje zachowanie i wrócił oknem.
Gary John Bishop nazwa rzeczy po imieniu, używa mocnego języka i no, że tak powiem „nie pie*doli się w tańcu”. Bierze pod lupę najczęstsze życiowe niedogodności i diagnozuje błędy systemu naszego funkcjonowania w codziennej rzeczywistości. Ale przede wszystkim wskazuje, że jeżeli faktycznie chcesz zmiany, to po prostu rób, działaj, mówienie to nie jest środek do celu.

Jeśli nie działasz, widocznie nie chcesz/nie potrzebujesz zmiany. I to też jest całkowicie ok, tylko jeśli staniesz w prawdzie i sam przed sobą przyznasz, że tak naprawdę nie chcesz niczego zmieniać.
Myślę, że powyższe zdania dobrze parafrazują jego tok myślenia.

I choć jest często ostro i bezkompromisowo, to znajdziemy tu również mnóstwo zrozumienia, ponieważ zmiana jest niezwykle trudna. Tylko w tym sęk, że to jest właśnie droga do szczęścia i sukcesu. Prowadzi przez ogień.

Bardzo polecam tę książkę, choć nie jest ona raczej dla ludzi, których łatwo urazić. Jest w niej dużo statemantów, które w niektórych kręgach mogłyby zostać uznane za niepoprawne. Jak już wcześniej pisałam, treść książek z tej grupy bardzo często się powtarza, jednak służy to konkretnemu celowi - podtrzymaniu motywacji. I u mnie sprawdziło się doskonale.

Całkiem spoko książka. Nie wciągnęła mnie jakoś bardzo, ale miło się ją czytało

Całkiem spoko książka. Nie wciągnęła mnie jakoś bardzo, ale miło się ją czytało

Przeczytałem, dziś niewiele pamiętam. Jedna z wielu książek rozwojowych być może pisana krzykliwym językiem jak tytuł. Dobra jeśli ktoś jest początkujący w tej tematyce.

[Audiobook]

Zwykła motywacyjna gatka na temat rozwoju osobistego.
Ale przyjemnie się słuchało.

[Audiobook]

Zwykła motywacyjna gatka na temat rozwoju osobistego.
Ale przyjemnie się słuchało.

Wyjątkowo udana książka. Myślę, że wiele osób nie uświadamia sobie faktu, że w tym temacie powiedziano już naprawdę niemal wszystko i jedyną przeszkodą do realizowania tego typu porad są sami czytelnicy, nierozumiejący, że nikt za nich tych zasad nie wprowadzi w życie i nikt ich zdalnie nie wyciągnie z bagna. To ich praca domowa. Zadaniem autora jest jedynie dotrzeć do czytelnika, napisać książkę jasną w przekazie, dobitną i zwięzłą. Moim zdaniem, w tym przypadku, udało mu się to.

Wyciągnąłem z tej pozycji kilka rzeczy dla siebie, ale na dłuższą metę oczekiwałem czegoś więcej.

Wydaje mi się, że dla samego faktu rozdziału o porzuceniu oczekiwań wobec innych warto ją przeczytać.

Do lektur coachingowych podchodzę z dość dużą rezerwą, niemniej jednak ta pozycja dała mi radość

Fajna, motywująca książka.

Fajna, motywująca książka.