Unf*ck yourself. Napraw się!

Gary John Bishop Wydawnictwo: Insignis poradniki
Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life
Insignis
Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life
poradniki
2018-02-28

Jako sceptyk książek o tematyce coachowej musze uczciwie przyznać że ta jedna pozycja do mnie nawet trafiła.

Banalność i prostota to klucz tej książki w podejściu do człowieka i jego mechanizmów psychicznych. Podoba mi się styl pisania autora, który nie owija w bawełnę i nie lukruje. Na pewno nie znajdziecie w "Unf*ck yourself" demagogii uprawianej tak sprawnie jak w innych coachingowych poradnikach z tematem pozytywnego myślenia. Czy będę wracać do tej książki? Myślę, że nie, ale...

Książka na ocenę 7, za każdą z siedmiu rad zaprezentowanych przez autora. Podczas czytania miałam wrażenie, że rozmawiam z moim dobrym kumplem, który chce dla mnie jak najlepiej. Nic tu nie jest, że tak powiem kolokwialnie "wciskane na siłę". Chcesz to czytasz, chcesz to wyciągasz wnioski i wreszcie jeśli chcesz to się zmieniasz na lepsze. Lubię takie lekkie ale i mądre...

Szczerze mówiąc treść książki jest banalna, a zarazem zaskakująca. Jeśli faktycznie skupimy się na tym o czym autor mówi, to faktycznie będziemy w stanie odmienić nasze życie.
Duży plus za prosty język i brak niepotrzebnego przedłużania.
Dla mnie to must have na liście książek o samorozwoju

Bardzo lubię do niej wracać.

Moim zdaniem bardzo nieszablonowe podejście, bez owijania w bawełnę, bez wylewających się historii osób "którym się udało!". Porządna dawka wiedzy praktycznej, szczerej i prawdziwej, tłumaczącej jak działa mózg, jego mechanizmy i jak je wymijać, aby iść od przodu - dla mnie coś nowego w porównaniu z większością poradników ;)

W ogóle do mnie nie trafiła ta książka i jestem nawet trochę rozczarowana, bo w zapowiedzi nie miała być typowo coachingową gadką - a była. Na plus to, że się bardzo szybko czyta.

Książka ta potrafi zmotywować w sposób naturalny do działania i pomóc odnaleźć siebie.

Chyba nie jestem fanem poradników bo jakoś ciężko było mi przebrnąć przez te złote rady. Aczkolwiek parę cennych wskazówek utknęło mi w głowie, zarówno jak i mowa końcowa która dość dosadnie wybrzmiewa, szczególnie dla tych co są mistrzami wymówek, dlatego oceniam na 6,5.

Polecam przeczytać. Bardzo dobra jest ksiazka

Dyskusje

1 776