Unf*ck yourself. Napraw się!

Okładka książki Unf*ck yourself. Napraw się! Gary John Bishop
Okładka książki Unf*ck yourself. Napraw się!
Gary John Bishop Wydawnictwo: Insignis poradniki

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Całkiem spoko książka. Nie wciągnęła mnie jakoś bardzo, ale miło się ją czytało

Całkiem spoko książka. Nie wciągnęła mnie jakoś bardzo, ale miło się ją czytało

Przeczytałem, dziś niewiele pamiętam. Jedna z wielu książek rozwojowych być może pisana krzykliwym językiem jak tytuł. Dobra jeśli ktoś jest początkujący w tej tematyce.

[Audiobook]

Zwykła motywacyjna gatka na temat rozwoju osobistego.
Ale przyjemnie się słuchało.

[Audiobook]

Zwykła motywacyjna gatka na temat rozwoju osobistego.
Ale przyjemnie się słuchało.

Wyjątkowo udana książka. Myślę, że wiele osób nie uświadamia sobie faktu, że w tym temacie powiedziano już naprawdę niemal wszystko i jedyną przeszkodą do realizowania tego typu porad są sami czytelnicy, nierozumiejący, że nikt za nich tych zasad nie wprowadzi w życie i nikt ich zdalnie nie wyciągnie z bagna. To ich praca domowa. Zadaniem autora jest jedynie dotrzeć do czytelnika, napisać książkę jasną w przekazie, dobitną i zwięzłą. Moim zdaniem, w tym przypadku, udało mu się to.

Wyciągnąłem z tej pozycji kilka rzeczy dla siebie, ale na dłuższą metę oczekiwałem czegoś więcej.

Wydaje mi się, że dla samego faktu rozdziału o porzuceniu oczekiwań wobec innych warto ją przeczytać.

Do lektur coachingowych podchodzę z dość dużą rezerwą, niemniej jednak ta pozycja dała mi radość

Fajna, motywująca książka.

Fajna, motywująca książka.

Nic znaczącego.

Nic znaczącego.

Z tą książką jest tyle rzeczy źle, że nie wiem nawet gdzie zacząć... Bishop jest mocno coachingowy i cały czas spisuje te same banały, które powtarza każdy Coach i samozwańczy specjalista ds. rozwoju osobistego.

Pisząc tego typu książkę, powinno się wziąć pod uwagę, że część czytelników to będą osoby mocno nieszczęśliwe, może nawet z depresją. Można by więc oczekiwać troszkę ciepła i optymizmu ze strony autora, ale nie... Im głębiej w książkę, tym gorzej można się poczuć.

I te sposoby na rozwiązanie problemów...
Jesteś nieszczęśliwy? Mów sobie, że akceptujesz wszystko.
Jesteś otyły? Przestań jeść na mieście. No tak, to jest na pewno jedyny powód twojej otyłości...
Może masz problemy w związku? Nic prostszego, przestań grać na komputerze!
Strasznie ograniczony człowiek to pisał.

Autor ewidentnie ma problem z osobami przy kości. Każdy przykład zachowania złego, niepoprawnego, zabronionego wiąże się z otyłością. W ostatnim rozdziale nawet pada takie zdanie, które sugeruje, że jak często jesz na mieście to stajesz się śmieciem (nie żartuję, taki jest wydźwięk tego zdania).

Po przeczytaniu całości, mam wrażenie, że według Bishopa są tylko trzy powody przez które jesteśmy nieszczęśliwi: otyłość; tkwienie w pracy, która nas nie cieszy i tkwienie w związku, który również nas nie cieszy. Co z resztą powodów?!!!

Bishop w ogóle nie bierze pod uwagę, że nie wszyscy ludzie są tacy sami, dlatego nie ma tu ani cienia współczucia i chęci pomocy osobom z ED, depresją czy innymi zaburzeniami. Masz robić tak jak autor mówi, bo tak powiedział i koniec tematu. Gdyby te rady były chociaż innowacyjne i różnorodne... ale nie są.

Autor często wspomina o tym, że poza napisaniem tej książki, ma indywidualnych klientów, którym ponoć bardzo pomógł, ale już nie pochwalił się w jaki sposób. Wszystko to wydaje się być budulcem do ostatnich stron książki, w których wprost jest napisane, że należy korzystać z usług Coacha, a im droższy coach, tym lepiej (ponownie, nie żartuję!). Kilka zdań później autor podaje nazwę swojego programu coachingowego, dzięki któremu "zmienisz swoje życie na lepsze". Jak je zmienisz? Nie wiadomo, o tym już nie wspomniał, ale najważniejsze, że będziesz płacić przez 12 miesięcy. :)

Podsumowując, ta pozycja jest totalnie bezsensowna. Po prostu. Jeżeli kiedykolwiek obejrzeliście jakiś film coachingowy na YouTube lub przeczytaliście już książkę w tej tematyce, to ta pozycja nie wniesie do waszego życia NIC nowego.

Książka konkretna, casem wręcz kontrowersyjna, jednak daje do myślenia i przyczynia się do poprawy jakości naszego życia. Duży plus i rekomendacja

2 411
    1 223