Wyzwanie czytelnicze LC

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Helion
What the Most Successful People Do Before Breakfast
poradniki
lukasz

Praca zawodowa, życie codzienne, weekendy — czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile czasu przecieka Ci przez palce, ile godzin i dni marnujesz na bezużyteczne, nudne, frustrujące zajęcia, ile szans bezpowrotnie w ten sposób odrzucasz? Dlaczego nigdy nie udaje Ci się wykroić wolnej chwili na poczytanie ulubionej książki, naukę języka czy wyjazd w Himalaje? I co robią inni, którym jakoś się to udaje? Wierz lub nie, ale oni mają dokładnie tyle samo czasu co Ty, równie skomplikowaną sytuację rodzinną, zawodową i towarzyską — tylko są znacznie lepiej zorganizowani.

Jeśli czujesz, że masz już dość nerwowych poranków, spóźnionych terminów, atmosfery wiecznego pośpiechu i bezproduktywnej pracy, sięgnij po tę książkę. Znajdziesz tu trzy krótkie poradniki, które odmieniły już życie tysięcy ludzi. Ich autorka pokaże Ci, jak po mistrzowsku wykorzystać poranki, osiągnąć maksimum produktywności w pracy i spędzić weekend tak, by czuć się naprawdę fantastycznie. Na potrzeby książki Laura Vanderkam przeprowadziła wywiady z najróżniejszymi ludźmi sukcesu: dyrektorami, artystami, ludźmi wolnych zawodów, a także przekopała się przez mnóstwo badań dotyczących zarządzania czasem. Podpowie Ci, jak zmienić zgubne nawyki, rozbawi Cię i skłoni do myślenia.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/co-ludzie-sukcesu-robia...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/okladki/125x163/porwee.jpg

eduko7 | 2018-11-30
Przeczytana: 20 listopada 2018

Wśród wielu opracowań pokazujących jak zarządzać czasem w biznesie, ta wyróżnia się przeniesieniem akcentu na czas związany z samorozwojem oraz poranne i wieczorne „ostrzenie piły”, czyli zapewnienie dobrego startu w kolejny dzień. Jak to zrobić? Zaoszczędzić wieczorem trochę czasu, by wypocząć (odciąć się od wypełniaczy czasu – tv, internet itp.) i wstać rano troszkę wcześniej, aby zapewnić sobie równowagę w różnych obszarach naszego funkcjonowania. Dzięki temu możemy nie tylko być bardziej efektywni w pracy, ale też budować satysfakcjonujące relacje, mieć więcej czasu dla najbliższych. Autorka piętnując złe nawyki, podpowiada jednocześnie przewartościowanie celów. Przypomina o możliwości powiedzenia sobie, że coś nie jest naszym priorytetem. Dodatkowy plus za optymizm i praktycyzm.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Książka Laury Vanderkam jest propozycją ciekawą z tego względu, że podejmuje tematykę zarządzania czasem w niekonwencjonalny sposób. Dotyka problemu poszukiwania czasu, oraz wykorzystuje go w sposób inny niż biznesowy. W dzisiejszych czasach jest to szalenie ważne dla osobistego rozwoju i równowagi życia.

To papierowa wersja oparta na sukcesie, który autorka odniosła prezentując swoje rozważania w formie e-booków i audio-booków. Ważne jest to, że zawarta w niej treść powstała nie tylko na bazie wieloletniej obserwacji, ale autorka uwzględniła także badania przeprowadzone w tym zakresie.

Książka podzielona jest na wstęp, trzy konkretne rozdziały oraz dodatek. Część pierwsza dotyczy gospodarowania czasem przed śniadaniem. Analizie zostały poddane cztery główne kwestie: poranne szaleństwo, w którym przekonuje, że bez względu na to, jaki mamy poranny rytuał, to jego znaczenie jest tu bardzo duże, bo poranek, szczególnie dla ludzi sukcesu jest momentem, w którym mają największą...

Bartek Górski | 2016-07-24

Moim zdaniem książka przeciętna. Bardzo ogólnie opisuje wszystko co związane z tematem "porannej rutyny". Od dłuższego czasu czytam wszelkiego rodzaju blogi i artykuły na ten temat, może dlatego nie znalazłem tutaj niczego odkrywczego.
Rzecz, która najbardziej do mnie trafiła z całej książki to coś, co wszyscy pewnie wiemy, ale w codziennym pędzie zapominamy - czasem warto zwolnić i skupić się na rzeczach, które szybko przemijają (jak np, święta z małymi dziećmi - one nie zawsze będą wierzyć w Mikołaja, a kiedy przegapimy ten moment on już nigdy nie wróci).

Co do technicznej strony - książka lekka, krótka, szybko się czyta. Kupiłem w promocji za 17 zł i uważam, że to właśnie uczciwa cena za zawartość :) Jeśli ktoś chce ogólnie przelecieć temat warto przeczytać, dla bardziej zaawansowanych w temacie nawyków itp, raczej nie wniesie nic nowego.

Adrian Stec | 2018-12-10
Przeczytana: 01 grudnia 2018

Książka jest bardzo dobrym wstępem do wprowadzenia w swoje życie 'porannej rutyny'. Ja osobiście dzięki tej książce, zacząłem wstawać 2-3 godziny wcześniej przed pracą i mając te 2godziny z rana, robię kilka użytecznych i rozwojowych rzeczy, czuję dzięki temu, że nie marnuje tego czasu na bezczynne śledzenie internetu i to jest prawdą - że jak zaczynasz swój dzień, tak będzie wyglądała reszta dnia - jeśli zaczniesz od leżenia pół godziny w łóżku z telefonem, to potem słabo będzie Ci zrobić coś więcej, a jeśli zaczniesz np od porannej gimnastyki i czytania, to od razu dzień nabiera jakiegoś większego znaczenia i cała reszta dnia jest dużo przyjemniejsza, łatwiejsza i bardziej optymistycznie się patrzy na życie.
Książka nie jest jakimś super-mega poradnikiem, ale jest to jedna z tych książek, która po przeczytaniu wnosi do twojego życia przynajmniej jedną nową rzecz, także moim zdaniem, powinien ją przeczytać KAŻÐY, kto wstając rano pierwsze co robi to sięga po telefon i tak marnuje...

Justyna | 2016-11-17
Przeczytana: listopad 2016

Zapowiadało się obiecująco. Jedyne co wyniosłam z książki to że wiele osób traktuje poranek jako coś przerażającego - szybki prysznic, szybki makijaż, kawa w pośpiechu i do pracy gdzie po drodze stoimy godzinę w korkach - i że należy zmienić poranek na coś co czekamy - znaleźć czas na chwilę relaksu, poczytać książkę, poćwiczyć, napić się w spokoju dobrej kawy, zjeść dobre śniadanie. Autorka mówi, że poranek to czas kiedy mamy najwięcej siły do działania i powinien on być tylko nasz i to właśnie wtedy powinniśmy robić to co lubimy.
W związku z tym, że osobiście zawsze rano znajduję czas na przejrzenie internetu czy na spokojne wypicie kawy i zjedzenie śniadania, książka za dużo nie wniosła do mojego życia.

Paulina Kaleta | 2016-07-06

To jeśli wiemy jak radzić sobie z leniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać bogaczem. Tego dowiecie się z książki Laury Vanderkamp „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” książka bardzo mi się spodobała. Zawiera mnóstwo porad, aby być bardziej efektywnym w swoich działaniach i uczy jak zyskać trochę cennego czasu. Autorka przytacza przykłady w postaci dyrektorów i prezesów dużych firm i ich stosunku do porannych obowiązków. Niektórzy powiedzą, że bogaci mogą sobie pozwolić na wszystko, bo przecież mają pieniądze i mnóstwo wolnego czasu. Guzik prawda! Prezes światowej firmy ma napakowany grafik od rana do wieczora, wręcz do granic możliwości, bo przecież firma sama o siebie nie zadba i ktoś musi nią pokierować. I jeśli bogacz ma czas, aby wstać o 5, żeby pobiegać albo pomedytować to dlaczego ty nie możesz? A przecież nie chodzi tutaj o pieniądze, tylko o trochę dobrej woli i chęci, aby znaleźć siłę na nowe wyzwania. Kluczowe elementy, albo najciekawsze patenty według mnie...

BoAn Jan | 2019-01-05
Przeczytana: 15 października 2017

Typowy amerykański przegadany poradnik. Jedna idea, przykłady tej idei, które potwierdzają jej działanie plus więcej przykładów tej idei. Niemniej, jeśli ktoś narzeka, że brak mu czasu na hobby czy sport bo dzieci, rodzina, praca to warto przeczytać.

Kacper | 2017-10-05

Liczyłem da coś więcej po tej książce. Niestety tytuł jest bardzo hmm "clickbait'owy", jeśli w przypadku książki można tak powiedzieć. Po takiej zachęcie jaka jest tytuł liczyłem na naprawdę konkretnych ludzi ze świata samorozwoju i np. biznesu. Większość porad dotyczy życia autorki i jej znajomych. Niestety, treść się powtarza i jest dość monotonnie. Oczywiście zaznaczyłem kilka fajnych cytatów, ale nie były one też bardzo przełomowe. Odnoszę wrażenie, że to książka bardziej dla mam w wieku około 32 lat. Zakładamy, że wtedy kobieta ma już życie w miarę ułożone i ustabilizowane. Wydaje mi się że to jest target autorki. Raczej nie polecam, choć może komuś trafić w gusta :)

dobrerecenzje | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Książka Laury Vanderkam pt. „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” jest ciekawą propozycją podejmującą tematykę zarządzania czasem w sposób niekonwencjonalny – dotyka problemu poszukiwania czasu oraz wykorzystywania go w inny sposób niż biznesowy, co jest współcześnie szalenie ważne dla rozwoju osobistego czy równowagi życia (wykorzystanie czasu na obowiązki domowe i pracę).
Autorka przygotowała tę papierową wersją książki na bazie sukcesu, który odniosła prezentując swoje rozważania w formie e-booków czy audio-booków, w których ciekawym elementem dla odbiorcy było poznanie porannych zwyczajów ludzi sukcesu i wiedza na temat jak takie zwyczaje można kształtować i dlaczego są one ważne. Walorem tej pozycji jest to, że zawarta w nim treść powstała nie tylko na bazie wieloletnich obserwacji, analizy zachowań ludzi sukcesu, ale także autorka uwzględniła tu wyniki badań naukowych prowadzonych w tym zakresie.
Książka podzielona jest na wstęp, trzy zasadnicze rozdziały oraz...

GeneracjaLquattro | 2018-06-20
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Chwytliwy tytuł przyciąga wszystkich chcących poprawić jakość swojego życia. Jednak dla sporej społeczności, naszych zabieganych rodaków, którzy rozpoczynają pracę o 6.00 w fabrykach, wygenerowanie dodatkowego czasu przed rozpoczęciem pracy jest mentalnie ogromnym wysiłkiem, z którego rezygnujemy zanim przeczytamy książkę. A problemem tak na prawdę jest brak zrozumienia istoty dnia, bogactwa takiego jak 24 godziny, 365 dni w roku, które każdy posiada, siły drobnych nawyków czy odnalezienia motywacji i celów. Żeby poświęcić rano kilka chwil na osobisty rozwój, wystarczy położyć się wcześniej spać, a nie oglądać seriali, programów, czy przeglądać portale społecznościowe.

Najważniejszym wnioskiem dla mnie było zrozumienie faktu, że za dobry start o poranku i wyrobienie sobie nawyków, kształtujących cały dzień odpowiadają tak na prawdę ostatnie godziny przed spaniem.

Jeśli robisz to samo co wczoraj, to nie poprawisz swoich umiejętności, nie zmienisz swojego życia.

Jeśli wygrasz...