Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Tłumaczenie: Joanna Sugiero
Wydawnictwo: Helion
What the Most Successful People Do Before Breakfast
poradniki
lukasz

Praca zawodowa, życie codzienne, weekendy — czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile czasu przecieka Ci przez palce, ile godzin i dni marnujesz na bezużyteczne, nudne, frustrujące zajęcia, ile szans bezpowrotnie w ten sposób odrzucasz? Dlaczego nigdy nie udaje Ci się wykroić wolnej chwili na poczytanie ulubionej książki, naukę języka czy wyjazd w Himalaje? I co robią inni, którym jakoś się to udaje? Wierz lub nie, ale oni mają dokładnie tyle samo czasu co Ty, równie skomplikowaną sytuację rodzinną, zawodową i towarzyską — tylko są znacznie lepiej zorganizowani.

Jeśli czujesz, że masz już dość nerwowych poranków, spóźnionych terminów, atmosfery wiecznego pośpiechu i bezproduktywnej pracy, sięgnij po tę książkę. Znajdziesz tu trzy krótkie poradniki, które odmieniły już życie tysięcy ludzi. Ich autorka pokaże Ci, jak po mistrzowsku wykorzystać poranki, osiągnąć maksimum produktywności w pracy i spędzić weekend tak, by czuć się naprawdę fantastycznie. Na potrzeby książki Laura Vanderkam przeprowadziła wywiady z najróżniejszymi ludźmi sukcesu: dyrektorami, artystami, ludźmi wolnych zawodów, a także przekopała się przez mnóstwo badań dotyczących zarządzania czasem. Podpowie Ci, jak zmienić zgubne nawyki, rozbawi Cię i skłoni do myślenia.

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/co-ludzie-sukcesu-robia...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/okladki/125x163/porwee.jpg

Bartek Górski | 2016-07-24

Moim zdaniem książka przeciętna. Bardzo ogólnie opisuje wszystko co związane z tematem "porannej rutyny". Od dłuższego czasu czytam wszelkiego rodzaju blogi i artykuły na ten temat, może dlatego nie znalazłem tutaj niczego odkrywczego.
Rzecz, która najbardziej do mnie trafiła z całej książki to coś, co wszyscy pewnie wiemy, ale w codziennym pędzie zapominamy - czasem warto zwolnić i skupić się na rzeczach, które szybko przemijają (jak np, święta z małymi dziećmi - one nie zawsze będą wierzyć w Mikołaja, a kiedy przegapimy ten moment on już nigdy nie wróci).

Co do technicznej strony - książka lekka, krótka, szybko się czyta. Kupiłem w promocji za 17 zł i uważam, że to właśnie uczciwa cena za zawartość :) Jeśli ktoś chce ogólnie przelecieć temat warto przeczytać, dla bardziej zaawansowanych w temacie nawyków itp, raczej nie wniesie nic nowego.

Paulina Kaleta | 2016-07-06

To jeśli wiemy jak radzić sobie z leniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać bogaczem. Tego dowiecie się z książki Laury Vanderkamp „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” książka bardzo mi się spodobała. Zawiera mnóstwo porad, aby być bardziej efektywnym w swoich działaniach i uczy jak zyskać trochę cennego czasu. Autorka przytacza przykłady w postaci dyrektorów i prezesów dużych firm i ich stosunku do porannych obowiązków. Niektórzy powiedzą, że bogaci mogą sobie pozwolić na wszystko, bo przecież mają pieniądze i mnóstwo wolnego czasu. Guzik prawda! Prezes światowej firmy ma napakowany grafik od rana do wieczora, wręcz do granic możliwości, bo przecież firma sama o siebie nie zadba i ktoś musi nią pokierować. I jeśli bogacz ma czas, aby wstać o 5, żeby pobiegać albo pomedytować to dlaczego ty nie możesz? A przecież nie chodzi tutaj o pieniądze, tylko o trochę dobrej woli i chęci, aby znaleźć siłę na nowe wyzwania. Kluczowe elementy, albo najciekawsze patenty według mnie...

Justyna | 2016-11-17
Przeczytana: listopad 2016

Zapowiadało się obiecująco. Jedyne co wyniosłam z książki to że wiele osób traktuje poranek jako coś przerażającego - szybki prysznic, szybki makijaż, kawa w pośpiechu i do pracy gdzie po drodze stoimy godzinę w korkach - i że należy zmienić poranek na coś co czekamy - znaleźć czas na chwilę relaksu, poczytać książkę, poćwiczyć, napić się w spokoju dobrej kawy, zjeść dobre śniadanie. Autorka mówi, że poranek to czas kiedy mamy najwięcej siły do działania i powinien on być tylko nasz i to właśnie wtedy powinniśmy robić to co lubimy.
W związku z tym, że osobiście zawsze rano znajduję czas na przejrzenie internetu czy na spokojne wypicie kawy i zjedzenie śniadania, książka za dużo nie wniosła do mojego życia.

dobrerecenzje | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Książka Laury Vanderkam pt. „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” jest ciekawą propozycją podejmującą tematykę zarządzania czasem w sposób niekonwencjonalny – dotyka problemu poszukiwania czasu oraz wykorzystywania go w inny sposób niż biznesowy, co jest współcześnie szalenie ważne dla rozwoju osobistego czy równowagi życia (wykorzystanie czasu na obowiązki domowe i pracę).
Autorka przygotowała tę papierową wersją książki na bazie sukcesu, który odniosła prezentując swoje rozważania w formie e-booków czy audio-booków, w których ciekawym elementem dla odbiorcy było poznanie porannych zwyczajów ludzi sukcesu i wiedza na temat jak takie zwyczaje można kształtować i dlaczego są one ważne. Walorem tej pozycji jest to, że zawarta w nim treść powstała nie tylko na bazie wieloletnich obserwacji, analizy zachowań ludzi sukcesu, ale także autorka uwzględniła tu wyniki badań naukowych prowadzonych w tym zakresie.
Książka podzielona jest na wstęp, trzy zasadnicze rozdziały oraz...

MateuszKiszlo | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

CAŁA RECENZJA TUTAJ: http://www.jakzarabiacpieniadze.com.pl/2016/06/ksiazki-o-rozwoju-osobistym-cz3-dobre.html

Tytuł nieco wprowadza w błąd, bo w rzeczywistości o wczesnym wstawaniu autorka poświęciła "zaledwie" około 1/3 książki. Można na to jednak przymknąć oko, bo oferowana treść nadrabia to z nawiązką. Dotyczy zaś DOBREGO zarządzania czasem, czyli takiego w którym nie tylko jesteśmy efektywni w pracy, ale (może przede wszystkim) potrafimy wygospodarować czas dla bliskich. Autorka dzieli się trafnymi spostrzeżeniami (np. zamiast mówić "nie mam czasu" zastąp to słowami "nie jest to moim priorytetem") i bezlitośnie punktuje złe nawyki ("jeśli masz czas na oglądanie telewizji wieczorem to nie mów, że nie masz czasu").

Kari | 2017-03-10
Przeczytana: marzec 2017

Książka ma bardzo chwytliwy tytuł - z czym nie kryje się sama autorka mówiąc, że jest to specjalne zagranie. Jest to zbiór trzech e-booków: "Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem?", "Co ludzie sukcesu robią w weekend?" oraz "Co ludzie sukcesu robią w pracy?" oraz dodatek w formie przykładowych planów dnia różnych ludzi. Autorka sugeruje by przez minimum tydzień obserwować na co przeznaczamy określoną ilość czasu: praca, sport, nauka, rodzina itd. Na tej podstawie możemy dopiero osądzić czego jest w naszym życiu za dużo a czego za mało, określić kiedy jesteśmy najbardziej produktywni a kiedy jest czas na dobrą książkę. Podoba mi się racjonalne podejście do tematu (szczegółowe wyliczenia godzin w tygodniu/w weekend/w roku), dzięki któremu zdajemy sobie sprawę, że czasu mamy naprawdę niewiele, a jednak mamy czas by go marnować.
Dlaczego mniej gwiazdek? Czytając niektóre rozdziały czułam niedosyt, w innych było za dużo danych. Niemniej polecam, ponieważ zainteresowanym otworzy...

Danka_Projekt_Lepiej | 2016-09-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

„Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” to skondensowana i pełna praktycznych porad lektura dla zabieganych. Przy okazji sama książka oszczędza czas – w przeciwieństwie do podobnych tego typu pozycji (np. książek Briana Tracy’ego), ma niewielką objętość i można ją połknąć w 3 godziny.
Znalazłam dobre podsumowanie książki na blogu Projekt Lepiej, na pewno przydatne dla tych, którzy zastanawiają si€, czy przeczytać książkę
Moim zdaniem warto przeczytać :)

Klaudia Podpora | 2017-03-28
Przeczytana: styczeń 2017

Książka dla każdego, kto chciałby lepiej wykorzystywać swój czas. Pełna porad, napisana z uśmiechem na ustach, motywuje do działania. Polecam wszystkim, którzy lubią dobrze wykorzystywać swój czas w każdej minucie.

Kasia | 2017-01-21

Do takiej książki fajnie się wraca. Jest to pełna dawka motywacji na każdy dzień, szczególnie dla osób lubiących rano "poleniuchować" ;-)

piotrk7 | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017