Być szczęśliwym na Alasce

Wydawnictwo: Muza
Ser feliz en Alaska
poradniki
Nelyt

Rafael Santandreu pokazuje, jak zamieniać emocje negatywne w postawę wewnętrzną sprzyjającą czerpaniu satysfakcji z życia praktycznie niezależnie od niesprzyjających okoliczności, bo szczęście jest w głowie każdego z nas, a nie w wygodzie ani statusie. Potrzebujemy bardzo niewiele, by czuć się dobrze. Stajemy się słabi z powodu „choroby wymaganiowej” i silni dzięki wyrzeczeniom.

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2883-byc-szczesliwy...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/2883-byc-szczesliwy...»

Ewelina | 2018-04-21

Tak prosto powiedzieć "bądź szczęśliwy" ... I tak trudno po prostu szczęśliwym być. Autor pokazuje jak wiele przeszkód sami sobie wrzucamy pod nogi w drodze do szczęścia - lektura ciekawa i pożyteczna. Polecam!

Monka | 2018-02-17
Przeczytana: 04 lutego 2018

Jak tylko zobaczyłam tego niedźwiedzia na okładce i przeczytałam tytuł wiedziałam, że muszę sprawdzić, co skrywa w sobie ta książka ;-) :-) Moja ciekawość i czytelnicza intuicja nie zawiodły mnie i tym razem. "Być szczęśliwym na Alasce [...]" to świetny tekst, który idealnie oddaje problemy z jakimi boryka się każdy z nas. Depresja, stres, zabieganie, zdenerwowanie, nieśmiałość, brak przebojowości, mnóstwo zmartwień to nasza codzienność, która powoli odbiera nam całą pozytywną energię. Ta książka daje nam szansę na lepsze jutro. Rafael Santandreu zdradza tajniki pozytywnego myślenia, pokazuje nam bowiem w jaki sposób zamienić każdą negatywną emocję na pozytywną. Wystarczy odpowiednio zaprogramować nasze myślenie. Dzięki temu pogoda ducha, pozytywne myślenie, przebojowość, wiara w szczęśliwe jutro i umiejętność dostrzegania plusów w każdej sytuacji nie będą nam obce. Tak niewiele i tak wiele. Omówione w książce metody oparte są na psychologii poznawczej, która przedstawiona jest...

mamaKa | 2018-02-22
Na półkach: Kundelek:), Przeczytane
Przeczytana: 22 lutego 2018

Fakt 1.
- astronomiczna liczba poradników wszelkiego rodzaju w księgarniach
Fakt 2.
- żyjemy w świecie, jaki sami sobie stworzyliśmy
Fakt 3.
- są osoby, które borykają się ze swoim światem "równoległym"
Fakt 4.
- osoby, które potrzebują pomocy powinny porozmawiać z drugim człowiekiem, a nie czytać o zapewnieniach, że oto odnalazły za kilkanaście złotych jedyny cudowny sposób uratowania siebie i bliskich
Fakt 5.
- dobrze się czyta takie poradniki osobom o harmonijnym rozwoju i szukającym pomocy dla innych
Fakt 6.
- DIY jest dla zdrowych, osoby, o których wspomina Autor pojawiły się u niego w gabinecie, nie przeczytały rad, tylko je przepracowały
Fakt 7.
- z każdego poradnika można wybrać piękne cytaty i je zastosować w życiu
Fakt 8.
- nikt nie nauczył się pływania przez czytanie, nie doświadczył ciepła oglądając ilustracje albumów o Afryce, nie schudł od patrzenia na niewielkie porcje "zdrowego" jedzenia - tego trzeba doświadczyć
Fakt 9.
- czasami wydaje mi się, że we wstępie do...

Aniaczyanka | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Świetnie się ją czyta! Napisana z lekkością, z humorem, z mnóstwem konkretnych przykładów z życia 👌🏻 Czytając ma się wrażenie, jakby to było słuchowisko. Naprawdę jestem pod wrażeniem! Sama treść też bardzo przypadła mi do gustu, wiele argumentów do mnie trafiło. Spodziewałam się bananów, a dostałam konkretne wskazówki, jak zmienić swoje podejście do danych sytuacji. Jestem bardzo na tak! Polecam i sama wrócę do niej nie raz

Dżoana | 2018-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2018

Rzadko czytam wszelkiego rodzaju poradniki i książki o tematyce psychologicznej, ponieważ za każdym razem odnoszę wrażenie, że ktoś próbuje zrobić mi pranie mózgu. Z powyższą książką było podobnie, ale w porównaniu do innych pozycji, tutaj więcej treści do mnie przemawiało niż odstręczało. Także lekturę zaliczam do udanych i mam nadzieję, że uda mi się z niej wynieść coś na dłuższą metę.

Rafael Santandreu to hiszpański psycholog. "Jak być szczęśliwym na Alasce" to jego trzecia książka, w której pokazuje, jak nasze wewnętrzne myślenie o sobie i świecie może negatywnie wpłynąć na życie i otoczenie człowieka. Santandreu skupia się głównie na psychologii poznawczej, bo dopiero dogłębnie poznając siebie, jesteśmy w stanie czerpać radość z życia i dostrzegać otaczające nas piękno.

Najważniejszym nurtem przewodnim tej książki jest to, aby stać się człowiekiem wyjątkowym - spokojnym i wrażliwym, skupionym na celu, dostrzegającym radość we wszystkim. Aby to osiągnąć musimy skupić...

Marzenie_Literackie | 2018-02-16

Język, jakim posługuje się autor jest swobodny, przyjemny i humorystyczny. Nie spotkałam się dotychczas z żadną, inną powieścią, mówiącą o rzeczach dość trudnych dla nas wszystkich na co dzień, w tak zabawny sposób. To samo tyczy się opisów własnych przeżyć autora. Wręcz zadziwiała mnie bezpośredniość Santandreu w książce. To oczywiście na jak najlepszy plus. Tutaj nawet takie tematy jak śmierć czy poważna choroba wydawały się być swoistą komedią pisaną przez życie.
Innymi zaletami dzieła jest chociażby samo naładowane sporym optymizmem podejście autora, względem czytelnika. Czytając "Być szczęśliwym na Alasce" nie sposób było nie zauważyć dewizy książki bycia wiecznie uśmiechniętym i szczęśliwym człowiekiem. Dokładnie tak, jak głosi tytuł.

kultur-alnie | 2018-09-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Inspiracje
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Jak wiele tego typu poradników daje do myślenia. Autor zwraca uwagę na to, jak często sami uprzykrzamy sobie życie, wikłając się w toksyczne relacje czy wierząc w utarte schematy, które wcale nie muszą być słuszne. Bo kto powiedział, że czyjś pomysł na życie ma być fajny również dla mnie?

spacer_biedronki | 2018-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

Pierwszy wniosek - nie powinno byc poradników dłuższych niż 300 stron. Drugi - całkiem całkiem się to czytało i nawet szukam pozytywów w upale..

halasowska1 | 2018-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Książka jest swoistym psychologiem, gdy faktycznie się w nią zagłębimy i damy jej szansę na przeprowadzenie terapii kognitywnej i w naszym życiu, będziemy faktycznie szczęśliwi nawet na wysypisku śmieci.
Pozycja genialna, zmuszajaca do pracy nad samym sobą. :)

Justyś | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018

Nie ze wszystkim można się zgodzić, ale jest to dobra baza wyjściowa do zastanowienia się nad pędem XXI wieku. Czy na prawdę warto tak rywalizować?