Pułapki przyjemności

Wydawnictwo: Muza
poradniki
sobek

Sprawne zarządzania przyjemnościami, to ważna umiejętność w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Chociaż wydaje się, że wszyscy ją posiadamy, pacjenci psychoterapeutów są dowodem na to, że nie zawsze tak jest. Jak czerpać prawdziwą przyjemność z pracy, jedzenia, seksu, zabawy, sportu, zakupów, czy... gier liczbowych? Gdzie jest granica, za którą kończy się przyjemność i zaczyna uzależnienie, a pasja staje się obsesją?

źródło opisu: https://muza.com.pl/rozwoj-osobisty/2808-pulapki-p...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kenarum | 2019-09-10
Przeczytana: 06 września 2019

Pan Robert wymienia wiele przydatnych rad, które warto wcielić w życie.

MrKonrad | 2019-09-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2019

Ta książka jest wyjątkowa i zarazem jak zaznaczyłem na półce moja ulubiona. Robert Rutkowski udziela tutaj porad, a także opisuje ćwiczenia, które są tak na prawdę bardzo wiele warte. W książce znajdziemy m.i.n jak czerpać przyjemności ze spożywania posiłków, wysiłku fizycznego, gier komputerowych i jak postępować w relacjach damsko- męskich. Myślę, że jest to jedna z ciekawszych Polskich psychologicznych pozycji książkowych. Bardzo wiele wyjaśnia i otwiera całkiem nowe punkty widzenia.

Basiassk | 2019-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2019

Bardzo dobra książka. Oby więcej takich było.

darekk092 | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Pana Roberta budzi moją sympatię, książka przyjemna i podana w przyjazny sposób. W sam raz do kawy. A pan Robert od dziś będzie nazywany przeze mnie "Panem Kortyzolem".

morświn | 2018-10-22
Przeczytana: 16 października 2018

Przyjemna.

zlewson | 2018-08-19
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Każde spotkanie z Robertem Rutkowskim jest ciekawe i zmusza do refleksji.

Aleksandra | 2018-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2018

Czuję, że aby wyciągnąć wszystko z tej książki będę musiała przeczytać ją jeszcze raz! Polecam! ;)

Lulu | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Skąd bierze się nałóg? Czy praca może być jak narkotyk? Czy uprawianie sportu również może być niebezpieczną formą odurzania się? Kiedy zwrócić uwagę na niepokojące symptomy? Jak zmieniać destrukcyjne nawyki na prawdziwie korzystne? Na te i wiele innych pytań w wywiadzie dla Ireny Stanisławskiej odpowiada ceniony i znany terapeuta Pan Robert Rutkowski.
Bardzo dobra książka, która ma na celu przybliżyć czytelnikowi mechanizm powstawania uzależnień. Cała masa wiedzy, doświadczeń i rzeczowych porad.

Marta | 2018-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2018

Mimo, że nie jest to opasłe tomisko psychologiczne, z lektury można wynieść sporo życiowej mądrości. Lekka, miejscami żartobliwa, dająca do myślenia książka, którą bez wysiłku przeczytałam w ciągu jednej doby. Uwielbiam ton wypowiedzi Pana Rutkowskiego! Wywiad przystępny i wartościowy dla każdego czytelnika.

gosiach | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Bardzo podstawowe informacje, co oczywiście też jest fajne :) ale jeśli ktoś już trochę się interesuje uzależnieniami i ma świadomość jak działa nasz mózg to może potraktować te książkę jako, nazwijmy to, powtórkę.