Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

Kuba Wojewódzki Wydawnictwo: Wielka Litera biografia, autobiografia, pamiętnik
Wielka Litera
2018-10-26
2018-10-26
kuba wojewódzki nieautoryzowana autobiografia autobiografia

Dla mnie książka znakomita. Godna polecenia. ..

Dla mnie książka znakomita. Godna polecenia. ..

Momentami śmieszna, momentami wkurzająca, momentami zaskakująca., momentami wiało nudą. Uczucia mieszane tak jak i w stosunku do autora. Nie potrafię się zdecydować czy go lubię, czy cenię za inteligentny, sarkastyczny żart, czy stwierdzam że jest chamem i bufonem. Daję 6 z minusem (trochę wyżej niż przeciętna, trochę niżej niż dobra)

Najnudniejsze show Kuby Wojewódzkiego

Najnudniejsze show Kuby Wojewódzkiego

Od początku przesiąknięta sarkazmem. I choć jestem jego fanką ( sarkazmu, nie Wojewódzkiego) to już po kilku pierwszych stronach miałam dosyć. Książka męcząca.
Miałam nadzieję poznać prawdziwą twarz dziennikarza. Niestety już o samego początku koloryzował, udawał, przedstawił wszystko w sposób totalnie nieszczery. A pisze to z perspektywy pedagoga- jego opowieści o dzieciństwie nie są szczerymi wspomnieniami lecz...chyba życzeniem Kuby by było tak, jak on to opisuje

Stare kawały, cytaty z programu urozmaicone słownictwem na poziomie szkoły ponad podstawowej.
Myśle, żę najlepsze podsumowanie tej książki to parafraza słów Bartosza Gajdy"Śmieszne historyjki przeplatane starymi kawałami potrafi nawet taki głupek jak ja".

Zawiodłam się na tej książce. Autor wymienia głównie swoje dziewczyny jak i samochody, których obu było dotychczas zastanawiająco dużo. Przewija się wiele cytatów czy też anegdot z jego autorskiego programu, są też historie z telewizji.
Najgorsze było w niej to, że nie było podziału na rozdziały. Bardzo niewygodne w czytaniu.

"Kubę albo ktoś lubi albo nienawidzi". Widzą po opiniach chyba tak jest. Według mnie książka jasno odsłania jego naturę i sposób podejścia do życia, otwarty, szczery i bez kamuflażu. Ciekawe wątki prowadzonych rozmów z gośćmi swoich programów stanowią przerywniki do prowadzonych monologów. Jedno jest pewne, niesamowita inteligencja i humor, który rozbawia do łez , dystans do siebie i według mnie zmiana narracji do osób, z którymi prowadzi rozmowy. Polecam.

Książkę chciałoby się ocenić tak surowo jak to robi autor w stosunku do ludzi ze swojej branży. Jednak, czy nie właśnie takie miało być założenie? Czy nie tego każdy z nas spodziewał się po autorze?
Wybrałam wersję audio tej książki i nie żałuję - czułam, że mogę dzięki temu podejść do tego bardziej na luzie i z większym dystansem., prawie jakbym słuchała jednej z jego rozmów w swoim programie. Zabawna, lekka pozycja, choć czasem gorzko podsumowująca świat tak zwanego "show bizu". Nie nudziłam się słuchając głosu Pana Kuby choć niektóre wypowiedzi potrafiły nadal zaskoczyć. Daleko jej do "arcydzieła", ale słuchało się naprawdę dobrze.

Trochę szczere, trochę niedomówione, czasami przekoloryzowane lub pozbawione koloru miejscami. Zabawna i to trzeba jej oddać, momentami też smutna smutkiem samego autora. Na ile jest prawdziwy?

Lubię Kubę za jego poczucie humoru. Książkę czytało się ciężko. Jednym zdaniem jest to zlepek wypowiedzi znanych osób, które spotkał na swojej drodze. Przeplecione anegdotami o życiu seksualnym. Zdecydowanie oczekiwałam czegoś więcej. Wielkie rozczarowanie.

• Audiobooki
  • Biografie