Wyzwanie czytelnicze LC

Unf*ck yourself. Napraw się!

Wydawnictwo: Insignis
6,42 (420 ocen i 82 opinie) Zobacz oceny
10
21
9
18
8
71
7
107
6
87
5
59
4
31
3
17
2
6
1
3
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and into Your Life
data wydania
ISBN
9788365743787
liczba stron
240
kategoria
poradniki
język
polski
dodał
ToRn

W twojej głowie toczy się nieprzerwany monolog wewnętrzny – jakiś cichy krytyczny głos wciąż powtarza ci, że jesteś zbyt leniwy, za głupi albo za słaby. Nawet nie zauważasz, jak mocno wierzysz w te słowa i ile energii z ciebie wysysają! Starasz się normalnie żyć, tylko od czasu do czasu myślisz z rezygnacją, że skoro nie potrafisz ruszyć z miejsca czterech liter, to być może nigdy nie...

W twojej głowie toczy się nieprzerwany monolog wewnętrzny – jakiś cichy krytyczny głos wciąż powtarza ci, że jesteś zbyt leniwy, za głupi albo za słaby.

Nawet nie zauważasz, jak mocno wierzysz w te słowa i ile energii z ciebie wysysają! Starasz się normalnie żyć, tylko od czasu do czasu myślisz z rezygnacją, że skoro nie potrafisz ruszyć z miejsca czterech liter, to być może nigdy nie dotrzesz w życiu tam, gdzie chcesz, a szczęście, za którym tęsknisz, pozostanie tuż poza twoim zasięgiem.

Moją książkę dedykuję tym, którzy doświadczają tego destruktywnego monologu, brodząc w strumieniu wątpliwości i manipulacji zatruwających codzienne życie.
Unf*ck Yourself. Napraw się! to werbalny policzek od wszechświata, który ma sprawić, żebyś się ocknął, docenił swój prawdziwy potencjał, przestał sobie dowalać i totalnie wkręcił się we własne życie.

A więc… napraw się!

 

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/unfck-yourself-napraw-sie/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/unfck-yourself-napraw-sie/

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (1245)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1848
Piotr | 2018-02-27
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 27 lutego 2018

Dostałem dzisiaj po głowie, za sprawą Bishopa. Propozycję napisania o książce przyjąłem, ale nie robiłem sobie wielkich nadziei związanych z lekturą. Poradników prawie nie czytam, ale robię wyjątki dla kilku nazwisk, a Gary Bishop wskakuje na tę listę.

Tytuł może wydać się kontrowersyjny, ale czasami trzeba zwrócić czymś uwagę. Przeczytałem książkę w jeden dzień, a raczej w kilka godzin i pewnie nie raz powtórzę tę czynność. Nie wiem, być może autor trafił idealnie w czas, w którym potrzebowałem takich rad, a być może podświadomie poszukiwałem kogoś, kto da mi kopa. Może niewiele jest tutaj tekstu, który jest odkrywczy, ale liczy się przekaz i całokształt książki. A Bishop potrafi go sprzedać wprost do mojego ego.

Książka traktuje o nas, o naszych myślach, oczekiwaniach, marzeniach i ich realizacji, a także o tym, co jest po drodze. Nie ma tutaj skrótów, nie ma tolerancji dla naszych negatywnych przyzwyczajeń. Potrzebowałem "detoksu myśli", być może zrobię kolejne...

książek: 833
Łędina | 2018-03-07
Na półkach: Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Unf*ck yourself. Napraw się!", to książka Gary'ego Johna Bishopa, człowieka zajmującego się coachingiem. Procesem rozwoju, poprzez metody związane z psychologią, realizowaniem procesu decyzyjnego do zaspokajania potrzeb, które pomagają pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania, osiągnięcia celu.

Gary John Bishop - urodził się i spędził dzieciństwo w Glasgow w Szkocji. W 1997 roku przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkroczył na drogę rozwoju osobistego i zajmował się przede wszystkim ontologią i fenomenologią. Po wielu latach zdobywania kwalifikacji i praktyki został starszym dyrektorem programowym w firmie będącej światowym liderem na rynku rozwoju osobistego. Gary John Bishop prowadził programy dla tysięcy osób na całym świecie. Pod wpływem tych doświadczeń oraz filozofii Martina Heideggera, Hansa Georga Gadamera i Edmunda Husserla, Gary John Bishop stworzył własną odmianę „filozofii miejskiej”. Przez całą...

książek: 3629
ZaaQazany | 2018-07-03
Na półkach: ZaaQ'18, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Unf*ck yourself. Napraw się!" Czyżby lektura dla młodych i gniewnych?

Tytuł jest wręcz genialny w swej prostocie. Taka okładka pewnie przykuje wzrok, a za wzrokiem pójdą ręce. Ta prosta zależność prawdopodobnie powoduje, że w jednej z sieci księgarń ta książka od dłuższego czasu utrzymuje się na liście bestsellerów. Szukając prezentu - wyda nam się idealny, trafiający do każdego. A zadziorny tytuł spodoba się wszystkim "prowokatorom własnego życia".
Po tak obiecującym tytule przyjrzyjmy się zawartości. Tu już nie jest tak zadziornie. Mamy do czynienia z typową lekturą motywacyjną, jakich od groma jest na półkach. Opiera się na klasycznych założeniach, które poznamy w każdej innej. Sposób ich przedstawienia też jakoś mnie nie porwał.
Bishop tytułem tyle mi naobiecywał... I nic... Przekartkowałem, nie odkryłem niczego nowego, nie zostałem porwany. Zabrakło mi tych tytułowych f*ucków w samej lekturze. Gdzie ten poryw wiatru, gdzie ten grzmot wodospadu, gdzie charyzma autora?...

książek: 1353
Anna | 2018-05-17
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2018

Nic odkrywczego. Żadnych rewelacji w tej książce nie znajdziemy.

Jednakże, co warte odnotowania, nie jest to jakiś pseudonaukowy bełkot.
Książka dobra dla kogoś, kto nigdy takich pozycji nie czytał. Dla pozostałych - powtórka z rozrywki w lekkostrawnej formie.

Moje dziecko zapamiętało z tej książki tyko jedno - Nie miej oczekiwań, a nigdy się nie rozczarujesz. I tak należy do tej książki podejść.

książek: 483
smolkosia | 2018-11-08
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Moze nie jest to jakiś wybitny poradnik życia, ale jednak w prosty sposób przedstawiający najważniejsze rzeczy i hasła do szczęścia , zadowolenia z siebie i wysokiej samooceny. Całość można streścić w 6 zdaniach: Jestem zaprogramowany na sukces.
Radzę sobie.
Przyjmuje niepewność.
Nie jestem tym co myślę, jestem tym co robię
Jestem wytrwały.
Niczego nie oczekuje i akceptuję wszystko. Proste prawdy jednak jak często przez nas nie uświadomione. Ciekawa.

książek: 292
DonSzabla | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018

„Unf*ck yourself. Napraw się!” to książka, która trafi do każdego odbiorcy niezależnie od wieku. Poszczególne rozdziały są krótkie i treściwe. Napisane bardzo łatwym i przystępnym językiem. Jak sam autor wspomina jest to zabieg celowy, który ma na celu zachęcenie czytelnika do powrotu w razie konieczności. Czym jest ta konieczność? Chwilą zwątpienia w samego siebie i własne umiejętności. Gary John Bishop nie jest gościem powielającym standardowe schematy. Nie daje tych samych oczywistych porad co oferują inne tego typu poradniki. Autor stara się zmienić nasz tok myślenia podając przykłady z otoczenia i swojego życia. Przyznaję, że momentami całkiem zgrabnie mu to wyszło. Plus dla Bishopa za humor i dystans do siebie. Drętwe podejście w takich poradnikach może wywołać zupełnie inny efekt od zamierzonego. Tutaj udało się tego uniknąć. Nie będę zagłębiał się szczegółowo w treść, bo sam zacznę być „coachem”. Dodam tylko tyle, że nie sposób pozbyć się deja vu przechodząc z rozdziału na...

książek: 341
Andy | 2018-09-02
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2018

Calkiem dobrze napisany poradnik psychologiczny. Nic odkrywczego dla kogoś, kto już wcześniej miał okazję czytać podobne poradniki. Z pewnością po przeczytaniu tej książki wzrasta poziom motywacji do działania, które wydaje się być bardziej skuteczne i systematyczne. Do zapoznania się, jeśli dysponujemy wolnym czasem np. na urlopie.

książek: 750
Northman | 2018-04-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

F*ck this sh*t - unf*ck yourself! :)

Mega pozytywna książka :) Z dobrym przesłaniem, pozbawiona bełkotu i różnego rodzaju indoktrynacji właściwych tego rodzaju pozycjom. Niby jest do tych innych pozycji podobna, a jednak inna... inna w dobry sposób :) Jaki to sposób?

Sposób to szalenie prosty: Bishop wychodzi w swojej koncepcji od tego, żeby na początek (dobry początek) uciec z pułapki własnego negatywnego myślenia. Słusznie... Zdarzać się bowiem może (i zapewne się zdarza), że każdy z nas sam sobie wmawia, że jest do niczego, że jest gorszy, że nie da rady, że nie ma sił... jedna wielka rezygnacja. Toksyczna rezygnacja, która jest jednocześnie wsysającą (i wysysającą) człowieka pułapką. To wiedzie tylko i wyłącznie na manowce - takie właśnie myślenie... Manowce to tego rodzaju, że grożą sytuacją A, w której człowiek sam siebie destrukcyjnie niszczy, samodzielnie zaniżając własną wartość, a to wiedzie w konsekwencji do sytuacji B, w której człowiek siedzi, nic nie robi, bo uważa...

książek: 330
rude_recenzuje | 2018-03-02
Na półkach: 2018, Przeczytane, Recenzenckie

Bishop zaskoczył mnie tym, że w swojej książce nie motywował do działania, nie wskazywał żadnych żmudnych i czasochłonnych ćwiczeń. Śmiało mogę powiedzieć, że zabrał się za opracowywanie tematu od podszewki, co w poradnikach, z którymi do tej pory miałam do czynienia, było rzadkością. Autor wytyka błędy w myśleniu, w podchodzeniu do poszczególnych spraw, opisując dokładniej jak reagujemy w konkretnych sytuacjach i co rodzi się w naszych głowach w zależności od tego, z jakim nastawieniem podchodzimy do napotkanych okoliczności. „Kiedy używamy odpowiedniego języka i przedstawiamy swoje problemy bardziej optymistycznie, widzimy świat z nowej perspektywy i wchodzimy z nim w zupełnie inną interakcję”. Możecie wierzyć lub nie, ale tak właśnie jest, a to zdanie to tylko preludium, dalej jest już tylko lepiej.

To książka, dzięki której uświadomisz sobie, że Twoje życie jest tylko Twoje, ono nie będzie na Ciebie czekać, ani tym bardziej nikt nie przeżyje go za Ciebie. Mimo że składa się z...

książek: 182
Happy Reader | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2018

Jak możemy poprawić jakość swojego życia? Gary John Bishop twierdzi że, wie, jak to zrobić skutecznie. W książce „Unf*ck Yourself. Napraw się” dzieli się tą wiedzą z czytelnikami...

Według autora w naszych głowach bezustannie toczy się monolog wewnętrzny. Istnieje silny związek słowa z samopoczuciem i tylko od nas zależy, w jaki sposób będziemy myśleć o swoich problemach.
Możemy w nich widzieć niedogodności albo szczeble, po których możemy wspinać się wyżej. Mogą nas blokować lub mobilizować do pracy. Pozytywny dialog wewnętrzny potrafi spektakularnie poprawić numor oraz zwiększyć naszą pewność siebie. Z drugiej strony negatywny dialog wewnętrzny może nie tylko zepsuć nam humor, ale i wywołać poczucie bezradności...

Bishop uważa, że najważniejsze jest myślenie, bo to ono wpływa na nasze postrzeganie świata i na to, co robimy. Negatywne myśli powinniśmy ignorować i wycinać. Największe znaczenie ma działanie i dążenie do obranego celu – niepewność, niezdecydowanie i strach przed...

zobacz kolejne z 1235 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd