Skończ z tym sh*tem!

Okładka książki Skończ z tym sh*tem!
Gary John Bishop Wydawnictwo: Insignis poradniki
2019-09-18
Olga Siara

Spodziewałam się czegoś lepszego

Spodziewałam się czegoś lepszego

Czytałam parę poradników w poszukiwaniu inspiracji do zrozumienia siebie oraz rządzących mną emocji. Nie powiem, że treść tej pozycji to coś odkrywczego dla mnie. Może odrobinę przewrotnie autor podszedł do tematu, ale treść właściwa to paręnaście stron tak naprawdę, reszta to przydługa mowa wstępna. Coś tam ciekawego wyniosłam, ale nie wstrząsnęło to mną, nie przewróciło mojego myślenia, nadało inną perspektywę w jednym aspekcie. Mało precyzyjnie wyrażone są co poniektóre myśli autora, plus za prześmiewcze porównania.

Czytając książkę pana Bishopa "Skończ z tym sh*tem", miałem ochotę powiedzieć mu to samo: Skończ z tym sh*tem, panie Bishop i przejdź pan do konkretów.

Żeby się nie rozwlekać: końcówka książki zawiera właściwie całe przesłanie autora i pomysł, jak kształtować swoje życie. Po co zatem pozostałe 80%? Trudno powiedzieć. Wydaje mi się, że główna teza autora dotarłaby do mnie nawet bez tego przydługiego wstępu, który zajmuje większość książki.

Czy polecam? Czemu nie? Szybko się czyta 😉

Byłem już po lekturze "Unf*ck yourself" i mniej więcej wiedziałem, jakiego stylu spodziewać się po autorze. O ile "Unf*ck" bardzo przypadł mi do gustu i podziałał na wyobraźnię, o tyle "Sh*t" okazał się o wiele słabszy....

Opinia na mym blogu:

Opinia na mym blogu:

Płynie się przez tą książkę szybko i sprawnie. Zostaje coś w człowieku jakaś chęć zmiany. Lubię sposób pisania tego pana, bo chyba lubię język prosty i zrozumiały.

Ta książka zmieniła moje życie!
Napisana prostym językiem i dająca mocno do myślenia.
Nie rozumiem tak niskich ocen. Może nie jest dla każdego. Ja prywatnie polecam każdemu, kto chce sie jakoś realizować, ale nadal czuje się jakoś wewnętrznie zablokowany, zwłaszcza osobom, ktore latami mierzyły się z niską samooceną i brakiem wiary w siebie.

Ta książka zmieniła moje życie!
Napisana prostym językiem i dająca mocno do myślenia.

Słabsza niż "Unfuck Yourself". Jest w niej trochę banałów i uogólnień, przez co bez wątpienia nie każdy się w niej odnajdzie (a niektórzy wręcz mogą się obruszyć, bo ich sytuacja życiowa nie ma nic wspólnego z opisywanymi przypadkami). Specyficzny, bezpośredni styl autora zapewne też nie każdemu przypadnie do gustu.

Autor przedstawia nam trzech sabotażystów, których sami stworzyliśmy i którzy blokują nasz progres i szczęśliwy rozwój. Nie wiem jak inni czytelnicy, ale ja błyskawicznie rozpracowałam, jak brzmią ci moi trzej "utrudniacze"... Pod sam koniec autor daje pewne (bardzo ogólnikowe) wskazówki, co z tą wiedzą zrobić. Najkrócej mówiąc - zignorować. Nie ropamiętywać przeszłości, nakierować się na przyszłość, działać. Czyli nic nowego, ale zapodane w dość chwytliwy sposób, dający do myślenia. Dlatego nie odradzam, ale też nie polecam, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy tego wykładu potrzebuje i nie do każdego on trafi, a może nawet zirytować.

Mimo, że książka jest krótka, warto czytać porcjami i przetrawiać je.

PS. Dwa cytaty:
"Wyrzekasz się ogromnych połaci swojego życia przez wydarzenia z przeszłości" (str. 259)
"Nie musisz nurkować w każdą emocję, jaka cię ogarnia" (str. 285)

Autor przedstawia nam trzech sabotażystów, których sami...

Ciężko mi ocenić tę książkę, bo ogólnie samo przesłanie całkiem w porządku, nawet od mnie trafia, ale styl pisania autora i wyrażania się totalnie do mnie nie przemawia, a żarty nie śmieszą. Czyta się szybko, to na plus, ale czy jakoś dużo wniesie to do mojego życia, to wątpię :)

Niepotrzebne rozwlekanie treści, którą można streścić w paru zdaniach. Ciekawiej zaczyna się robić dopiero pod koniec. Książka z serii "oczywista oczywistość". Jak dla mnie strata czasu i pieniędzy...

Liczyłem, że to będzie coś motywującego. Niestety nędza! Jedyny plus za to, że książkę jako drugą kupiłem w promocji za pół ceny.