Tylko Ciebie... Chcę

Wszystkie opowiadania w tej książce łączy jedno - walentynki. W ten cudowny dzień pełen serduszek, kwiatów, czekoladek, romantycznych randek i czułych słów, mnóstwo ludzi spędza czas ze swoimi drugimi połówkami. Są też i tacy, którzy dopiero co szukają miłości, a do walentynek nie podchodzą zbyt przychylnie. Bohaterowie tej antologii są różni, a ich historie skrajnie odmienne. Niektóre zaskakują, inne dają do myślenia, jeszcze inne przyprawiają o szybsze bicie serca czy rozczulają. Jakie opowiadania można znaleźć w tej książce?

💙 "Błękitny ogród" - Anna Koliber

Marlena jest w Egipcie wraz z dziećmi i mężem, gdzie poznaje niesamowicie przystojnego Amira. Ten pokazuje jej przepiękny podwodny świat i nawet woda, nie jest w stanie ugasić rozpalonych zmysłów...

Piękna historia, poruszająca temat nieszczęśliwego małżeństwa, kłamstw i zdrady. O sile kobiet, stawianiu czoła przeciwnościom losu i nadziei na lepsze jutro.

💙 "Sąsiedzkie amory" - Katarzyna Wit-Formela

Gdy łazienka Kasi zostaje zalana przez sąsiada z góry o imieniu Aleksander, dziewczyna nawiązuje kontakt z gorącym influencerem Radkiem. Pytanie tylko, z którym powinna spędzić walentynki?

Opowieść o dokonywaniu właściwych wyborów, która napawa optymizmem i wywołuje szeroki uśmiech na twarzy. Pokazuje, że nie wszystko co wygląda idealnie, właśnie takie jest. W zabawny sposób ujmuje temat bycia influencerem, któremu sława lekko uderzyła do głowy.

💙 "To sen. Ja nie istnieję" - Justyna Chmiel

Iwona nie jest szczęśliwa w swoim związku. Ucieka w świat snów, gdzie raz za razem pojawia się tajemniczy Antoni. Czy jest szansa, by dziewczyna spotkała go kiedyś w realnym świecie?

Niezwykle klimatyczna historia, w której jawa miesza się ze snem. Opowiada o tęsknocie za beztroską w związku, prawdziwą miłością i byciem po prostu sobą. Zaskakujące i nieco niejasne zakończenie daje do myślenia.

💙 "Chłopak do wynajęcia" - A. P. Mist

Marta, by uniknąć kolejnych niechcianych pytań ze strony rodziny na nadchodzącej imprezie, zgadza się na propozycję przyjaciółki i wynajmuje faceta - Eryka. Kogo wybierze, jeśli na horyzoncie pojawi się miłość sprzed lat?

Główna bohaterka z pazurem i pikantna opowieść, w której napięcie wyczuwalne jest niemal od początku. Mówi o ryzyku i wyborze pomiędzy tym, co znane, a tym co obce. Historia o odnajdywaniu miłości w najmniej spodziewanym miejscu.

💙 "Miłosny puch" - Małgorzata Smolec

Lena wybiera się wraz ze znajomymi do Karpacza, gdzie niespodziewanie spotyka Michała - swoją dawną miłość. Czy między tą dwójką może na nowo zrodzić się uczucie? Co, jeśli na jaw wyjdzie długo skrywany sekret?

Piękne opowiadanie o sile prawdziwej miłości, rodzicielstwie i druzgocącej tajemnicy, a także wybaczaniu błędów. Pokryty śniegiem górski krajobraz sprawia, że historia ma magiczny klimat.

💙 "Natrętna myśl" - Anne Marie

Monika nie może pozbyć się wrażenia, że jest zdradzana przez swojego męża. Planuje przeprowadzić małe śledztwo. Spotyka Wiktora - miłość sprzed lat. Jak zakończy się jej historia?

Opowiadanie, w którym uroki macierzyństwa przeplatają się z nieustępliwym poczuciem zdrady. Historia wzbudza ciekawość już od samego początku, a zakończenie ogromnie zaskakuje!

💙 "Czerwona nić przeznaczenia" - Patrycja Cygan-Jeż

Amelia i Oliwier byli niegdyś parą, lecz życie nie potoczyło się po ich myśli. Złożyli sobie jednak pewną obietnicę, a jej termin ważności właśnie wygasa...

Historia z wplecioną w treść japońską legendą o przeznaczeniu. Mówi o trudnych wyborach, pogodzeniu się z losem i o tym, jak pójść o krok do przodu. Niesamowicie ciekawa, wciągająca i w pewnym sensie smutna.

Po antologie sięgam naprawdę rzadko, ale cieszę się, że miałam możliwość zapoznać się właśnie z tą. Wszystkie autorki odwaliły kawał dobrej roboty, tworząc te opowiadania. Czytając, czułam się naprawdę oczarowana i udało mi się poczuć klimat walentynek, mimo że te były już jakiś czas temu. Polecam wszystkim spragnionym miłosnych wrażeń ❤️

Fajny zbiór opowiadań powiązanych tematyką walentynkową. Odpowiedni na zrelaksowanie się przy wieczorowej herbacie.
Najbardziej podobały mi się :
- “Sąsiedzkie amory” - Katarzyna Wit-Formela.
- “Miłosny puch” - Małgorzata Smolec.
- “Natrętna myśl” - Annie Marie.
Nie podobała mi się jedynie historia:
- “To sen. Ja nie istnieję” - Justyna Chmiel.
Opowiadania czyta się lekko i przyjemnie.
Myślę, że zdecydowanie mogę polecić.

Najbardziej podobały mi się :
- “Sąsiedzkie amory” - Katarzyna Wit-Formela.
- “Miłosny puch” - Małgorzata Smolec.
- “Natrętna myśl” - Annie Marie.
Nie podobała mi się jedynie historia:
- “To sen. Ja nie istnieję” - Justyna Chmiel.
Opowiadania czyta się lekko i...

Jest to zbiór walentynkowych opowiadań, które nawet i jesienią rozgrzeją serduszko.
@malgorzata.smolec_author @katarzyna_wit_formela @anne_marie_autor @blue_carol_113 @a.p.mist @anna_koliber_autor @patrycja_cygan_jez - siedem cudownych autorek stworzyło siedem cudownych opowieści o miłości, których losy dzieją się w okresie walentynkowym.
Bardzo miło spędziłam z nimi czas - rozgrzały moje serduszko w te jesienne już dosyć chłodne wieczory.
Nie będę wam zdradzać fabuły, bo to po prostu trzeba przeczytać, do czego gorąco zachęcam! Koniecznie musicie się przekonać czy wszystkie opowieści miały dobre zakończenie, ja nic nie zdradzę!
Bardzo lubię czytać antologię - czasami mam po prostu ochotę przeczytać coś krótkiego, bez wgłębiania się w fabułę i właśnie do tego idealna jest "Tylko Ciebie... Chcę".
Autorki poruszyły tematykę problemów miłosnych i tych w związkach - nie wszystko układa się tak kolorowo jak mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. A przede wszystkich opowieści cechują się realizmem - takie historie mogły się wydarzyć w życiu rzeczywistym. Nie są przekoloryzowane, co bardzo cenię sobie
w książkach.
Książka jest przepięknie wydana - grafiki wewnątrz książki dodają jej niesamowitego uroku!
Twórczość niektórych autorek miałam już wcześniej okazję poznać, część poznałam dopiero teraz, ale coś czuję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Bardzo miło spędziłam z nimi...

Nie chcę za dużo zdradzać, żebyście mieli taką samą przyjemność z czytania, jak ja. Jednak muszę odnieść się do niektórych wątków i żeby było ciekawiej, nie napiszę tytułów historii, do których się odnoszę.

„Piotr uśmiechnął się pod nosem, ale nie odpowiedział. Może nie miał ochoty na chwilę tylko ze mną?”
Motyw zdrady przewija się w moim życiu ostatnio zbyt często i nie mówię tylko o fikcji. Dopiero jak masz z tym styczność, to uświadamiasz sobie, jak duży to jest problem. Dlaczego zamiast zerwać, ludzie decydują się okłamywać drugą osobę, mydlić jej oczy? Naprawdę moje sumienie by mi na to nigdy nie pozwoliło.

„Co pani wyprawia? - zapytał zdumiony.
-Odpoczywam sobie, siedząc na otwartej farbie — odpowiedziałam sarkastycznie.”
-Nie przyszliśmy tutaj jeździć, tylko zrobić zdjęcia — krzyczał za mną Radek(..)”
Jedno z opowiadań ukazuje nam w przyjemny dla oka sposób, co sława potrafi zrobić z człowiekiem. Wiedziałam, że są osoby, które boją się zostać wykorzystane, aby ktoś dzięki nim miał swoje 5 minut, ale nigdy nie po myślałam o tym, w ten sposób co autorka, a myślę, że warto spojrzeć na to od tej strony.

„Nie była w stanie od niego odejść. Powtarzała sobie, że przecież w każdym związku zdarzają się gorsze chwile, a przejście przez nie razem, tylko wzmacnia.”
„-Podobno ludzie, których widzisz we śnie to ludzie, których kiedyś już gdzieś widziałaś na jawie”.
Kolejne ukazuje związek pełen przemocy, bo jak inaczej nazwać takie zachowanie wobec swojej partnerki, którym jest ciągła krytyka i narzucanie swojego zdania za wszelką cenę. Z tego wszystkiego bohaterka zaczyna uciekać w sen i powiem Wam, że po tej historii zastanawiam się, czy aby na pewno sen jest zawsze dobrym rozwiązaniem, czy lepiej z nim uważać.

„-Idź. Będę grzeczna jak aniołek.
Jak pieprzony kupidynek, ze strzałą amora w dupie — pomyślałam”.
Ten cytat dodaję tylko dlatego, że dawno nic mnie tak nie rozbawiło..

„Pochylił się i złożył na moich ustach delikatny pocałunek.”
Nie będę dużo mówić, ale to opowiadanie pokazuje, że czasami kupienie miłości, jest zadziwiająco dobrym rozwiązaniem. W życiu naprawdę wiele sytuacji może nas zaskoczyć. I to bardzo pozytywnie. Mogłabym się tu rozpisać, ale nie powstrzymam się i zdradzę zbyt wiele!

„Matko Boska! Znam ten głos. Do cholery, ja doskonale znam ten głos! To przecież niemożliwe..”
Kolejna historia opowiada o przypadkowych spotkaniach po latach, które mogą być różne w skutkach, o czym przekonacie się czytając. Kobieta wyjeżdża ze znajomymi na wypad dla singli, który przeradza się w coś zupełnie niespodziewanego. Nie zabraknie wspomnień bohaterki, które lepiej czytać w domu..

„Jak tak dalej pójdzie, to niedługo w połowie wakacji będziemy śpiewać kolędy (..) A w styczniu będziemy malować jajka na Wielkanoc. Świat dziwaczeje..” Słuszna uwaga.
W tej historii przeczuwałam najgorszego od samego początku, ale.. nie powiem Wam, czy się myliłam. Czasem pozory to nie wszystko, czasem tajemnicze zachowania partnera nie muszą oznaczać najgorszego, ale oczywiście mogą. Każda z tych historii na swój sposób daje do myślenia, dlatego tym bardziej warto przeczytać.

„- Nie wiedziałem, że to twoja panna. Swoją drogą mogłaś od razu powiedzieć, nie , pozwoliłaś mi robić z siebie palanta — zwrócił się w moją stronę.”
Dziwne zjawisko, jak kobieta mówi, że nie jest zainteresowana, to facet jest głuchy, ale jak powie, że jest zajęta, to magicznie uciekają.
„Dwoje ludzi, których łączy czerwona nić, jest sobie przeznaczonych w miłości, niezależnie od czasu, miejsca, tego, kim są i co robią. Osoby te mogą się kłócić i rozstawać. Mogą próbować uciekać od przeznaczenia, ale los zawsze sprawi, że wrócą od siebie. Nie da się przed tym uciec.”
Coraz częściej wydaje mi się, że wierzę w przeznaczenie, a przynajmniej bardzo chce wierzyć. Dlatego ostatnia historia zostanie moją ulubioną, mimo że wszystkie są cudowne. Czasem, gdy wydaje mi się, że to właśnie przeznaczenie, to mężczyźni automatycznie zdmuchują moją bańkę.

Książka w tych 7 opowiadaniach ukazuje nam miłość z wielu perspektyw i za to ją uwielbiam. Naprawdę po wszystkich czułam niedosyt i chciałam czytać dalej! Polecam Wam serdecznie!

Motyw zdrady przewija się w moim życiu ostatnio zbyt często i nie...

Tytuł : " Tylko Ciebie... Chcę"
Autorki: A. P. Mist, Anne Marie, Justyna Chmiel,
Patrycja Cygan-Jeż, Anna Koliber,
Małgorzata Smolec,
Katarzyna Wit-Formela
Wydawnictwo : Magia słów

"Tylko Ciebie... Chce" to zbór opowieści, które mają miejsce w Walentynki. Ta książka opowiada o miłości, ślubie, zaręczynach ale również o zerwaniu czy bujnej wyobraźni. Spotykamy różne osoby i różne historie ale w każdej jest miłość.

Walentynki dzień zakochanych ale nie jedni go lubią a drudzy nie. Czasem zbieg okoliczności zmienia podejście do tego święta.

Książka jest lekka, przyjemna taką na poczytanie wieczorem. Jest też wzruszająca ale i zabawna. W każdym opowiadaniu jest coś wyjątkowego. Wszystkie są cudowne.

Mi bardzo książka przypadła do gustu i polecam osobom, które lubię książki o miłości.

Tytuł : " Tylko Ciebie... Chcę"
Autorki: A. P. Mist, Anne Marie, Justyna Chmiel,
Patrycja Cygan-Jeż, Anna Koliber,
Małgorzata Smolec,
Katarzyna Wit-Formela
Wydawnictwo : Magia słów

WALENTYNKI... Dla jednych ulubione święto, a dla drugich znienawidzony dzień. Jedni się zaręczają, czy też biorą ślub, a inni się rozstają... A Wy? Lubicie Walentynki? Wiąże się z tym dniem jakaś ważna dla Was historia? Ja uważam, że powinniśmy się kochać i sobie to okazywać przez cały rok, nie tylko od święta 🙂

"Tylko Ciebie... Chcę" to zbiór opowiadań, których "akcja" toczy się właśnie w Walentynki. Spotykamy się w tej książce z miłością, niespodziankami, ale również ze zdradą, próżnością czy bujną wyobraźnią.

Czytając, zarówno się wkurzałam jak i śmiałam. Są to lekkie opowieści na jeden wieczór. Polecam. 🙂

"Tylko Ciebie... Chcę" to zbiór opowiadań, których "akcja"...

"Nie zawsze decyzje, które podejmujemy, są właściwe. Dopiero z biegiem czasu, możemy ocenić dana sytuację."

Chociaż Walentynki mamy już dawno za sobą, to i tak historie miłosne przyjemnie się czyta. "Tylko Ciebie... Chcę" to antologia zawierająca właśnie siedem takich opowiadań, które bez problemu pokazują życiowe problemy i rozwijające się relacje pomiędzy ludźmi.

Każda z autorek ma swój własny styl pisania, co je zdecydowanie wyróżnia i to już widać na samym wstępnie. Jednak każda z nich pokazała, że warto mieć nadzieję na swoje własne szczęśliwe zakończenie.

Całość jest pięknie i estetycznie wydana, a rysunki w środku książki dają przyjazną atmosferę i prowadzą nas po każdej historii. Czytało się lekko i przyjemnie i czasami zdecydowanie za szybko.

Gdybym miała porównywać, ze wszystkich opowiadań najbardziej zachwyciła mnie "Czerwona nić przeznaczenia" napisana w japońskim klimacie, co było dla mnie pewną nowością oraz "Miłosny puch" 😍

Bardzo chciałabym przeczytać je w osobnych książkach w rozszerzonej wersji 🥰

Pozostałe opowiadania czytało mi się dobrze, nieszczególnie mnie porwały, chociaż wszystkie przekazywały ważne elementy z życia.

Jeśli lubicie antologie to polecam sięgnąć też po tą, a @wydawnictwomagiaslow dziękuję za to, że mogłam wziąść udział w tak cudownym bt 😁

Każda...

Zachwyciło mnie "To sen. Ja nie istnieję" Justyny Chmiel, ale nie spodziewałam się niczego innego – uwielbiam styl pisania autorki, to jak pięknie łączy słowa i buduje historie. Po jej teksty mogę sięgać w ciemno, bo wiem, że będą świetne i niepowtarzalne i zawsze trafią w mój gust.

Pozostałe opowiadania czytało mi się przyjemnie, ale nie porwały mnie jakoś szczególnie. Fajne, krótkie historie miłosne. Jednak dość przewidywalne, momentami za bardzo stereotypowe i nudnawe. Żadne z nich nie zapadnie mi w pamięci na dłużej.

Pomijając fakt, że "Tylko Ciebie...chcę" to antologia walentynkowa i to święto mamy już za sobą to historie miłosne zawsze dobrze się czyta. Czy wszystkie zakończyły się Happy Endem tego sami się przekonajcie.

"Błękitny ogród" od @anna_koliber_autor to historia Marleny, która wyjeżdża wraz z rodziną do Egiptu na wakacje by ratować małżeństwo. Podczas nauki nurkowania poznaje Armina, który jest cholernie przystojny... Kogo wybierze Marlena męża czy Armina?
"Sąsiedzkie amory" od @katarzyna_wit_formela to przygoda Kaśki, która szaleje za swoim sąsiadem Radkiem, który jest influencerem. Pech chce, że pewnego dnia jej łazienka zostaje zalana przez drugiego sąsiada Aleksandra. Radek pomaga jej w poinformowaniu sąsiada o zalaniu i tak ich znajomość się pogłębia aż w końcu Kaśka umawia się z nim na randkę a w tym czasie Aleksander podejmuje się remontu jej łazienki. Randka z Radkiem, to nie jest to czego oczekiwała, ponieważ chłopaka nie interesuje głębsza relacja tylko zwiększenie liczby followersów na Instagramie. i jak potoczy się relacja z Aleksandrem?
"To sen. Ja nie istnieję" od @blue_carol_113. Iwona często śni o idealnym facecie Antonim. Jej sny są tak realne aż sama już nie wie co jest jawą a co snem. Czy Antoni to realny facet czy twór wyobraźni?
„Chłopak do wynajęcia”@a.p.mist stworzyła opowieść o Marcie, która potrzebuje faceta na przyjęcie walentynkowe u rodziców, którzy cały czas dopytują się o niego. Za namową przyjaciółki postanawia wynająć chłopaka, którym okazuje się poznany przypadkowo Eryk. Chłopak przyjmuje zlecenie i wyruszają razem do rodziców dziewczyny. Podczas weekendu w rodzinnych stronach spotyka swoją dawna miłością zarazem rozkwitają uczucia względem Eryka. Które uczucie wygra?
„Miłosny puchu” @malgorzata.smolec_author przedstawiła koleje losu Leny, która samotnie wychowuje syna, z jego ojcem rozstała się przed tym jak dowiedziała się o ciąży. Urlop spędza ze swoja paczką w Karpaczu, jednym z uczestników okazuje się ojciec jej dziecka. Powracają wspomnienia, odżywają uczucia. Co się stanie jak Michał dowie się o istnieniu syna?
„Natrętna myśl” @anne_marie_autor to epizod Moniki - żony matki i szefowej. Kobieta podejrzewa męża o zdradę a jego zachowanie tylko ja w tym utwierdza. Pewnego dnia będąc w galerii spotyka swoją dawna miłość Wiktora i postanawiają odbudować znajomość. Czy mąż rzeczywiście zradza Monikę? Czy to tylko jej wymysł? I co dalej z Wiktorem?
„Czerwona nic przeznaczenia”@patrycja_cygan_jez zamyka antologię. To historia Amelii i Oliviera. Para rozstaje się w walentynki. ani Amelia ani Olivier nie może zapomnieć o tej drugiej osobie. Mimo cierpienia chłopak puszcza Amelię wolno, jedynie prosi by spotkali się za dziesięć lat i żeby mu dopowiedziała na pytanie "Czy jest szczęśliwa". Dziewczyna spełnia obietnicę i po tym czasie zjawia się w umówionym miejscu. Wbrew upływu lat wszystko ich uczucia względem siebie powracają ponieważ nigdy o sobie nie zapomnieli. Rewelacyjne nawiązanie autorki do chińskiej legendy sprawia że bardziej wrażliwi sięgną po chusteczki.
Antologia "Tylko Ciebie...chcę" to rewelacyjne rozwiązanie dla tych którzy lubią krótkie opowiadania. Autorki zapewniają nam cała masę emocji. Każde historia w innym stylu z inna fabuła, łączącym elementem jest pragnienie miłości bez względu na wiek, status społeczny. Bo przecież każdy z nas chce kochać i być kochany.

Wszystkie opowiadania były ciekawe, każde na swój sposób. Jedne podobały mi się bardziej, a inne całkiem nie przypadły mi do gustu. Jednak całościowo antologia walentynkowa jest godna polecenia. Zwłaszcza że porusza mi bliski temat, a mianowicie — walentynki. W dzień, określany mianem dnia zakochanych, obchodzę moje urodziny. Więc temat serc nie jest mi obcy.

Jednak książki nie łączą same walentynki. Bohaterowie, za pomocą swoich historii prezentują dobrą jak i tę gorszą stronę związków. Zostały poruszone tematy takie jak zdrada, samotne rodzicielstwo, pokrewieństwo dusz czy toksyczna relacja.

Książka jest wydana w bardzo ładny sposób. Zauroczyły mnie grafiki, które występują w każdym opowiadaniu, zwłaszcza że każde ma swoją.

💜Błękitny ogród - Anna Koliber 2/10

Marlena z Piotrem i ich dwójką dzieci, pojechali na krótki urlop do Egiptu. Po powrocie kobieta dostaje list z zaskakującą informacją, która zmieni całe jej życie.

Pierwsze opowiadanie nie przypadło mi do gustu. Zawierało ono bardzo proste dialogi, czasami miałam wrażenie że wręcz wprowadzone na siłę. Denerwowały mnie również zdrobnienia zwykłych słów, jak na przykład brzuch zastąpiono słowem brzuszek w odniesieniu do dorosłej osoby. Nie polubiłam głównych bohaterów, szczególnie męża głównej bohaterki. Całość moim zdaniem nie trzymała się w wielu przypadkach ciągu przyczynowo skutkowego. Bo jak można w ciągu kilku chwil zmienić fobie na coś, co się wręcz uwielbia?

💜Sąsiedzkie amory - Katarzyna Wit-Formela 6/10

Mieszkanie Kaśki zostaje zalane, przez trwający remont u nowego sąsiada. Nieszczęśliwy incydent doprowadził do bliższego poznania kobiety z dwoma sąsiadami. Który z nich okaże się dobrym kandydatem na spędzenie wspólnych walentynek?

Bardzo spodobało mi się to opowiadanie, no mogłam się od niego oderwać. Chętnie przeczytałabym poszerzoną wersję z tymi bohaterami. Pomimo krótkiej formy, całość została przedstawiona w cudowny, lekki sposób. Nie zdradzając imion, aby nie zaspojlerować jednego z sąsiadów bohaterki uwielbiam, jednak co do drugiego to nawet nie mogę o nim myśleć, bo się irytuje. Jak można być tak zapatrzonym w siebie człowiekiem?

💜To sen. Ja nie istnieję - Justyna Chmiel 4/10

Iwona tkwiła w toksycznym związku, którego bała się zakończyć. Kobiecie śnią się sytuacje, w których może poczuć się wolna. A w tym wszystkim towarzyszy jej tajemniczy Antek.

Toksyczna postać randka wpłynęła dość nieciekawie na początkowy odbiór historii, jednak intrygujący sen bohaterki zaciekawił mnie na tyle, że nie potrafiłam oderwać się od tej historii. Jeśli dobrze zinterpretowałam zamysł słów, to naprawdę bardzo mi się spodobał. Nietypowy zamysł przyciągający uwagę. Podoba mi się zamysł, jednak coś mi w nim nie pasowało.

💜Chłopak do wynajęcia A.P. Mist 7/10

Marta ma wziąć udział w corocznym balu walentynkowym zorganizowanym przez jej rodziców. Aby uniknąć pytań o przyszłego męża, postanawia wynająć chłopaka, który będzie udawał jej partnera. Czy ich relacja dostanie czysto służbowa? A może wykroczy poza tę granicę?

Kolejne opowiadanie, które sprawdziłoby się w dłuższej formie. Akcja dzieje się szybko, jednak na ograniczoną formę jednak pozostaje to jeszcze w normie, jednak brakuje w nim trochę emocji i napięcia między bohaterami. Również niektóre etapy relacji zostały mocno przyspieszone. Jednak całościowo bardzo mi się podobało. Było to opowiadanie zdecydowanie w moim guście.

💜Miłosny puch Małgorzata Smolec 9/10

Lena jest samotną matką. W okresie walentynek jedzie ze znajomymi na kilkudniowy wypad w góry. Na miejscu niespodziewanie spotyka swojego byłego partnera, a zarazem ojca dziecka. Mężczyzna nie ma o niczym pojęcia, ponieważ kilka lat wcześniej rozstali się i stracili ze sobą kontakt, więc informacja o rodzicielstwie nie miała jak do niego dotrzeć. Zwłaszcza że przeprowadził się w celach edukacyjnych do innego kraju. Jak potoczą się losy? Czy Michał pozna sekret?

Zaskoczyła mnie forma podzielenia opowiadania na rozdziały. Historia bardzo wciągająca, od samego początku kibicowałam bohaterom. Akcja została poprowadzona w dobry sposób, a charaktery bohaterów są bardzo wyraźne. Szczerze mówiąc, jest to moje ulubione opowiadanie z całej książki. Jednak jeśli miałabym się do czegoś przyczepić to do scen erotycznych. Moim zdaniem została ona napisana w dość nieprzystępny sposób. Czułam dyskomfort gdy ją czytałam.

💜Natrętna myśl - Anne Marie 2/10

Kobieta przeczuwa, że mąż od dłuższego czasu ją zdradza. Jego zachowanie w ciągu ostatnich kilkunastu dni mocno uległo zmianie. Niespodziewanie spotyka w kawiarni swoją pierwszą, a zarazem licealną miłość. Czy Łukasz faktycznie zdradza swoją żonę? A może planuje niespodziankę walentynkową?

Jak dla mnie ta historia była nudna. Od samego początku przewidziałam, co się wydarzy. W świetny został przedstawiony główny motyw opowiadania, czyli właśnie te natrętne myśli, które towarzyszą bohaterce do końca. Historia sama w sobie nie jest zła, jednak zabrakło mi w niej czegoś, co przytrzyma moją uwagę.

💜Czerwona nić przeznaczenia - Patrycja Cygan-Jeż 5/10

Amelia wraz z Oliwerem obiecali sobie po rozstaniu, że po upływie lat spotkają się ponownie. Mieli podczas niego zdecydować czy rozpad ich związku był słuszny. Czy dojdzie do ich ponownego spotkania? Jeśli tak to, co do dla nich oznacza?

Historia jest przedstawiona z dwóch perspektyw — teraźniejszej i przyszłej, w której poznajemy wydarzenia sprzed piętnastu lat, jest to moim zdaniem ciekawy zabieg. Spodobał mi się również warsztat pisarski autorki, zwłaszcza jego lekkość. Czytając miałam wrażenie że płynę przez historię. Byłam bardzo ciekawa, co przytrafiło się głównym bohaterom.

Jednak...

• Book Tour 😄😻