Okładka książki Sąsiedzka miłość Dominika Smoleń
Dominika Smoleń Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-02-14
2022-02-14

Co to była za książka! Już na wstępie mogę powiedzieć, że bardzo mi się podobała. Co prawda okładka może mylić. W sumie ja sama myślałam, że to jakiś erotyk, ale… to piękna obyczajówka, którą należy przeczytać.

Marcelina i Igor to główni bohaterowie książki. Za starych czasów, a dokładniej w dzieciństwie byli nierozłączni, w dodatku mieszkali obok siebie. Marcela myślała, że ta przyjaźń przetrwa lata, w dodatku, że czym była starsza, tym inaczej patrzyła na swojego przyjaciela. Wiek sprawiał, że zaczęła poznawać uczucie zwane miłością. Czy była ona odwzajemniona?

Niestety, ale nadszedł ten dzień. Dzień, w którym główna bohaterka musi wyjechać ze swojego miasteczka. Cóż studia są naprawdę ważne… Ta rozłąka przyjaciół sprawiła, że oddalali się od siebie każdego dnia do tego stopnia, że nie mieli już żadnego kontaktu. W przerwie wakacyjnej kobieta jedzie w odwiedziny do rodziców, tam okazuje się, że jej przyjaciel wciąż mieszka w tym samym miejscu co kilka lat temu. Czy ją to ucieszyło? Jak zareagowała na informacje, że Igor ma narzeczoną, z którą mu się nie układa?

Autorka naprawdę zaszalała pisząc książkę. Znajdziemy w całej historii mnóstwo mądrości, sytuacji, gdzie musimy przerwać czytanie, by się nad czymś zastanowić. W książce łączy się przyjaźń, miłość, strata, śmierć… ta książka to samo życie! Nieodwzajemniona miłość, która rani i nie pozwala iść przed siebie. Ból po odebraniu sobie życia przez kogoś kogo się kochało, ale też i bliskość osoby, która chce pomóc pogodzić się ze stratą. Znajomość, która wciąż rani i sprawia, że jedna z osób zaczyna wątpić w siebie. Autorko, tylko czemu ta historia jest taka krótka? Dwie godzinki i książka już za mną!

Cudowne jest też zakończenie, które mówi o tym, aby myśleć o samym sobie, dbać o siebie, a co najważniejsze aby przekładać siebie ponad wszystko inne. Bo zakochanie się w sobie, troska o siebie to najważniejsze co może być. W końcu, gdy będziemy szczęśliwi z samym sobą, to będziemy potrafili być szczęśliwi z kimś innym. Naprawdę nie da się opisać tego wszystkiego… Trzeba książkę przeczytać i spojrzeć na nią nie przez pryzmat całej historii, ale… dostrzec to co głęboko ukryte w każdym słowie i geście wykonywanym przez głównych bohaterów.

Polecam

Polecam

Pokochałam Marcelinę i Igora,polubiłam Anastazję ciekawi bohaterowie to są,wzruszeń historia oddaje mi,skłania mnie do refleksji,przekaz życiowy niesie powieść.
Zdecydowanie mój klimat i pisarki pióro przyjemne,fajne.
Masa emocji skrajnych towarzyszyła mi bez przerwy,poruszeń niezwykłych było dużo.
Zachwyca mnie książka,czaruje autorka Pani Dominika Smoleń tą książką oczarowała mnie.
Historia poruszająca,urocza opowiadająca o miłości sąsiedzkiej,szczerych uczuciach i o stracie ukochanej najbliższej osoby.
Zakończenie mnie zaskakuje.
Cudna lektura,sięgnę po następne autorki książki bo przepiękne,życiowe i wciągające ma.

Zdecydowanie mój klimat i pisarki pióro przyjemne,fajne.
Zachwyca mnie książka,czaruje autorka Pani Dominika Smoleń tą książką...

„Sąsiedzka miłość” to mój 34 tytuł na liście przeczytanych książek w 2022 roku. Jestem naprawdę bardzo dumna z tego wyniku. 📚📖
Ale już co do samej książki mam naprawdę mieszane uczucia.
Po pierwsze do jej zakupu przekonała mnie okładka 🤩 #okładkowasroka wzięła górę 😜 po drugie opis, naprawdę spodziewałam się gorącego romansu z motywem sąsiedztwa. ❤️‍🔥
Dostałam obyczajówkę, która niestety trochę mnie momentami nudziła. Z drugiej jednak strony autorka porusza naprawdę ważne tematy: radzenie sobie z żałobą po ukochanej osobie w bardzo młodym wieku, samobójstwo, wieloletnia nieodwzajemniona miłość i walka o samą siebie. W historii Marceliny i Igora brakowało mi iskry, która rozpaliłaby całą fabułę, nadała jej większego pędu, ale też pobudziła by mnie, czyli czytelnika. A bardzo żałuję, że dla mnie tej iskry zabrakło.

Ale już co do samej książki mam naprawdę mieszane uczucia.
Dostałam obyczajówkę,...

😈 Recenzja 😈
Tytuł: Sąsiedzka Miłość
Autor: Dominika Smoleń
Wydawnictwo: Waspos

"Ja wiedziałam, że czasem w ludziach coś gasło, coś zamierało i nie byli w stanie sobie poradzić, a nawet doczekać nowego dnia."

Czy kiedy wleciała zapowiedź nowej książki autorki, to czytałam opis? Otóż nie, dlaczego? Po " Miłość pod okiem trenera " zakochałam się w twórczości Pani Dominiki, dlatego teraz się nie zastanawiam tylko biorę w ciemno to co wydaje.

Marcelina to studentka, która rzadko kiedy jeździ w rodzinne strony. Powód jest bardzo prosty, jej sąsiad Igor. Jednak w końcu dziewczyna decyduje się na przyjazd, chce w końcu odpocząć między jednym a drugim rokiem studiów, po za tym tęskni za rodzicami. Plan odpoczynku schodzi na drugi plan ponieważ Marcela odnawia znajomość z Igorem który przechodzi trudne chwile w swoim życiu.

Ta książka to nie kolejny romans mafijny, to historia o nie odwzajemnionej miłości, skrywanych przez lata uczuć, dorosłości jak i pracy nad samym sobą. Dużym plus jest narracja z obu stron czyli Marceliny jak i Igora. Jest to bardzo fajna opcja ponieważ możemy dowiedzieć się co ta osoba czuje.

😈 Recenzja 😈
Tytuł: Sąsiedzka Miłość
Autor: Dominika Smoleń
Wydawnictwo: Waspos

Absolutnie nie tego spodziewałam się po tej książce. Liczyłam na gorący romans, a dostałam nudną historię dwóch starych znajomych.

Po ostatnim kryminalnym maratonie postanowiłam sięgnąć po zupełnie inną historię i wybór padł tym razem na "Sąsiedzką miłość". Wybierając tę książkę, nie sugerujcie się jednak okładką. W moim odczuciu jest ona bardzo nietrafiona. Nie znajdziecie tu gorącego romansu, erotycznych uniesień czy słodkich wyznań. Nie ma tu romansu, ale jest spora dawka przyjaźni i wsparcia najbliższych w trudnych momentach życia.
Po książki Dominiki Smoleń sięgam niemal w ciemno, bo choć poruszają one trudne tematy, pozwalają mi przy sobie odpocząć i zaczerpnąć oddechu od własnych zmartwień i kłopotów. Podobnie jest i tym razem, choć przyznam, że jestem zaskoczona, bo takiego zakończenia się nie spodziewałam.
Autorka tym razem porusza trudny temat radzenia sobie ze stratą, jednakowo tą fizyczną jak i emocjonalną. Pokazuje długą drogę do wyzwolenia się spod naiwnych marzeń o życiu, w którym wszystko układa się według naszego planu, o dojrzewaniu do podjęcia decyzji, która ma być dobra dla nas, a nie dla wszystkich dookoła.
Pokazuje, że nie warto być dla innych tylko alternatywą w razie" w" i że trzeba walczyć o to, by czuć się dobrze samym ze sobą. Wiedzieć kiedy powiedzieć dość i zawalczyć o samego siebie.
Bardzo mnie ta historia poruszyła, wylałam może łez- szczególnie czytając historię Anastazji- niezwykle się z nią utożsamiłam, rozumiem jej posunięcie do granic możliwości.

Książkę czyta się bardzo szybko. Akcja może nie goni na złamanie karku, ale w kulminacyjnych momentach potrafi bardzo zaskoczyć, wywołać wiele skrajnych emocji, zmusić do refleksji.
Bohaterowie są ciekawi i bardzo barwni. Nie są idealni, mają swoje wady, z którymi starają się walczyć na co dzień. Łatwo zrozumieć ich postępowanie, które nie zawsze jest takie, jak powinno, ale dzięki temu wydają się czytelnikowi bliżsi i łatwiej jest wczuć się w ich położenie. Doskonale sprawdziła się w tym momencie naprzemienna narracja, dzięki czemu jeszcze bardziej mogliśmy zagłębić się w uczucia i emocje, które targają bohaterami.

Bardzo przypadła mi do gustu ta historia, dawno nie czytałam książki, która kończy się tak, a nie inaczej. Wielkie brawa dla autorki, a ja czekam na kolejne historie, które wyjdą spod pióra pani Dominiki.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Zaskakująca historia, która może przydarzyć się każdemu z nas.

POLECAM...

Marcelina postanawia spędzić trochę czasu z rodzicami i wraca do rodzinnego miasteczka. Wyjazd ten jest dla niej dość sporym przeżyciem ponieważ sąsiad jej rodziców to dawny jej przyjaciel i pierwsza jej wielka miłość, która była nieodwzajemniona.Stracili kontakt z dnia na dzień. Ich przyjaźń zakończyła się. Marcelina nie mogła tego przeboleć,dlatego pierwsze po latach spotkanie wywołuje u niej sporo emocji. Na domiar złego chłopak wyjawia jej dlaczego zakończył ich przyjaźń. Marcelina poczuła się zraniona i wściekła na niego, że postanowił za nią podjac decyzję o zakończeniu ich przyjaźni. Daje sobie z Igorem spokój. Jednak szybko sie okazuje, że mężczyzna będzie potrzebował jej wsparcia.

Kiedyś sobie bliscy teraz dwie obce osoby, ale czy naprawdę tak jest?

Muszę przyznać, że na początku niezbyt podchodziłam do tej historii . Ciągnęło mi się to wszystko jak flaki z olejem. Ale gdy doszło do niespodziewanej akcji zmieniłam zdanie. Musze przyznać autorce, że potrafi mnie poruszyć do łez. Nie wierze w przyjaźń damsko - męską. Zawsze kończy się właśnie tak jak w tej historii jedna z osób sie zakochuje. Książka opiera sie głównie na życiu bohaterów i ich relacji. Na odnowieniu przyjaźni, którą zakończyli zbyt gwałtownie. Autorka porusza bardzo wazny temat jak radzić sobie z utratą bliskiej osoby. I co najważniejsze czy ta osoba chce sobie pomóc. Napewno wstrząśnie wami zakończenie. Nie tego się spodziewalam, ale nie można miec niestety wszystkiego. Książkę jak najabrdziej polecam na samotne wieczory.

Sąsiedzka miłość
Marcelina czyli główna bohaterka powieści to młoda dziewczyna, studentka w zasadzie kończąca już studia.
Chce wyjechać i znaleźć prawdziwą miłość, ponieważ jej pierwsza okazała się porażka.
A przynajmniej tak myślała
Odkąd pamięta była zakochana w swoim najlepszym przyjacielu, który mieszkał po sąsiedzku.
Igor na początku zachowywał się całkowicie normalnie.
Aż do momentu w którym zaczął ją unikać, urywać powoli kontakt.
Biedna, młoda  zakochana dziewczyna nie wiedziała co się dzieje i dlaczego
Sprawiło jej to wiele bólu ale nic nie mogła zrobić.
W ten sposób minęło już kilka dobrych lat.
Są już dorośli, ona z konkretnymi planami,
on mający narzeczoną.
Jednak pewnego dnia przyjdzie im się spotkać znowu.
Ale czy uczucia powrócą? Czy aby na pewno stara miłość nie rdzewieje?
Czy Marcelina po tak długim czasie dowie się co było powodem takiej a nie innej decyzji Igora?
Wiecie gdzie szukać odpowiedzi!  Mogę wam z góry powiedzieć, że zakończenie was zaskoczy.

A przynajmniej tak myślała
Igor na początku zachowywał się całkowicie...

Przeczytałam, aczkolwiek trochę się zmusiłam pod koniec, bo nie lubię zostawiać rozpoczętych książek.

• Romans
  • Romans/Erotyk
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Sąsiedzka miłość