Clarity

Okładka książki Clarity Justyna Chmiel
Okładka książki Clarity
Justyna Chmiel Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów Seria: Przejrzystość literatura obyczajowa, romans
Przejrzystość
Wydawnictwo Magia Słów
2023-02-16
2023-02-16

Okładka książki Lek na miłość Anne Marie, Justyna Chmiel, Patrycja Cygan-Jeż, Sandra Czoik, Joanna Denko, Anna Koliber, Ewelina Maria Mantycka, Karolina Milcarz, Małgorzata Smolec, Katarzyna Wit-Formela
Lek na miłość Anne Marie, Justyna...
Okładka książki Tylko Ciebie... Chcę A. P. Mist, Anne Marie, Justyna Chmiel, Patrycja Cygan-Jeż, Anna Koliber, Małgorzata Smolec, Katarzyna Wit-Formela
Tylko Ciebie..... A. P. Mist, Anne Ma...

Druga i ostatnia część historii o Clarze i Aidenie.

Clara kocha Aidena i pomimo iż już wie z czym zmaga się mężczyzna, walczy o niego bo pragnie z nim być. On jednak wzbrania się przed uczuciem jakim ją darzy i stara się jej unikać, a nawet ją odtrąca, ponieważ nie chce by dziewczyna dowiedziała się o jego chorobie, z którą musi borykać się każdego dnia.

Obydwoje są zranieni przez przeszłość. Każde czuje się samotne. Jedyne czego pragną to miłości i zrozumienia, bliskości, pocieszenia...

Jak to piszę i myślę o całej serii, to aż przechodzą mnie dreszcze. Przeraża mnie fakt, że Justyna tak głęboko i emocjonalnie wniknęła w wewnętrzne demony tych postaci. Przeraża, ponieważ trzeba mieć obszerne pojęcie o depresji i jej fazach. Na dodatek trzeba umieć to napisać w taki sposób, aby czytelnik sam poczuł tę depresję na własnej skórze.

Wśród nas jest mnóstwo osób, które tak jak Aiden muszą na co dzień radzić sobie z tą chorobą, a przede wszystkim jej skutkami. Książka nie należy do łatwych pod wieloma względami. Ja odebrałam ją jako melancholijną i przygnębiającą i myślę, że taka miała być. Tych smutnych scen jest wiele i właśnie ze względu na to, do jakiego stanu mnie doprowadzały, nie umiałam przeczytać książki na raz.

A zakończenie? Przeczuwałam co Justyna nam zaserwuje, ale mimo to, miałam dreszcze i naszła mnie chwila refleksji. Powinnam była się rozpłakać i to byłoby zupełnie naturalne, ale wzięłam głęboki wdech bo mimo iż to tylko książka, bardzo zabolało mnie jak się zakończyła. Myślę jednak, że inne zakończenie w ogóle by tu nie pasowało. W życiu, jak i w książce, czasem nie da się koloryzować na siłę.

Mimo smutku, który przelewa się przez tę powieść, polecam ją wszystkim, abyście poznali bolesną miłość z jaką zmagają się bohaterowie.

Druga i ostatnia część historii o Clarze i Aidenie.

Obydwoje są...

Kochani 😊 Dziś jestem z kolejną książką@wydawnictwomagiaslow @blue_carol_113 "Clarity" jest to drugi tom serii Przejrzystość.Aiden i Clara mają przed sobą tajemnice dotyczące swojej choroby.Clara przez przypadek dowiaduje się co dolega chłopakowi lecz zwierza się z tego tylko najlepszemu przyjacielowi.Aiden nie ma pojęcia że Clara zna prawdę,boi się jak zareaguje na jego sekret.Czy tak poranione dusze mogą być szczęśliwe?Czy mogą stworzyć razem związek?rodzinę?A może Clara nie wytrzyma i odpuści?Tego wszystkiego dowiecie się z książki.
Jestem zaskoczona zakończeniem,myślałam że autorka zechce nas udobruchać ale tak się nie stało.Tak naprawdę każdy z nas ma jakies sekrety co znają najbliższe jej osoby,czas się zastanowić czy te osoby mogą naprawdę zatrzymać sekret dla siebie?Na to pytanie niech odpowie już sobie każdy sam.Miłego popołudnia.@blue_carol_113 👏👏👏

Tytuł: "Clarity"
Seria: Przejrzystość
Autorka: Justyna Chmiel
Wydawnictwo : Magia Słów
Premiera: 16 Luty 2023

Poznaj dalsze losy bohaterów „Dimness".
Clara znajduje leki Aidena i dowiaduje się o jego chorobie, lecz postanawia ukryć to przed nim. Dzięki się tą informacją z Travisem, który jest jej najlepszym przyjacielem i wsparciem. Nie wie o tym, że Aiden stara się walczyć z chorobą dla Clary.
Pewnego dnia, gdy wydaje się, że wszystko idzie w dobra stronę, chłopak znika bez wyjaśnień.

Czy miłość jest w stanie pokonać chorobę?
Czy Aiden zawalczy o wspólna przyszłość i będą mieć wspólna przyszłość?

Polecam przeczytać pierwszy tom nim sięgnięcie po drugi.
Książkę czytało mi się dużo lepiej niż pierwszy tom. Ponieważ bardziej poznajemy bohaterów i ich rozterki. Książka porusza też kilka ważnych kwestii, które możemy spotkać w życiu codziennym. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile osób w naszym otoczeniu walczy z własnymi demonami. I boi się do tego przyznać, bo społeczeństwo staje się obojętne na drugiego człowieka.

Tytuł: "Clarity"
Seria: Przejrzystość
Autorka: Justyna Chmiel
Wydawnictwo : Magia Słów
Premiera: 16 Luty 2023

Poznaj dalsze losy bohaterów „Dimness".

„Nic nie dzieje się bez przyczyny.”
Po pełnym napięcia zakończeniu tomu pierwszego wracam do historii Clarity i Aidena.
Czym tym razem zaskoczyła nas Justyna Chmiel?

Clarity i Aiden walczą nie tylko ze swoimi słabościami ale i ze sobą.
Z jednej strony chcą być razem jednak ich wewnętrzne demony robią wszystko by tę miłość zniszczyć.
Nie każdy z ich znajomych kibicuje temu uczuciu.
Czy można budować związek na kłamstwie?
Co jeszcze skrywa Aiden i czy Clarity dowie się w końcu prawdy?
Miłość, kłamstwo, zazdrość, choroba, ból, łzy i uśmiech, wielka przyjaźń a równocześnie niechęć.
Czy tych dwoje ma szansę na wspólną przyszłość?

Clarity i Aiden genialnie wykreowani, ich lęki, słabości, po radości są bardzo namacalne.
Emocje aż buzują w tej powieści, wywołując w czytelniku taką bombę emocjonalną, roztrzaskując jego serce i wnętrze w drobny mak.
Ta powieść zawiera dużo wewnętrznych przemyśleń, walki naszych bohaterów co nie każdemu czytelnikowi może pasować.
Zakończenie jakiego się nie spodziewałam, zaskakujący, łamiące serce, rozwalające.
Autorko dlaczego tak???
Choć czy mogło być inaczej?

„Nic nie dzieje się bez przyczyny.”
Czym tym razem zaskoczyła nas Justyna Chmiel?

Clarity i Aiden walczą nie tylko ze swoimi słabościami ale i ze sobą.
Nie każdy z ich znajomych kibicuje temu...

Dużo chciałabym powiedzieć Wam o tej książce, bo cała masa emocji przelała się przeze mnie podczas czytania. Od złości, smutku, uczucia niemocy. Poprzez radość, miłość, szczęście, aż po zawód i ogromny ból. I chciałabym Wam powiedzieć, że przerobiłam to wszystko w sobie, ale tak nie jest....

Odkąd zamknęłam książkę, wracam do niej myślami bardzo często....

Clara i Aiden. Dwoje bohaterów, którzy choć młodzi, mierzą się z prawdziwymi demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. I choć tak bardzo chcą żyć i kochać, to wszystko staje się bardzo trudne.

Choroba, trudna przeszłość, skrywane sekrety. Siła Clary po odkryciu prawdy na temat Aidena. Siła Aidena żeby wyznać prawdę. Wzloty i upadki. Próby....Ileż to wszystko kosztowało siły i samozaparcia tych dwoje.

A później pojawia się zakończenie i w tym momencie kolejna łza przetacza się po moim policzku....

To nie jest książka dla każdego, tak jak i "Dimness" nią nie było. Ale tak bardzo chciałabym, żebyście po nią sięgnęli... Jest trudna, z olbrzymią lawiną emocji i tak bardzo warta przeczytania.

Odkąd zamknęłam książkę, wracam do niej myślami bardzo często....

Clara i...

Clara po drabinie wchodzi do pokoju Aidena. Odnajduje go leżącego na łóżku. W pomieszczeniu panuje totalny sajgon. Travis zabiera Głupka na spacer. Zwierzak drapał i szczekał, by ktoś go wypuścił. A Clara bieżę się za ogarnianie pokoju, a przy okazji chce pilnować chłopaka, który zalany jest w trupa. Gdy chłopak się budzi jest zaskoczony obecnością dziewczyny. Między nimi dochodzi do ostrej wymiany zdań. Ale taki właśnie jest Aiden. Niby chce oddać całego siebie Clarze, ale... no właśnie coś stoi na przeszkodzie. A co? Tego dowiemy się w tym tomie.

"...ʙęᴅᴢɪᴇsᴢ ᴍᴏɪᴍ śᴡɪᴀᴛᴌᴇᴍ, ᴅᴢɪęᴋɪ ᴋᴛóʀᴇᴍᴜ ᴡʏᴊᴅę ᴢ ᴛᴇᴊ ᴄɪᴇᴍɴᴏśᴄɪ."

Przeniosłam się do świata Aidena i Clary i powiem Wam, że ten świat jest mocno pogmatwany. Ten tom to istny rollercoster emocjonalny. Po zakończeniu czytania siedziałam i wpatrywałam się w literki, niedowierzając temu co tu się wydarzyło...
Popłynęły mi łzy...
Ciężko skomentować ich poczynania.
To co się zrodziło między tą dwójką jest "dziwne" i poniekąd trzyma ich na odległość. Ciężko przewidzieć gdzie ich to zaprowadzi. Zabardzo zagnieździło się w psychice.

Bohaterowie są dobrze wykreowani, czytelnik może na własnej skórze poczuć jakie emocje od nich płyną. Aidena ma się ochotę udusić... Za to Clara będzie musiała poukładać sobie pewne rzeczy w głowie. Sprzątając w pokoju chłopaka, dowie się z jaką chorobą walczy. Podobało mi się to, że nie uciekła, a nadal przy nim trwała, pomimo swoich zmartwień.

Polecam oba tomy, które Was przeczolgają emocjonalnie.

Jak myślicie, bohaterowie będą razem? Ja już wiem, znam zakończenie, a wy jak obstawiacie?

Czy dwoje ludzi, którzy niosą na swoich barkach sekrety, będzie w stanie sobie pomóc? Ich relacja nie należy do łatwych, dziewczyna dowiaduje się, z jakimi demonami musi zmierzyć się Aiden i postanawia mu nic o tym nie mówić, natomiast on zaczyna żyć poczuciem winy i strachu, że Clara dowie się prawdy o nim. Czy dwie poranione dusze odnajdą szczęście?

Muszę powiedzieć, iż jest to smutna i realna historia, która daje sporo do myślenia. Czytanie jej nie było dla mnie łatwe. Autorka tak ciekawie opisała ich emocje, że chwilami i ja je czułam. Cieszę się, że Justyna postanowiła w książce poruszyć temat, o którym w rzeczywistości mało się mówi.

Mimo, że ta historia naprawdę jest ciekawa i rozrywa serce czytelnikowi, to ma jeden mały minus. Fakt, iż emocje zostały tu bardzo dobrze opisane, to pozostałość, uważam, że miała wręcz aż za dużo tych opisów. Może to było celowe, by bardziej czytelnik poczuł tę historię, lecz ja miałam tutaj lekki niesmak. Jednakże polecam tę książkę, bo uważam, że warto ją poznać. ❤️

Ocena: 7/10.

Muszę powiedzieć, iż...

Po przeczytaniu pierwszej części serii Przejrzystość "Dimness" było mi się ciężko pozbierać, choć szczerze kibicowałam związkowi Clary i Aidena miałam pewne obawy czy będą w stanie udźwignąć bycie razem. Każde z nich miało swój bagaż doświadczeń, ale i tajemnic.
Do drugiej części podeszłam z nadzieją, że wszystko się jakoś ułoży. Clary pomimo ciosów emocjonalnych którymi obdarzał ja Aiden trwała przy nim. I choć poznaje jeden z jego sekretów, nie ujawnia mu że poznała prawdę, ale bierze na siebie wspieranie go i pomoc. Aiden stara się przezwyciężyć mrok choroby, który go otacza, bo wierzy w moc miłości oraz blask światła, które go przyciąga, bo tym dla niego jest Clary.
Niestety Aiden skrywa jeszcze jedną tajemnice, która może spowodować, że Clary zniknie z jego życia.

Jaki sekret skrywa Aiden? Czy po poznaniu go Clary będzie chciała jeszcze znać Aidena? Co z ich miłością?

Pierwsza część rozłożyła mnie na łopatki emocjonalnie , niestety druga część spowodowała, że po jej przeczytaniu usiadłam i musiałam posklejać swoje rozstrzaskane serducho, takiego zakończenia niespodziewałam się.
Cóż ja jestem zakochana w historii Clary i Aidena, choć mam po niej połamane serduszko to zachęcam to przeczytania książki.

Gratuluje Autorce przepięknie wzruszającej historii i czekam na więcej książek Twojego autorstwa

Zakończenie „Dimness” pozostawiło nas w pełnym oczekiwania napięciu. Byłam niezmiernie ciekawa, co przyniesie ze sobą „Clarity”, jak potoczą się losy bohaterów.

Clara, przez przypadek dowiaduje się o chorobie, z którą boryka się Aiden. Dziewczyna nie zamierza ujawniać swojej wiedzy, choć stara się dowiedzieć na jej temat jak najwięcej. Chłopak, skrzętnie ukrywa swoje problemy, jednak coraz częściej gryzą go wyrzuty związane z tajemnicami jakie skrywa. Sama Clara ma kilka sekretów, którymi nie chce się dzielić. Czy dwoje ludzi, z tak trudną przeszłością, problemami, które mają wpływ zarówno na nich samych jak i ich otoczenie, będą w stanie pokonać przeciwności? Zrobią to razem czy może osobno?

To historia, która opowiada nie tylko o burzliwej relacji głównych bohaterów, ale pokazuje jak oni sami zostali ukształtowani przez życie. Trudna przeszłość, dzieciństwo oplatają ich niczym druga skóra, której tak ciężko im się pozbyć. Nałogi, traumy, choroba nie pozwalają ruszyć do przodu. Nigdy nie poczuli prawdziwego bezpieczeństwa. Jest to również opowieść o błędach w komunikacji, braku zrozumienia drugiej osoby, ale też dojrzewaniu do podjęcia pewnych decyzji. Czytając „Clarity” zalało mnie morze emocji. Ból, zwątpienie, cierpienie przeplatało się z chwilami szczęścia i radości a czasami targała mną wręcz niepohamowana złość. Choć książkę czyta się bardzo szybko to ogrom tych wszystkich uczuć sprawia, że musimy je przetrawić. Skłaniają do zastanowienia i ustosunkowania się do nich i postawy bohaterów.

Kreacja głównych bohaterów porwała mnie już w czasie lektury „Dimness”. W drugim tomie ich cechy jeszcze bardziej się ujawniają a do głosu dochodzi przeszłość. Clara i Aiden to postacie z problemami, które ciągną się za nimi od lat. Nieprzepracowana przeszłość, która usłana była cierpieniem, niezrozumieniem zostawiła w nich trwały ślad. Choroba, która odciska swoje piętno na obojgu. Każde na swój sposób radzi sobie z nimi. Jednak czy faktycznie im to wychodzi? Muszę powiedzieć, że przez lekturę obu tomów zżyłam się z postaciami. Ich nieidealność sprawiła, że stali się mi jeszcze bliżsi. Gdy czytelnik zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem w kontekście tej historii, to zaczyna dostrzegać niewielkie podobieństwa. Każdy z nas ma przecież swoje własne demony. Jednym udało się je zniszczyć i ruszyć do przodu. Inni pogodzili się z nimi i żyją niczym w symbiozie. Jeszcze inni pozwolili aby na dobre rozgościły się w ich życiu i zajmowały w nim coraz to większy metraż. Jak będzie w przypadku bohaterów? Czy złe decyzje, ich własna przeszłość oraz potwory skrywane pod łóżkiem pozwolą na poukładanie ich życia i stworzenie czegoś pięknego? Co się wydarzy gdy tajemnice ujrzą światło dzienne? Gorąco zachęcam Was do przeczytania obu tomów. To seria, która zostanie w Was na lata. Dziękuję autorce za zaufanie. Objęcie patronatem serii „Przejrzystość” było zaszczytem.

Tak jak w pierwszym tomie bohaterzy dalej walczą ze swoimi słabościami. Ich strona psychiczna wydawałoby się, że jest dużo lepsza, lecz to tylko pozory.

Bohater nadal ma zmiany nastroju.
A bohaterka ataki paniki.
Poznają się coraz bardziej, a ich miłosna strona jest na trudnym etapie, bo serce podpowiada jedno, a rozum drugie.
Szczególnie że Clara wie o problemach Aidena, ale milczy.
Do tego wszystkiego Aiden jest zmuszony wyjawić o sobie prawdę Clarze, przed którą tak bardzo się broni.
Skomplikowana relecja to mało powiedziane.

Książka pomimo przyjemnej historii trzyma w napięciu i w niepewności. Świat bohaterów jest bardzo skomplikowany. A opisanie bólu, odczuć bohaterów na najwyższym poziomie. Sama potrafiłam poczuć przy czytaniu smutek, ból i niepewność. Bardzo dobrze wykreowani bohaterzy i ich przemyślenia.

Do tego koniec książki, który szokuje i jest nieprzewidywany.

Autorka zdecydowanie zabrała mnie do innego świata pełnego różnych odczuć i z przykrością stwierdzam, że to już koniec. A ja z przyjemnością będę wracała myślami do tej dwójki, bo ich polubiłam i bardzo kibicowałam im.

Zdecydowanie polecam książkę dla osób, które mają dość miłosnych motylków i jednorożców w książce. Tutaj znajdziemy całkiem coś innego i pomimo że bohaterzy mają problem i cierpią, są bardzo fajnymi postaciami.

Cieszę się, że mogłam być częścią tej serii, bo jest ona wspaniała.

Bohater nadal ma zmiany nastroju.
A bohaterka ataki paniki.
Szczególnie że Clara wie o problemach Aidena,...

• Nie lubię takiego zakończenia
  • Od wydawnictwa