Wytrwaj przy mnie

Katarzyna Muszyńska Wydawnictwo: JakBook literatura obyczajowa, romans
JakBook
2022-01-28
2022-01-28

Nie, nie i jeszcze raz nie. Zaczęło się fajnie, postać strażaka odrazu zyskała moją sympatię, a potem było tylko gorzej.. Cały opis książki zupełnie nijak ma się do jej całej..
Zakończenie w ogóle z czapy.. zdecydowanie nie porwała mnie ta opowieść a szczególnie zakończenie.. słabe.

Skuszona opiniami LC(podczas zakupu patrzę głównie nz ranking powyżej 7 ) ładną okładką a także niską ceną (9.99zl w biedronce) zakupiłam ją, po czym odczekała swoje na półce aż w końcu po nią sięgnęłam zapominając o powodach dla których ją kupiłam.
Bez ładu i składu. Historia tak mało prawdopodobna,ze aż boli. Irytująca główna bohaterka i jej brak szczęścia do mężczyzn. Zakończenie jak doklejane do książki. Dawno nie czytałam nic tak słabego.
W tym wypadku cena odpowidała jakości. Na szczęście w miarę krótka, to jej jedyna zaleta.
Nie polecam.

Historia dziennikarki, która porywa od początku. Z każdym rodzajem górę bierze ciekawość co się dalej, wydarzy. Rozwija się fajny wątek miłosny ze strażakiem w roli głównej. Zaskoczenie natomiast wywołuje skrajne emocje; niedowierzanie, rozczarowanie, a jednocześnie nadzieję i ulgę. Cieszę się, że ta książka wpadła w moje ręce.

W sumie to nie wiem co to było. Miała być to historia o pokrzywdzonej przez los kobiecie i bohaterze, strażaku, który zburzy jej mury a właściwie nie wiele go tu było.
W ogóle mało co się tu kleiło i do tego to dziwaczne zakończenie. Ogólnie to za dużo opisów typu co jadła w co się ubrała i jaki makijaż zrobiła a za mało akcji i sensownych dialogów zachęcających do dalszego czytania.
Nie polubiłam gł. bohaterki, irytowało mnie jej zachowanie. Z jednego łóżka gotowa była od razu wskoczyć do innego by na koniec wrócić do punku wyjścia. Nie mogłam również zdecydować, która z męskich postaci przypadła mi bardziej do gustu i po czyjej stronie ostatecznie stanąć.
Nie tego się spodziewałam i rozwiązanie tej historii nie przypadło mi do gustu.

Książka przez 60 pierwszych stron była zabawna śmiałam się praktycznie na każdym momencie, było to moje poczucie humoru. Wiadomo zakochałam się w strażaku od pierwszej strony. Ale pani redaktor Mia również bardzo mi się podobała. Fajnie byłą poprawodzona fabuła z tym spotkaniem i Trevorem jako łącznikiem. Była to moja druga książka tej autorki i myślałam, że będę zakochana do samego końca. Nie jestem jakoś strasznie rozczarowana tą książką, ale mam niedosyt wątku Jax, dlaczego ta książka tak się skończyła? Dlaczego? A główna bohaterkę podziwiam za siłę przetrwania i pogodzeniem się ze zdradą przyjaciela, ale cóż to za cena za odzyskanie .... Podsumowując byłą to super książka, ale mogłaby by mieć inne zakończenie, nawet nie zakończenie zmieniłabym tylko imię pewnej osoby w zakończeniu hahahaha.

Pierwszy raz czytałam książkę tej autorki i muszę powiedzieć, że naprawdę mi się podobała. Szybko ją przeczytałam, nie nudziłam się przy niej. Praktycznie cały czas coś się dzieje. Wzbudza masę uczuć, a ja takie książki lubię. Zakończenie zaskakujące ale pozytywnie. Porusza trudny temat przemocy wobec kobiet i myślę, że to naprawdę dojrzała i wartościowa książka.

Ileż to już powstało książek z wątkiem przemocy domowej wobec kobiet. Dużo, ale moim zdaniem i tak wciąż za mało. Jedne oddają cały realizm tego problemu, inne mniej. Czy "Wytrwaj przy mnie" mogę zaliczyć do tej pierwszej grupy?

Katarzyna Muszyńska porusza problem fizycznej i psychicznej przemocy. Jednak wraz z upływem stron, jakby ten temat gdzieś się zacierał, pojawiało się mnóstwo innych wątków, a w związku z tym, coraz mniej odczuwałam stan, w jakim się znalazła Mia. Kobieta pełna jest obaw, strachu, bezsilności i wstydu, ale i tlącej się nadziei na miłość. Jej niezdecydowana postawa budzi w czytelniku mieszane uczucia. Ma szansę na miłość opartą na zrozumieniu, zaufaniu, przyjaźni, bliskości i poczuciu bezpieczeństwa. Czy odważy się po to sięgnąć? Czy odbuduje w sobie poczucie wartości i godności?

"Wyznanie prawdy, mimo że niecałej, sprawiło, że coś się w niej odblokowało. Przeskoczył jakiś przełącznik, sprawiający, że tak bardzo bała się zaangażować w jakąkolwiek relację."

Autorka stworzyła bohaterów, których, mimo iż niejednokrotnie mamy ochotę porządnie potrząsnąć, zdecydowanie można polubić. No może poza jednym potworem... który, co tu dużo mówić, wywołuje w nas jedynie nienawiść i pogardę. Niektórzy myślą, że pozycją i pieniędzmi można załatwić wszystko. Ale na każdego można znaleźć sposób.

Bardzo podobała mi się opiekuńczość przyjaciela Mii oraz strażaka, który pojawia się w jej życiu. Takie osoby u boku to prawdziwy skarb. Kilka pełnych zmysłowości i pikanterii scen erotycznych dodaje tej książce polotu i emocji. Z kolei liczne zaskoczenia i zwroty akcji nie pozwalają na odłożenie książki na bok, aż nie poznamy finału. Finału, który... takiego zakończenia się nie spodziewałam.

"Związek oznaczał opowiadanie o sobie, poleganie na drugiej osobie, ufność w to, że ciągle będzie obok i dawanie z siebie wszystkiego. A ona wiedziała, że nic nie jest na zawsze i o wiele łatwej żyje się w pojedynkę."

"Wytrwaj przy mnie" to pochłaniająca, emocjonalna powieść o fizycznej i psychicznej przemocy, sile przyjaźni, burzeniu postawionych wokół siebie murów obronnych, walce o siebie i nowe życie. To lektura pokazująca, jak zachowuje się człowiek w obliczu obezwładniającego strachu. Gotowi, by udać się w podróż i poznać historię Mii?

Książka pełna emocji .Przepełniona bólem,strachem i trudną przeszłością,która depcze po piętach.
Ukazująca siłę kobiety po przejściach i nadzieję,że można nauczyć się ufać.
Ta siła napędową jest przyjaźń .

Nie brakuje tu romansu i gorących scen.😉

Zaskoczeniem jest zakończenie...nie takiego się spodziewałam 😉

Ogólnie Książka na +

Ukazująca siłę kobiety po przejściach i nadzieję,że można nauczyć się ufać.
Ta siła napędową jest przyjaźń .

Nie brakuje tu romansu i gorących scen.😉

Zaskoczeniem jest zakończenie...nie takiego się spodziewałam 😉

Ogólnie Książka na +

Choć książka zapowiadała sie naprawdę dobrze i sam początek naprawdę mnie wciąnął niestety z każdym kolejnym rozdziałem okazala sie tyotalnym nie wypałem.Odniosłam wrażenie że autorka sama do końca nie wiedziala co pisze i nie miala pmysłu jak dalej to rozwinąć..W jednym czasie zostało poruszone tyle wątkow ze trudno było sie skupić na jednym konkretnym..Pod koniec odniosłam wrażenie że Autorka chciała jak najszybciej zakończyc historię niestety cała książka to gniot a zakończenie wogole dla mnie nie ma sensu...
Dla mnie strata czasu...

Kobiety potrafią przetrwać wiele. Lecz odchodzą na zawsze. Niestety często zaborczy mężczyźni chcą mieć kobietę na zawsze. Książka trudna o przemocy o walce o nowa miłość

• Patronat

Dodaj cytat z książki Wytrwaj przy mnie