Zapach pożądania

Okładka książki Zapach pożądania Monika Nawara
Okładka książki Zapach pożądania
Monika Nawara Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: NIENASYCENI (tom 1) literatura obyczajowa, romans
NIENASYCENI (tom 1)
NieZwykłe
2022-06-22
2022-06-22
Romans i erotyka

Kolejny grafomański gniot

Kolejny grafomański gniot

Historia całkiem niezła, ale za szybko się dzieje cała akcja. Bohaterka sama nie wie, którego mężczyznę chce wybrać. Jak na dorosła kobietę zachowanie ma jak nastolatka.

Czy macie zapachy, które przywołują wspomnienia z najgłębszych zakamarków pamięci?
Po lekturze „Nienasyconych #1, Zapach pożądania” z pewnością będzie ich więcej.

Firma perfumeryjna La Coccainelle pogrążona w kłopotach finansowych wymaga natychmiastowego planu ratunkowego, który uchroni ją przed bankructwem. Tego zadania podejmuje się najmłodsza dziedziczka rodzinnego biznesu Catherine Montmar. Jej biznesplan wymaga inwestora, którego usiłuje szybko znaleźć, przed posiedzeniem zarządu. Na ofertę odpowiada Lorenzo Deluzzo, włoski przystojniak, rekin biznesu i nie tylko legalnego, powiązany z mafią sycylijską. Onieśmielony dziewczyną od razu zarzuca na nią sidła uwodzenia i planu zdobycia jej za wszelką cenę.

Naiwna Catherina pakuje się w kłopoty pozwalając Włochowi podczas spotkań na więcej niż powinna. Na jej szczęście pojawia się nieznajomy przystojniak, spotkany w siłowni, który ratuje ją z zasadzki podstępnego Włocha, proponując małżeństwo jako uchylenie punktów umowy podpisanej przez Deluzzo i ojca Catheriny. W Kilka dni życie dziewczyny wywraca się do góry nogami ale problemy z narzucającym się włoskim adoratorem nie rozwiązują się. On nie odpuszcza, zawsze zdobywa co chce, a chce właśnie ją.

Bruno zaczyna walczyć o swoją małżonkę, broniąc ją przed Deluzzo, przy czym jego była kochanka Nathalie stwarza na każdym kroku dwuznaczne sytuację, których przesłaniem jest rzekoma zdrada nowo-poślubionej małżonki.
Przyjaciółka Julia, która wpadła w oko przyjacielowi Bruna- Williamowi jest uatrakcyjnieniem sytuacji życiowych Catheriny, przy czym często pakuje jej zachowanie obie w kłopoty.

Zabawne dialogi, sceny spisy i wątek mafijny nadaje atrakcyjności fabularnej dla tej historii. Pożądanie i rodzące się uczucie między bohaterami miło kołysze emocjami, które rozkwitają w #2 „Zapach zazdrości”.
Polecam historię przepełnioną namiętnością, pożądaniem, strachem i zazdrością, która łączy Bruna i Catherinę.

Po lekturze „Nienasyconych #1, Zapach pożądania” z pewnością będzie ich więcej.

Piękna książka. Gratuluję Autorce świetnego debiutu :-)

Piękna książka. Gratuluję Autorce świetnego debiutu :-)

Świetna książka!

Świetna książka!

Catherine to młoda dziewczyna, która zaczyna pracę w rodzinnej firmie założonej przez jej dziadka. Niestety okazuje, się że firma ma poważne kłopoty. Cat wymyśla plan ratowania perfumerii stanie na głowie żeby ratować swoje dziedzictwo.
Poznają się przypadkiem. Od pierwszych chwil iskrzy między nimi pożądanie. Stoją po dwóch stronach barykady. Ona chce ratować rodzinny biznes. On chce go przejąć. Czy pożądanie wygra z rozsądkiem? Czy Catherine uda się uratować swoje dziedzictwo? A może na jej drodze stanie inny mężczyzna? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w pierwszej części serii nienasyceni Zapach Pożądania.
Autorka świetnie wykreowała bohaterów. Każda sytuacja perfekcyjnie dopracowaną. Nie zabrakło niebezpiecznych sytuacji, a także poczucia humoru i ciętego języka. Jeśli lubicie lekkie romanse że świata biznesu to nie możecie tego przegapić tej książki. Czyta się niesamowicie szybko historia tak wciąga, że strony przekładają się same. Zapach pożądania to debiutancka książka autorki i już nie mogę się doczekać kolejnych. Polecam wam bardzo gorąco 🔥🔥

Bruno odziedziczył rodzinną firmę, która zajmuje się wykupywaniem upadających biznesów. Uważa, że w tej branży wszystkie chwyty dozwolone....

Catherine Montmar całe życie przygotowywała sie do przejęcia rodzinnej fabryki perfum. To było jej marzenie i przeznaczenie. Po ukończeniu studiów stawia się w firmie...i orientuje się, ze ich sytuacja jest po prostu tragiczna. Przez nieudane decyzje ojca perfumeria stoi na skraju bankructwa. Młoda kobieta cuce sa wszelką cenę uratować ukochany biznes.
Wraz z dwójką przyjaciół szuka sposobu na odbicie sie od dna. Jest skupiona i zdeterminowana aby znaleźć inwestora. Jej uwagę rozprasza jednak pojawienie się Bruno Wintersa. Tak bardzo jako Ona stara się go unikać...tak często los stawia Go na jej drodze. Fascynacja rośnie. Chemia i przyciąganie między nimi jest jak nieopanowana reakcja chemiczna...musi skończyć sie wybuchem. Jako potencjalny inwestor zjawia się też Lorenzo Deluzzo- biznesowy rywal Bruno. Obaj chcą zdobyć względy pięknej Catherine. Kiedy Lorenzo stawia ją bw sytuacji bez wyjścia Bruno przychodzi z ratunkiem. Powiedziec, że jego pomysł jest szalojy to jak nic nie powiedzieć... To wariactwo w czystej postaci. 😈😉
Pierwszy raz mialam okazje czytac książkę autorki. I woecie co? Podoba mi się!! Ciekawa fabuła. Główna bohaterka jest nie tylko piękną kobietą, jest tez inteligenta i ma swoje zdanie. Nic mnie tak nie wkurza jak sterowalne kobiece postaci bez życiowej werwy. Bruno tez jest niczego sobie - zdeterminowany i zakochany (choć nie zdaje sobie z tego sprawy).
Osobiście do gustu przypadł mi włoski temperment Lorenzo 😅😅😅 droga Moniko...mozesz podesłać go do mnie 🤪😈
Koniec pierwszej części zostawia nas pośrodku huraganu. Nie sposób przejsc obojętnie. Od razu bierzesz się za 2 tom.

Wraz z dwójką...

Przyjemne czytadło.
Jednak w połowie zrobiło się ckliwie i zbyt uroczo. W dodatku to zakończenie? Autorka podkręciła tempo aż za bardzo.

Przyjemne czytadło.

Catherine właśnie ukończyła studia i rozpoczyna pracę w rodzinnej firmie wytwarzającej perfumy. Już na wstępie okazuje się, że perfumeria ma kłopoty. Zajęta ratowaniem rodzinnego interesu Catherine nie zamierza wdawać się w związki. Jednak przewrotny los co raz stawia na jej drodze przystojnego Bruna. Czy kobieta ulegnie jego czarowi? Przekonajcie się sami...
Książkę czyta się szybko I przyjemnie. Postać Catherine jest dobrze napisana - w końcu mamy piękną I mądrą bohaterkę, która mimo zauroczenia facetem, nie pada mu od razu do stóp. W ogóle to Bruno wydaje się być bardziej zaangażowany. Pojawia jeszcze ten trzeci - dość intrygująca postać, coś czuję, że jeszcze nieco tu namiesza. Akcja dzieje się w świecie zapachów - bardzo podobało mi się, w jaki sposób Autorka je opisywała. Tak sugestywnie, że można było je poczuć. To debiut - moim zdaniem udany, chociaż pod koniec książki uczucia między Catherine I Brunem nabierają według mnie zdecydowanie zbyt szybkiego tempa i bohaterowie ( szczególnie ona) tracą trochę na wiarygodności. Ich znajomość rozwijała się powoli I harmonijnie, aż tu nagle wystrzeliła z ogromną szybkością ... To mi nie pasowało, ale to tylko moje zdanie.
Ogólnie jestem na tak i cieszę się, że od razu mogę czytać ciąg dalszy...

Książkę czyta...

Catherine zaczyna pracę w rodzinnej firmie tworzącej perfumy, którą założył jej nieżyjący dziadek. Dowiaduje się, że firmy stoi na skraju bankructwa. Jest zdeterminowana zrobić wszystko, by rodzinny biznes ocalał i zaczął znów przynosić dochody. Potrzebuje nowych inwestorów i na horyzoncie pojawia się dwóch biznesmenów. Lorenzo to rekin biznesu, jednak czai się w nim bezwzględność i mrok. Z kolei Bruno to kobieciarz, który nie wierzy w miłość. Jeden jest bardziej nastawiony na współpracę z piękną Catherine, drugi mniej. Nie da się jednak ukryć, że obaj są zainteresowani kobietą. Co wyniknie z tego biznesowo-milosnego trójkąta?

Debiut autorki, o którym dziś wspomnę, przyciągnął mnie do siebie wątkiem biznesowym. Bardzo lubię, gdy akcja romansu powiązana jest z pracą. Tu właśnie tak jest. Catherine została na samym początku rzucona na głęboką wodę. Bez doświadczenia i jako takiej pomocy, musiała zaradzić problemom firmy. Pojawienie się w jej życiu pewnego mężczyzny, sprawiło, że kłopoty piętrzyły się jeden za drugim i nie mam tu na myśli jedynie kłopotów w pracy. Serce, które było zamknięte przez kilka lat, obudziło się z letargu.

Bohaterowie sami przed sobą próbowali ukryć, że łączy ich coś więcej niż relacja zawodowa. Ich spotkania i ciągłe wpadanie, sprawiały, że coraz bardziej na siebie oddziaływali. Wzajemny pociąg wywoływał mętlik w ich głowach i sercach. Ciężko im było przyznać się do uczucia.

W tej historii poznacie ludzi, którzy boją się otwarcie mówić o swoich uczuciach i pragnieniach. Miłość przyszła niespodziewanie i szybko, co mnie do końca niestety nie przekonało - trochę brakowało mi budowania tego uczucia tak stopniowo. Opisy też się pojawiały, a niestety nie jestem ich fanką. Pomimo tego, zakończenie było dosyć ciekawe i zostawiło pytania, na które czytelnik będzie chciał poznać odpowiedzi. Niełatwe decyzje, niepewność jutra, prawdziwa przyjaźń i chemia między dwojgiem ludzi - tego doświadczycie w "Zapachu Pożądania".

• Wattpad
  • Przeczytane 2022