Król Śródmieścia

Okładka książki Król Śródmieścia Katarzyna Garczyk
Okładka książki Król Śródmieścia
Katarzyna Garczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Warszawski Mrok (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Warszawski Mrok (tom 1)
NieZwykłe
2022-06-01
2022-06-01

Okładka książki W paprociach tańczące Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Marta Gidyńska, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
W paprociach t... Vivienne Clairette,...
Okładka książki Z liśćmi szumiące. Antologia jesienna Vivienne Clairette, Anna Czekaj, Anna Dziedzic, Katarzyna Garczyk, Monika Godlewska, Barbara Granops, Emi Korel, Daria Kwiecińska, Małgorzata Niemtur, Kamila Śliwińska, Justyna Sosnowska, Kajetan Szokalski, Justyna Wojsz, Paulina Wróbel
Z liśćmi szumi... Vivienne Clairette,...

2001

Strasznie nudna i mało ciekawa.
Przeczytałam dużo książek w mafijnych klimatach, dlatego właśnie nie podobał mi się ten romans niby mafijny, bo jest o wszystkim i o niczym.
A mogło być ciekawie, bo Melania sama oddała się się w ręce groźnego gangstera, jako gwarancja spłaty długów swojego brata.
Jej rola polegała na sprawdzaniu papierów, ciągłym paleniu papierosów , upijaniu się i robieniu dobrej miny do złej gry....czyli ciągłym rozmyślaniu. Strasznie denerwowała mnie ta dziewczyna, która zachowywała sie jak gówniara i stawiała się nawet Costurze, tylko nie wiadomo po co.
Myślałam, że ona zakocha się w gangsterze albo to on będzie jej pożądał, tymczasem romans jakiś jest, tylko z Bartkiem, podwładnym Costry.
Nie ma w tej powieści ani ciekawej akcji ani emocji....nic się nie dzieje. Dopiero końcówka jest ciekawa. Więcej w tej powieści wątku obyczajowego niż mafijnego.
Wymęczyła mnie ta powieść, bo nie lubię czytać o niczym.
Jest tyle ciekawych książek w mafijnym klimacie, więc nie wiem po co męczyłam się właśnie nad tą książką o której niedługo zapomnę.

Strasznie nudna i mało ciekawa.
Jej rola polegała na sprawdzaniu papierów, ciągłym paleniu papierosów , ...

stwierdziłam, że nie zasugeruję sie negatywnymi opiniami i przeczytam. Jednak żałuję. Ta książka jest cholernie nudna! Do tego kompletnie nie wiadomo o co w niej w ogóle chodzi. Cała ta Mela przez cała ksiazke tylko beczy i uginają sie pod nią kolana. Caly czas tylko siedzi w biurze Costury i czyta papiery. Sam Costur jest jakiś nijaki. Ogolnie od samego poczatku miałam wrażenie jakbym czytała historyjkę napisaną przez jakąś gimnazjalistkę.

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Melania to dziewiętnastoletnia dziewczyna, która wychowywana była w dobrym domu gdzie problemy finansowe nie istniały. Jednak to właśnie z powodu pieniędzy jej brat wpakował się w kłopoty. Chłopak posiada dług u szefa mafii. Melania nie zamierza zostawić go w tej sytuacji i za wszelką cenę chce mu pomóc. W związku z tym udaje się do klubu nocnego gdzie przebywa Costura. Proponuję mu iż spałaci dług brata pracując u niego. Costura zgadza się więc Melania przez pół roku ma dla niego pracować.

Jednak czy chcąc pomóc bratu sama może czuć się bezpieczna? Czy wchodząc w świat mafii wiedziała na co się pisze? Czy będzie w stanie dotrzymać obietnicy i wytrwać w tej pracy?

Książka napisana jest lekkim i przyjemnym stylem co powoduje że czyta się ją dość szybko.
Sama fabuła jest dość ciekawa. Melania mimo młodego wieku ryzykuje własne zdrowie a nawet życie aby ratować brata z opresji co jest dla mnie godne szacunku. Jednak jej zachowanie czasami mnie mocno denerwowało. Bo niby uchodziła za osobę dorosłą a jednak jej zachowanie momentami było tak dziecinne że chciało się powiedzieć ,,Ty młoda tak na serio????" Ale to tylko taki drobny szczegół 😉 Mam nadzieję że w drugiej części Melania będzie lepiej się zachowywać.
Jeszcze raz dziękuję bardzo @czyta_delicznie oraz autorce @katarzyna.garczyk_autorka za możliwość udziału w tym Booktourze 😊😘😘

#mojaopinia #booktour #ksiazkadobranawszystko #książka #bookstagram #bookstagrampl #czytam #czytamwszędzie #ksiazkowelove #książkoholiczka

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Książka przedstawia historię dziewiętnastoletniej Melani która właśnie rozpoczęła swoje ostatnie wakacje przed pójściem na studia. Plany krzyżuje jednak jej brat Łukasz wchodząc w porachunki z gangiem narkotykowym Śródmieścia.
Mela nie może stracić Łukasza. Na tyle kocha brata, że postanawia mu pomóc; tylko skąd weźmie 20 tysięcy złotych, których oczekuje Costura – szef gangu.
Dziewczyna udaje się jednak do klubu Costury aby prosić go o przedłużenie terminu spłaty. Ten godzi się jednak spłata ma odbyć się na jego warunkach.
O tej pory nastolatka wkracza w świat do którego pod żadnym pozorem, nigdy nie chciała należeć.
Przychodzę dziś do was z pierwszą częścią trylogii „Warszawski mrok”; Król Śródmieścia od Katarzyny Garczyk. Bardzo długo szukałam książki w której akcja będzie działa się w Polsce i udało mi się znaleźć aż całą trylogie. Akcja dzieje się w Warszawie co bardzo mnie cieszy, ponieważ na bieżąco sobie wszystko wyobrażam.
Jeżeli chodzi o bohaterów to główna postać – Melania z jednej strony stara się być już taką dorosłą kobietą, jednak daje się zauważyć w niektórych momentach dziecinne zachowania. Dziewczyna w tak młodym wieku wkracza do ciężkiego świata pełnego narkotyków, morderstw i szemranych interesów.
Costura za maską twardego i bezwzględnego szefa mafii kryje zwykłego faceta, który podstawiony pod ścianą musi wypełniać swoje obowiązki.
Książka dość krótka bo ma zaledwie 228 stron więc do pokonania w jeden wieczór. Książka dostępna na Legimi gdzie polecam wam przeczytać.

Melania Skierniawska to młoda, 19 letnia dziewczyna, której świat wywraca się do góry nogami przez brata. Chłopak po raz kolejny wpada w tarapaty. Pożyczył pieniądze od niebezpiecznego człowieka. Dziewczyna nie chcąc aby jej brat zapłacił najwyższą cenę, postanawia skonfrontować się z samym Costurą - szefem największego gangu narkotykowego w Śródmieściu.
Costura zgadza się, aby to Melania spłaciła dług swojego brata. W zamian za to musi dla niego pracować.
Z pozoru opis książki sugeruje, że mamy do czynienia z historią mafijną jakich wiele. Przyznam że sama tak myślałam, w dodatku oczekiwałam schematu romansu -mafiozo zakochuje się w dłużniczce. Nic bardziej mylnego. W książce Katarzyny Garczyk wszystko jest inaczej. Nie ma tu ani tradycyjnego wątku miłosnego, ani standardowego mafioza.
Główny bohater straszliwie mnie zmęczył swoim sposobem bycia. Jest marudny, wiecznie na coś obrażony, furczy i burczy bez sensu. Każe siedzieć Mel z nim w biurze i nudzić się, a i tak mu to się nie podoba. W pewnym momencie miałam wrażenie że jest on ze spektrum autyzmu. No fochy i wieczne niezadowolenie z życia to Costura ma jak mój syn 🤭
Męczyła mnie też ta ciągła niewiadoma, dlaczego Costura jest jaki jest, po co mu Mel w gabinecie skoro nic nie robi i go wkurza.
Melania natomiast z jednej strony mega odważna dziewczyna, za to z drugiej lekkomyślna i często głupimi pomysłami wkurzała mężczyznę jeszcze bardziej. Potem przeżywała i płakała. A sama pchała się do tego świata.
Styl autorki jest lekki przez co czyta się dość szybko no i przez to też, że chce się wiedzieć o co tu w ogóle chodzi.
Zaskoczył mnie wątek romansu. Mało spotykane w książkach. ☺️ To było jak najbardziej na plus i jestem bardzo ciekawa jak ten wątek się rozwinie i zakończy.
Jak już zaczęło się wreszcie coś wyjaśniać, a przede wszystkim to dlaczego Costura robi to co robi, to dotarłam do momentu ,, koniec części pierwszej,,.
Teraz czas szybko sięgnąć po 2 tom i może tam dowiem się czegoś więcej i będzie więcej akcji a mniej mruczenia Cosy ☺️

Costura zgadza się,...

Pierwsze co przychodzi mi na myśl jak widzę te książki to zdecydowanie są inne od pozostałych. Historia to mafijny romans ale nic nie toczy się tak samo jak w pozostałych książkach, które miałam okazję czytać. Zazwyczaj główna bohaterka wpada w kłopoty lub w oko bossowi mafi. Tutaj natomiast Melania sama wchodzi w paszczę lwa a szef mafi wcale nie jest nią zainteresowany. Dziewczyna musi odpracować dług brata, wiec Costura każe jej po prostu spędzać czas w biurze. Szczerze mówiąc pierwszym minusem tej książki były emocje Costury. Kompletnie nie zachowywał się jak szef mafi tylko zirytowany wiecznie mężczyzna. Kolejnym minusem było to, że pragnie Melanii ale tak na prawdę nigdy jej nie powiedział co do niej czuje tylko zapraszał kobiety do swojego biura. Dla mnie to dość dziwna i absurdalna sytuacja. Książka jest napisana lekkim tonem dzięki temu czytało mi się szybko i przyjemnie, nie było zbędnych opisów. Tylko główni bohaterowie nie byli płascy, mieli swoje charaktery i przemyślenia, natomiast pozostali byli tylko tłem, co wielka szkoda bo poznałabym Maję i jej sytuację życiowa. Podsumowując książki przypadły mi do gustu i na pewno sięgnę po kolejną część.

,,Teraz już wiem, co ten morderca miał na myśli, że nigdy nie będę miała normalnego życia, ponieważ właśnie je zniszczył. Bezlitośnie mnie złamał, nie pozwalając się przygotować, chociaż jak mogłabym to zrobić? Jak można przegotować się w ogóle na to, by zobaczyć śmierć niewinnej osoby?"

Melania to młoda kobieta. Jej brat po raz kolejny wpadł w tarapaty. Z poprzednich wychodził spokojnie, ale tym razem trafił na najgorsze zło. Tym złem jest Costura. Mężczyzna bezwzględny, który nie wybacza zdrady, a każdy taki czyn kończy się śmiercią...
Melania nie chcę, aby jej brat zginął z rąk niebezpiecznego szefa gangu narkotykowego, dlatego wspólnie z najlepszym przyjacielem udają się do Costury negocjować.
Oczywiście kobieta musi spłacić dług brata w sposób, który zażyczył sobie szef gangu.

Czy dług zostanie spłacony?
Jakie najmroczniejsze sprawy pozna Melania?
Kim tak naprawdę jest Skorpion?

Dużo, dużo pytań nasuwa się po przeczytaniu tej książki. Zdecydowanie za dużo, bo książka zakończyła się w takim momencie, że już nie mogę doczekać się, aż przeczytam kolejny tom.
Mogę stwierdzić, że Melania to bardzo odważna dziewczyna. Wejść w sam środek niebezpiecznego gangu Śródmieścia? Bardzo odważnie, kłaniam się nisko. Jej niewyparzony język i ciągłe gadanie potrafiło dużo zdziałać.
W całej tej historii nie przypadła mi do gustu rola brata Melanii. Ten chłopak w ogóle nie interesował się siostrą i tym jakie ponosi konsekwencje jego czynów.

Może troszkę nudziłam się w trakcie czytania, choć były momenty, które czytałam z zapartym tchem. Za to końcówka historii postawiła mnie do pionu i niecierpliwie czekam na sięgnięcie po część drugą.

Melania to młoda dziewczyna. Jej brat popada w tarapaty, a ona pragnie mu pomóc. Zadłużył się on u Costury szefa gangu narkotykowego. Jest to człowiek bezwzględny.
Melania bardzo kocha brata i nie chce, aby został zabity.
Ze swoim przyjacielem Maksem udają się do klubu, aby porozmawiać z Costurą.
Ma ona spłacić dług za brata, pracując u niego pół roku.
Młoda dziewczyna nie przypuszcza, w jakie bagno się wplątała. I jakie piekło sobie zgotowała.
Czy zdąży spłacić dług brata?

To kolejne moje spotkanie z twórczością tej autorki. I myślę, że bardzo udane. Autorka stworzyła ciekawą i niebanalną fabułę. Czytało mi się ją szybko i z dużym zainteresowaniem. A bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Nie ma tu czasu na nudę ciągle się coś dzieje.
Znajdziemy tu brutalne i mocne sceny. Jest niebezpiecznie i mrocznie.
Autorka ma bardzo lekkie pióro. Już doczekać się nie mogę, aż przeczytam druga część, a wam kochani polecam.

Melania bardzo kocha brata i nie chce, aby został zabity.
Ze swoim przyjacielem Maksem udają się do klubu, aby porozmawiać z Costurą.
Ma ona spłacić dług za brata, pracując u niego pół roku.
Młoda dziewczyna nie...

„Król śródmieścia” miał swoją premierę w tamtym roku to przeczytałam wiele opinii na temat tej książki. Postanowiłam sama przekonać się, o co tak wielkie halo. Jako że jeszcze nigdy nie miałam okazji zapoznać się z piórem autorki to nie byłam pewna, co mogę tutaj dostać. Jedno jest teraz pewne każda kolejna wydana pozycja pani Katarzyny będzie na pewno przeze mnie przeczytana.
Melania postanawia wziąć sprawy w swoje ręce gdyż jej brat kolejny raz wpadł w tarapaty. Tym razem zadarł z półświatkiem warszawskiej mafii, w której rządzi Costura. Postanawia poprosić przyjaciela, aby wprowadził ją do niego. Mela ma swój plan chce poprosić mężczyznę, aby nie robił nic jej bratu i sama postanawia odpracować jego dług. Nie wie tylko, w co tak naprawdę się wplątała i czy na pewno po tym wszystkim wyjdzie cało.
Co tak naprawdę planuje, Costura?
Na czym będzie polegała praca Meli?
Kim jest Bartek i co będzie chciał zrobić dla Meli?
Od samego początku autorka zaczęła nam nakreślać fabułę, lecz w pewnym momencie sama się pogubiłam. Postanowiłam odłożyć powieść i odpocząć. Po przemyśleniu sięgnęłam jeszcze raz i już później wszystko stało się dla mnie jasne. Byłam pewna, że ta historia zakończy się inaczej, lecz autorka wprowadziła coś, co rozwaliło mnie. Nie chcę za dużo tutaj za dużo zdradzać, lecz muszę wam powiedzieć, że jeśli przeczytacie pierwszą część to sięgnijcie po kontynuację. Ona wam wszystko wyjaśni. Bez tego nie zrozumie się całej tej historii.

Słabe, infantylne. Główna bohaterka wkurzająca i to bardzo, niby mafia ale jakaś taka... ciepłe kluchy.
Styl, w jakim napisana jest książka bardzo denerwujący i męczący.

Ogólnie wyszło bardzo słabo. Po drugą część raczej nie sięgnę.

Styl, w jakim napisana jest książka bardzo denerwujący i męczący.

Ogólnie wyszło bardzo słabo. Po drugą część raczej nie sięgnę.

• Romans
  • Przeczytane 2022