Lekcja francuskiego

Amare
2022-06-15
2022-06-15
9788382199420
#lekcjafrancuskiego #romans #erotyk #literaturaobyczajowa #pjhoward #natalierenard #wydawnictwoamare #nowość

Okładka książki Jesteś moją nadzieją P. J. Howard, Natalie Renard
Jesteś moją na... P. J. Howard, Natal...
Okładka książki Nie obiecuj niczego P. J. Howard, Natalie Renard
Nie obiecuj ni... P. J. Howard, Natal...

Pomysł mógł być fajny, ale jednak na starcie u mnie przegrywa seks z nieletnią, co totalnie zniechęciło mnie do poznania historii miłosnej i zakazanej. On jest jej nauczycielem, a jednocześnie narzeczonym siostry. Jakie będą ich losy ? Czy uda im się przetrwać ?

Książkę umieściłabym w dziale literatura młodzieżowa. Szkoła licealna i rozterki licealistów jakoś już mnie nie kręcą. Jakoś przebrnęłam jednak to nie mój styl.

Lubicie w literaturze wątek różnicy wieku? A może sami żyjecie w takim związku, lub mieliście kiedyś do czynienia? Ja nie ukrywam, że bardzo lubię motyw z różnicą wieku, zawsze tak jakoś pikantniej 🤭🤩

"Lekcja francuskiego" to książka, która swoją premierę miała w 2022 roku, i aż teraz żałuję, że kazałam jej tyle na siebie czekać, bo to naprawdę świetna lektura i jednocześnie pierwsza moja książka przeczytana w Nowym Roku.

Halvor to młoda dziewczyna, która wue czego chce od życia-pragnie być modelką i już bardzo zawzięcie do tego dąży, ma podpisane kontrakty, fanów w mediach społecznościowych.. I naprawdę ciekawe propozycje. Niestety nie ma pp swojej stronie wsparcia rodziców, ani starszej siostry. Wszyscy na każdym kroku starają się podkreślić jakie to jest niewartościowe, a dziewczyna niewdzięczna. Jednak Halvor to waleczna i uparta osoba, walczy o siebie i nie pozwala zniszczyć marzeń.

Jednak pewnego dnia do miasta wraca jej starsza siostra ze swoim ukochanym, a to tylko pogarsza nastrój dziewczyny nie tylko ze względu na złe relacje z siostrą, ale też przedewszystkim dlatego, że Halvor zna Masona chłopaka swojej siostry.. skąd? Jak się poznali? Tego dowiecie się z lektury, ale żeby problemów nie było zbyt mało, to okazuje się, że mężczyzna jest nowym nauczycielem dziewczyny... Czy uda się naprawić relacje rodzinne? Czy ta dwójka przyzna się do znajomości?

Och co to była za przygoda! Naprawdę świetna książka, bohaterowie odważni, barwni, nie nudni, mądrzy, dojrzali.. do tego gdzieś w tle poruszone trudne tematy rodzinne.. nigdy nie zrozumiem rodziców, którzy tak bardzo dzielą swoje dzieci na te lepsze i gorsze 💔 do tego wątek miłosny który gdzieś unosi się w powietrzu i jest on naturalny, a nie wymuszony.. Och.. z czystym sumieniem Wam polecam 🤭❤

Książka nie jest tylko historią zakazanego romansu między nauczycielem a uczennicą. To również niesamowite ukazanie tego, ile człowiek jest w stanie zaryzykować w imię miłości i spełniania marzeń. Jest ona napisana lekkim stylem i przyjemnie się ją czyta. Historia jest pełna fascynacji, namiętności, ale też walki z własnymi uczuciami. Natomiast jeżeli chodzi o erotyczną stronę książki, jest ona subtelna i pełna namiętności. Cała fabuła opiera się na relacji między Masonem i Halvor, którzy poznali się na wyjeździe w Brugii. Los jednak łączy ich ze sobą ponownie. Okazuje się, że siostra Halvor, Harper, ma narzeczonego, którym okazuje się być Mason. Aby było jeszcze lepiej bohater zostaje nowym nauczycielem języka francuskiego w jej szkole. Rodzice Halvor nalegają też, żeby mężczyzna udzielał korepetycji bohaterce, na co niechętnie się zgadza. Między innymi w tej scenie bardzo dobrze opisana jest relacja dziewczyny z jej rodzicami i siostrą, które nie są zbyt dobre. Sytuacja między Harper a Masonem z dnia na dzień się pogarsza, w skutek czego para nie mieszka ze sobą a ich kontakt jest niemal zerowy. Zdrada jest ciężkim tematem i uważam, że została ona bardzo dobrze opisana w tej książce, tak samo jak i przyznanie się do niej. Pomimo wielu przeszkód losy bohaterów nie kończą się tak tragicznie, jak przypuszczałam.

Uważam, że fabuła książki jest świetna.Od razu mi sie spodobała, tym bardziej, że chyba każda z Nas, bądź każdy, kiedyś podkochiwał się w swoim nauczycielu, więc temat nie jest nam obcy, aczkolwiek zdaje sobie sprawe, że nie każdemu udało się podbić serce nauczyciela, ani tym bardziej spotkać go gdzieś na wakacjach i nie wiedząc że to nauczyciel. Bardzo podoba mi się ta tematyka.

Co bym zmieniła? Perspektywę. Może niektórzy wolą czytać z perspektywy osób trzecich, ja osobiście nie przepadam za tego typu zabiegiem, dlatego ta powieść szła mi nieco opornie. Wolę, kiedy jednak opowiada to bohater/bohaterka. Mimo wszystko bardzo mi się książka podobała.

Fajna książka, przeczytałam ją w jedną noc, ale zawiera kilka nieścisłości.

Na przykład zastanawia mnie, dlaczego Halvor nie wiedziała, jak wygląda chłopak jej siostry? Nawet, jeśli nie miały dobrego kontaktu, to książka osadzona jest w czasach współczesnych.
Dlaczego Harper, która miała taki okropny charakter, od razu rzuciła się na pomoc chłopakowi, który ją zdradzał i to jeszcze z jej siostrą? Rozumiem jej zmianę, ale to jest ogromny cios dla każdego. Jeszcze po tym się przyjaźnili.

Nie lubię, jak w książce mi coś zgrzyta, a tu czasem tak było. Jednak generalnie bardzo przyjemna lektura.

Fajna książka, przeczytałam ją w jedną noc, ale zawiera kilka nieścisłości.

Zakazany owoc smakuje najlepiej. Właśnie taka relacja połączy bohaterów książki. Uczennica i nauczyciel francuskiego. Fajna historia na miły wieczór. Komplikacje dodają książce pozytywnych wrażeń. Akcja toczy się w USA dzięki czemu możemy poznać opisy kilku miejsc. Książka jest napisana lekkim i prostym językiem. Momenty scen erotycznych są w dobrym stylu. Gdy prawda wychodzi na jaw, zmienia całkowicie życie bohaterów. Czu uda im się zbudować związek pomimo przeciwieństw świata zewnętrznego? Czy miłość zagości w ich życiu? Dowiesz się tego czytając tę książkę. Polecam

Jesteśmy w samym środku sezonu wakacyjnego a mnie naszło na "Lekcję francuskiego" od @howard_renard z @wydawnictwo_amare

Jest to historia zakazanej relacji która połączyła nauczyciela i uczennicę a jednocześnie młodą dziewczynę i partnera jej siostry.

Halvor to dziewczyna która ma kompletnie odmienne podejście do życia i swojej przyszłości niż jej rodzice. Ci najchętniej widzieliby drugą córkę w roli lekarza lub prawnika albo co gorsze korposzczura pnącego się po szczeblach kariery kosztem swojego szczęścia i życia prywatnego. Halvor chce od życia czegoś więcej, cieszy ją to co robi i nie zamierza ułatwiać staruszkom kierowania swoim życiem.

Mason to facet który nijak nie pasuje do swojej dziewczyny Harper. Na dobrą sprawę to nie łączy ich kompletnie nic a dzieli aż nazbyt wiele. Kiedy więc mężczyzna dostaje pracę na stanowisku nauczyciela w szkole do której uczęszcza Halvor wszystko jeszcze bardziej się komplikuje. Spotkania pod przykrywką korepetycji uzmysławiają obojgu że nie wyjdzie z tego nic dobrego.

Jako że uwielbiam w książkach motyw zakazanej relacji z różnicą wieku pomiędzy głównymi bohaterami, z przyjemnością sięgnęłam po Lekcje francuskiego. Irytujący i trzymający zawsze rękę na pulsie,kontrolujący życie córek rodzice doprowadzali mnie do szewskiej pasji. Zafiksowana na punkcie rozwoju kariery kosztem życia osobistego Harper też nie wzbudziła mojej sympatii. Za to relacja zakazana na linii nauczyciel- uczennica i sposób w jaki się rozwijała bardzo mi się podobały. Jeśli tak jak ja lubicie takie niegrzeczne i zakazane relacje w książkach a nie mieliście okazji poznac historii @howard_renard to zachęcam was do sięgnięcia po "Lekcję francuskiego"

Korzystaliście w szkole z korepetycji z jakiegoś przedmiotu? A może jest jakiś język obcy którego chcielibyście się nauczyć?

1963

Nudna, przewidywalna historia. Brak polotu, brak pomysłu na historię.

Nudna, przewidywalna historia. Brak polotu, brak pomysłu na historię.

👍

👍