Gorąca trzydziestka antologia

Okładka książki Gorąca trzydziestka antologia K.M. Dyga, Greta Eden, Joanna Izdebska, Ewelina Krucza, Helena Leblanc, E. Lorenc, P. Lorenc, Monika Nawara, Leonia Oscar, Joanna Serafin, Anna A. Sosna, Ola Sukiennik, Magdalena Szponar
Okładka książki Gorąca trzydziestka antologia
K.M. DygaGreta Eden Wydawnictwo: Litera Inventa literatura obyczajowa, romans
Litera Inventa
2023-04-27
2023-04-27
antologia opowiadania dladorosłych gorącatrzydziestka

Okładka książki Cyfrowa przyszłość czytania. Antologia opowiadań. #10latEbookpoint eBook Katarzyna Gnacikowska, Malwina Kozłowska, Kamil Kulesza, Sylwia Leśna, Konrad Linde, Anna A. Sosna, Przemysław Trafalski, Anna Wesołowska, praca zbiorowa
Cyfrowa przysz... Katarzyna Gnacikows...
Okładka książki Mikrohistorie 2018 Mateusz Antczak, Lech Baczyński, Bożena Białkowska, Anna Białousewicz, Karolina Biel, Krzysztof Birch, Monika Cetera, Natalia Ciwoniuk, Elwira Kaczmarek, Andriej Kotin, Martyna Kowalczyk, Anna Kurpiel, Marcin Kuźma, Agnieszka Łukasiewicz, Urszula Maciuga, Franciszek Mocek, Przemysław Ornicz, Alicja Owsianik, Anna Piaseczna, Agnieszka Sobczak, Anna A. Sosna, Agnieszka Szaforz, Katarzyna Szewioła-Nagel, Mateusz Waligóra, Angelika Wiktor, Paulina Wydra, Patrycja Żurek
Mikrohistorie ... Mateusz Antczak, Le...

"Gorąca trzydziestka" jest zbiorem opowiadań kilku autorów, których bohaterowie muszą podjąć trudne decyzje życiowe, po czym mierzą się z konsekwecjami swoich wyborów.
Opowiadania są przepełnione mieszaniną emocji. Czytając książkę wczuwamy się w przeżycia głównych postaci, a problemy z którymi się borykają, nie różnią się znacznie od tych, z którymi mierzymy się każdego dnia.
Opowieści niosą ze sobą odczucia strachu, szczęścia, smutku, a nawet rozpaczy.
Każdy rozdział to nowa historia, nowe postaci, których rozterki życiowe przeżywamy z przejęciem, jednocześnie zastanawiając się, co wydarzy się dalej.
Przy tej lekturze z pewnością nie będziecie się nudzić. Kartka po kartce będziecie przenosić się z jednego rozdziału do kolejnego, aż nie wiedząc kiedy, znajdziecie się przy ostatnim.
Antologię cechuje różnorodność, a także niepowtarzalność opowiadań, ale jedno łączy - przeżycia bohaterów, z którymi czytelnik się identyfikuje, doszkując się w nich własnych rozterek życiowych.

Ach, ta trzydziestka! Bohaterowie opowiadań antologii dosłownie się z nią zderzają – przyjmują wyzwania, podejmują trudne decyzje, a czasem mierzą się z ich konsekwencjami. Do tej pory żyli sobie spokojnie i beztrosko, wierząc w wieczną młodość, kiedy dopadła ich… dorosłość i jej następstwa: szczęśliwe, zabawne, straszne, smutne, a czasem zupełnie zwyczajne. Jedno jest pewne: od tej pory nic już nie będzie takie samo.
***
Takiej gorącej antologii potrzebowałyśmy. Autorki zabierają nas w zupełnie nieprzewidywalną podróż, gdzie pasja miesza się z pragnieniem, a skryte marzenia mają szansę się urzeczywistnić. A tak naprawdę to historie pełne realizmu i prawdziwych emocji.
Idealna lektura na wieczorny relaks i odprężenie.
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Jest to zdecydowanie książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Ja sięgnęłam po nią z chęcią, bo sama niedawno przekraczałam tą magiczną liczbę 30 lat. Wątkiem przewodnim każdego z 12 opowiadań jest właśnie bariera 30tki.
"Wystarczająco dobra" to opowieść o chęci posiadania dziecka, a następnie borykanie się z depresją poporodową.
"Trzy noce w Medinie" - delegacja, romans, zdrada, manipulacje.
"Zdobyć szczyt" historia młodej kobiety po przejściach i przystojnego himalaisty.
"Czternaście achów" historia, która zdecydowanie nie raz was zaskoczy.
"Jeszcze nie dziś" historia, która zmusza do refleksji.
"Zakazane smaki Madery" opowieść z dużą dawką erotyzmu.
"Pierwszy raz" pełna tajemnic historia miłośniczki psów.
"Randka w ciemno" rozwód, walka i tajemniczy nieznajomy.
"Jesteś" pacjentka z depresją i terapeuta walczący ze swoimi demonami.
"Ogród rozkoszy" ognisty romans, w którym niedomówienia wiele namieszają.
"Ostatni punkt" szalony zakład, asystentka, prezes.
"Sex on fire" ognisty romans ze strażą pożarną w tle.
Muszę przyznać, że miło spędziłam czas czytając tę antologię. Jedne opowiadania podobały mi się bardziej, inne mniej, jednak każde z nich miało w sobie to coś, co mnie zaciekawiło. Każde jest inne, ale wszystkie 12 opowiadań przypadło mi do gustu. Część Autorek znałam, część miałam okazję poznać pierwszy raz, jednak każdej z nich z całego serca gratuluję świetnej książki.
Mamy tu zagwarantowane wiele emocji i przeżyć. Jest romantycznie, jest erotycznie, jest smutno, a nawet strasznie. Każdy znajdzie tu coś w sam raz dla siebie. Dodatkowo książka udowadnia, że w każdym wieku można spełniać marzenia, bo wiek to w końcu tylko liczba.
Osobiście gorąco polecam przeczytać antologię "Gorąca trzydziestka". Naprawdę warto. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu i Autorkom za możliwość poznania tej historii i egzemplarz. ❤️

Kocham to za mało powiedziane. Po tytule spodziewałam się antologii pełnej gorących scen i owszem - one też się pojawiły, ale nie w każdy opowiadaniu. Już pierwsze pokazuje, jak problematycznym wiekiem bywam trzydziestka, zwłaszcza dla kobiety. To często moment, w który zegar biologiczny zaczyna tykać szybciej... i tym samym powoduje trochę stresu. Prawda, mężczyźni mają więcej czasu, żeby zostać rodzicami. I to właśnie widać w opowiadaniu "Wystarczająco dobra". A potem? Autorki wcale nie obniżają poprzeczki. Opowiadanie sensacyjne, komfortowe obyczajowe, gorące z górską wspinaczką w tle, kryminał, dramat, kilka erotyków i prawie że komedia. Chcę więcej. Kiedy kolejne antologie?

Chociaż tę magiczną granicę trzydziestki przekroczyłam już jakiś czas temu, antologia była na mojej liście must read, gdy tylko pojawiły się informacje o jej wydaniu. Kilka autorek znałam z ich wydanych już pozycji, kilka czytałam na Wattpad, inne były mi zupełnie nieznane. Byłam ciekawa, co dla nas przygotowały.
Czy się zawiodłam? ABSOLUTNIE NIE! Po tę pozycje śmiało mogą sięgnąć miłośniczki romansów, wielbicielki erotyków, czy czytelnicy lubujący się w dreszczyku emocji i smutnych historii. Czy jest inna taka pozycja na rynku wydawniczym? Nie ma, a przynajmniej ja na nią nie trafiłam. Mix gatunkowy, który łączy temat przewodni - wiek bohaterów. Gratuluję wydawnictwu pomysłu i odwagi na wydanie takiej cudowności.
Gratuluję debiutującym autorkom, że sprostały oczekiwaniom. Przyznam, że dorównały swoim bardziej doświadczonym koleżankom i w niektórych przypadkach chciałoby się powiedzieć: dawaj dalej, autorko. Chcę poznać całą historię 🤩
Dziękuję tym z nich, które mając już dorobek literacki, zdecydowały się wziąć udział w takim projekcie.
Nie będę wam opowiadać o każdym jednym opowiadaniu. To musicie przeżyć sami. Doświadczyć każdej jednej emocji, które te dziewczyny nam zafundowały.

Czy się zawiodłam? ABSOLUTNIE NIE! Po tę pozycje śmiało mogą...

Trzydzieste urodziny dla jednych są magicznym wiekiem, po przekroczeniu, którego ich postrzeganie na pewne rzeczy ulega zmianie, a dla innych nic nie znaczy. Życie może ulec zmianie w dowolnym czasie. Niemniej w pewnym momencie powinniśmy się zastanowić nad tym, co nas otacza, byśmy kiedyś nie czuli się przegrani, żałując braku podjęcia decyzji, które mogłyby polepszyć nasze późniejsze życie.

„Wystarczająco dobra” - K.M. Dyga

Opowiadanie ma charakter obyczajowy i odnosi się do chęci posiadania dziecka przez pewne małżeństwo po trzydziestce, a także problemów z tym związanych. Autorka poruszyła również, bardzo ważny temat depresji poporodowej, który nadal jest lekceważony. Opowieść jest emocjonalna i w pewien sposób skłaniająca do refleksji, a nawet może otworzyć oczy osobom, które lekceważą problemy innych, gdyż same się z nimi osobiście nie zetknęły.

„Trzy noce w Medinie” - Joanna Serafin

W tym wypadku otrzymujemy opowiadanie sensacyjne wyrażona w postaci działań wywiadowczych, które wciągnie czytelnika już od pierwszych stron. Oprócz głównego wątku znajduje się tu również obraz tego, czego bardzo często (lecz nie zawsze) możemy się spodziewać od osób wyjeżdżających w delegację, czy w innych wypadkach na zjazdy integracyjne, a mianowicie prostego nawiązywania relacji, które prowadzą do zdrad. Może się ktoś zarzekać, że jest wierny do momentu, gdy spotka osobę wyćwiczoną w tym zakresie i bez problemu używającej technik manipulacyjnych, które pozwolą jej osiągnąć dany cel. Mało kto wtedy da radę się temu przeciwstawić, tak jak ostatkiem sił udało się to zrobić bohaterce.

„Zdobyć szczyt” - E. Lorenc & P. Lorenc

Opowieść zaprezentowana przez autorki to romans erotyczny z górskimi szczytami w tle. W tym wypadku bohaterka mierzy się ze swymi lękami wywołanymi stratą bliskiej osoby, a także możemy zobaczyć zalążek przemiany u pewnego mężczyzny. Sytuacje opisane w tej historii dają jasno do zrozumienia, że każdy zasługuje na szczęście i nigdy nie należy się poddawać, a tym samym zamykać swego serca na nowo poznane osoby. Myślę, że to opowiadanie autorki mogą pociągnąć dalej już jako normalną książkę w tym gatunku, w którym jest lub jako powieść obyczajową z pikantniejszymi akcentami.

„Czternaście achów” - Joanna Izdebska

W tym wypadku otrzymujemy zaskakującą komedię, która może każdego wyprowadzić w pole. Opowiadanie jest lekkie i przyjemne, a do tego wydarzenia w nim zawarte są idealnym przykładem tego, że życie bywa przewrotne i nasze plany mogą nie wypalić. Natomiast ogólny wniosek po jego lekturze jest taki, że powinniśmy cieszyć się z każdej drobnostki i nie powinniśmy się kłócić o mało ważne sprawy, dzięki temu nasze życie będzie bardziej barwne.

„Jeszcze nie dziś” - Anna A. Sosna

Opowieść ma charakter dramatu obyczajowego skłaniającego do refleksji, a pod wpływem wydarzeń nietrudno o smutek, a nawet łzy. Po jego lekturze dostrzegamy, że życie jest krótkie i w każdej chwili może się skończyć, dlatego też powinniśmy czerpać z niego całymi garściami, by odchodząc mieć świadomość, że było ono szczęśliwe, a nie, że je przegraliśmy.

„Zakazane smaki Madery” - Monika Nawara

W przypadku tego opowiadania otrzymujemy letni romans erotyczny, który przypadnie do gustu wszystkim fankom gatunku. Za jego sprawą możemy wysnuć wniosek, iż trzeba być otwartym na coś nowego, bo dzięki takiemu podejściu możemy przeżyć wspaniałą przygodę. Myślę, że autorka może napisać kontynuację tej opowieści.

„Pierwszy raz” - Ola Sukiennik

Moim zdaniem ta opowieść jest idealnym wstępem do ciekawego thrillera, który mam nadzieję powstanie. Autorka buduje napięcie, a i tak końcowo byłem zaskoczony zwrotem akcji. Historia daje nam obraz czego może dokonać, o czym myśli i jak się zachowuje człowiek skrzywdzony w dzieciństwie przez kogoś bliskiego Przedstawiona bohaterka zdecydowanie nie jest rzadkością w rzeczywistości, tylko otoczenie udaje, że nic nie wie, bo tak jest wygodniej.

„Randka w ciemno” - Leonia Oscar

W tym wypadku otrzymujemy romans erotyczny z elementami sensacji w tle, który poprzez swe tajemnice i nagły zwrot akcji spodoba się każdej czytelniczce. Za sprawą tego opowiadania dowiadujemy się tego, że warto zawsze walczyć o swoje i nigdy się nie poddawać, a jeżeli coś w życiu nas przytłacza, to należy z tym zerwać i iść dalej. Mam nadzieję, że autorka rozwinie tę historię już w pełnowymiarowej książce, bo jestem ciekaw motywów głównych bohaterów, jak i zdarzeń z przeszłości, jak i z przyszło0ści z nimi związanych.

„Jesteś” - Ewelina Krucza

To opowiadanie może być początkiem rasowego thrillera, jeśli autorka pójdzie w tym kierunku kontynuując losy swych bohaterów. Opowieść ukazuje nam to, jak postępują, o czym myślą przyszli sprawcy przestępstw związanych z wyimaginowaną miłością rzekomo kierowaną do nich samych. Często takie osoby, jak w tym przypadku ma miejsce, sami przeszli traumatyczne wydarzenia podczas swego dzieciństwa. Zakończenie zostawia nas w niepewności, co do dalszych losów bohaterki.

„Ogród rozkoszy” - Greta Eden

W tym wypadku mamy romans erotyczny opowiadający o tym, do czego może się posunąć autorka, by zebrać rzetelny materiał, zdobyć odpowiednie doświadczenie, tylko po to, by zadowolić swych czytelników w swej najnowszej książce. Myślę, że ta opowieść jest doskonałym sygnałem dla innych twórców, by pisać na tematy dobrze nam znane, a jak chcemy coś nowego to należy zrobić profesjonalny research, a nie snuć domysły oparte na popularnych stronach internetowych zawierających często blednę informacje.

„Ostatni punkt” - Helena Leblanc

Opowiadanie, z którym mamy do czynienia w tym przypadku jest połączeniem romansu biurowego z komedią obyczajową. Głównym wnioskiem jaki możemy wysnuć po jego lekturze jest to, że jeśli nasze życie jest monotonne i trwamy w nim z wygody, a nie z poczucia spełnienia, to oznacza, że czas na zmiany, bo inaczej nigdy nie będziemy szczęśliwi. Natomiast zakończenie nie do końca mnie usatysfakcjonowało, chyba że autorka zostawiła sobie otwartą furtkę na to, by tę historię kiedyś pociągnąć dalej (liczyłem, że jedna bohaterka będzie zmuszona bronić swego małego zwierzaczka).

„Sex on fire” - Magdalena Szponar

W tym wypadku mamy ognisty romans erotyczny łamiący stereotypy, jakoby kobiety nie mogłyby być strażaczkami. Opowieść pełna ognistych emocji, a także sprzecznych zachowań z tym, co tak naprawdę bohaterowie o sobie wzajemnie myślą. Uważam, że autorka mogłaby tę opowieść wzbogacić o prawdziwą akcję strażacką, a nie tylko poprzestając na samych ćwiczeniach, niemniej historia ma potencjał i mam nadzieję, że powstanie jej kontynuacja.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością i muszę przyznać, że rzadko mi się zdarza w przypadku antologii, bym nie mógł wyróżnić jakichś opowiadań, gdyż wszystkie są na bardzo dobrym poziomie. Każde z opowieści jest emocjonujące, poruszające ważne życiowe tematy i przede wszystkim tożsame z głównym tematem tej pozycji. Dodatkowo każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie, bowiem jest różnorodność gatunkowa, co niestety nie zawsze mam miejsce w antologiach. Przed każdym opowiadaniem zaprezentowane są obrazki odnoszące się do danego tekstu. Ponadto wszelkie nieznane pojęcia i zagraniczne cytaty zostały wyjaśnione w przypisach, co ułatwia odbiór każdemu czytelnikowi. Autorki swe opowieści zaprezentowały na wysokim poziomie, gdyż widać serce włożone w ich twórczość, a także można dostrzec research przeprowadzony w celu, jak najlepszego ich urzeczywistnienia. Okładka zdecydowanie pasuje do kobiet po trzydziestce, a przy okazji spodoba się osobom gustującym w rysunkowych grafikach, a nielubiących tzw. gołych klat. Gorąco polecam wszystkim tę antologię, gdyż dzięki niej macie okazję przeżyć wiele emocjonalnych, a zarazem życiowych przygód, a także poznać style pisarskie poszczególnych autorek, które być może sprawią, iż staniecie się ich wiernymi czytelnikami.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Studiu Wydawniczemu Litera Inventa.

Mamy w tej książce 12 różnych opowiadań, 12 różnych autorek, 12 różnych styli literackich i jeden motyw wspólny- wiek bohaterów.

Czy ktoś już przekroczył tę magiczną granicę trójki z przodu? Ja tak, i przyznam że ciężko mi się z tym pogodzić. Te opowiadania pokazały, że wiek to tylko liczba. Ich bohaterowie zmieniają pracę, zdobywają szczyty, doświadczają nowych rzeczy, mierzą się z codziennością czy odkrywają nowe miejsca.
Znajdziemy tu historie z życia wzięte ale i takie, które będą mieć wątek kryminalny czy też dostarczą nam lekkiego dreszczyku. Będą historie zabawne, wyciskające łzy czy przyprawiające o mocnejsze bicie serca.

Z tych 12 opowiadań mam kilka które podbiły moje serce i z chęcią przeczytałabym je w wersji rozszerzonej. Będę wypatrywać dalszej twórczości autorek.

Gorąca trzydziestka zaserwowała mi cały wachlarz emocji. Były łzy, śmiech, odrobina dreszczyku, motylki w brzuchu i ciarki na rękach. Każda autorka zaprezentowała całkowicie inny obraz rzeczywistości, z którą każdy z nas może się spotkać na co dzień. No może poza jednym przypadkiem, który jest jak wygrana w lotka. Można o niej marzyć ale małe szanse, że się zdarzy.

Każde opowiadanie jest wyjątkowe, niektóre pisane są z perspektywy żeńskiej, inne z męskiej, niektóre są szczęśliwe i iście gorące, a inne ścisną was za serca i zmuszą do sięgnięcia po chusteczki. Będą codzienne problemy, będą pokusy wieku średniego, będzie rozrywka i szalone wakacje, a przede wszystkim będzie pełno trzydziestek, które są niczym osiemnastki.

Jedne opowiadania podobały mi się bardziej, drugie mniej. Kilka z nich z wielką przyjemnością poznałabym jako pełnowymiarową książkę i mam nadzieję, że mi się to uda zanim mój zegar biologiczny wybije 30 😂

Myślę, że w tej antologii każdy znajdzie coś dla siebie. Zróżnicowana treść i odmienne style pisania nadają książce uniwersalny charakter. W dodatku to szansa na poznanie wielu nowych autorek. Więc zdecydowanie polecam wam ją jako wakacyjną lekturę!

Każde...

2049

Książka "Gorąca trzydziestka. Antologia" zabiera nas do zbioru dwunastu opowiadań różnych autorek.
Historie zróżnicowane pod każdym względem, które opowiadają o magicznym przekroczeniu trzydziestu lat.
Opowiadanie nr 1: „Wystarczająco dobra” . Historia małżeństwa Moniki, która stara się o potomka.
Opowiadanie nr 2: „Trzy noce w Medinie”. Historia Anny, która wyjeżdża na konferencję i obdarowuje zaufaniem mężczyznę, króremu pożycza telefon.
Opowiadanie nr 3: „Zdobyć szczyt”. Historia miłośniczki gór - Hani, która spotyka w Zakopanem mężczyznę, swojego osobistego ratownika.
Opowiadanie nr 4: "Czternaście achów”. Historia Katarzyny, matki dwóch córek i żony, która wiedzie normalne życie.
Opowiadanie nr 5:„Jeszcze nie dziś”. Historia Leona i jego żony Magdy, w której poznajemy smak starty.
Opowiadanie nr 6: „Zakazane smaki Madery”. Historia trzech przyjaciółek, niezapomnianych wakacji i tajemniczego mężczyzny.
Opowiadanie nr 7: „Pierwszy raz”. Historia Anny, posiadaczki dwóch psów, która pracuje w klinice weterynaryjnej owiana tajemnicami.
Opowiadanie nr 8: „Randka w ciemno”. Historia Lusi, która wstępuje na ścieżkę rozwodową z mężem pragnącym jej majątku i pieniędzy. Dodatkowo pojawia się on, tajemniczy nieznajomy.
Opowiadanie nr 9: „Jesteś”. Historia Lynn, która ma depresję i korzysta z wizyt u psychoterapeuty. Mężczyzna zmaga się z własnymi demonami i jest zainteresowany swoją pacjentką.
Opowiadanie nr 10: „Ogród rozkoszy”. Historia Elżbiety, pisarki, która wplątuje się w gorący romans z Marcelem. Nieporozumienia mogą wiele namieszać.
Opowiadanie nr 11: „Ostatni punkt”. Historia Anny, która jest asystentką prezesa. Oczywiście zakład z przyjaciółką wprowadzi w życie kobiety wiele zawirowań.
Opowiadanie nr 12: „Sex on fire”. Historia Ariela i Kornelii, a w tle straż pożarna. Będzie gorąco.
Polecam na ciepłe, upalne dni na leżaku w szczególności dla czytelników, którzy lubią czytać gorące historie.

Opowiadanie nr 2: „Trzy noce w Medinie”. Historia Anny, która wyjeżdża...

Dwa pierwsze opowiadania, które przeczytałam, wzruszyły mnie do łez (sięgnęłam poza kolejnością po opowiadanie Anny Sosny, jedno ze zdecydowanie najlepszych w całym zbiorze),wiedziałam już, że będzie dobrze. Większość tekstów jest gorrrąca i zmysłowa, jak sam tytuł wskazuje, niektóre dotykają po prostu prozy życia osoby na progu trzydziestki. W niektórych pojawiają się intrygi kryminalne, wręcz mrożące krew w żyłach tajemnice! Niektóre zostawiły pewien niedosyt, wręcz niedowierzanie, i chciałoby się poznać ciąg dalszy...

Chyba każda antologia boryka się w jakimś stopniu z problemem nierówności tekstów, ta również nie jest od tego wolna. Niektóre opowiadania nie zostawiły we mnie żadnego śladu, inne wręcz zirytowały. Pozytywne wrażenia jednak przeważają :) Szczególnie teksty wspomnianej już Anny Sosny, Oli Sukiennik, K.M. Dygi, Grety Eden, Heleny Leblanc, Magdaleny Szponar - te opowiadania zachowam w pamięci na długo.

❤️ RECENZJA ❤️

Lubicie krótkie opowiadania?
Czy jednak wolicie dłuższe?

Kochani „Gorąca trzydziestka” jest to zbiór opowiadań cudownych autorek. W tej antologii znajdziemy motyw romantyczny, wątek sensacyjny, dramat i również kryminał.
Każde z opowiadań nawiązuje do tej magicznej liczby „po trzydzieste”. Jedni bohaterowie mają, dopięto cudowne życie przed sobą inni już spory bagaż za sobą, a są, tacy co zmieniają swoje całe życie właśnie w tym wieku.
Dlaczego sięgnęłam po tę książkę?
Ponieważ sama jestem po trzydziestce i bardzo byłam ciekawa tej antologii i historii, jakie spotkały wszystkich opisanych bohaterów. Nie ukrywam, że była to świetna przygoda z masą emocji i wzruszeń, ale też i z wypiekami na twarzy.

„Wystarczająco dobra” – pierwsze opowiadanie opowiada o młodym małżeństwu, które stara się o potomka jednak nie zawsze wszystko idzie, tak jak byśmy tego chcieli i oczekiwali. A najgorszy w tym wszystkim zawsze jest nacisk ze strony rodziców czy teściów. „Bo to już czas”, „Twój zegar biologiczny tyka” itp.
Czy spełnią się marzenia Moniki?
Jakie przeciwności będzie musiała przejść, żeby była szczęśliwa?
Przekonajcie się sami. ☺️

„Trzy noce w Medinie” – następne opowiadanie opowiada o Annie, która jest szczęśliwą żoną i matką. Autorka pokazuje, że nie zawsze każdego można obdarzyć zaufaniem, a chwila zapomnienia może mieć nie najlepsze skutki.
Czy Ania zaufa odpowiedniej osobie?
Co jej przyniesie wyjazd na konferencję?

„Zdobyć szczyt” – bohaterką tego opowiadania jest trzydziestoletnia Hania miłośniczka gór. W Zakopanem spotyka pewnego nieznajomego mężczyznę, który ją ratuje. Świetna krótka historia pełna romantyzmu i pożądania, przy której świetnie się bawiłam.
Jaką przygodę przeżyje Hanka?
Byliście kiedyś świadkiem w niezręcznej intymnej sytuacji?
Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy tej historii. ☺️

Czternaście achów” – kolejne opowiadanie opowiada o Katarzynie żonie i matce dwóch córek. Kasia ma zwykłe, ale szczęśliwe życie.
Czy wszystko jest takie, na jakie wygląda?
Autorka pokazuje w tej historii, że warto cieszyć się z każdej drobnej rzeczy.

„Jeszcze nie dziś” – jest to smutna wzruszająca, a zarazem piękna historia Leona, którego życie nie oszczędziło i jego żony Magdy.
Czy możemy przyzwyczaić się straty?
Autorka pokazuje nam, jaka miłość potrafi być silna.

„Zakazane smaki Madery” – piękna wyspa, niezapomniane wakacje, trzy przyjaciółki i on przystojny tajemniczy mężczyzna.
Co połączy Lane z mężczyzną, który był jej wakacyjną przygodą?
Czy bajka Lany się kiedyś skończy?
Czuję niedosyt po przeczytaniu. ☺️

„Pierwszy raz” – kolejne już opowiadanie opowiada o Annie, która pracuje w klinice weterynaryjnej i sama posiada dwa psy. Jest to historia z nutką grozy oraz z wieloma tajemnicami do odkrycia. Zakończenie natomiast bardzo zaskakujące.
Kim tak naprawdę jest Anna?

„Randka w ciemno” – opowiada o Lusi i jej historii sprawy rozwodowej, która nie jest, taka łatwa jak się wydaje do końca. Przypadkowe spotkanie Luśki w barze z tajemniczym mężczyznom. Fabuła pełna pikanterii.
Czy tak naprawdę to tylko przypadkowe spotkanie? A może już wcześniej miało miejsce?
Los lubi być przewrotny.

„Jesteś” – Lynn zmaga się z ciężką chorobą, jaką jest depresja. Jej psychoterapeuta, który sam zmaga, się ze swoimi demonami z przeszłości będzie, w stanie obiektywnie podejść do swojej pacjentki? Moim zdaniem terapeuta za bardzo jest zainteresowany Lynną.
Czy to tylko fascynacja dziewczyną?
Czy może obsesja?

„Ogród rozkoszy” – jest to historia pikantna gorąca i bardzo interesująca. Czytało się bardzo szybko. Zakończenie zaskakujące pełne zwrotów akcji.
Po przeczytaniu mam ochotę na więcej.

„Ostatni punkt” – jest to bardzo interesujący romans biurowy napisany z humorem, jaki lubię. Anna asystentka prezesa, która przed swoją trzydziestką ma do wykonania zadania zaplanowane przez przyjaciółkę.
Lubicie takie zabawy?
Jak myślicie, czy ten zakład dobrze się zakończy dla Anny?

„Sex on fire” – ostatnie opowiadanie to historia o Arielu przystojnym strażaku i pięknej Kornelii pani strażak. Oj tu był ogień, który trzeba, było, ugasić 🔥😈 Podobało mi się to opowiadanie pełne pikanterii. Chętnie przeczytałabym ciąg dalszy tej fabuły.

Gorąco wam polecam, sięgnąć po tę antologię spędzicie z nią na pewno miło czas. ❤️
⭐ 9/10

Dziękuję za egzemplarz do recenzji

❤️ RECENZJA ❤️

Lubicie krótkie opowiadania?
Czy jednak wolicie dłuższe?

• #WyzwanieLC2023
  • Rok 2023