Nieszczęsny narzeczony Aurelii

Okładka książki Nieszczęsny narzeczony Aurelii Mark Twain
Okładka książki Nieszczęsny narzeczony Aurelii
Mark Twain Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Powszechna klasyka
klasyka
Biblioteka Powszechna
Państwowy Instytut Wydawniczy
1960-01-01
1960-01-01
Antoni Marianowicz, Antoni Słonimski, Anna Świderska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Zadziwiające jak mistrzowska satyra Twaina na współczesne mu ludzkie zachowania do dziś zachowuje wiele aktualności, jeśli tylko odrzucimy kontekst i język opisu a skoncentrujemy się na bystrości i celności obserwacji postaw. Specyficzną cechą autora jest także -mimo dużej ironii i parodii - posługiwanie się takim przejaskrawieniem w formie , że przekaz traci całkowicie zjadliwość a pozostaje tylko życzliwym ,celnym dowcipem.

Satyra Marka Twaina dla dorosłych czytelników, przywary społeczeństw sprzed wieku i więcej, nie zmieniły się prawie ani na jotę od dzisiejszych ludzkich słabości.

Czasem dobrze poczytać coś lekkiego, trochę zabawnego, bez ambicji bycia czymś więcej niż rozrywką.

Bohaterka ma wątpliwości czy ma odpowiedniego narzeczonego, tracącego części ciała.

Zbiór zabawnych opowiadań.

Zbiór zabawnych opowiadań.

Ciekawy zbiór opowiadań Twaina, bardzo polecam miłośnikom humoru tego prześwietnego amerykańskiego pisarza.

Cudownie śmieszne felietony mistrza satyry. W krzywym zwierciadle ukazane są wady i śmiesznostki współczesnych Twainowi obywateli Stanów Zjednoczonych. Bawi ale daje też do myślenia. Wspaniała lektura!

• Literatura amerykańska
  • Literatura piękna