Kurs na śmierć

Okładka książki Kurs na śmierć Wojciech Wójcik
Okładka książki Kurs na śmierć
Wojciech Wójcik Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz (tom 1)
Zysk i S-ka
2021-04-27
2021-04-27
9788382021790
literatura polska Kryminał Wojciech Wójcik Policja

Prawie 700 stron to wyzwanie dla wytrwałych.
W jednostce szkoleniowej policji komendant popełnia samobójstwo... A może to jednak morderstwo? Młoda kobieta skacze z okna, a na opuszczonej wyspie zostają znalezione zwłoki. Czy te sprawy się łączą?
Od pierwszych stron policja ma potężny dylemat: jak to ugryźć aby samemu nie być pogryzionym. Wójcik miesza totalnie, wątki i postacie mnożą się jak grzyby po deszczu, a końca sprawy nie widać. Pytań sto: kim są panie pojawiające się jak komety( i równie szybko znikające) wokół komendanta?? Kto jest kim w policyjnych szeregach i jaka daleko trzeba sięgnąć w przeszłość aby wykryć sprawcę?
Przypadkiem najpierw przeczytałam tom drugi i, niestety broni on się skuteczniej. Intrygi zawiłe i wymagające skupienia, bo można się zagubić. Jednak nie żałuję poznania tej historii, bo główni bohaterowie są warci uwagi.

Prawie 700 stron to wyzwanie dla wytrwałych.

Jak to u Wójcika: opasłe tomisko, połowa książki telefonicznej w obsadzie i fikcyjna historia tym razem w kręgach policji. Autor spiętrza wątki, myli tropy, by pod koniec zaskoczyć totalnie. Duet Paweł i Agnieszka sympatyczny. Warto.

Szukałam jakiegoś kryminału w audiobooku i mój wybór padł na nowego dla mnie autora. Nie żałuję.
Mimo wielu osób w różnym stopniu zamieszanych w sprawę nie pogubiłam się i z ciekawością śledziłam losy przede wszystkim Agnieszki Jamróz. Bardzo jej kibicując zarówno jeśli chodzi o śledztwo jak i ukończenie kursu.

100% zgadzam się z Robertem .☹️ Nie moje klimaty . Za dużo wątków ,za rozwlekła fabuła. Nie rasowy kryminał🤔🤔🤔

Dobra powieść, dobrze się czyta. Akcja toczy się dwutorowo, ale nie jest przeładowana informacjami, można spokojnie nadążać za fabułą.
Na minus jest niemożność samodzielnego wydedukowania rozwiązania zagadki kryminalnej.

Bardzo chaotyczna książka. Mnogość wątków i sytuacji wprowadza niepotrzebny chaos. Nie zachwyca!

Rozmiar tej książki nieco onieśmiela, ale w sumie mi to nie przeszkadzało. Czytają bawiłem się dobrze. Odniosłem jednak wrażenie, że czasem za bardzo skacze po różnych wątkach.

Komendant Akademii Szkolenia Policji w Legionowie zostaje zamordowany na terenie strzelnicy podczas obchodów Święta Policji. Podczas prowadzonego przez Pawła Łukasika śledztwa wychodzą na jaw fakty dotyczące seksualnych upodobań komendanta oraz jego stosunku do poznawanych kobiet.
Do prowadzenia śledztwa w tej sprawie z ramienia Komendy Głównej Policji zostaje w wyniku kombinacji policyjnej wierchuszki oddelegowany Paweł Łukasik, który jakiś czas temu dyscyplinarnie został zesłany właśnie z tej komendy do z komisariatu w podlaskiej mieścinie i teraz niezbyt pali się do wyjazdu do stolicy i Legionowa.
Pierwszy tom z serii o Pawle Łukasiku to dość obszerna prawie siedemset stronnicowa pozycja w której co kilka stron poznajemy nowych kandydatów na morderców oraz pojawiają się kolejne wątki dotyczące powiązanych z komendantem, jego pracownikami, kursantami tajemnic dodatkowa regularnie przybywa odkrywanych kolejnych ciał. W wyniku czego postępowanie w sprawie tych morderstw coraz bardziej rozrasta się co niestety ostateczne powoduje, że fabuła zaczęła się niepotrzebnie dłużyć a prowadzone śledztwo czym bliżej końca zaczyna nudzić czytelnika.
Jednak moja ciekawska natura powoduję, że sięgnę po drugi tom z serii o Pawle Łukasiku.

Świetny kryminał, pokazujący jak wygląda śledztwo i jak trudne czasem znaleźć odpowiednie tropy. Autor bardzo dobrze kluczy między faktami i fikcją, co prowadzi do trudnych decyzji bohaterów i problemów ze znalezieniem zabójcy. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Świetna książka na lato, dobra rozrywka.

Świetna książka na lato, dobra rozrywka.

• Kryminały

Dodaj cytat z książki Kurs na śmierć