Scary100challenge

Okładka książki Ekstrakty Lech Baczyński, Katarzyna Bielicka, Anita Brzozowiec, Kamil Bury, Natalia Ciejka, Paweł Dybała, Marcin Estkowski, Bartłomiej Figiel, Kamil Giedrys, Agata Gołąbek, Daniel Hermanowicz, Dominika Jaczkowska, Marcin Janik, Agnieszka W. Jankowska, Piotr Jaworski, Henryk Jursz, Michał Klasa, Mirosław Kluczka, Aleksandra Knap, Marek Kolender, Dominik Kot, Filip Artur Kowalski, Monika Łaba-Kaźmierczak, Hanna Lejer, Karol Ligecki, Zofia Lorek, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Jacek Małas, Zofia Malinowska, Krzysztof Marciński, Kornel Mikołajczyk, Sonia Milik, Agnieszka Mohylowska, Krzysztof Niedzielski, Piotr Niedźwiedź, Paweł Nosek, Maciej Oleszek, Gabriela Olszowy, Joanna Pastuszka-Roczek, Jacek Pelczar, Adam Raglan, Michał Rybiński, Anna Samek, Małgorzata Sanchez, Michał J. Sobociński, Ewa Spocińska, Agnieszka Szmatoła, Michał Tomczyk, Agata Trzaskawka, Michał Walczewski, Agnieszka Wnuk, Daniel Wojnarowicz, Karol Ziółkiewicz, Julia Żmudka, Ewa Zwolińska
Ekstrakty Lech Baczyński, Kat...
Okładka książki Wenus Sabina Bacior-Chadryś, Lech Baczyński, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Daniel Fiedczak, Agnieszka Fulińska, Adam Jarmuła, Katarzyna Ophelia Koćma, Gaja Wiktoria Królikowska, Małgorzata Lewandowska, Paweł Majka, Krzysztof Rewiuk, Anna Samek, Artur Siwek, Marcin Tomasiewicz, Mariusz Wojteczek, Ewa Zwolińska
Wenus Sabina Bacior-Chadr...
Okładka książki Magazyn Biały Kruk Numer Specjalny #2: Słowo przeciw wojnie Lech Baczyński, Redakcja Magazynu Biały Kruk, Rafał Cywicki, Jakub M. Figus, Diana Grabska, Małgorzata Lewandowska, Serhij Palcun, Paulina Rezanowicz, Magdalena Świerczek-Gryboś
Magazyn Biały ... Lech Baczyński, Red...
Okładka książki BESTie 2020 Lech Baczyński, Agnieszka Bar, Paweł Dybała, Izabela Grabda, Adam Groth, Katarzyna Koćma, Paweł Majka, Aneta Pazdan, Artur Siwek, Michał Tomczyk, Ewa Zwolińska
BESTie 2020 Lech Baczyński, Agn...

Okładka książki Obscura 2. Antologia horroru Bartłomiej Fitas, Alicja Gajda, Sandra Gatt Osińska, Roland Hensoldt, Adam Loraj, Paulina Miękoś-Maziarska, Aneta Pazdan, Rafał Pietrzyk, Agnieszka Pilecka, Marcin Piotrowski, Michał Pleskacz, Agata Poważyńska, Paulina Rezanowicz, Tomasz Siwiec, Maciej Szymczak, Flora Woźnica, Robert Zawadzki, Robert Ziębiński
Obscura 2. Ant... Bartłomiej Fitas, A...
Okładka książki Antologia polskiej grozy Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Jakub Bielawski, Sylwia Błach, Piotr Ferens, Grzegorz Gajek, Wojciech Gunia, Dawid Kain, Agnieszka Kwiatkowska, Kazimierz Kyrcz jr, Marek Łukaszewicz, Tomasz Siwiec, Marta Sobiecka, Michał Stonawski, Maciej Szymczak
Antologia pols... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Zabawki Dagmara Adwentowska, Sylwia Błach, Karolina Kaczkowska, Agnieszka Kwiatkowska, Aleksandra Łaniszewska, Carla Mori, Anna Musiałowicz, Agnieszka Pruska, Joanna Pypłacz, Agata Suchocka, Izabela Szolc, Flora Woźnica, Anna Maria Wybraniec
Zabawki Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Słowiańskie koszmary Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Sylwia Błach, Katarzyna Bromirska, Piotr Ferens, Artur Grzelak, Krzysztof Haczyński, Radosław Jarosiński, Daniel Jaśko, Aleksandra Kozioł, Marta Krajewska, Agnieszka Kwiatkowska, Marek Kwietniewski, Jacek Pelczar, Agata Poważyńska, Mikołaj Rybacki, Tomasz Siwiec, Michał Stonawski, Maciej Szymczak, Adrian Turzański, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica
Słowiańskie ko... Dagmara Adwentowska...

Na ogół nie czytuję horrorów, ale tu byłam ciekawa, jak autorzy poradzili sobie z ograniczeniem opowiadań do 100 słów. Wyszło dobrze. Opowiadania lepsze i mniej lepsze 😊, wiele z nich ma zaskakująco dowcipne zakończenie. Można czytać przed snem. Bezpłatny ebook jest dostępny na stronie wydawnictwa.
Polecam.

Polecam.

Krótkie, momentami makabryczne, a momentami zabawne historie grozy. Polecam

Krótkie, momentami makabryczne, a momentami zabawne historie grozy. Polecam

Zbiór opowiadań grozy, będący odpowiedzią na wyzwanie aby w stu słowach zawrzeć straszną, makabryczną historię. Na myśl zaraz przyszły mi surrealistyczne opowiadania Rolanda Topora. Zaprezentowane w książce opowiadania prezentują różny poziom: od słabych, które do mnie nie przemawiały do bardzo dobrych. Nawet do tych słabych jestem pełen podziwu, bo przecież zawrzeć historię w 100 słowach nie jest łatwo.

Akcja #scary100challenge polegała na napisaniu strasznej historii mieszczącej się w stu słowach. Które następnie zostały zebrane i opublikowane w formie darmowego e-booka.
Zadanie moim zdaniem bardzo trudne, bo czy 100 słów wystarczy, żeby zbudować odpowiednie napięcie?

Otóż okazuje się, że tak. Niektóre opowieści pomimo swojej króciutkiej formy są naprawdę fenomenalne, aż chciałoby się poznać dalszą część historii.

Zdecydowanie dla nich warto ten zbiór opowiadań przeczytać.

Tylko może nie koniecznie przed snem...

• Autograf/dedykacja
  • Top 20