Cafard

Attyka
2019-01-01
2019-01-01
Legia Cudzoziemska zagadka Śledztwo historia francja algieria wojsko weterani

Lubicie zagadki kryminalne i tajemnicze zniknięcia? A może morderstwa bez wyraźnego celu i powodu? Świat przyszłości, świat, w którym nowoczesna technologia praktycznie, że zawładnęła światem. Miejsce, w którym teoretycznie, powinno czuć się bezpiecznie, gdyż roboty i inteligentne urządzenia, pilnują porządku. A jednak ludzie nie mogą odetchnąć w spokoju, gdyż grasuje tam seryjny, nieuchwytny mordeca. Działa sam? A może tylko wykonuje swoje zlecenia? Może jest członkiem mafii, bądź ma zakładników? Tego nie wiemy. Oskarżonym staje się John, którego również dotknęła bolesna strata, gdyż jego przyjaciel, Colin, został zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach.

Książka opowiada o przyjaźni, stratach, podejmowaniu trudnych wyborów, nowoczesnej technologii, o jej dobrych i złych stronach oraz o serii niewyjaśnionych morderstw. Autorka podkreśla, jak ważny wpływ na nas w dalszym życiu, ma nasze wychowanie i dzieciństwo. W końcu mordercy nie biorą się znikąd.

Książka wciągnęła mnie po pierwszych kilku stronach i będę ją polecać każdemu, kogo interesują takie tematy. Była to pierwsza książka z serii Złotych Klatek, i szczerze? Nie mogę doczekać się kolejnych.

Świetnie napisana książka. Bardzo zaskakująca, trzymająca w napięciu. Rozwija intelektualnie i daje spojrzenie na inną Francję.. . Wysokiej klasy pióro autora i duża wiedza. Polecam

Bardzo dobra powieść i duże zaskoczenie, bo nie jest reklamowana na forach czytelniczych, a szkoda. Błyskotliwie prowadzona akcja nie pozwala się oderwać od lektury. Imponuje duża wiedza autora o Legii Cudzoziemskiej i gruntowna znajomość historii wojny algierskiej. Dla wszystkich, ale zwłaszcza tych, którzy interesują się Francją i jej najnowszą historią.

Rewelacyjna powieść sensacyjna przywodząca na myśl Dzień szakala. Zdecydowanie dla wybrednych, to nie jest klasyczna książka w stylu "zabili go i uciekł", trzeba się przy niej skupić, ale naprawdę warto!
Mroczna historia Francji lat szcześćdziesiątych powraca. Zagadkowe znalezisko w skromnym dobytku zmarłego weterana Legii Cudzoziemskiej uruchamia lawinę zdarzeń. Współczesne śledztwo odkrywa tajemnice z przeszłości. Rzuca światło na serię zbrodni, których nikt nie wyjaśnił, na tajemnice polityków i wojskowych, które uznawano za dawno pogrzebane. Prostoduszny kapitan spadochroniarzy Edan Sadler i bystra agentka kontrwywiadu Kamila Mefret prowadzą śledztwo. Trop wiedzie w czasy wojny algierskiej. W mroczny i brutalny świat, o którym wszyscy chcieli zapomnieć. Dochodzenia nikt im nie ułatwia. Wręcz przeciwnie… Bo to, co ukryto, ma takim pozostać.

Dodaj cytat z książki Cafard