Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości

Okładka książki Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości Jakub Maciejewski, Przemysław Stupnowicz
Okładka książki Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości
Jakub MaciejewskiPrzemysław Stupnowicz Wydawnictwo: Kasper sport
sport
Kasper
2020-01-01
2020-01-01
sport psychologia ultramaratony motywacja

Okładka książki Klub Jonathan Clegg, Joshua Robinson
Klub Jonathan Clegg, Jos...
Okładka książki 50 maratonów w 50 dni Matt Fitzgerald, Dean Karnazes
50 maratonów w... Matt Fitzgerald, De...
Okładka książki 26 maratonów. Moje życie w biegu Meb Keflezighi, Douglas Scott
26 maratonów. ... Meb Keflezighi, Dou...

dla koneserów

dla koneserów

"Kod zwycięstwa" Przemysław Stupnowicz, Jakub Maciejewski
Książka opowiada o tym jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości i osiągają swój cel, jakże niebywały dla nas, zwykłych ludzi. Znajdziemy w niej opowieści Pawła Żuka, Augusta Jakubika, Mileny i Bartka Grzegorczyków, Małgorzaty Pazdy- Pozorskiej, Scotta Jurka, Dariusza Strychalskiego i wielu innych wybitnych sportowców.
Napisana w bardzo przystępny sposób, wręcz nie można się od niej oderwać. Historie o tym jak bohaterowie zaczęli biegać wywołują uśmiech na twarzy a ich wyczyny niedowierzanie.
Książka pełna motywacji, ciepła ale i też emocji jakie uczestniczyły biegaczom w pokonywaniu tych kosmicznych ilości kilometrów. Pokazuje jak ważne jest nie tylko przygotowanie oraz cel, ale również kibice, przyjaciele oraz wsparcie najbliższych.
Miłym urozmaiceniem są wątki historyczne mówiące nam o tym skąd dany bieg ma swoje korzenie lub na czyją jest cześć.
Znajdziemy w niej nie tylko opowieści samych ultrasów ale również komentarz profesora Artura Mamcarza, lekarza zajmującego się sportowcami. Jego słowa mogą, ale nie muszą, troszkę przyhamować nasze zapędy "wyjdę jutro rano i przebiegnę 100km". Taki potrzebny głos zdrowego rozsądku, wszak do wszystkich aktywności musimy się odpowiednio przygotować.
"Kod Zwycięstwa" zdecydowanie jest przeznaczony dla każdego. Nie ważne czy biegasz, czy się uczysz, czy masz jakikolwiek inny cel, choćby rzucenie palenia. Historie w niej zawarte, choć dotyczą ultramaratonów pokażą Ci, że jeśli chcesz to wszystko jest możliwe wszak jak powiedziała Małgorzata Pazda- Pozorska "marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia". Książka śmiało może Ci posłużyć jako motywator, wierzcie mi czytanie o tym jak pokonać swoje słabości daje olbrzymiego kopa do działania. Mnie zmotywowała. Będę do niej często zaglądać a ostatnią stronę można sobie wydrukować i nakleić na ścianie.
Gorąco polecam i zachęcam do zapoznania się z tym fantastycznym światem Ultramaratończyków.

"Kod zwycięstwa" Przemysław Stupnowicz, Jakub Maciejewski

Solidna praca i bardzo ciekawe historie i wątki. Z pewnością nie jest to bieda-poradnik, a książka, która pokazuje kontekst i daje złote rady. Widać wysiłek autorów i zaangażowanie. Czyta się świetnie!

• Poradniki/rozwój/dieta/sport
  • Do kupienia
  • Bieganie
  • Nie mam
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości