Wewnętrzna gra: tenis. Trening mentalny w sporcie i życiu

Wydawnictwo: Galaktyka
sport
LubimyCzytać

Szczytową dyspozycję w tenisie, podobnie jak w każdej innej dyscyplinie sportowej, można osiągnąć tylko wtedy, gdy umysł jest całkowicie skupiony i pozostaje w harmonii z ciałem. Gra tak naprawdę toczy się nie tylko na korcie, ale również w głowie zawodnika. Jej celem jest pokonanie takich przeciwników, jak nerwowość, dekoncentracja czy brak wiary w siebie. ...

Szczytową dyspozycję w tenisie, podobnie jak w każdej innej dyscyplinie
sportowej, można osiągnąć tylko wtedy, gdy umysł jest całkowicie
skupiony i pozostaje w harmonii z ciałem. Gra tak naprawdę toczy się nie
tylko na korcie, ale również w głowie zawodnika. Jej celem jest
pokonanie takich przeciwników, jak nerwowość, dekoncentracja czy brak
wiary w siebie.

Timothy Gallwey twierdzi, że to przede wszystkim ta „wewnętrzna gra”
jest kluczem do sukcesu. Dzięki umiejętności osiągania koncentracji w
stanie relaksu, sportowiec gra bez udziału myśli i wykorzystuje pełnię
swoich możliwości.

W międzynarodowym bestsellerze Timothy Gallwey prezentuje ćwiczenia
umysłu, które doskonalił podczas swojej wieloletniej kariery. Tworzył je
w oparciu o filozofię zen oraz psychologię. Jego bezpośredni, zwięzły
styl, znakomite przykłady i anegdoty pomogą nie tylko miłośnikom sportu,
ale także każdemu, dla kogo ważny jest rozwój osobisty.

Ta książka odmieni twoją grę!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Ad_ Infinitum | 2018-11-21
Przeczytana: kwiecień 2018

Książka legenda, praktycznie nieznana w Polsce. Wydana w 1974 roku (!) jest absolutnym hitem literatury rozwoju osobistego i jednym z tych tytułów który niesie za sobą bardzo konkretną wartość. I niech Was nie zwiedzie okładka książki - możecie nie mieć bladego pojęcia o tenisie, a i tak ten tytuł będzie dla Was przydatny.

Główne przesłanie książki - mamy w naszym umyśle dwa systemy, jeden intuicyjny, drugi racjonalny. Cały szkopuł polega na tym, żeby pozwolić działać intuicyjnemu, a racjonalnego używać dla naszej korzyści, a nie stać się jego niewolnikiem

Zniewolenie od systemu racjonalnego to: ciągłe ocenianie każdego swojego zagrania, szukanie wymówek, dialog wewnętrzny. Jednym z fundamentów udanego występu to uspokojenie systemu racjonalnego i zaufanie naszej intuicji. To w bardzo dużym uproszczeniu, jest w tym coś głębszego, czego nie jestem w stanie przekazać w tej krótkiej recenzji.

Polecam książkę sportowcom, artystom, ludziom występującym publicznie. Ale nie tylko.
To...

Marta Mizgała | 2017-07-27
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017

Niesamowicie mi pomogła w grze na instrumencie. Autor pokazuje, jak wygrać 'wewnętrzną grę', która toczy się w naszym umyśle podczas gry na korcie, pokazuje też, poprzez złe podejście sami uniemożliwiamy sobie rozwój lub wygraną w meczu. Warto czytać powoli i ciągle do niej wracać.

adelyne | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

Książka warta polecenia osobom grającym w tenisa, ale też wszystkim, którzy interesują się tym sportem. Autor stara się wyjaśnić w jaki sposób działa na korcie nasza psychika i popiera to przykładami ze swojego życia oraz pracy trenerskiej. Prezentuje w jaki sposób przeszkadzamy sobie w grze, kiedy usilnie chcemy coś poprawić. Odwołując się do tytułu książki, tenis to niewątpliwie wewnętrzna gra, a wiele meczów przegrywamy tak naprawdę ze sobą, a nie z przeciwnikiem po drugiej stronie siatki.

Rafał Rodak | 2016-06-04
Przeczytana: 2015 rok

Timothy Gallwey w latach 70 napisał książkę, która zalicza się dziś do kanonu literatury coachingowej. Książka przez wiele lat była niedostępna po polsku. Absolutny "must have" dla coachów, trenerów sportowych i mentalnych.

Wigownik | 2015-12-02
Przeczytana: październik 2015

Znakomita książka, której zakres wykracza daleko poza dyscyplinę tenis. Jest drogowskazem do czerpania korzyści z bycia świadomym.