Henryk Szost. Rekordzista

Okładka książki Henryk Szost. Rekordzista Jakub Jelonek, Marta Kijańska
Okładka książki Henryk Szost. Rekordzista
Jakub JelonekMarta Kijańska Wydawnictwo: Wydawnictwo Precjoza biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Precjoza
2019-11-10
2019-11-10
lekkoatletyka maraton sport bieganie

Okładka książki Ryszard Szurkowski. Wyścig Ryszard Szurkowski, Kamil Wolnicki, Krzysztof Wyrzykowski
Ryszard Szurko... Ryszard Szurkowski,...
Okładka książki Siła ambicji. Autobiografia T.J. Andrews, Mo Farah
Siła ambicji. ... T.J. Andrews, Mo Fa...
Okładka książki Płynę, jadę, biegnę. Autobiografia mistrzów triathlonu. Alistair Brownlee, Jonathan Brownlee
Płynę, jadę, b... Alistair Brownlee, ...

Podobała mi się na równi z Lewandowskim i Treningiem mistrzów wydanych w Precjoza. Kika zabawnych historii. Pisane dość żywym językiem. Układ i forma atrakcyjne. Co najważniejsze przybliża postać światowej klasy z naszego, polskiego podwórka.

Kiepska książka świetnego sportowca. Zdecydowanie zabrakło dobrej edycji. Od braku koncepcji i literackiego bałaganu, przez powtarzanie treści, aż po, niestety, kilka błędów ortograficznych.

Bardzo dobrze się czyta :) mam wielki szacunek dla ludzi uprawiających sport wyczynowo. Ciężki kawałek chleba. Z przyjemnością sięgnę po drugą część, jeżeli powstanie. W życiu sportowców wiele się dzieje, z pewnością jest jeszcze o czym pisać :)

Książka dla amatora jak i dla ambitnego amatora. Henio zdradza pewne kulisy życia sportowca. Bardziej wprawne oko znajdzie również kilka wskazówek dotyczącego tego jak wygląda sam trening rekordzisty polski w maratonie.

Daję 10.

Książka bardzo praktyczna, czyli napisana od strony "kuchni" jak wygląda podążanie do celu długodystansowca.

Dla mnie, człowieka który amatorsko przebiegł 2 maratony, jest świetna lektura, która również pokazała mi różnice między bieganiem amatorskim maratonów a zawodowców. Wiele jest również punktów wspólnych i wiele rzeczy o których Henryk pisze znam już z praktyki.

Książka inna od tych sportowych, które do tej pory czytałem. Podobało mi się bardzo, że jest to książka o treningu, zawodach itp. Taki pamiętnik biegacza co czuje. :)

Czy czegoś zabrakło mi w tej książce? Może troszkę więcej powinno być o życiu prywatnym, o tym jak rodzina odbiera osobę biegającą zawodowo. Ale to nie obniża mojej oceny. :)

Daję 10.

Wreszcie książka o polskim biegaczu i to świetnym. Pokazuje jak wyglądają realia trenowania w Polsce biegów długodystansowych. Czyta się jak wywiad z Heńkiem, świetne opisy przygotowań do startów jak i samych startów.Jako biegaczka amatorka, mogłam zobaczyć jak to wygląda u profesjonalistów.
Polecam nie tylko biegacza, warto poznać historie Henryka Szosta

Polecam nie tylko biegacza, warto poznać historie Henryka Szosta

nie lubie biografi ale ta da sie czytac

nie lubie biografi ale ta da sie czytac

Książka dla wszystkich którzy lubią sport a szczególnie bieganie. Niezwykle inspirująca i motywująca pozycja dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Henryk Szost ukazany jest nie jako super bohater ale jako zwyczajny, ambitny chłopak który potrafi rywalizować z najlepszymi na świecie. Książka Rekordzista jest perełką wśród słabych przekładów anglojęzycznych. Polecam wszystkim którzy lubią dobrą literaturę sportową i którzy lubią biografie. Można ją kupić tylko za pośrednictwem sklepu ksiazkidlabiegaczy.pl

Niestety literatura sportowa nie wybacza błędów, tak samo jak błędów nie wybacza Maraton. Henryk Szost jest wielki, ale jego biografia nie dorównuje jego osiągnięciom. „Henryk Szost. Rekordzista” jest książką, która nie inspiruje do biegania, ani temu sportowi nie oddaje należnej chwały. Wydaje się, że nieco dezawuuje litery życia rekordzisty. Sprawia, że Szost staje się tutaj kimś w rodzaju człowieka częściej bijącego głową w mur, aniżeli cieszącego się bieganiem, raczej zdystansowanego i chłodnego, a przede wszystkim zmęczonego. Brakuje trochę pasji, choć doświadczeni biegacze z pewnością się tu odnajdą.

Pełna recenzja książki na stronie:

Lektura obowiązkowa dla miłośników biegania, ale nie tylko. Kilka ciekawostek ze świata zawodowych sportowców.

• Bieganie
  • *papierowa