(Nie)winna

Wydawnictwo: Melanż
olciak84

(nie)winna jest powieścią o miłości trzydziestotrzylatki. Miłości do szaleństwa, do skowytu, do spazmów, do gryzienia palców. To jedna rzeczywistość. Druga rzeczywistość to jej dom; bezpieczny i ciepły, a w nim kochający mąż. Którego również kocha. Te dwie rzeczywistości zderzają się z codziennością tego, dla którego oszalała i chce rzucić wszystko. Chociaż nie wie, czy chce. Jest rozdarta,...

(nie)winna jest powieścią o miłości trzydziestotrzylatki.
Te dwie rzeczywistości zderzają się z codziennością tego, dla którego oszalała i chce rzucić wszystko. Chociaż nie wie, czy chce. Jest rozdarta, „zatraca” się w uczuciu, popada ze stanów euforycznych w depresyjne, wręcz samobójcze. Oferuje i daje wszystko.
A co on? Czy on również?
Jak on na to patrzy?
Historia przedstawiona jest z punktu widzenia kobiety i mężczyzny, których ta opowieść dotyczy. Zakochują się w sobie, choć są szczęśliwi w stałych związkach. Ich romans jest niezwyczajny; on bowiem fascynuje ją nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim „intelektualnie”. A wszystko przecież bierze się z głowy; największe szczęście i największa rozpacz…

źródło opisu: Wydawnictwo Melanż, 2013

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/

Wojciech Gołębiewski | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Kijańska (ur. 1978) wyznaje na okładce: "po prostu kocham pisać". To niech se pisze, tylko po co to publikuje. Jej grafomanię opublikowało wydawnictwo Melanż. Takiej marnej amatorszczyzny dawno nie miałem w ręku, a Państwu, z dwojga złego, wolę polecić harlequiny.
I tak za dużo słów poświeciłem tym bzdetom. Knot czyli chała.

Kiwi | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

"... pusta pustki jest tak pusta, że nawet pustki już nie ma..."

Książkę dobrze i szybko się czyta, aczkolwiek to nie moje klimaty, według mnie 33-latki nie są aż tak zachwiane emocjonalnie, ale cóż... miłość ma swoje prawa i każdy odczuwa ją na swój sposób.

Beata | 2015-10-29
Przeczytana: 26 lutego 2018

„Nie mam właściwie śmiałości, powiedzieć panu wprost jak bardzo chcę zatracić się w pana oczach. Orzechowe są, prawda – nie widzę z daleka. (...) Taka rozmowa idiotyczna – ja sobie do pana zdjęcia.
A pan nie ma o tym pojęcia.”

"NIEWINNA" MARTY KIJAŃSKIEJ, to historia skomplikowanego romansu, bez szczęśliwego zakończenia. To ballada o zatraconej w miłości kobiecie, napisana w sposób zaskakująco poetycki. Momentami ma się wrażenie, że czyta się jakiś komediodramat sprzed wieku, a chwilami nie wiadomo, czy się śmiać, czy może jednak płakać?

Istotą tej książki, jest nieustająca rozmowa głównej bohaterki z samą sobą. Jej domysły, wizje, plany, oczekiwania na kontakt z kochankiem. To jej wieczne gonienie "za czymś", co od pierwszej chwili było czymś nierealnym. To jakieś dobrowolne spadanie w dół i zażenowanie samą sobą.

Nigdy wcześniej nie czytałam książki tak naszpikowanej kobiecymi pragnieniami, takimi jękami duszy. Pod tym względem, to oryginał absolutny. Autorka nie...

Lost-In-My-Books | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Myślałam że książka jest jak każda normalna książka, przecież przy zakupie nie widzę jej treści. Okazuje się że cała książka jest jednym wielkim "przemyśleniem kobiety i mężczyzny, na końcu".
Chodzi mniej więcej no że np. wieczorem jak nie możecie zasnąć to o wszystkim myślicie jakby to było, wymyślacie dialogi, myślicie o kimś itp. to właśnie tak jest pisana książka. Dialogów praktycznie nie ma a jak są to takie bardzo króciutkie i z przyjaciółką lub mamą a z samymi mężczyznami już nie.

"Chce mi się jednocześnie śmiać i płakać. A noc dziś znów będzie czarna, przepastna i samotna.
I świt zupełnie bezradny. Jaki byłby z tobą? Czy istnieją jakieś przymiotniki, które mogą go opisać, taki świt? Czy będzie mi dane je poznać?"

W książce jest niesamowicie dużo słów po przecinku. Czasami nawet ze 10 słów wymieniane po przecinku i tak cały czas. Autorka daje nawet kropki tam gdzie nie trzeba i pisze w dziwnym języku, nie wiem jaki. Można powiedzieć poetycki ale nie dosłownie. Książka ma...

olciaik | 2013-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 lipca 2013

Nie będę ukrywać, że łatwo mi się ją czytało. Zdecydowanie wolę książki w których jest więcej akcji. Aczkolwiek zaskakująca.

Aleksandra | 2013-07-18

" Nawet nie można powiedzieć, że minęłam się wtedy z prawdą, prawda ?! "

Crematoria | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Ja przepraszam bardzo, ale to jest jakaś grafomania.
Myślałam, że szybko się to będzie czytało, właściwie samo, ale już dawno żadna książka mnie tak nie zmęczyła. Może to po prostu nie jest mój klimat?
Taki styl dobry jest na krótkie formy, felietony, notki blogowe, ale cała książka okropnie irytująca.
Historia smutna, dla wielbicieli opisów przeżyć wewnętrznych. Nic innego tu nie ma. Przykro mi.

KatarzynaTop | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

nie lubię romansideł, a już na pewno nie takich jak ten: wzdychanie, narzekanie, erotyki, ochy i achy i kochanie w bólu... dobrze, że chociaż czasem jakiś wiersz był... miało być o dorosłej kobiecie, a było o żałosnej nastolatce.... monotonnie, nudno

marzenaz446 | 2013-12-27
Przeczytana: 15 listopada 2013

bardzo lekko się czyta , na pewno coś innego jak 50 twarzy...
ta powieść przynajmniej jest bardziej realistyczna :)
liczyłam na inne zakończenie .....

Katarzyna Grzebińska | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Cóż, w książce można znaleźć wiele cudownych cytatów i fajną poezję, choć jest to powieść dość dołująca, pokazuje ciekawe spojrzenie na romans z perspektywy kobiety i mężczyzny.
Ogólnie ok, choć trochę za długa...