Zakonna

Okładka książki Zakonna Małgorzata Lisińska
Okładka książki Zakonna
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Tropiciel (tom 0.5) fantasy, science fiction
Tropiciel (tom 0.5)
Genius Creations
2019-11-30
2019-11-30
małgorzata lisińska sodi yasa zakonna

Mam wrażenie, że momentami przesłodzona. Mało Yasy a i Sodi gdzieś jakiś taki nie w formie. Trochę różowy, romans z tego wyszedł. Są zaskakujące momenty ale to wszystko gdzieś ginie jak dla mnie w uczuciowych rozterkach bohaterów. Gdzieś w trakcie czytania zaczyna brakować spójności. Jakby za dużo pomysłów zebrać w jednej książce przez co wszystko tak jakos zostawia niedosyt bo żaden tak naprawdę nie jest mocno rozwinięty. Najsłabszy tom jak dla mnie.

"Zakonna" to fajna i lekka fantastyka, typowo na odprężenie😁 Jednak przeznaczona dla dorosłego czytelnika, gdyż sporo w niej scen erotycznych i przekleństw🙃

Jest to tom 0,5 i ja właśnie od niego zaczęłam swoją przygodę z serią Tropiciel🙂

W tej części poznajemy ogólny zarys świata przedstawionego przez autorkę w Tropicielu. Dostajemy jako taki opis krasnoluda Sodiego i maga Yasy, ale głównie skupiamy się na pół elfce Rosie i na tym jak to się stało, że została właśnie Zakonną.

Humor zawarty w książce jak najbardziej mój😉 Wulgarny i szczery do bólu krasnolud Sodie wymiata😂

Krasnolud Sodi zostaje wysłany przez Radę Krasnoludów na negocjacje dotyczące pokoju między najbliższymi narodami. Oczywiście sprawa nie może pójść prosto i po wyjściu z sali narad Sodi (nie każcie mi pisać o nim po nazwisku!) od razu wpada w nurt kolejnych przygód. Zostaje wynajęty przez pewną królową, a do wykonania zadania niezbędna okazuje mu się Zakonna. Niezwykła kobieta o niezwykłej przeszłości.
Sama fabuła jest naprawdę bardzo ciekawa! Podoba mi się sposób poprowadzenia bohaterów, stopniowanie tajemnicy, motywacje bohaterów i ich spójność. Mam pewne problemy ze sposobem wypowiadania się Sodiego (i nie chodzi mi tu o wulgaryzmy) i ogromny problem z tym, że momentami książka sprawia wrażenie harlequina w klimacie fantasy. Scen erotycznych jest dużo, niektóre są długo opisywane, a do tego dochodzi narzucająca się obleśność Sodiego (to akurat chyba jest zamysł autorki). Gdyby takich scen było mniej, książka na pewno podobałaby mi się bardziej.
W każdym razie chętnie sięgnę po kolejne tomy z ciekawości dalszych przygód Sodiego i Yasy (tak się domyślam).

Dla osób którym podobała się seria nic nowego, dostajemy więcej prościutkiego prymitywnego humoru i aluzji do chędożenia towarzysząc rozwrzeszczanemu krasnoludowi.

Dla mnie przyjemna odskocznia od tej całej napuszonej honorem i patosem fantastyki. Wartka akcja, całkiem zgrabna historia która zależnie od tego czy zaczynamy serię od tego tomu czy zostawiamy na koniec uzupełnia nam wiedzę o początkach tandemu Sodiego z Yasą bądź też daje obraz tego czego można spodziewać się później.

Są osoby, którym może się ta książka spodobać. Mnie niestety męczyły bardzo powtarzające się teksty w stylu "zagryzła wargi do krwi", "jedwab musnął jej skórę" i ciągłe opisy chędożenia w romantyczny sposób. Zdecydowanie lepiej była napisana część 1 - Tropiciel i 2 - Czarownica. Te polecam. Pozostałe można odpuścić ;)

Jakimś przypadkiem przeczytałem ją jako ostatnią (nie rozumiem dlaczego nie jest oznaczona jako Tom 1, tylko 0,5).Przecież tutaj poznajemy tak naprawdę bohaterów i ich "pochodzenie", czego mi tak brakowało w pełnej serii. Dla mnie najlepszy tom cyklu (chociaż Bajki krasnoludzkie są jeszcze lepsze).Sodi jest zdecydowanie najlepszym krasnolud em w literaturze. Brawo autorka!

Świetna powieść która wciągnęła mnie w światy fantasy - trzeba czytać z dystansem do siebie i do świata.

Małgorzata Lisińska - Zakonna

#fantasy #seriatropiciel

"Zakonna" to książka, która dzieje się przed "Tropicielem" i "Czarownicą" i wyjaśnia to i owo z historii Yasy - ostatniego Pierwotnego Maga i krasnoludzkiego Tropiciela Sodiego Yudherthardere (dla przyjaciół Sodi).

Tytułowa Zakonna o imieniu Rosa jest bardzo specyficzną i utalentowaną osobą, a nasz mag, jak to zwykle z nim bywa, nie będzie umiał się jej oprzeć 😁. Szkoda tylko, że będzie musiał konkurować z Elfim Królem 😄.
Zresztą większość problemów Yasy jest spowodowanych jego wysokim zainteresowaniem kobietami 😅.

Sodi dowiedział się od leśnych wróżek, że czeka go śmierć, a chcąc zaradzić jej skutkom wybiera się do maga mieszkającego w piekarze na końcu świata z przeklętą przez siebie kochanką.

Nie zapominajmy też, że Krainie grozi wojna, więc przedstawiciele wszystkich nacji zbierają się na rozmowy, aby zapobiec rozlewowi krwi. W rezultacie zakochana w innym młodziudka Trynette musi wyjść za Króla Królów. Po drodze pojawią się... pewne komplikacje 😉

Zdecydowanie najciekawszą postacią w tej książce jest krasnolud Sodi. Jego rubaszne poczucie humoru i niewybredny język dodaja pieprznego smaczku całej historii.

Generalnie wszystkie postacie są dobrze skonstruowane. Zwłaszcza historia Rosy może przypaść czytelnikowi do gustu.

Zgrabnie skonstruowany świat, wartka akcja i sympatyczni bohaterowie sprawiają, że chętnie powróce do tego uniwersum i przeczytam ostatni tom, jaki mi pozostał 😊

#malgorzatalisinska #zakonna #tropiciel #sodijudherthardere #yasa #pierwotnymag #fantasy #rozrywka

Małgorzata Lisińska - Zakonna

#fantasy #seriatropiciel

Rewelacyjna powieść fantasy. Pierwszy raz spotkałam się z Zakonną Rosą, wypełniająca misję i jej towarzyszami.
Muszę powiedzieć, że krasnolud Sodi skradł moje serce, pozornie wulgarny i bezpośredni nad miarę, w istocie przypuszczam, że to niezwykle inteligentna i cwana osobistość.
Zdecydowanie zostałam porwana i uwięziona tym universum. Magia, obdarzone wieloma nadnaturalnymi przymiotami istoty, mnóstwo emocji i dramatyzmu oraz humoru, czasami bardzo rubasznego:). Chwilami nasuwały mi się skojarzenia z Wiedźminem, czasami z Narrenturm Sapkowskiego... bardzo podobny klimat powieści.
Zrobiłam błąd, chwytając Zakonną, powinnam czytać cykl w kolejności. Muszę się poprawić:) Nie mogę się doczekać więcej ich przygód.

Świetnie się bawiłem czytając zakonną. Nie spodziewałem się tego i tym bardziej mi się to podoba.
Gorąco polecam.

Gorąco polecam.