Wszystkie noce Zeusa. Boski romans

Editio
2024-03-26
2024-03-26
bogowie Olimp Zeus 18+ erotyka klątwa

Jeśli miałabym w kilku słowach powiedzieć z czym kojarzy mi się ta książka, to zdecydowanie z amerykańskimi, tanimi komediami romantycznymi z 2005 roku. I to o bardzo małym budżecie.
W tej książce nie zachwyca dosłownie nic... Ale jako, że nie będzie to pozytywna recenzja zacznijmy od plusów. A więc szybko się czyta....to na tyle bo pomimo tego język tej książki przypomina opowiadania na blogach pisane przez 15latki. Dialogi są mdłe, mało opisów a fabuła się nie klei...
Postaci nie da się polubić....durna Anetka, która jedyne o czym myśli, to jak jej przeszkadza bycie dziewicą i jak to chciałaby wylądować w łóżku ze swoim nowym szefem Zeusem. Ten z kolei też nijak się ma do mitologicznej wersji, chociaż nie mówię, że to źle (ale do tego wrócimy). On był tak bardzo bez charakteru... jedyne co o nim wiemy, że jest wściekły na Herę i chce spać z Anetką ale nie może.
No właśnie... nie może. Ze względu na klątwę, która jest tak kiepsko przemyślana, chociaż to jest wciąż jeden z bardziej sensownych wątków. Kiepski, ale ujdzie na pierwszy rzut oka. Po prostu gdy się w niego zagłębiasz widzisz ile dziur tutaj nie zostało załatane, albo zostało załatane ale za pomocą dwóch patyków i gumy do życia, czyli, no, nijak.
Największy minus to dla mnie zakończenie. Ono nie jest otwarte, ono jest po prostu nieskończone. Urwane i zostawione jakby autorce nie chciało się pisać dalej... Ilość niedomkniętych wątków też zgrzyta... np. o co chodziło z Hadesem? Reakcja matki na partnera? Aneta zasiądzie na Olimpie? No właśnie, co z Olimpem? Tyle gadania, że Zeus musi wrócić na tron i nagle co? Nic. Bo po co to opisać? Rzucenie od niechcenia dlaczego Aneta jest "specjalna" bez większego wyjaśnienia czy co się stanie z Herą jak Zeus wróci na tron?
Znajomość mitologii na poziomie podstawówki. Ja rozumiem, że nie każdy musi być Riordanem, ale wierzę, że dało się to zrobić po prostu lepiej. Bo to wszystko z Bogami wypada po prostu kiepsko. Tego nawet nie można nazwać parodią, to po prostu tania nieśmieszna komedia.... Brakuje mi też zagłębienia w relacje bohaterów i ich psychikę....
Cała książka jest dosłownie dwiema perspektywami osób, które chcą się ze sobą przespać (ale nie mogą) i się w sobie "zakochują" (tia...jasne) i ciągle o tym gadają....
Jako osoba uwielbiająca mitologię, jestem po prostu rozczarowana....

Aneta jest zwykłą dziewczyną - pracuje w korporacji, chciałaby spełnić marzenia i dopiero rozpoczyna przygodę z randkowaniem. Zeus obserwuje dziewczynę i pragnie być koło niej. Niestety jego mściwa żona Hera nałożyła na niego klątwę. Wydawać by się mogło, że tych dwoje nigdy nie będzie mogło się połączyć, ale czy zakazany owoc nie smakuje najlepiej?

Aneta głównie przeżywała historie miłosne czytając książki więc nie ma dużego doświadczenia. Pierwsze spotkanie z mężczyzną, było wyjątkowo rozczarowujące. Czytelnik chce dla niej jak najlepiej, a przede wszystkim życzy tego, by za bardzo wszystkiego nie idealizowała. Jednak, gdy w jej życiu pojawiają się postacie z mitologii greckiej wszystko staje się bardziej magiczne, prawie tak jak w najbardziej porywających powieściach. Doskonale poznamy przemyślenia głównej bohaterki, która momentami była naiwna, ale i tak był w tym swego rodzaju urok. Potrafiła mnie też rozbawić swoimi komentarzami. Zeus jak to Zeus, był boski, nieopanowany i trochę zadufany w sobie. Każdy wie, że ten bóg był kochliwy - nie inaczej jest w tej książce. Pokazał też swoje inne oblicze. Podobało mi się, że akcja rozgrywała się w Polsce, a później... na Malcie.

To niesamowicie lekko napisana opowieść. Dialogi są proste, a pomysł na fabułę oryginalny. Nie zabrakło tutaj kilku wciągających wątków oraz spicy scen 🌶️

Muszę jeszcze wspomnieć o okładce, która dosłownie jest BOSKA.

Aneta głównie...

Ta powieść skusiła mnie piękną okładką i nietuzinkowym pomysłem na fabułę, bo w końcu kto nie miał by ochoty na romans, przynajmniej książkowy 😉 z greckim bogiem.
🌊Główna bohaterka to dwudziestoparoletnia Aneta. Młoda kobieta jeszcze nie zaznała w swoim młodym życiu miłości, a doczesne doświadczenia z mężczyznami nie należały do najlepszych… Wszystko to zmienia się, kiedy dziewczyna rozpoczyna pracę w firmie Olimp, na czele której stoi sam Zeus. Między tą dwójka iskrzy, tylko że Zeus ma jeden problem: klątwę rzuconą na niego przez byłą żonę Herę. Raz na sto lat i tylko na dwa tygodnie Zeus przestaje być uwięziony w posągu z brązu, odzyskuje ciało i część swoich mocy. 🌊Żeby przełamać klątwę musi w tym czasie rozkochać w sobie kobietę, ale jest też haczyk…
🌊Pierwsze sto stron trochę mnie nudziło, obawiałam się już że nie zaprzyjaźnię się z tą książką. Anetka nie była jakoś szczególnie ciekawą postacią, za to podobał mi się styl autorki i to nie pozwalało mi odpuścić tego tytułu. I bardzo dobrze! Mniej więcej w połowie, kiedy to pojawił się Posejdon (kojarzycie typa?) to historia w końcu się rozkręciła. Chyba mam fatalny gust, bo od razu go polubiłam chociaż ten przeklina i jest dość gwałtowny 🙈 Kiedy już historia się rozkręciła, to poszło szybko i przyjemnie. Największym atutem książki jest lekkie piórko autorki, oraz to jak sprawnie czerpie z zasobów mitologii greckiej. Powieść jest lekka i oryginalna

„Wszystkie noce Zeusa. Boski romans” ~ Gosia Lisińska
—————————
Czy są tu może fani romansów? Może znajdzie się ktoś zamiłowaniem do mitologii?

Książki z motywem mitologii zawsze biorę w ciemno i tym razem również się nie zawiodłam. Dużym zaskoczeniem dla mnie była akcja osadzona częściowo w Polsce, nie jestem do końca pewna czy to był dla mnie plus czy minus. Jednak połączenie świata współczesnego z mitologicznym zdecydowanie zdecydowanie wyszło na plus.

Podczas czytania warto zwrócić uwagę nie tylko na główne postacie Zeusa i Anetę, ale również na ciekawych bohaterów drugoplanowych.

Czego możecie się spodziewać? Intryg, gorącego romansu i dobrego humoru, ale również książki dedykowanej pełnoletnim czytelnikom.

Czy Zeus zejdzie z Olimpu? Czy pokocha śmiertelniczkę a ona jego? Czy dwa tygodnie wystarczą?

Książka napisana lekkim i prostym językiem, przeczytałam ją jednym tchem. Idealna pozycja na wieczór dla osób chcących na chwilę oderwać się od rzeczywistości💙

„Wszystkie noce Zeusa. Boski romans” ~ Gosia Lisińska
—————————
Czy są tu może fani romansów? Może znajdzie się ktoś zamiłowaniem do mitologii?

Mam na wstępie mały apel do autorki - jeśli nie planuje pani kolejnego tomu, to zakończenie tej książki jest bardzo nie w porządku. Taka była moja pierwsza myśl po wszystkim.
Przy "Wszystkich nocach Zeusa" należy zachować dużo dystansu. Bo inaczej można poczuć się dziwnie, kiedy przeczyta się o relacji Polki z greckim bogiem. Ja tak na początku się czułam, ale potem, kiedy akcja zaczynała nabierać tempa, całkowicie pochłonęła mnie ta książka. I miałam wrażenie, że czytam o swoim ulubionym motywie, czyli Pięknej i Bestii (chociaż opisy głównego bohatera wcale nie były takie odpychające 😅). Za kreację Posejdona należą się brawa, bo to jest najlepiej napisana postać. I po prostu lubię takie postaci drugoplanowe.
Musi być drugi tom, inaczej rozczaruję się...
Książkę dołączam do Wielkobukowego Binga 2024 pod hasłem "Opowieść o zdradzie i zemście" (jakby nie patrzeć, Zeus tego miał sporo na swoim dorobku).

💙WSZYSTKIE NOCE ZEUSA💙
💙 RECENZJA💙

Współpraca reklamowa z @editio.red /@gosialisinska
Gromowładny Zeus był nieokiełznany. Korzystając ze swoich boskich możliwości nigdy nie oszczędził sobie uciech. Kiedy Hera nie wytrzymuje jego kolejnych zdrad, zawiera układ z innymi kochankami swego męża. Karą za jego zachowanie będzie zaklęcie go w posągu z brązu. Raz na sto lat będzie wracać między ludzi by spróbować odnaleźć odkupienie. Musi rozkochać w sobie kobietę.. I samemu ją pokochać. Dodatkowo nie może się z nią przespać...
Czy tym razem podoła próbie? Co zrobi kiedy w jego życiu pojawi się Ona?
Zawsze mówiłam, że od Gosi Lisińskiej biorę książki w ciemno. Z tą było tak samo. Do tego motyw mojej ukochanej mitologii greckiej 😍 Musiałam dorwać tą książkę.
Musze przyznać, że ta odsłona autorki to coś zupełnie innego niż poprzednie jej propozycje. Wcale nie gorsza! Naprawdę świetnie się bawiłam czytając tą historię. To cudownie lekkie romantasy, pełne emocji i gorącego pożądania. Gosia przenosi czytelnika w świat mitycznych bóstw, którym przyszło żyć między śmiertelnymi. Pełna intryg, godnych szczytu Olimpu, poczucia humoru i akcji. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Bawilam się świetnie!!
Ode mnie ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ /5

💙WSZYSTKIE NOCE ZEUSA💙
💙 RECENZJA💙

Współpraca reklamowa z @editio.red /@gosialisinska

Mam dziś polecajkę dla miłośniczek erotyków, które mają ochotę sięgnąć po historię całkowicie inną niż wszystkie. Autorka miała bardzo świeży pomysł na fabułę, co od razu mi się spodobało. Jako miłośniczka mitologii nie mogłam przejść obok tej powieści obojętnie i cieszę się, że dałam się namówić na przeczytanie tego literackiego eksperymentu, jakim bez wątpienia było połączenie romansu z wątkami z mitologii greckiej. A do tego to przepiękne wydanie! Okładka jest absolutnie boska.

Mimo że nie przepadam za czytaniem erotyków, przyznam że tę książkę czytało mi się bardzo lekko i szybko, bo historia została napisana z humorem. Dużym zaskoczeniem było dla mnie to, że początkowo akcja dzieje się w Polsce oraz to, że znalazłam w tej książce wiele zabawnych wątków. Nie zabrakło również wielu pikantnych scen, co z pewnością zadowoli miłośniczki tego gatunku.

Główna bohaterka Aneta od razu zaskarbiła sobie moją sympatię, bo była zwyczajną, prostą dziewczyną, która o szczęśliwej miłości czytała głównie w książkach. Ciekawym bohaterem jest również Posejdon, który został naprawdę świetnie wykreowany w przeciwieństwie do Zeusa, który jakoś nie do końca zwizualizował się w mojej głowie. Myślę, że trochę więcej fragmentów opisowych i byłoby super, ale ogólnie mi to nie przeszkadzało.

Jedyne co w moim odczuciu było na minus, to brak chemii między bohaterami... ja niestety jej nie odczułam. Relacja jak dla mnie rozwinęła się zbyt szybko, przez co nie umiałam się w nią wczuć. Nie zmienia to jednak faktu, że odpoczęłam przy tej książce i miło spędziłam z nią czas.

Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają odmiany od dotychczasowych erotyków i lubią w książkach dużą ilość gorących scen.

Pełna emocji i rozpalająca zmysły książka. Czy Aneta, będzie tą której uda się złamać klątwę rzuconą na Zeusa tysiące lat temu przez Herę? Czy Zeus powstrzyma tym razem swoje rządze? Książka, z która miło spędzicie czas. Polecam.

Wszytkie noce Zeusa- Boski Romans ⚡️Recenzja ( współpraca recenzencka z @editored)

Jest to książka napisana przez Gosię Lisińską Główną bohaterką jest dwudziestopięcioletnia Aneta, która pracuje w firmie Trade Symphony. Pewnego razu pozwala ona sobie na przeżycie jednej chwili, uniesienia w ramionach swojego crusha z pracy- Maćka. Niestety obiekt jej westchnień po daniu jej rozkoszyodrzuca ją, a całe biuro przykleja jej etykietkę łatwej. Aneta po namowach swojej przyjaciółki Diany składa CV do firmy Olimp.z.o.o i postanawia rzucić swoją obecną pracę. Dostaje się, a jej szefem okazuje się przystojny i przyciągający Zeus. Niestety jest jeden problem- na Zeusie ciąży klątwa stuletnia, zamienia się w posąg z brązu. Raz na stulecia odzyskuje swoje ciało i ma dwa tygodnie na rozkochanie w sobie kobiety i samemu się w niej zakochać. Nie może jednak między nimi dojść do kontaktów fizycznych.
Jak sobie poradzi władca Olimpu kiedy na jego drodze stanie Aneta?Jeśli jesteście ciekawi sięgnijcie po tę pozycje. Zacznę od tego, że pomysł na książkę był naprawdę dobry. Włączenie mitologii greckiej do zwykłego romansu zapowiadało się ciekawie,ale niestety nie polubiłam się z nią. Relacja głównych bohaterów rozwijała się w szybkim tempie i była bardzo płytka. Miałam wrażenie, że sprowadzała się tylko do jednego. On nie może się z nią przespać, a ona bardzo tego chce i tak w kołku. Nagle występuje wielkie wyznanie miłości, tak po prostu, z nikąd. Chyba nie ma tam żadnego bohatera, z którym bym się w pełni polubiła
Aneta zachowuje się jak zakochana nastolatka, która nie może się opanować gdyby w pobliżu jest Zeus. Zachowuje się bardzo infantylnie i niedojrzale. Dialogi w powieści są płytkie. Teksty jakie padały w niej sprawiały, że nieustannie przewracałam na nie oczami z zażenowania. Jednym plusem tej lektury były opisy miejsc, do których podróżowali np. piękna Grecja. Zakończenie książki mocno przewidywalne.Polecam jeśli szukasz książki jakieś lekkiej .

Dziś o książce, która miała szansę, by mi się spodobać. Więc co poszło nie tak? Mowa o „Wszystkich nocach Zeusa” Gosi Lisińskiej.

Może na początek Wam i niej trochę opowiem. Bo wydaje mi się, że trafiłam na nią po prostu w złym czasie.

Opis:

Aneta ma stabilną pracę w korpo, a jej życie jest dość poukładane. Jednak jeszcze nie trafiła na tego jedynego, w którym mogłaby się zakochać. I gdy kolega z pracy zaprasza ją na spotkanie, ta myśli, że to randka. Ubiera się dość wyzywająco, a do dziewczyny przylega łatka. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić pracę. I za namową przyjaciółki rekrutuje do Olimpu sp. Z o.o. Dostaje tę pracę, a wraz z nią nieziemsko przystojnego szefa, który jak się okazuje, czekał na nią przez całe stulecia.

Opinia:

Ta książka będzie bardzo, bardzo lekka. Pisana trochę z humorem i żartem, więc jeśli macie ochotę na coś całkowicie niezobowiązującego, na czym nie będziecie musieli się przesadnie skupiać to śmiało! Oczywiście wielki plus za nawiązania do mitologii greckiej (wszelkie książki z tym motywem połykam w całości 😅)

Ale mi ta lekkość trochę przeszkadzała. Bohaterka wydawała się bardzo naiwna. I każdy facet, który koło niej się pojawił, sprawił, że robiło się jej gorąco 😅 I chyba właśnie przez to nie do końca czułam chemię między bohaterami. No bo wiecie, mają 15 dni, by się poznać, ale przez te 15 dni muszą się trzymać od siebie i swoich ciał z daleka. To miało potencjał. Ale jakoś mnie nie porwało. No i ten gromowładny Zeus. Kurcze, no ja go nie czułam. A czasami bohaterowie aż wychodzą z książek i postanawiają zamieszkać na stałe w naszych głowach. Zeus nie zamieszkał w mojej😅

Ot lekka, fajna historia, z trochę irytującą bohaterką. Ale niestety nic więcej.

Być może wybrałam zły czas na te książkę. A może to wynik tego, że poprzednia książka, która przeczytałam ciągle mi siedzi w głowie i nie chce z niej wyjść.

Jeśli macie ochotę, czytajcie! Chcecie coś nieprzesadnie rozbudowanego z happy endem? Śmiało! Może Wam się spodoba 💙

Opis:

• Mój patronat medialny