Onyks

Filia
2019-04-17
2014-01-01

Nie jest lepiej.
Jedyną jednostką, która ma w tej książce charakter, jest Ash. I to tylko dlatego, że zwyczajnie miała być suką. A wyszła z tego nabzdyczona nastolatka, ale chociaż się wyróżnia.
Reszta nadal dosyć płaska, historia niby ciekawa, ale nie wciąga. Daemon dużo szczeka, mało robi i w pewnym momencie zaczyna już człowieka mdlić, gdy znowu czyta o jego wyrzeźbionym brzuchu. Autorka niekoniecznie umie budować napięcie.
Nadal punkty za przyjemną i łatwą lekturę, ale lepiej czytać tylko wtedy, czy potrzebuje się wytchnienia od mądrzejszej literatury.

Nie jest lepiej.

Drugi tom serii Lux. Dalsze losy Daemona i Katy. Dalsze losy Luksjan - kosmitów - na Ziemii. I w dalszym losu - ja - jestem zakochana. Cieszę się, że kolejny tom serii mnie nie zawiódł, a tylko wzmógł ochotę na kolejne, które czekają na półce.

I tym razem autorka genialnie buduje napięcie, pożądanie między dwójką głównych bohaterów. Oderwanie się od tej książki graniczy z cudem, bo po prostu chce się czytać dalej te przekomarzanki, przepychanki i flirt między Daemonem i Kat. I chociaż z początku miałam obawy, że nagle z Daemona zrobi się „mięka faja” i będzie usilnie zabiegał o względy Katy, to nie mogłam się bardziej mylić. I całe szczęście. Daemon pozostaje Daemonem - jest dalej wkurzającym dupkie, ale równoważy to momentami będąc naprawdę uroczym facetem. Nie da się ukryć, że przyciąganie między tą dwójką jest bardzo silne - nie tylko ze względu na powstałą między nimi więź, gdy Daemon uleczył Kat. Mimo to ciągle przyciągają się i odpychają, ale o dziwo, nie jest to wkurzające.

W poprzedniej części poznajemy głównego wroga Luksjan - Arumian. I mogło się wydawać, że jest to ich jedyny wróg, ale w tej części okazuje się, że jest kolejny i wcale nie jest mniej straszny. Czego może chcieć od kosmitów? Czego może chcieć od Katy? Dziewczyna się zmienia i nie wie co się z nią dzieje. Daemon nie ma pojęcia jakie konsekwencje przyniesie dla niego i dla niej, to, że ją uleczył. Wie tylko, że Luksjanie wzbraniają się od leczenia ludzi. I jak się okaże mają ku temu dobry powód. Mleko niestety już się rozlało, a tych dwoje musi odnaleźć się w nowej sytuacji. Na domiar złego w szkole pojawia się nowy chłopak i mąci w głowie Katy. Oj dzieje się, a Kat znowu jest w centrum tego wszystkiego. Czy i tym razem uda jej się wyjść z tego cało? Jakie odkryją tajemnice próbując dowiedzieć się co dzieje się z dziewczyną?

A zakończenie tej części? Powiem tak, z trudem się powstrzymuję, żeby nie sięgnąć od razu po trzeci tom, ale obiecałam sobie, że przeczytam w tym miesiącu kilka innych książek. Także, robię chwilową przerwę od Daemona, ale pewnie nie dam rady długo wytrzymać 🤤

Gdy pierwszy raz przeczytałam tą serię już czułam że często będę do niej wracac

Gdy pierwszy raz przeczytałam tą serię już czułam że często będę do niej wracac

W drugim tomie serii Lux akcja nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie. Dzieje się tutaj dużo, a zwrotów akcji jest tyle, że trzeba naprawdę mieć się na baczności, żeby nie wypaść z tej kolejki na zakręcie 😉.

Zarówno pierwsza część, jak i druga (zwłaszcza druga!) kończą się w taki sposób, że jedyną opcją jaka zostaje czytelnikowi jest sięgnięcie po kolejny tom.

Nasi bohaterowie mierzą się z kolejnymi przeciwnościami losu. Kiedy Katy i Daemon powoli zdają sobie sprawę z tego co się między nimi dzieje, na ich drodze niespodziewanie staje Blake. Wyniknąć z tego mogą tylko i wyłącznie same kłopoty.

Nasi...

"Czasami niektóre rzeczy... powinny zostać dla nas tajemnicą, wiesz? Ludzie szukają odpowiedzi i nie zawsze dostają takie, które im się podobają. Czasami prawda jest gorsza niż kłamstwo".

▪️Tytuł: Onyks. Tom 2
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwofilia @wydawnictwohype)
▪️▪️▪️

"Coś gorszego niż Arumianie przybyło do miasta... Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się, co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. Do tego w szkole pojawia się nowy chłopak, który posiada swoje własne tajemnice..."

Ooooo tak kochani 😍 "Onyks" to zdecydowanie było to "coś" na co czekałyśmy z niecierpliwością 😁😁😁 akcja zaczyna nabierać tempa gdy okazuje się, że Kat i Daemon zostali połączeni. Jakby tego było mało w miasteczku pojawia się nowy zagadkowy ktoś kto jest zupełnie niepozorny i teoretycznie nie ma w sobie nic niezwykłego ale... no właśnie jest to ale. Chłopak kręci się wokół Kat co tylko zagęszcza atmosferę między naszymi głównymi bohaterami powodując, że staje się ona jeszcze bardziej napięta ale i... gorąca 🔥 ale co jest tego powodem? Jedynie zauroczenie? czy może jednak nieoczekiwana sympatia ma jakieś "drugie dno"...?

Na pewno kojarzycie zabiegi jakie autorzy stosują w książkach aby w czytelniku wywołać to niesamowite napięcie, które momentami wydaje się niemalże nie do zniesienia? 💥 Tak właśnie było i tutaj. Jennifer L. Armentrout zadbała o to abyśmy w trakcie czytania niemalże zaczęły obgryzać paznokcie modląc się aby do czegoś w końcu między Kat a Daemonem doszło gdyż atmosfera jaką dało się poczuć podczas ich spotkań powodowała, że miałyśmy wrażenie iż same jesteśmy całe naelektryzowane...🙈🤣

Tak jak pisałyśmy przy opinii pierwszego tomu jakim był "Obsydian", on i "Oblivion" są tak naprawdę wstępem do historii z jaką przyjdzie nam się zapoznać, która o ile wtedy nas już wciągnęła to przy powyższym tytule można mówić o absolutnym pochłonięciu 😍 Oprócz gorącej relacji pomiędzy Daemonem i Kat o której już wspominałyśmy a którą podsycały zaloty do dziewczyny pewnej nowej postaci, pojawia się wiele niewiadomych. Okazuje się, że nasi bohaterowie będą mieli nie tylko ściśle strzeżone tajemnice do odkrycia ale i... zdradę. W tej książce zdecydowanie okaże się, że nikt nie jest tym, na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw...

My jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i przyznać musimy, że takiej ekscytacji podczas czytania młodzieżówki już dawno nie czułyśmy 😍 nikogo zatem nie zdziwi, że zabieramy się natychmiast za czytanie kontynuacji a Wam tę powieść bardzo polecamy! 😁 #musthave #mustread

Wydawnictwo FILIA Wydawnictwo HYPE bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Onyks. Tom 2
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022...

Dalsze losy Katy, Dee i Daemona. Książka świetna. Uwielbiam bohaterów. Akcja wciąga. Tym razem głównym wrogiem nie są Arumianie lecz DoD. Katy musi odpowiedzieć sobie na pytanie komu może zaufać? Polecam.

Cieszę się, że dałam szansę tej serii. Drugi tom równie ciekawy i emocjonujący co pierwszy😊

No nic lecimy dajej z kolejnym tomem - inaczej się nie da ;)

No nic lecimy dajej z kolejnym tomem - inaczej się nie da ;)

Książka bez wątpienia wzbudzają ogrom emocji. Sama Katy wzbudzała we mnie mieszane uczucia, dosyć irytująca potrafiła być. Książka raczej dla młodzieży, ale myślę, że osoby troszkę starsze też dadzą się pochłonąć tej książce.
Na wolny weekend będzie idealna.

Na wolny weekend będzie idealna.

Na półkach: , , , , , ,

W Katy coś się zmieniło, od kiedy Daemon ją uleczył. Dziewczyna nie jest jednak wciąż pewna jego uczuć i nie potrafi mu wybaczyć złego traktowania. Gdy w szkole pojawia się nowy chłopak, wybiera się z nim na randkę, co wzbudza zazdrość Luksjanina. Powoli zaczyna się jednak okazywać, że prawdziwym wrogiem kosmitów nie są Arumianie, a Departament Obrony.

Pierwszy tom cyklu „Lux” wzbudził we mnie trochę nostalgii. Druga część, „Onyks”, była jednak dla mnie głównie męczącą teen dramą. Niestety, Jennifer L. Armentrout raczej nie ma predyspozycji, aby stać się moją ulubioną pisarką.
Mniej więcej do pierwszej połowy w tej historii dostajemy głównie nastoletnie problemy. Od czasu do czasu zapowiadane są problemy, które pojawią się w finale, ale akcja skupia się przede wszystkim na życiu miłosnym Katy. Wydawałoby się, że zakończenie pierwszej części jasno dało do zrozumienia, że bohaterowie będą pełnoprawną parą, ale nie. Protagonistka dalej nie jest pewna uczuć Daemona, mimo że ten regularnie mówi, że ją lubi. Pojawia się nam trójkąt, który nie ma zbyt wiele sensu, bo Katy do tego bohatera naprawdę nic nie czuje – to Daemon jest najprzystojniejszy i najlepszy, choć cały czas ją drażni. Protagonistka regularnie miewa zaś wewnętrzne rozkminy na temat tego, jak bardzo lubi/nielubi/kocha/nienawidzi brata swojej najlepszej przyjaciółki i kosmitę w jednym. Na Merlina, to było po prostu męczące.
Ach, Daemon ma traity toksycznego człowieka, który musu dużo kontrolować, ale zdarza mu się za to przepraszać. Ponadto sam o sobie mówi, że jest mądrzejszy, niż typowy 18-latek z powodu swojego kosmicznego pochodzenia, ale osobiście jakoś mu w to nie wierzę.
W drugiej połowie książki dostajemy trochę więcej akcji i odrobinę plot twistów, przez co robi się łatwiejsza do strawienia. Poczułam odrobinę satysfakcji z wybranych przez autorkę rozwiązań, ale w dalszym ciągu właściwie wszystko, co się dzieje w tej części, jest bardzo łatwe do przewidzenia i było wręcz zapowiadane w pierwszej połowie. Sam motyw Departamentu Obrony moim zdaniem jest przedstawiony dość naiwnie i choć rozumiem, że jest to młodzieżówka, to jako dorosły czytelnik nie jestem w stanie w pełni w to uwierzyć.
Jako moja książka „do poduszki” powieść Armentrout spełniła swoje zadanie: po chwili czytania naprawdę ją odkładałam, bo nie miałam szczególnej ochoty się w tę teen dramę dłużej bawić. I jeśli ktoś szuka tego typu lekkiej lektury, nie zwracając szczególnej uwagi na jej wady to cóż, proszę bardzo. Ale czy „Onyks” jest dobrą książką? No cóż, moim zdaniem nie bardzo.

Pierwszy tom cyklu...

• 2015