Wielki Błękit

Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Cykl: Przez burze ognia (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
Into the Still Blue
Ag2S

Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany. Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem? „Wielki...

„Wielki Błękit” to ostatni tom oszałamiającej trylogii Veroniki Rossi. Autorka stworzyła niezwykły, pełen okrucieństwa i piękna świat – niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction.

Zanurz się w eterycznej historii, pokochasz ją od pierwszej strony.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2014

źródło okładki: otwarte.eu

mclena | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015

"Strach jest niebezpieczny. Wyzwala przemoc znacznie szybciej niż gniew."

Ech... i to już koniec... Nie lubię pozostawać z kacem książkowym, ale cóż... życie toczy się dalej.

Aria i Perry mając już świadomość gdzie znajduje się Wielki Błękit, muszą jeszcze uwolnić Cindera, bez którego przejście przez barierę eteru nie będzie możliwe. Razem planują próbę uwolnienia chłopaka, która ostatecznie kończy się niepowodzeniem, a ich niewola pozostawia im bardzo ograniczone pole manewru, aby wybrnąć z sytuacji. Ścigając się z czasem, głodem, i wzmorzoną ilością burz eterowych. Dodatkowo wiele komplikuje skryta osobowość Perrego, która jest negatywnie odbierana przez jego najbliższych, oraz niechęć Osadników do Dzikusów i odwrotnie, która jest źródłem nieskończonych konfliktów.

Ciężko rozstać się z bohaterami, ale przyznam szczerze cała trylogia wypadła bardzo dobrze. Ogromnie się cieszę, ze mogłam przeczytać losy Arii, Perrego, Osadników i Dzikusów, gdyż przopomniło mi to jak dobrze od...

Jestem w szoku. Takiego zakończenia się nie spodziewałam. Książka od początku trzyma w napięciu i niesamowicie wciąga. Przeczytanie jej zajęło mi kilka godzin. Właśnie tak powinny kończyć się trylogie. Smuci mnie tylko, że jedna z moich ulubionych postaci umiera. Warto sięgnąć po "Wielki błękit" i poznać zakończenie przygód Arii, Perriego i Roara. W tej części zyskał w moich oczach Soren. Polecam !!!

creatures | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

„WIELKI BŁĘKIT” DWA SŁOWA, KTÓRE NIOSĄ ZE SOBĄ BURZE UCZUĆ.

Kolejni przyjaciele, którzy mnie opuszczają.

Kolejna trylogia, po której czuję się strasznie.

Kolejna książka, która pozbawiła mnie tchu. Tak jakbym nurkowała w otchłań. Wyczuwam otaczające ją piękno, utula mnie spokój, nie słyszę żadnych dźwięków. Oddziela mnie gruba, przezroczysta ściana od nieba. Widzę wszystko, ale nie mam ochoty tam być. Chcę zostać tutaj. Odkrywam nowy świat, pochłaniam go. Jestem szczęśliwa. Delektuje się tą chwilą, choć wiem, że nie potrwa ona długo. Przebłysk. Wiem, że już koniec. Jestem na lądzie. Zmęczona. Smutna. Dziwne… odrzucenie bardzo boli, a jeszcze gorzej, gdy ich sprawcami są przyjaciele.
Czuje się jak muszla opuszczona przez fale na piasku. Niewiedząca, dlaczego nie jest tam, gdzie powinna.

„Ból jest cholernie upierdliwy, wiesz? Nie do zniesienia.”

Więcej problemów.
Więcej aspektów do przemyślenia. Wszystkiego jest za dużo, niestety oprócz czasu.
Świat zawsze był niebezpieczny....

Hybrisa | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

"Świat zginie bez nich. Oni zginą bez siebie"

Świat, który znaliśmy rozpada się. Trwające burze eterowe z każdym dniem nasilają się paląc wszystko na swojej drodze. Przed Arią i Perrym najważniejsze zadanie. Muszą za wszelką cenę uwolnić Cindera i odnaleźć legendarny Wielki Błękit, który jeśli rzeczywiście istnieje, może być ich jedyną szansą na przetrwanie. W ich rekach spoczywają losy setek ludzi, nie tylko plemienia Fal, ale i ocalonych Osadników. Czy po trzystu latach segregacji będą potrafili się zjednoczyć, aby stanąć razem do walki i odnaleźć drogę do nowego świata?

Często zdarza się tak, że trafiamy na cudowną książkę, która jednak z każdą kolejną częścią traci swój blask. Na szczęście w tym przypadku tak nie jest. Veronica Rossi cały czas trzyma bardzo wysoki poziom i nawet na chwile nie zwalnia tępa. Już od pierwszych stron wrzuca nas w gwałtowny wir wydarzeń, który nie ustępuje aż do ostatnich stron. "Wielki Błękit" jest jak rwąca rzeka - porywista, wciągająca i...

marcia | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

To już koniec wspaniałej i niezwykle wciągającej trylogii Veronici Rossi. To już koniec przygód Perrego, Arii i Roara. Wielka szkoda, bo bardzo się z nimi zżyłam. :(
Według mnie "Wielki błękit" jest bezapelacyjnie najlepszą częścią serii. Non stop coś się dzieje, akcja nie zwalnia co pozwala super szybko przeczytać książkę, jednakże są tu też chwile spokojne i magiczne (Perry i Aria razem).

Wielki błękit jest już na wyciągnięcie ręki, ale dostanie się do niego okaże się niezwykle trudne oraz będzie wymagało ofiar, ofiar z ludzi.
Wielka szkoda, ale inaczej wszyscy by zginęli. :(

Możemy w tej części zaobserwować jak silne stają się więzi między Osadnikami i Dzikusami z plemienia Fal. To było wspaniałe uczucie, móc obserwować jak z wrogów stają się rodzinną, gotową walczyć o każdego.

"- I co, będziesz tu tak na nich czekała?
- Jasne. [...] Nie znam lepszego miejsca na czekanie. Jestem w domu."

olunia9920 | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Czekałam na tę książkę dziesięć naprawdę długich miesięcy. Po przeczytaniu jej uważam, że było warto.
Każdą stronę chciałam czytać szybciej od drugiej z ciekawości co będzie dalej. Każdy rozdział zaskakiwał mnie coraz bardziej. Kiedy myślałam, że już nic nie jest w stanie mnie zdziwić, pojawiała się nowa rzecz, która zwalała mnie z nóg.
Aria, Perry i Roar w poprzedniej części dużo się nacierpieli, a ja cierpiałam wtedy z nimi. Mam wrażenie, że w tej książce razem odnajdywaliśmy sposoby, żeby sobie z tym bólem poradzić.
Bardzo zżyłam się z bohaterami tej książki i ciężko jest mi się teraz z nimi rozstać. Ale wiem, że na pewno, któregoś dnia do nich powrócę i przeżyję tę historię jeszcze raz.

AngelFire | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Wspaniała książka.Koniec trylogii Veronici Rossi.Sojusz osadników i wykluczonych nie jest łatwy ale jest jedynym wyjściem.Perry i Aria muszą znaleźć Wielki błękit.Niestety Hess i Sable mają Cindera i znają położenie wielkiego błękitu.Perry jako przywódca musi sobie ze wszystkim radzić.Jaką cenę przyjdzie in zapłacić aby osiągnąć sukces

assina | 2015-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Eteryczna opowieść w eterycznym świecie.
Oj ciężko było mi ją zacząć, ciężko. Pomimo, że wciąż jestem nastolatką, takie właśnie książki o innym świecie, cywilizacji, paranormalne ze szczyptą magii i nadzwyczajności, już mnie tak nie kuszą jak kiedyś. Jednak ta książka - cała trylogia - ma w sobie coś więcej, co urzeka od pierwszej strony.
"Wielki Błękit", na nieszczęście, jest ostatnim tomem serii o nietypowym życiu. Akcja książki brnie od początku do ostatniej strony, a czytelnikowi trudno jest się od niej oderwać, choćby na minutę (wiem to z samego doświadczenia).
Bardzo widoczne w tej części było poświęcenie. Każdy był gotów oddać za siebie życie, uczynić coś ryzykownego, byleby tylko uratować drugiego człowieka (i nie zawsze byli to przyjaciele).
Jak dla mnie każdy bohater miał w sobie to coś. Z każdym w jakiś sposób można by było się zaprzyjaźnić. Najbardziej szkoda było mi Roara. Pomimo że udało mu się zemścić i może poczuć z tego powodu ulgę, to wątpię, aby naprawdę...

wiolagg66 | 2014-12-26

Ostatni tom serii...Świetny,chociaż zakończenie mnie bardzo zaskoczyło. ;/

Aria i Perry muszą uratować Cindera.Czy im się uda? Na pewno będzie ciężko i będą musieli narażać swe życie,ale przekonajcie się sami,co z tego wyniknie.

Jedna z lepszych serii,jakie czytałam.Na pewno za jakiś czas przeczytam znowu :)

POLECAM.