Przypadki Callie i Kaydena

Tłumaczenie: Ewa Helińska
Cykl: The Coincidence (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Coincidence of Callie & Kayden
Wikimika

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości. Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że...

Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.

Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawił się anioł imieniem Callie. Kayden został ocalony…
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą…

Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia…

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2015

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/

Kasiek | 2015-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 lipca 2015

Mało wyszukany tytuł sprawił, iż początkowo nie zwróciłam szczególnej uwagi na tę książkę. Jednak pozytywne opinie wzbudziły moje zainteresowanie i jak się okazało słusznie. Może nie jestem nią tak zachwycona jak inni, ale okazała się całkiem dobra. Jest to kolejna książka o ludziach po przejściach, zranionych przez innych i starających się ułożyć sobie życie na nowo. Trzeba przyznać, że autorka poważnie podeszła do poruszonych przez nią problemów. Książka nie jest powierzchowna i żaden wątek nie jest w niej błahy. Każdy z nich ma emocjonalny wpływ na czytelnika i porusza w nim głębokie emocje. Autorka skupia się przede wszystkim na uczuciach i światach wewnętrznych głównych bohaterów, na ich zachowaniach i próbach radzenia sobie w ich konkretnych, trudnych sytuacjach. Dramaty, które przeżyli nie pozwalają im normalnie egzystować, jednak podejmowane działania dają nadzieję na zmiany na lepsze. Zakończenie pozostaje otwarte, więc konieczne jest sięgnięcie po kolejną część.

Beatrycze | 2015-09-18
Przeczytana: 20 września 2015

Callie i Kaydena choć wiele łączy – jedno miasto, ta sama szkoła, wspólni znajomi – nie zauważają się, aż do pewnej nocy, która zmienia wszystko. Callie przez przypadek a może zrządzenie losu ratuje życie Kaydena. Pomimo, że nie mogą przestać myśleć o wydarzeniach tamtej nocy ich drogi się rozchodzą. Ponownie spotykają się na studiach. Choć ich przeszłość stanowi barierę nie do przejścia, małymi kroczkami zdobywają swoje zaufanie. Przeradza się ono w silne uczucie, które nie pozwala im odpuścić i rodzi nadzieję, że mogą pomóc sobie nawzajem.

Nie pamiętam kiedy ostatnio płakałam czytając książkę!
Mocna i godna polecenia pozycja, poruszająca naprawdę ciężkie tematy. Dużo pozytywnych i negatywnych emocji, które przeżywa się z bohaterami od pierwszych stron.

kryminalnakuchnia | 2017-02-15

Właśnie uświadomiłam sobie, że za parę miesięcy, minie dokładnie rok odkąd skończyłam czytać "Przypadki Callie i Kaydena" autorstwa Jessici Sorensen.
Zadziwiający jest fakt jak ten czas przelatuje mi przez palce, bo mam wrażenie jakby to było całkiem niedawno.

Zatem, jeśli ta książka nadal zaprząta moje myśli, oznacza to nic innego, jak tylko tyle, bądź aż tyle, że należała do bardzo udanych. Musiała mieć w sobie to coś, co prawiło, że zwróciłam na nią uwagę pośród groma lektur, które pochłaniam.

Niech pomyślę...................zaczynając od początku......................

Kapitalna pomysł na fabułę, niby nic czego w literaturze nie było, się nie dzieje, a jednak przykuwa uwagę i wciąga do granic.

Kreację bohaterów bardzo wyraziste, budzące sympatię potencjalnego czytelnika. Z jednej strony zwykli, swojscy nastolatkowie i ich problemy, z drugiej zaś bardzo barwne postacie wysyłające sprzeczne sygnały do otoczenia, mówiące o tym kim naprawdę są, a kim chcieliby być.

Styl...

książek: 1955

"A co, jeśli zaryzykuję i wszystko się rozpadnie? Jeśli znów komuś zaufam, a on mnie czegoś pozbawi? Wiele mi nie brakuje, aby w środku mnie zapanowała pustka."

Czytanie książek, które aż tak szarpią nerwy, powodują ból w sercu, ściskanie za gardło i niekontrolowany płacz - to chyba objaw masochizmu... Dlaczego tak lubię się samoudręczać, a im większe męczarnie przeżywam w trakcie czytania - tym cenniejsza jest dla mnie książka, które je spowodowała?

Długo czekałam na powieść, która tak mną wstrząśnie, walnie mnie w łeb, a po przeczytaniu ostatniego zdania pozostawi mnie ogarniętą żalem i rozdygotaną... Kilka razy już mi się zdarzyła taka reakcja i już myślałam, że żadna inna historia nie dorówna tamtym. Na szczęście byłam w błędzie.

Zarówno Callie, jak i Kayden przeżyli coś, czego nie powinno doświadczyć żadne dziecko. Krzywdy tak straszne, że zostawiające ślad na zawsze, rujnujące psychikę i dewastujące wszelką radość i jakiekolwiek szanse na szczęśliwe, normalne życie w...

Katarzyna | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Miłość to najlepsze lekarstwo na głębokie, bardzo głębokie blizny.

Takie blizny posiadają oboje z głównych bohaterów, dlatego też tak wiele ich łączy.

A Seth, oddałabym wszystko za takiego przyjaciela!!!

Nie mogę się doczekać drugiej części:)

Cudowna książka. Kiedy ją kupowałam nie spodziewałam się, że pochłonę ją w kilka godzin. A dzięki niej zarwał nockę. Trochę przypomina mi "Zaczekaj na mnie" ale tylko trochę. Natomiast zastanawiam się czy dziewczyna zawsze musi mieć przyjaciela-geja? Coś takiego w książce, którą miałam okazję przeczytać zdarza się już któryś raz. Tak czy inaczej teraz zapoluję na kontynuację, a tę serdecznie polecam :)

Meggie | 2015-09-14

Wiele osób w swoim życiu doświadcza cierpienia, przemocy psychicznej i fizycznej. Cierpią w samotności, zastraszani i odsunięci przez otoczenie. Najtrudniej jest wtedy, gdy prześladowcą jest ktoś bliski lub ktoś, kogo często się widuje, a strach i często wstyd nie pozwalają o tej sytuacji powiedzieć nikomu. W życiu Kaydena cierpienie jest obecne od najmłodszych lat. Chłopak w pewnym momencie już nie ma siły by się buntować i walczyć. Gdy myśli, że wreszcie wszystko się zakończy na pomoc niczym anioł nadziei przychodzi mu Callie. Dziewczyna, która stroni od ludzi, jest zamknięta w sobie i boi się wszystkiego. Nie zawsze taka była, lecz o tym już nikt nie pamięta. Jej radość z życia skończyła się w dwunaste urodziny, a traumatyczne wspomnienia o tym, co się wówczas wydarzyło nadal ją prześladują i nie pozwalają zaufać nikomu. Czy spotkanie tych dwojga to przypadek czy może przeznaczenie? Czy po tak wstrząsających doświadczeniach można jeszcze odzyskać szczęście?

Jessica Sorensen...

Martyna | 2015-10-31

Różnie w życiu bywa. Czasami z pozoru idealne rodziny kryją najmroczniejsze sekrety, idealni chłopcy są pokryci bliznami, tymi na ciele i duszy, czasami najpiekniejsze uczucia to te najgłębiej skrywane, a największa miłość jest na wyciągnięcie reki, chociaż wcale jej nie zauważamy. Czasem potrzebujemy ocalenia, to zabawne, że nadchodzi od ludzi,od których ani trochę się go nie spodziewamy. Czasem najzwyklejszy ludzki odruch może uratować komuś życie a nasze odmienić.
"Dla tych których nikt nie ocalił"
Nigdy nie znudzi mi się czytanie takich książek choćbym przeczytała ich setki:-) nikt nie ocalił Kaydena przed jego ojcem, ani Callie przed tym co ją spotkało. Ale na ocalenie nigdy nie jest za późno, a miłość zmienia wszystko :-)

Artopolosis | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książka o historii dwóch młodych osób, którzy nie mają łatwo w życiu - Callie została zgwałcona w wieku 12 lat, Kaydena bije ojciec. Ciężko otworzyć im się na uczucia, które ich dopadają.
Koniec książki zwalił mnie z nóg, powalił na łopatki i pozostawił roztrzęsioną.
Myślałam, że będzie to kolejna prosta historia miłosna, jednak okazała się głębsza niż oczekiwałam, opisująca emocje jakie targały zarówno główną jak i głównym bohaterem.
Ci, którzy polubili "Morze spokoju" Katji Millay zdecydowanie powinni przeczytać również tę pozycję.

AngelFire | 2015-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2015

Wspaniała opowieść o dwójce młodych ludzi,o ich dramatycznych przeżyciach i miłości,która ich połączyła.Jessica Sorensen stworzyła historię ,która dogłębnie porusza czytelnika i wzbudza w nim dużo emocji.Jest zarówno radosna jak i smutna.

Kayden Owenson nie miał łatwego dzieciństwa.Jego ojciec często wyżywał się na nim i na jego braciach.Podczas jednego z takich napadów z opresji ratuje go Callie Lawrence,cicha dziewczyna,która z nikim się nie przyjaźni,nosi workowate ciuchy i jest ciągle smutna.Ale to właśnie dzięki niej odniósł mniej ran,a to znaczy mniej blizn na jego ciele.Niestety nie może jej podziękować ponieważ obydwoje wyjeżdżają do college'u.

Los jednak sprawia,że spotykają się ponownie.Na tej samej uczelni.Kayden ma okazję się odwdzięczyć.Pragnie spędzać z nią czas.Od tego spotkania nad altanką on zmienił się wewnętrznie.Obydwoje ciągnie do siebie .Kayden nie ma nic przeciwko lecz Callie ma opory.Nie jest jej łatwo zaufać komuś.Dręczą ją też wspomnienia z jej strasznej...